[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
92636. Elküldve: 2011-01-03 19:59:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108851.] |
Nálunk nincs kisebbség
csak lassan többség
|
| | |
[előzmény: (92633) Híres, 2011-01-03 19:56:38] |
|
|
|
|
 kedore

Tagság: 2007-05-30 11:22:23 Tagszám: #45493 Hozzászólások: 2343 |
92635. Elküldve: 2011-01-03 19:58:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108852.] |
Miskolcon ki tenyészt/szaporít már legalább 11 éve mudit? Köszi.
Dorka
Form follows function... ;)
|
| | | [válaszok erre: #92637 #92640 #92641] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92634. Elküldve: 2011-01-03 19:57:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108853.] |
De mondom!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (92631) Gulakuti, 2011-01-03 19:48:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92633. Elküldve: 2011-01-03 19:56:38, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108854.] |
Nálunk nem így van. Hozzám mindenféle kisebbségiek jönnek, mert állítólag értek a kutyákhoz. Ezért feltesznek olyan kérdéseket, amelyeket az állatorvosnak kellene, plusz el akarnak nekem adni "fajtisztának" mondott bernáthegyi szukát, amelyik állítólag már be is van fedeztetve egy szintén "fajtiszta" kannal. Meg hasonlók. Aztán olyanok is jönnek, akik akarnak a kölykökből ajándékba. Ilyenkor persze nem mondom, hogy ezek drága kutyák, nehogy eszükbe jusson lopni, hanem inkább azt mondom, hogy már mindnek van gazdája és próbálom elhinteni, hogy a felnőtt kutyáim milyen harapósak.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92636] |
[előzmény: (92632) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-03 19:51:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
92632. Elküldve: 2011-01-03 19:51:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108855.] |
Tök érdekes , hogy nálunk amikor a faluban csavarog egy kutyi, akkor mindig a mi telefonunkat csörgetik, főleg ha még fekete ! a Polgármesteri Hivatal is telefonálgat sokszor , hogy nem lehet kutya közterületen,! Másnál is minden kóborló kutyát mudinak néznek, ha feláll a füle vagy ha fekete, vagy ha van szőr rajta, vagy ha vedlésben van?
|
| | | [válaszok erre: #92633 #92638 #92639] |
[előzmény: (92629) Gulakuti, 2011-01-03 19:43:37] |
|
|
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92631. Elküldve: 2011-01-03 19:48:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108856.] |
ne mond hogy nincs igazam
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92634] |
[előzmény: (92630) Híres, 2011-01-03 19:47:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92630. Elküldve: 2011-01-03 19:47:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108857.] |
Kérsz még?
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92631] |
[előzmény: (92629) Gulakuti, 2011-01-03 19:43:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92629. Elküldve: 2011-01-03 19:43:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108858.] |
Miért , nem így van ? igaz anélkül is korcsok
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92630 #92632] |
[előzmény: (92628) Híres, 2011-01-03 19:39:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92628. Elküldve: 2011-01-03 19:39:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108859.] |
A ma esti adagod:
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92629] |
[előzmény: (92627) Gulakuti, 2011-01-03 19:38:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92627. Elküldve: 2011-01-03 19:38:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108860.] |
Milyen randák olyankor a mudik , tök korcsnak néznek ki vedletten ,
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92628] |
[előzmény: (92625) Híres, 2011-01-03 19:36:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92626. Elküldve: 2011-01-03 19:37:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108861.] |
Ja igen... egy jó anatómiájú kutya szőrtelenül is nagyon mutatós.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (92624) Esticsillag, 2011-01-03 19:35:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92625. Elküldve: 2011-01-03 19:36:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108862.] |
Ez érvényes Sziszire, Áfira és Tücsök kutyámra is. Bokréta az üdítő kivétel, aki nemhogy levedlett volna, de még szebb a szőre, mint a vemhessége előtt.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92627] |
[előzmény: (92624) Esticsillag, 2011-01-03 19:35:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Esticsillag

Tagság: 2008-03-23 21:37:28 Tagszám: #57421 Hozzászólások: 2241 |
92624. Elküldve: 2011-01-03 19:35:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108863.] |
Ezt megerősithetem! Bogyo tenleg "bőrig" tud vedleni amikor kölykei vannak, de akkor is anyira cééép!
Csili képgalériája
www.mudi-sk.websnadno.cz
|
| | | [válaszok erre: #92625 #92626] |
[előzmény: (92590) Csibiti, 2011-01-03 16:49:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92623. Elküldve: 2011-01-03 19:33:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108864.] |
Aha...! Rám sem a cukiság a legjellemzőbb. Nem is vagyok túl népszerű (igaz, nem is törekszem nagy népszerűségre) Eleve a hideg ráz a hízelgő emberektől (akkor is, ha nekem hízelegnek) Fokosné mottója akár az enyém is lehetne.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (92621) sárkánykutya, 2011-01-03 19:25:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92622. Elküldve: 2011-01-03 19:29:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108865.] |
Nekem rokonszenves Lili őszintesége és nagyon tisztelem azért, mert olyan sokat tud a kutyákról. Sok esetben nem értek egyet vele, amikor a mudiról alkot véleményt, másképp látjuk a fajtát, de ez nem baj. Viszont úgy érzem, Sári nem szolgált rá, hogy ilyen "durván" beszéljen vele. Persze az is valószínű, hogy Lili nem szánta ennyire bántónak, mint amennyire mi kiéreztük a hozzászólásából. Nagyon nehéz ez az írásos kommunikáció, ezt már én is megállapítottam néhányszor.
Mindenesetre én nagyon örülök, hogy Visszhang közöttünk van és semmiképpen sem próbálnám elüldözni. Sokat tanulhatunk tőle is.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (92620) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-03 19:09:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92621. Elküldve: 2011-01-03 19:25:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108866.] |
Nem kell átesni a ló túloldalára a cukiságot illetően
A véleményemet én is megmondom, őszintén és egyenesen! De ezt sokféleképpen lehet, és a barátibb hangnem gyakran könnyebben célba talál.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92623] |
[előzmény: (92616) Visszhang, 2011-01-03 18:57:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
92620. Elküldve: 2011-01-03 19:09:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108867.] |
Nem szabad cukipofának lenni, mert csak abból tudunk épitkezni, ha nem válunk azzá
|
| | | [válaszok erre: #92622] |
[előzmény: (92618) Szilaj, 2011-01-03 19:04:31] |
|
|
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92619. Elküldve: 2011-01-03 19:07:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108868.] |
Ő is elveszett szilveszterkor Orosházán:
Cifra színű mudi kan kutya, a neve Pipacs. Fekete-szürke tarka, a füle felálló. Tel: 06-30/9382-414.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92618. Elküldve: 2011-01-03 19:04:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108869.] |
Ne legyél cuki, csak nem kell okvetlen másokat sértegetni.
Mivel mi személyesen nem ismerjük egymást, én csak ebből tudok véleményt alkotni, amit itt olvasok. Lehet, hogy élőben egészen más vagy, lehet.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92620] |
[előzmény: (92616) Visszhang, 2011-01-03 18:57:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92617. Elküldve: 2011-01-03 18:59:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108870.] |
Ha szerencsénk van, hazajön hozzám. Az is előfordulhat, hogy Nagyúton jelenik meg Krisztinél. Őket talán jobban megszokta már. Holnap reggel plakátolok a környéken, talán látja valaki. Ha meglátom, van esély rá, hogy hívásra odajön hozzám, mert volt már, hogy kiment a kapun és azonnal bejött, amikor hívtam. Csak most idegen helyen voltunk, onnan lépett meg. Nem túl messzire tőlünk, úgyhogy talán a hasa majd hazahajtja. Ebben reménykedem...
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (92614) sárkánykutya, 2011-01-03 18:49:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Visszhang

Tagság: 2010-10-04 18:38:55 Tagszám: #89016 Hozzászólások: 137 |
92616. Elküldve: 2011-01-03 18:57:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108871.] |
Lehet, kissé érdes a stílusom, amiért bocsánatot kérek. Az is igaz, hogy úgy érzem, inkább legyek ilyen, de egyenes, mint mézes-mázos, de kétszínű. Akinek nem inge ismét ne vegye fel. Sőt még annál is célszerűbbnek tartom az érdes, de szókimondó beszédet, mert ha valaki simulékony, de a véleményét, így a konfrontációt sem vállalja, akkor nem is láthatunk tisztán. Szerintem. Kissé furcsa hogy személyesen, vagy privátban másfajta véleményeket hallok/látok sokszor mint a fórumon. Korlátozott terjedelemben, megfosztva a meta és non-verbális kommunikációtól lehet arrogánsnak tűnök, ezért bocsi ismét. Kisregényt sincs kedvem írni, csak azért, hogy oldjam a tömörség okozta sokkot. Azért igyekszem majd cuki lenni.
www.visszhang.com
|
| | | [válaszok erre: #92618 #92621] |
[előzmény: (92612) Szilaj, 2011-01-03 18:28:21] |
|
Haladó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
92615. Elküldve: 2011-01-03 18:49:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108872.] |
a szépségkiállitásokon is ha megkérdezik a szépségeket, hogy mi a legfontosabb a világon azt mondják , hogy a világbéke, pedig sokat nem tudnak róla, csak a szájukba teszik a szavakat
sajnos nekem volt alkalmam az ilyen nagyon stabil idegrendszerűnek kikiáltott kutyát ill kutyákat hetekig vendégül látni, és sajnos akkor elfogadtam azt, amit megmagyaráztak számomra, hogy természetes dolog, ha a kutyák erősebb zajokra elbujnak és csak miután te magad előhuzod rejtekhelyéről akkor kommonikál veled
akkor tévedtem, hogy vendégül láttam őket, talán még ennyire gátlástalanul nem vágtak át, és én elhittem dolgokat
ma már sok mindent másképp látok, de a mai napig nem mondanám azt, hogy mi csúcs szuperül csinálunk mindent, csak remélem, hogy egyre jobban
Nekünk is van BH vizsgát tett kutyánk mégsem irtam róla soha, csak megköszönni tudom a gazdijának , hogy ezt elérte , és folyamatosan informál
Én csak azt tudom mondani , hogy a sikeresség egy közös munka eredménye,
|
| | |
[előzmény: (92609) Híres, 2011-01-03 18:12:17] |
|
|
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92614. Elküldve: 2011-01-03 18:49:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108873.] |
Remélem, meglesz!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92617] |
[előzmény: (92613) Szilaj, 2011-01-03 18:46:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92613. Elküldve: 2011-01-03 18:46:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108874.] |
Ma (2011.01.03) elveszett a Heves megyei Kompoltról Herceg, kb 5 éves hamvas mudi kan. Hosszú rehabilitáció után már barátságos, pórázon sétáltatható, de az első lehetséges alkalommal a kapu nyitásakor egy kis résen kiszökött és elszaladt. Valószínűleg nem fog oda menni idegenekhez, bár otthon barátságos volt mindenkivel. Herceg ivartalanított, chipezett, a Mudi Fajtamentő Egyesület nevére regisztrált. Az átlagos mudi méretnél kissé nagyobb, bal füle visszahajlik.
Ilyen mintájú nyakörv van rajta:
Ha valaki látja, vagy esetleg sikerül megfognia, kérem hívja a 0630-4018-158, vagy a 0620-482-4474 számot!
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92614] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92612. Elküldve: 2011-01-03 18:28:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108875.] |
Az első és az utolsó mondatod nagyon a szívemből szólt.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92616] |
[előzmény: (92611) sárkánykutya, 2011-01-03 18:26:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|