Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499735/56 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (98/14
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
92686. Elküldve: 2011-01-04 10:57:26,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108801.]

Egy valamit még hozzáteszek, hogy ne legyen megint tévedés: Mindaz, amit leírtam nem jelenti azt, hogy támogatom a gyenge idegrendszerü kutyákkal a tenyésztést!

Tudom, hogy a fórumon (is) nagyon, de nagyon s szavakkal játszunk, hiszen ide-oda dobálódzunk egyes szavakkal, feltételezzük, hogy mindenki úgy érti, mint mi. Mindamellett olyan fogalmak, mint jó/rossz vézen, gyenge/erös idegrendszer, félénk/bátor(/vakmerö) kutya, stb., de még az egészséges/beteg kutya (hogy a kutya anatómiájáról ne beszéljek) mind mind nagyon széles körben, sokszor már-már ellentétes értelemben is értelmezhetök. Így viszont nehéz valami arany középútú véleményegyeztetéshez eljutni.

A számomra a félreértésekre elrettentö(???) példa volt Csehszlovákia szétesése elött a parlamentben a vita arról, hogy Ceh-Szlovákiának vagy Csehszlovákiának legyen írva az ország neve. SZóval, hogy legyen-e vagy ne kötöjel (vagy ahogy mások mondták "választójel"). Végül fellépett egy politikus, tartott egy hosszú záróbeszédet, amelyben "leírta", miröl fognak szavazni, olyan szépen körülírta és megmagyarátza a dolgokat, hogy majdnem mindenki igennel válaszolt a kérdésre a szavazásban. Óriási taps lett, mindenki örült, hogy az ö lehetösége nyert. Aztán a fele meglepödött, mikor látta fehéren-feketén, mi lett az eredmény. A politikus olyan szépen megkeverte a képviselöket, hogy mindenkit meggyözött arról, hogy igennel a saját "igazára" szavaz. Pontosabban: mindenki csak a "saját igazát" látta, hallotta a másik oldalt meg észre sem vette.
Hát itt is néha pont ez folyik...

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #92689] [előzmény: (92668) AduAsz, 2011-01-04 09:37:42]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92685. Elküldve: 2011-01-04 10:55:01,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108802.]

Kiegészíteném még azzal is, hogy bizonyos egygénes öröklődések esetén is meghatározó lehet bizonyos "kapcsolók" működése vagy nem működése az adott génen. Ezzel kapcsolatos kutatásokról éppen nemrégiben láttam egy filmet.

Szóval ahogy írod, nagyon váratlan dolgok tudnak megjelenni vagy kimaradni és rendkívül összetett és bonyolult az idegrendszer öröklődése.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #92688] [előzmény: (92683) sárkánykutya, 2011-01-04 10:48:07]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fend



Tagság: 2007-08-12 21:21:24
Tagszám: #48028
Hozzászólások: 7700
92684. Elküldve: 2011-01-04 10:51:05,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108803.]

Ki ő?



"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
[válaszok erre: #92687] [előzmény: (92678) Csibiti, 2011-01-04 10:40:05]
Kiváló dolgozó
Fend adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92683. Elküldve: 2011-01-04 10:48:07,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108804.]

"Ezért pl. nem tudom, honnan veszi valaki, itt konkretan hamvasmudi, hogy "sokgénes öröklődésről van szó", mikor ezt tudtommal senki sosem bizonyította. "

Gondolkozz már egy kicsit! icon21.gif
Épp Te írtad - és így is van - hogy mennyire bonyolult rendszer az idegrendszer. Bonyolult rendszer, tehát baromi sok eleme van. Mivel ez egy élő dolog, a "baromi sok elem" nyilvánvalóan elsősorban baromi sok fehérjét jelent. A baromi sok fehérjét pedig nyilvánvalóan baromi sok gén kódolja. icon71.gif
(Nem tudom persze, hogy tisztában vagy-e olyan nyalánkságokkal, mint hogy egy génről is több fehérje íródhat át, de ilyen baromi sok biztosan nem icon21.gif , ráadásul a komplex idegrendszeri hálózat kialakulásához szükséges komplex genetikai hálózat nyilvánvalóan sok elemű kell, hogy legyen).

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92685 #92744] [előzmény: (92668) AduAsz, 2011-01-04 09:37:42]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92682. Elküldve: 2011-01-04 10:47:58,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108805.]

icon21.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (92672) Csibiti, 2011-01-04 10:19:32]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92681. Elküldve: 2011-01-04 10:46:54,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108806.]

Sajnos nem jött, pedig egész éjjel nem aludtam, füleltem, hátha hallom őt vagy a többieket. Többször ki is néztem, de sajnos nem jött meg. Az enyémek álmos szemekkel kászálódtak elő ilyenkor és csodálkozva figyelték, hogy a gazdi miért nem alszik. icon20.gif Ha meglátták volna Herceget, biztosan jelezték volna, így meg hülyének néztek, hogy minek nézegetek kifelé, mikor itt vannak ők és vigyáznak ránk. icon21.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (92664) eperke72, 2011-01-04 07:51:42]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


voiceofforest



Tagság: 2007-11-16 14:39:51
Tagszám: #51739
Hozzászólások: 735
92680. Elküldve: 2011-01-04 10:41:42,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108807.]

Köszi, legalább így én is láttam! icon50.gif
Nálunk is felhős... icon26.gif

"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
[előzmény: (92674) AduAsz, 2011-01-04 10:26:53]
Törzstag
voiceofforest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92679. Elküldve: 2011-01-04 10:41:35,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108808.]

Egy baj van Gyuri... icon21.gif

Az "idegrendszer"-nek szerves részei a "hormonhatású" (ez így nem pontos, de most a lényeg szempontjából mindegy) jelátviteli utak, tehát a kettőt nem kezelheted külön.

Az idegrendszer fejlődéssel összefüggő változásai pedig nyilvánvalóan elsősorban genetikai eredetűek, mint ahogy maga az egyedfejlődés is genetikailag meghatározott - optimális környezetben az optimális programnak megfelelően zajlik le.
Tehát ha egy fajtában feltűnő gyakorisággal jelentkezik pl. 10 hónapos kor körüli félénkség kialakulása, míg egy másik fajtában nem - és a két fajta egyedeit átlagosan hasonló környezetben nevelik, akkor igen valószínű, hogy a háttér genetikai.
Az más kérdés, hogy ez a félénkség nem feltétlenül kóros, de a gazdának számítani kell rá, hogy megfelelően tudja kezelni - és így ne okozzon maradandó bajokat. Biztosan előfordulhat az is, hogy a félénkség eredendően (tehát nem a rossz kezelés miatt) megmarad felnőtt korra is (ekkor szintén valószínűleg genetikai háttere van), de azért általánosságban a kamaszkori kiegyensúlyozatlansággal járó változások el szoktak múlni.

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92742] [előzmény: (92665) AduAsz, 2011-01-04 08:35:49]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
92678. Elküldve: 2011-01-04 10:40:05,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108809.]

Az e-mailemben... icon25.gif

icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Fend



Tagság: 2007-08-12 21:21:24
Tagszám: #48028
Hozzászólások: 7700
92677. Elküldve: 2011-01-04 10:38:52,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108810.]

Hol találtad ezt a tarkát?



"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
[válaszok erre: #92678] [előzmény: (92672) Csibiti, 2011-01-04 10:19:32]
Kiváló dolgozó
Fend adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
92676. Elküldve: 2011-01-04 10:38:24,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108811.]

Ott ahol ő él, nem is csodálnám...

icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Fend



Tagság: 2007-08-12 21:21:24
Tagszám: #48028
Hozzászólások: 7700
92675. Elküldve: 2011-01-04 10:38:11,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108812.]

icon50.gif
Jól néz ki!



"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
[előzmény: (92674) AduAsz, 2011-01-04 10:26:53]
Kiváló dolgozó
Fend adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
92674. Elküldve: 2011-01-04 10:26:53,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108813.]

Reggel itt is -12 alatt volt, szép derüs égbolt csillagokkal. Mire felkelt a Nap, már csak a felhök mögött volt, de fél tíztöl látszik. Kb ilyen a helyzet (nem innét és nem saját a kép, én otthonfeledtem a gépet, pedig reggel a kezemben volt).:
248320-original1-ga2vr.jpg
248313-gallery1-5fkm6.jpg

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #92675 #92680] [előzmény: (92672) Csibiti, 2011-01-04 10:19:32]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Viki84



Tagság: 2008-05-24 17:26:11
Tagszám: #59680
Hozzászólások: 11049
92673. Elküldve: 2011-01-04 10:22:52,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108814.]

Látom még a kutya is szoborrá fagyott icon20.gif
Aranyos icon22.gif

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
[válaszok erre: #92676] [előzmény: (92672) Csibiti, 2011-01-04 10:19:32]
Kiváló dolgozó
Viki84 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
92672. Elküldve: 2011-01-04 10:19:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108815.]

Szép jó reggelt mindenkinek!

Itt is csak szürke égbolt van és nagyon hideg...

HPIM2832_1_.jpg

icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Fickó2006



Tagság: 2008-11-26 15:39:41
Tagszám: #66023
Hozzászólások: 1528
92671. Elküldve: 2011-01-04 10:02:51,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108816.]

Itt Békáson is csak szürke "égbolt" látható... icon26.gif


Szerencsés aki látja a Napfogyatkozást! icon32.gif
[előzmény: (92670) Szilaj, 2011-01-04 09:45:45]
Kiváló dolgozó
Fickó2006 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
92670. Elküldve: 2011-01-04 09:45:45,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108817.]

icon50.gif
Itt egyik sem látszik, csak a felhők... icon26.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #92671] [előzmény: (92669) AduAsz, 2011-01-04 09:40:16]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
92669. Elküldve: 2011-01-04 09:40:16,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108818.]

Végre látom a Napot a Holdat is a napfogyatkozást is icon42.gif icon42.gif icon42.gif

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #92670]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
92668. Elküldve: 2011-01-04 09:37:42,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108819.]

Tudom, hogy vannak ilyen kutatások. Beismerem, nem sokat ismerek konkrétan, de amit olvastam, az azért néha elég furának tünt, föleg az elért eredmények "levezetése". És nekem éppen a "hajlam" megnevezéssel van egy kis bajom - itt ugyanaz a helyzet, mint az epilepsziánál: nincsen egy (vagy kettö, három...) ok, amitöl egy bizonyos, konrét pszichés zavar keletkezik, hanem nagyon sok minden kiválthatja, ill. vezethet hozzá. Az okok némelyike teljesen külsö behatásoktól függö, némelyike teljesen nyilvánvalóan öröklödö (de ez nem hajlam, hanem konkrét elváltozást okozó defektus!), némelyike csak belsö "pszichés" :-) tényezöktöl függö, némelyike keverék, a legtöbbje pedig ismeretlen. Ebböl - legalábbis nekem - az adódik, hogy nincsen hajlam pl. félénkségre, de lehet hajlam egy meglevö bizonyos konkrét ok miatt fellépö félénkségre - de ezt nem lehet együtt számítani más konkrét ok miatt fellépö félénkséggel.

Az emberi psziché nagyon, nagyon bonyolult dolog, ami viszonylag nem túl nagy mértékben függ magától a fizikai idegrendszertöl icon33.gif. Külsö tényezökkel (pl. nevelés, környezet) hihetelenül megváltoztatható (számunkra pozitív és negatív irányban is) - és ami a legkülönösebb, hogy a legerösebb, leginkább tartós változásokat saját magunk vagyunk képesek kétrehozni, más külsö hatásoktól, söt elég magas mértékben öröklött funkcionális elváltozásoktól függetlenül (pl. önszuggeszció, önhipnózis, stb.) is.
A kutyáknál azért jóval egyszerübb a helyzet, mert a kutya "pszichéje" nem annyira fejlett, mint az emberé - de még így is jóval túlhaladja a mai tudomány lehetöségeit. És a külömbözö hatáso

Ezért pl. nem tudom, honnan veszi valaki, itt konkretan hamvasmudi, hogy "sokgénes öröklődésről van szó", mikor ezt tudtommal senki sosem bizonyította.
Engem pl. tényleg érdekelt (és ma is érdekel) az eredmény (mert nem tudom), hogy igaz-e az állítás (így, további szavak nélkül), hogy "két jó idegrendszerű kutyának jóval több stabil idegrendszerű utóda lesz, mint két instabil kutyának", ill. fordítva, hogy két instabil kutyának jóval több instabil utódja lesz, mint két stabil kutyának. A kérdésre kapott válaszok alapján ez a két hipotézis teljes általánosságban nem tünik elfogadhatónak....

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #92683 #92686 #92690 #92691] [előzmény: (92666) Fodormenta, 2011-01-04 08:39:23]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
92667. Elküldve: 2011-01-04 08:45:49,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108820.]

"Tehát maga az idegrendszer csak az utóbbi két esetben léphet fel"
- elnézést, ez a mondat az ivarérés elött SEMMI nyomot nem mutató, de utána hirtelen beállt félénkségre vonatkozik.

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[előzmény: (92665) AduAsz, 2011-01-04 08:35:49]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92666. Elküldve: 2011-01-04 08:39:23,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108821.]

Így van, ahogy írod, csak pont mostanában jelennek meg humán téren olyan kutatások, hogy ezek a pszichés zavarok genetikusan öröklődnek, vagyis pontosabban a hajlam rá. icon50.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #92668] [előzmény: (92665) AduAsz, 2011-01-04 08:35:49]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
92665. Elküldve: 2011-01-04 08:35:49,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108822.]

Szép jó reggelt mindenkinek!

Kissé összefogottan több hsz-ra válaszolok.

Teljesen természetes, hogy az új hormonok ivaréréskor megváltoztatják a kutyát. De éppen ezért írtam, hogy ha "csak úgy" befélénkesedik a kutya és ebböl "nem nö ki", akkor valami probléma lehet a háttérben és ez többnyire nem maga az idegrendszer lesz, hanem más - funkcionális hiba (ami nyugodtan lehet /de nem feltétlenül/ genetikai hátterü), behatás, stb. Ez nagyon individuális.
Ahogy Sári írta, embereknél a kamaszkori hormonváltozások során jön elö sokféle "pszichés betegség" és ez a kutyáknál is lehet így. DE... ha eltekintek az átmeneti idöszaktól, ahol a kamasz/fiatal felnött szervezet (és psziché) feldolgozza, átszervezi az új adatokat és ezek alapján megváltoztatja magát és ezalatt nagyon instabil lehet, a normális állapot (normális "kezelési körülmények" közt) az, hogy a feldolgozás után a stabil állapot visszaáll - más kérdés a feldolgozási idöszak hossza.
Az embereknél a kamaszkor után fellépö olyan "pszichés betegségeknél", amelyeket idegrendszeri bajnak tartanak, általában más pici korban fellelhetök (és kitesztelhetök) bizonyos rendellenességek, amelyek azonban nem hozzáértö egyéneknek egyáltalán nem tünnek fel.
Ahol ezek nincsenek jelen, ott magas arányban a "kezelési körülmények" hibája - tehát külsö behatások - miatt lett az instabil állapot tartósítva. Az utóbbi esetben többnyire megfelelö utókezeléssel el lehet érni a stabilitás visszaállítását.
Ezeken kívül még két csoport lehetséges:
a) ahol beszólt valamilyen akkút betegség, fertözés, mérgezés és ezáltal visszaállíthatatlan elváltozások léptek fel
b) az okokat nem tudjuk, de egyike a feljebb leírtaknak sem ismert
Tehát maga az idegrendszer csak az utóbbi két esetben léphet fel - az elsöben közvetett (mert sérülhetett) a másodikban akár közvetlen okként, de ezt nem tudjuk. De az utolsó kategória messze a legkisebb.

A leírtakról "emberi szinten" pici belátásom van több évig foglalkoztunk néhány ilyen esetek kiszürésére (is) használt psichológiai tesztek kiadásával és forgalmazásával, majd késöbb adatainak feldolgozásával. Természetesen elötte az alkotó pszichológus gyermekdiagnosztikai otthonokban kb. 25-30 alatt végzett diagnosztikálásainak, teszteléseinek és megfigyeléseinek eredményeit dolgoztuk fel és ebböl jöttek le kemény statisztikai módszerekkel az eredmények. Tízezres nagyságrendü "kliensszámmal".

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #92666 #92667 #92679] [előzmény: (92572) hamvasmudi, 2011-01-03 14:24:00]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


eperke72



Tagság: 2009-11-24 20:50:44
Tagszám: #80109
Hozzászólások: 1459
92664. Elküldve: 2011-01-04 07:51:42,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108823.]

Jó reggelt!

Herceg hazatalált?
[válaszok erre: #92681] [előzmény: (92663) Híres, 2011-01-04 06:06:08]
Kiváló dolgozó
eperke72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92663. Elküldve: 2011-01-04 06:06:08,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108824.]

Jó reggelt! icon50.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #92664]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92662. Elküldve: 2011-01-03 22:25:34,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108825.]

icon50.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (92661) voiceofforest, 2011-01-03 22:16:34]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.021322965621948 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail