[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92736. Elküldve: 2011-01-04 12:27:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108751.] |
Mi ez a "csakhát"? Nem tetszik az idézet? Nem a kutyákról szól...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92737] |
[előzmény: (92732) Szilaj, 2011-01-04 12:23:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92735. Elküldve: 2011-01-04 12:26:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108752.] |
Pedig nem jellemző rám, ugye?
(Csak kötözködöm, mert egyébként: )
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92743] |
[előzmény: (92728) Aduaneros, 2011-01-04 12:19:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
92734. Elküldve: 2011-01-04 12:25:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108753.] |
Azért láttam én már olyan közös szülőktől származó almokat, ahol ez nyomokban sem volt fellelhető!
Én viszont az gondolom, hogy ekkora ismeretanyag és tapasztalat birtokában a mudi ellen való vétek, hogy nem tenyészted a fajtát!
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | | [válaszok erre: #92745] |
[előzmény: (92716) Aduaneros, 2011-01-04 12:08:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92733. Elküldve: 2011-01-04 12:24:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108754.] |
Megint lassú voltam.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (92731) Híres, 2011-01-04 12:21:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92732. Elküldve: 2011-01-04 12:23:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108755.] |
Na, látom, tettél fel valami megkülönböztetést!
Csak hát...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92736] |
[előzmény: (92717) Híres, 2011-01-04 12:09:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92731. Elküldve: 2011-01-04 12:21:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108756.] |
Tettem be egy mottót direkt a kedvedért.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92733] |
[előzmény: (92720) Szilaj, 2011-01-04 12:12:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92729. Elküldve: 2011-01-04 12:20:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108758.] |
Van erre valami program, de nem tudom, hogy hívják.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (92726) kormosvari, 2011-01-04 12:19:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
92728. Elküldve: 2011-01-04 12:19:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108759.] |
Ez nagyon korrekt volt szerintem!
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #92735] |
[előzmény: (92486) Híres, 2011-01-02 16:27:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
92726. Elküldve: 2011-01-04 12:19:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108761.] |
Én mindíg a végéről kezdek visszaolvasni, ami nem teljesen jó, de nincs türelmem/időm visszamenni, és onnan kezdeni.
Végigolvastam végülis, ennek ellenére nem bántam meg, hogy az előzőt beírtam.
Azonkívűl, hátha tud valaki megoldást arra a technikai problémára, miszerint egy beszkennelt szöveget lehessen szerkeszteni. Előre is köszi!!!!
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | | [válaszok erre: #92729 #92754] |
[előzmény: (92704) sárkánykutya, 2011-01-04 11:41:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
92725. Elküldve: 2011-01-04 12:16:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108762.] |
Én tudom, hogy kire gondolok!
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | |
[előzmény: (92700) Híres, 2011-01-04 11:35:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92722. Elküldve: 2011-01-04 12:13:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108765.] |
Azt már én sem érem meg. Bááár, ki tudja.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92724] |
[előzmény: (92719) sárkánykutya, 2011-01-04 12:11:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
92721. Elküldve: 2011-01-04 12:12:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108766.] |
Magam sem írhattam volna szebben!
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | |
[előzmény: (91999) Mudista, 2010-12-31 08:42:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92720. Elküldve: 2011-01-04 12:12:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108767.] |
Aha...
Csak mikor nagyon szétnyomja egy kép az oldalt, kitolom a jobb szélére, hogy ne kelljen folyton tologatnom, így viszont nem látom, ki írta, az aláírásokból szoktam kikövetkeztetni.
Szóval jóóól kitoltál velem.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92731] |
[előzmény: (92717) Híres, 2011-01-04 12:09:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92719. Elküldve: 2011-01-04 12:11:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108768.] |
Nem valószínű, hogy változna! Mert a mudi már eleve magában hordja azt a küllem- és jellemkészletet, amelyen belül bizonyos irányokba szelektálhatunk. És bármilyen irányba szelektálsz is a jellemet illetően, az sosem lesz olyan drasztikus változás, mint egy faj domesztikációja.
A domesztikáció, jelen esetben a neoténia kialakítása lényegében az egyedfejlődés megváltoztatása. És mivel egy komplex rendszert változtatsz meg - igaz, csak egy szempont alapján - könnyen előfordulhat, hogy a rendszer más elemei is változnak. Valószínű, hogy a szelídítés történhetne máshogy is, úgy hogy egyéb tulajdonságok ne változzanak - de nem lenne kivitelezhető negyven év alatt, hanem mondjuk 4000 év alatt, mert a hálózatnak a konzerváltabb részeit is meg kéne változtatni.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92722] |
[előzmény: (92713) Híres, 2011-01-04 12:04:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
92718. Elküldve: 2011-01-04 12:10:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108769.] |
Biztosan lüke lesz ez a beírásom, de ha jól emlékszem vissza, akkor a MMK Tenyésztési Szabályzat tervezete sem fogalmaz meg TENYÉSZCÉLT!!
Természetesen, nem gondolom, hogy Te közreműködtél a tervezet létrehozásában, de azért, gondoltam, érdemes ezt megemlíteni.
És hát azért nagyon sok embernek van elékpzelése, hogy milyen kutyát szeretne tenyészteni, csak nem fogalmazza így meg, ettől függetlenűl halad egy általa elképzlt irányba.
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | |
[előzmény: (92414) Visszhang, 2011-01-02 09:27:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92717. Elküldve: 2011-01-04 12:09:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108770.] |
Egyelőre pihentetem ezt a tenyésztés dolgot. Nincs még tervezett alom nálam. Egy alomterv kezd körvonalazódni, de még az sem teljesen biztos. Frissíttetnem is kell a honlapot, egy kicsit át is akarom alakíttatni, de ennek anyagi vonzatai vannak, szóval előbb a sürgősebb dolgokra költök inkább (mint pl. Barack műtétje). Szóval Ilyesmi.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92720 #92732] |
[előzmény: (92711) Szilaj, 2011-01-04 12:01:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
92716. Elküldve: 2011-01-04 12:08:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108771.] |
Sziasztok!
Megint belevaú, anélkül, hogy végigolvasnám, ezért elnézést, ha akaratlanul is ismételnék valakit....
1., Azért Visszhang-barátunk nem mond hülyeséget, bár az utolsó mondat kicsit nyersre sikeredett. A tenyészcéllal, koncepcióval szerintem is gyakorta baj van!
- van, amit Visszhang írt, vagyis hogy NINCS!
- van olyan, hogy a honlapra írunk egy jó hangzatos szónoklatot ("első az idegrendszer, egészség") közben hajmeresztő, ezzel ellentétes dolgokat teszünk
- van olyan, hogy jól megfogalmazzuk, igyekszünk is minden tőlünk telhetőt megtenni, de mégsem sikerül
- van olyan, hogy sikerül elérni a kitűzött célt, de sajnos az elért céltól a nagytöbbség haja égnek áll
- és ritkán, de TALÁN van olyan is, hogy a kitűzött és elért cél nagyjából megegyezik és a mudisok, kutyások többsége szerint "jól nyomja" az illető
Bevallom én az első két verzióval találkoztam a legtöbbször, bár nyilván nem mérvadó, mert sok mindent nem láttam, nem vagyok háromszoros aranykoszorús mestertenyésztő....
A példád -Kormosvári fej- ettől függetlenül helytálló volt, bár -és nem akarom Marika érdemeit csorbítani-hozzá kell tenni, hogy ez esetben az egységességet nem több évtizedes szigorú szelekció, hanem a megismételt párosítások adják! (Csenge, Fecske testvérek, Dolgos Bojtival kb. 6X befedeztetve.)
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #92734] |
[előzmény: (92423) Fodormenta, 2011-01-02 11:00:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
92715. Elküldve: 2011-01-04 12:05:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108772.] |
Micsoda fotókat teszel fel?!!
Nekem meg alig van képem Tüsiről!!!!
Na, majd lopkodom őket!!!!
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | | [válaszok erre: #92741] |
[előzmény: (92425) voiceofforest, 2011-01-02 11:41:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92714. Elküldve: 2011-01-04 12:04:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108773.] |
Közben fel lettem világosítva, hogy itt kifejezetten egy konkrét kutyáról és annak kezeléséről van szó... mondjuk nem tudom, kiről.
A hsz-met akkor tekintsétek "általános" kiegészítőnek
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (92697) sárkánykutya, 2011-01-04 11:31:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92713. Elküldve: 2011-01-04 12:04:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108774.] |
De azért az érdekes, amit a rókákkal végzett kísérlettel kapcsolatban Zöldbors összefoglalt. Mármint az a része, hogy annak ellenére, hogy kizárólag belső tulajdonságra szelektáltak, mégis megváltozott a rókák külleme is, méghozzá eléggé jelentősen. Vajon ha sikerülne egységes álláspont szerint bizonyos belső tulajdonságokra szelektálni a mudit, hogyan változna meg a külleme?
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92719 #92751] |
[előzmény: (92704) sárkánykutya, 2011-01-04 11:41:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|