Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499735/56 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (85/11
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
92711. Elküldve: 2011-01-04 12:01:30,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108776.]

Én meg soha. icon25.gif
Hova tűnt az aláírásodból a kenneled? icon52.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #92717] [előzmény: (92709) Híres, 2011-01-04 11:59:41]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kormosvari



Tagság: 2003-04-30 00:00:00
Tagszám: #3406
Hozzászólások: 2659
92710. Elküldve: 2011-01-04 12:01:11,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108777.]

Köszi szépen! icon70.gif

"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
[előzmény: (92439) sárkánykutya, 2011-01-02 13:05:07]
Kiváló dolgozó
kormosvari adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92709. Elküldve: 2011-01-04 11:59:41,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108778.]

Én csak azt tudom, hogy nem ránk. Nem is azért írtam, de tulajdonképpen magamra vehettem, mert én is követtem/követek el hibákat. (Lehet, van olyan, aki nem tudja ezt magáról icon25.gif )

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #92711 #92730] [előzmény: (92705) Szilaj, 2011-01-04 11:41:27]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
92708. Elküldve: 2011-01-04 11:55:09,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108779.]

icon72.gif
Viszont szabad volt neki annyit ugatni, amennyi jól esett, a petárdákat úgysem tudta túlharsogni. Ugatni meg nagyon szeret. icon21.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[előzmény: (92707) Gulakuti, 2011-01-04 11:52:42]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92707. Elküldve: 2011-01-04 11:52:42,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108780.]

Lehet süket icon25.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92708] [előzmény: (92706) Szilaj, 2011-01-04 11:47:05]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
92706. Elküldve: 2011-01-04 11:47:05,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108781.]

Szilaj kifejezetten imádott Pesten Szilveszter éjfélkor a lakótelepen "szőnyegbombázáskor" sétálni. Természetesen póráz nélkül, ahogy megszokta.
Ilyen is van. Ettől persze még nincs tökéletes idegrendszere.

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #92707] [előzmény: (92702) kormosvari, 2011-01-04 11:38:22]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
92705. Elküldve: 2011-01-04 11:41:27,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108782.]

Én tudom, kire gondolt. icon25.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #92709 #92727] [előzmény: (92700) Híres, 2011-01-04 11:35:59]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92704. Elküldve: 2011-01-04 11:41:12,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108783.]

Szerintem olvass tovább icon53.gif

Amúgy meg senki nem kérdőjelezte meg, hogy a küllem viszonylag könnyen fixálható... legalább is bizonyos elemei. DE, ez nem jelenti azt, hogy törekedni kéne a könnyű és gyors fixálásra - mert annak ára van!
Egyszer, ha jól emlékszem, épp arról volt szó, hogy mennyivel könnyebb küllemre tenyészteni, mint vézenre, mert előbbi egyszerűen jobban mérhető icon25.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92713 #92726] [előzmény: (92699) kormosvari, 2011-01-04 11:35:04]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


voiceofforest



Tagság: 2007-11-16 14:39:51
Tagszám: #51739
Hozzászólások: 735
92703. Elküldve: 2011-01-04 11:38:48,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108784.]

icon70.gif

"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
[előzmény: (92692) kormosvari, 2011-01-04 11:19:50]
Törzstag
voiceofforest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kormosvari



Tagság: 2003-04-30 00:00:00
Tagszám: #3406
Hozzászólások: 2659
92702. Elküldve: 2011-01-04 11:38:22,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108785.]

Nekem is van ilyen tapasztalatom.
Pl. Csutka lövésálló volt, de ideges volt a petárdázáskor.

"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
[válaszok erre: #92706] [előzmény: (92583) Csibiti, 2011-01-03 16:11:43]
Kiváló dolgozó
kormosvari adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92701. Elküldve: 2011-01-04 11:36:52,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108786.]

Nem is tudom, minek írogatok, mikor van, aki megelőz. icon25.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (92697) sárkánykutya, 2011-01-04 11:31:46]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92700. Elküldve: 2011-01-04 11:35:59,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108787.]

Nem tudom, kire gondolsz, de Sziszi is ilyen volt. Kiderült, hogy nem idegbeteg, csak nem tudtam helyén kezelni, vagyis ő nem tudta, hol a helye a falkában. Ez a probléma viszont elég könnyen megoldódott, amikor már tudtam, mit kell tennem. Szóval előfordul, hogy a gazdi a balfék és nem jól kezeli a kutyáját, sőt szerintem ez a gyakoribb. Az, hogy domináns a kutya, nem ok arra, hogy mindig mindenkit megharapjon. Mint ahogy a félelemből kitámadást is lehet kezelni, ez sem elfogadható magyarázat, ha így viselkedik egy kutya.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #92705 #92725] [előzmény: (92695) kormosvari, 2011-01-04 11:23:35]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kormosvari



Tagság: 2003-04-30 00:00:00
Tagszám: #3406
Hozzászólások: 2659
92699. Elküldve: 2011-01-04 11:35:04,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108788.]

Jó, hogy ezt a mondatot leírtad:

"A mennyiségi tulajdonságok a jól öröklődők közé tartoznak, sajnálom, de tényeken azt hiszem kár vitázni. A küllemi jegyek jó része ide tartozik. Ha mégsem így lenne, akkor talán szólni kéne a profoknak akik ezt tanították nekem genetikából, meg állattenyésztésből."

Már régóta fontolgatom, hogy ezzel kapcsolatban idéznék hosszabban szakmainak számító írásból, írásokból, amelyek ezt fogalmazzák meg.
Egy dolog tart vissza: a hosszas bepötyögés.
Ha lenn olyan programom, mely lehetősvé teszi a szöveg megformálását, hamarabb megtenném. icon50.gif icon50.gif

"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
[válaszok erre: #92704] [előzmény: (92605) Visszhang, 2011-01-03 17:36:07]
Kiváló dolgozó
kormosvari adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92698. Elküldve: 2011-01-04 11:32:00,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108789.]

Ezt tökéletesen megfogalmaztad.

Azon túl én meg is fordítanám a dolgot. Sajnos lehetséges egy jó idegrendszerrel született kutyát is annyira elrontani felnőtt korára, hogy totálisan idegbetegnek nézzen ki.

Ezért én óvatos vagyok, amikor egy felnőtt kutya idegrendszeréről kérdeznek. Egy 6-8 hetes kiskutyát alaposan megfigyelve, letesztelve sokkal megbízhatóbb információt kaphatunk az adott kutya idegrendszeri sajátosságairól. Később egyre inkább beleszólnak már külső tényezők. Hozzáteszem, hogy egy extrémen rosszul tartott hat hetes kölykön is látszanak már ennek bizonyos jelei, mint ahogy egy különlegesen jól tartott és nevelt alom kölykein is láthatóak annak jelei már 6-8 hetes korban is. Ez utóbbira a saját Ciceró-Sziszi almomat tudom felhozni példának. Ennek az alomnak a születésekor éreztem már elég tudást és felkészültséget ahhoz, hogy születésüktől fogva mondhatni ideális körülmények között neveljem őket. Ehhez természetesen volt egy jó alap, hiszen a kölykök eleve olyan párosításból születtek, ahol várható volt a jó idegrendszer, de ezt nagyon szépen lehetett fejleszteni és szerintem Sári látta az eredményt, amikor nálunk járt. icon32.gif

Összefoglalva azt tudom mondani, hogy kell egy jó idegrendszeri alap a kölyköknek és szükséges egy olyan tenyésztő, aki képes ezt néhány hetes korra a lehető legjobban fejleszteni. Szerintem a kettő együtt ad olyan jó kutyákat, amelyekkel öröm lesz együtt élni.

De azt hiszem mindezzel semmi újat nem mondtam. icon25.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (92691) kormosvari, 2011-01-04 11:18:40]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92697. Elküldve: 2011-01-04 11:31:46,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108790.]

Bocsi, de a kettőnek nincs feltétlenül köze egymáshoz! icon32.gif

Egy harapós kutya lehet kiegyensúlyozott, de ha nincs megfelelően kezelve, lehet harapós pl. védőösztönből is.

Ám valóban hajlamosít az öröklött félősség a harapásra... attól függően, hogy mekkora harciassággal párosul.

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92701 #92714 #92723] [előzmény: (92695) kormosvari, 2011-01-04 11:23:35]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zöldbors



Tagság: 2004-11-18 10:16:54
Tagszám: #14029
Hozzászólások: 821
92696. Elküldve: 2011-01-04 11:25:54,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108791.]

Egy-két elérhető fulltext:

http://www.americanscientist.org/issues/feature/early-canid-domestication-the-farm-fox-experiment/3

http://cbsu.tc.cornell.edu/ccgr/behaviour/Index.htm

http://www.hum.utah.edu/~bbenham/2510%20Spring%2009/Behavior%20Genetics/Farm-Fox%20Experiment.pdf
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2011-01-04 11:32:54]
[előzmény: (92693) sárkánykutya, 2011-01-04 11:20:37]
Törzstag
zöldbors adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kormosvari



Tagság: 2003-04-30 00:00:00
Tagszám: #3406
Hozzászólások: 2659
92695. Elküldve: 2011-01-04 11:23:35,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108792.]

Gondolom, hogy a jó idegrendszer része az is, ha egy kutya furton-furt embereket harap meg, mert az a kutya "csak" domináns. icon17.gif

"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
[válaszok erre: #92697 #92700 #92810] [előzmény: (92654) Híres, 2011-01-03 20:25:08]
Kiváló dolgozó
kormosvari adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kormosvari



Tagság: 2003-04-30 00:00:00
Tagszám: #3406
Hozzászólások: 2659
92694. Elküldve: 2011-01-04 11:21:50,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108793.]

Abszolút egyetértek!!!!!!! icon50.gif icon50.gif

"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
[előzmény: (92609) Híres, 2011-01-03 18:12:17]
Kiváló dolgozó
kormosvari adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92693. Elküldve: 2011-01-04 11:20:37,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108794.]

icon50.gif

icon32.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92696] [előzmény: (92690) zöldbors, 2011-01-04 11:14:30]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kormosvari



Tagság: 2003-04-30 00:00:00
Tagszám: #3406
Hozzászólások: 2659
92692. Elküldve: 2011-01-04 11:19:50,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108795.]

icon22.gif icon22.gif icon70.gif Tüsikém, tiszta anyja ezen a képen!!!

"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
[válaszok erre: #92703] [előzmény: (92661) voiceofforest, 2011-01-03 22:16:34]
Kiváló dolgozó
kormosvari adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kormosvari



Tagság: 2003-04-30 00:00:00
Tagszám: #3406
Hozzászólások: 2659
92691. Elküldve: 2011-01-04 11:18:40,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108796.]

Csak kiegészítésnek szánom, (és egyszerinek), hogy magam több olyan -mostanában már sztárkutyának tartott - kutyával kapcsolatban vannak olyan, meglehetősen megbítható helyekről szerzett információm, miszerint kölyök korban a gazdi igen nagy munkával érte el azt, hogy a kutya tudjon normálisan viselkedni.
Nem elhanyagolható körülmény ez sem, mert lám, ezek az esetek azt mutatják, hogy egyrészt igen sok múlik a hozzáértő és kitartó nevelésen, másrészt egy most szuperül viselkedő kutya sem biztos, hogy szuper idegrendszerrel bír.

További szép napot! icon50.gif

"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
[válaszok erre: #92698] [előzmény: (92668) AduAsz, 2011-01-04 09:37:42]
Kiváló dolgozó
kormosvari adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zöldbors



Tagság: 2004-11-18 10:16:54
Tagszám: #14029
Hozzászólások: 821
92690. Elküldve: 2011-01-04 11:14:30,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108797.]

Tényleg említetted már korábban is, hogy érdekel a bizalmatlan (félénk) kontra bizalmas (stabil) idegrendszer örökölhetősége. Úgy emlékszem, akkor belinkeltem neked Beljajev rókás kísérletének leírását, amiben meggyőzően nagy létszámú populációt hosszú éveken át szelektálva és megfigyelve vonta le a következtetéseit. Nem tudom, végül is tudtál-e időt szakítani a dokumentáció átolvasására. Az én számomra eléggé meggyőzőek voltak az eredményei.

Akik nem olvasták annak idején, azok számára egy kis tudománytalan összefoglaló:

"Nem csak az ember rendelkezik kölyökkori tulajdonságokkal: a mi kutyáink is neoténiás farkasok, nagyjából minden fontos jellemvonásukban. A kutyává válás folyamata során már néhány generáció alatt is kialakulnak azok a tulajdonságok, amelynek hatására kutyává lesz a vadállat. Egy orosz genetikus, Dimitrij Beljajev végzett prémállat-tenyésztési céllal szelídítési kísérleteket ezüstrókákkal, még az ötvenes években. E kísérlet során egy csapat rókakölyköt nevelt fel, közben személyes kapcsolatban volt az állatokkal. Az állatok közül következetes választások sorával azokat szaporította tovább, amelyek nem féltek tőle. Ha egy róka oda mert menni hozzá, esetleg még hozzá is mert érni a kezéhez, az biztos befutó volt a szaporításban részt vevők közt. Mindössze 8 generáció múltán a szelídségre szelektált rókák teste kisebb, arcorra rövidebb, feje kerekebb lett, megjelent a bicsakló fülvég és a fehér jegyes bunda – holott a kutató kizárólag a szelídség alapján válogatott!
Az eredményül kapott barátságos, kutyaszerű rókák stresszhormonszintje is lényegesen alacsonyabb volt vad társaikénál. E rókák felnőttként is játékosak voltak, figyeltek az emberre, kíváncsiak, tanulékonyabbak lettek, pont, mint a kutyák. Ha az ember egy adott tulajdonság alapján választ, az gyakran több egyéb jellemzővel együtt változik meg."
[válaszok erre: #92693 #92752] [előzmény: (92668) AduAsz, 2011-01-04 09:37:42]
Törzstag
zöldbors adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92689. Elküldve: 2011-01-04 11:02:20,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108798.]

Igen, én is mindig azt próbálom megfogalmazni, hogy az általad felsorolt tulajdonságok a szélsőségek kivételével eléggé nehezen értelmezhetőek egységesen. Az, hogy kinek mi jelenti a bátorságot/gyávaságot egy kutyában (mondom, a szélsőségek kivételével), az elég tág fogalom.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (92686) AduAsz, 2011-01-04 10:57:26]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92688. Elküldve: 2011-01-04 11:01:21,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108799.]

icon32.gif

Jaja... vannak ilyen "kapcsolók"... és adott esetben az sem mindegy, hogy pl. egy gén adott változatát az anyától vagy az apától kapja-e az utód! icon53.gif (Gyuri "imádott" epigenetikája itt is közbeszól icon25.gif )

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (92685) Híres, 2011-01-04 10:55:01]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
92687. Elküldve: 2011-01-04 10:58:44,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108800.]

Forrás.

icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.022508144378662 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail