[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92786. Elküldve: 2011-01-04 18:15:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108701.] |
Ennek a picinek nincs farka, vagy parafarka van?
És ha nincs, akkor született, vagy balta?
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92787] |
[előzmény: (92775) Gulakuti, 2011-01-04 17:56:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92785. Elküldve: 2011-01-04 18:15:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108702.] |
aha , akkor mikor készült a kép , nyár volt
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92784) Szilaj, 2011-01-04 18:14:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92784. Elküldve: 2011-01-04 18:14:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108703.] |
Köszi! Jó kopasz.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92785] |
[előzmény: (92783) Gulakuti, 2011-01-04 18:12:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92783. Elküldve: 2011-01-04 18:12:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108704.] |
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92784] |
[előzmény: (92781) Szilaj, 2011-01-04 18:02:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92782. Elküldve: 2011-01-04 18:02:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108705.] |
ok , mindjárt
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92781) Szilaj, 2011-01-04 18:02:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92781. Elküldve: 2011-01-04 18:02:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108706.] |
Aha... Régen jártam nálatok... képet kérek.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92782 #92783] |
[előzmény: (92780) Gulakuti, 2011-01-04 18:00:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92780. Elküldve: 2011-01-04 18:00:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108707.] |
Fürge , a sötét cifra kutyám
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92781] |
[előzmény: (92778) Szilaj, 2011-01-04 17:59:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92779. Elküldve: 2011-01-04 18:00:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108708.] |
Nem, Szuka !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92777) Fodormenta, 2011-01-04 17:59:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92778. Elküldve: 2011-01-04 17:59:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108709.] |
Ki a zanyája?
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92780] |
[előzmény: (92775) Gulakuti, 2011-01-04 17:56:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92777. Elküldve: 2011-01-04 17:59:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108710.] |
Basszus, de gyönyörű! Azok a hátsószögelések!
Kan, ugye?
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #92779] |
[előzmény: (92775) Gulakuti, 2011-01-04 17:56:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92776. Elküldve: 2011-01-04 17:58:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108711.] |
Él , és virul , köszi ,
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92774) Szilaj, 2011-01-04 17:49:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92774. Elküldve: 2011-01-04 17:49:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108713.] |
Már épp kérdezni akartam, mi van vele.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92776] |
[előzmény: (92773) Gulakuti, 2011-01-04 17:44:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92773. Elküldve: 2011-01-04 17:44:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108714.] |
Hoztam egy színhibás kutyát !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92774] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92772. Elküldve: 2011-01-04 17:29:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108715.] |
Igaz ez nem Nyulász fórum , de mivel rég óta tartok nyulakat , és ráadásul kedvenceim , a Magyar vadas , és a Belga óriás ! csak a súly miatt , a magyar vadas , az igazi felnőtt kori súlya 7- 8 kg
a belgáé 9- 10 , esetleg kicsivel több , de ettől nagyobbat nehezebbet , nem láttam , még !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92832] |
[előzmény: (92771) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-04 17:03:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92771. Elküldve: 2011-01-04 17:03:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108716.] |
Szia!
Jól látom, újzélandi vörös?
A súly gyarapodást megcélozva, figyelmedbe ajánlom a Magyar- Vadast!
Az anyák 12-13kg, bak-ok 15kg - nem ritkán felette. Az általad említett három hónapos korban, 4-5kg-os vágónyulak. ( érdemes, odafigyelni, a terjedelmes és mínőségi gereznáka is!) Szabad tartásban is tartható.
Viruljon a gazdaság
TS.
|
| | | [válaszok erre: #92772 #92795] |
[előzmény: (92748) Aduaneros, 2011-01-04 12:59:01] |
|
Törzstag
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92770. Elküldve: 2011-01-04 16:52:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108717.] |
Jó napot mindenkinek!
Szervusz!
Én, anno, olvastam A Beljajev rókáiról feltett írást. -tezszett!
Mindjárt kérdésem is, támadt, amit akkor megírtam. - sajnos, nagy való színűséggel, senki nem olvasta. Gondolom, mert hang, se jött rá.
Most megismétlem - csak nagyon röviden - hátha?!
- Itthon, magyarországon, - minden kísérlet kizárva - szabad természetben, NEM RITKA az un. BABOS RÓKA! (fehér foltokkal, pöttyökkel tarkított)
- Nem egy esetben találkozhatni, szintén szabad természetben, szelíd, az embert 1-2méterre megközelítő, rókával. Nem beteg, nem kölök, de kifejezettem érdeklődő, kiváncsiskodó szándékkal. - ha riasztjuk, megtudta amit akart, nyugodtan tovább áll! (erről is leírtam egy megtörtént esetet)
Kérdem, egy laboron kívűl helyezett, üzemi kísérlet részei lennénk? - viccnek szántam.
Nektek, mi a véleményetek az ilyen jelenségekről? Mennyiben kapcsolhatók a kutyához?
TS
|
| | | [válaszok erre: #92800] |
[előzmény: (92757) zöldbors, 2011-01-04 13:38:57] |
|
Törzstag
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92769. Elküldve: 2011-01-04 16:39:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108718.] |
Elveszett:
KUTYAFAJTA: MUDI | KUTYA NEME: SZUKA
kategória: elveszett Hol: Erdőkertes Mikor: 2010. 12. 31.
Kutya neve: Zsömi,
2010 december 31-én Erdőkertesen elveszett Zsömi névre hallgató fehér mudi szuka kutyánk. Aki megtalálja jutalomban részesül.
Itt érdeklődhet: 06209323104
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| |
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92768. Elküldve: 2011-01-04 15:34:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108719.] |
Nem is erre értettem a rugalmasságot, de mindegy...
És itt nincs szó fordított implikációról, csak józan észről...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (92763) AduAsz, 2011-01-04 14:18:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92767. Elküldve: 2011-01-04 14:53:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108720.] |
Velem sem mindig korrektek az emberek, bár gyakran nem látják be. Ilyenkor elszáll az agyam és szerintem ez érthető...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (92743) Aduaneros, 2011-01-04 12:51:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zöldbors

Tagság: 2004-11-18 10:16:54 Tagszám: #14029 Hozzászólások: 821 |
92766. Elküldve: 2011-01-04 14:52:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108721.] |
No de ha én nem szeretnék hupikék, x-lábú állatot, akkor nem fogok olyan párosításból utódot választani, ahonnan ez várhatóan és láthatóan előjön, függetlenül attól, hogy ezt a kékséget és x-lábúságot okozó ivarsejtváltozást (mutációt) milyen vírus vagy egyéb tényező okozta.
Az ok az én "felhasználói" szempontomból tulajdonképpen teljesen mindegy, a lényeg, hogy lehetőség szerint ne adódjon tovább.
|
| | | [válaszok erre: #92841] |
[előzmény: (92763) AduAsz, 2011-01-04 14:18:20] |
|
Törzstag
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92765. Elküldve: 2011-01-04 14:45:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108722.] |
Megjöttünk, találtunk egy kutyát az erdőben... Illetve a pihenőréten. Szegény nagyon megijedt, mikor 5 kutya rohant hozzá ismerkedni. Pedig szokásuktól eltérően hang nélkül, nem is támadóan rohantak oda. Ezek után már rám is csak morgott.
Nem régen lehet ott, szép fényes szőre van és nem sovány. Vagy kirakták, vagy a petárdáktól szaladt világgá.
(Telefonnal készült a föld alatt, sötétben.) Szegény nagyon bánatosan nézett utánunk...
Holnap, ha járható lesz az út, viszek neki kaját, meg valami takarót, amin aludhat.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
92763. Elküldve: 2011-01-04 14:18:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108724.] |
Adok egy eléggé hülye és kissé csürt-csavart elméleti, de szemlélö (és nyugodtan gyakorlatban is elöfordulható) példát. Ha valamilyen mondjuk vírusos betegség oda vezet a szülöknél, hogy megváltoztat az ivarsejtekben, a DNS-ben néhány gént, amelyek így párosodáskor pl. huppikék, x-lábú kölykökhöz vezet, akkor ha ez néhány generáción belül ismétlödik minél erösebben fertözött populációban (azaz állandóan több és több lesz a huppikék x-lábú kölyök, akkor egy idö után elmondhatom, hogy az a konkrét vírusos fertözés genetikus hátterü, változáshoz vezetett, de nem igaz, hogy a vírusos fertözésnek genetikus háttere van.
Te pedig valami ilyesmit állítasz...
A bizonyításokhoz használt logikában nem létezhet rugalmasság. Az implikáció érvényességéböl nem folyik ki a fordított implikáció érvényessége, még akkor sem, ha ezt nagyon sokan akarják és gondolják. Ezeket a dolgokat már a régi görögök is bizonyították.
Na most már tényleg megyek.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #92766 #92768] |
[előzmény: (92761) sárkánykutya, 2011-01-04 13:57:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
92762. Elküldve: 2011-01-04 14:06:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108725.] |
Az idézet második részében a mondatnak volt (az értelmezés szempontjából szerintem egészen lényeges további része).
Az utolsó elötti mondatodat éppenhogy nem bizonyítják a mudis almok, már amelyröl valaki írt nekem válasznak... A külömbség elhanyagolható. Hosszú távon ez más kérdés, ott nincsen nagy konkrét tapasztalat, de azért ott is fennáll a kérdés, hogy akkor ez tényleg gének általi információátvitel-e.
Az információátadásnak van néhány génektöl független már dokumentált és kutatott és bizonyított módszere és van néhány más elmélet is, amelyet nem sikerült megcáfolni (még) senkinek. Mindez föleg a nem fizikai tényezökkel (pl. küllem, szervek), hanem inkább a viselkedéssel és a jellemel, pszichével kapcsolatos tényezökkel kapcsolatos információk átvitelével kötik össze. Utánanézhetsz, néha meglepö eredményeket találnál .
Hogy miért nem tanítanak ezekröl? Csak azért, mert ezek bár egyszerü, de a "hivatalos tudomány" által elfogadott módszerekkel nehezen magyarázható dolgok és hát néha némely szak alapjait jócskán aláásnák, ill. kiegészítenék, de ez sok elfogadott (és bizonyítottnak tekintett, bár sosem bizonyított) alapállításnak a revízióját vonná maga után. De ha utánanézel, van elég sok nagyon tudományos módszerrel elvégzett kutatás is.
Ne féljetek, mára már vége
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (92757) zöldbors, 2011-01-04 13:38:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|