Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499727/48 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (101/13
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92611. Elküldve: 2011-01-03 18:26:33,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108876.]

Kedves Lili!

Ebben a stílusban valóban nincs értelme az eszmecserének, vitatkozni nem áll szándékomban. Veled ellentétben én még emlékszem az előző hozzászólásodra, ahol a küllemere, mint egy tulajdonságra utaltál. Így még ha most nem is ezt írtad, mégsem volt egyértelmű számomra, hogy végül is hogyan értelmezed a fogalmat.

Ha az idegesített fel, hogy igazam lehet a mennyiségi tulajdonságok öröklődését illetően, akkor sajnálom, de ugyebár a tények fájdalmasak.

Sok szempontból egyetértek veled amúgy, és tetszik a munkád és eredményeid a kutyáiddal.
De ha visszavennél ebből az arrogáns stílusból, lehet, hogy mindenkinek még jobb lenne. icon32.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92612] [előzmény: (92610) Visszhang, 2011-01-03 18:19:18]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Visszhang



Tagság: 2010-10-04 18:38:55
Tagszám: #89016
Hozzászólások: 137
92610. Elküldve: 2011-01-03 18:19:18,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108877.]

Saci drága, ha valaki nagyon szőrszálat akar hasogatni, az tud is.
"A küllemi jegyek jó része..." kezdetű mondatomat nehéz lehetett úgy értelmezni, hogy én egyetlen tulajdonságként nézem a küllemet, de neked sikerült. Gratulálok! A marmagasság tudtommal szintén a jól öröklődő tulajdonságok közé tartozik, persze ez két dolgot NEM jelent: Ha apuci/anyuci x cm volt kölök nem lesz feltétlenül pont x cm. Meg azt sem jelenti, hogy ha száraz kenyéren és vízen tartod, akkor is megnő akkorára, mint nőhetne rendes kaján. De azt jelenti, hogy akár mennyire is eteted, a genetikailag meghatározottnál nem lesz nagyobb. Konstruktív vitát szívesen folytatok, de se szőrszálat nem hasogatnék, főleg írásban nem és nyelvészeti vitákba se bonyolódnék.

www.visszhang.com
[válaszok erre: #92611] [előzmény: (92608) sárkánykutya, 2011-01-03 18:06:33]
Haladó
Visszhang adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92609. Elküldve: 2011-01-03 18:12:17,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108878.]

"Azt szerettem volna érzékeltetni, hogy idegrendszerre is kellene tenyészteni. Nemcsak Áginak és nekem.
Ha más is, akkor szóljatok, mert mi valamit mégis másképpen csinálunk."

Zsófi!
1. Az, hogy egy tenyésztő nem "fényezi" magát folyamatosan azzal, hogy jó idegrendszerre szelektál, nem jelenti azt, hogy nem is teszi.
2. Nem biztos, hogy teljesen egyformán gondoljuk (mi tenyésztők), mit is jelent a jó idegrendszer egy mudinál. Vannak persze objektíven mérhető dolgok, de vannak olyanok, amelyeket eléggé sokféleképpen lehet értelmezni (mármint egyes viselkedési mintákat)

Szóval nem bánnám, ha nem szűkítenéd le két tenyésztőre azokat, akiknek fontos, hogy a kennelükben született kutyák jó idegrendszerűek legyenek. Nem elsősorban a magam nevében kérem ki ezt! Felsorolni nem szeretném azokat, akiknek szerintem éppen úgy fontos a jó idegrendszer, mint neked vagy Áginak, mert az is bántó lehet, ha véletlenül valakit kihagyok.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #92615 #92649 #92694] [előzmény: (92594) hamvasmudi, 2011-01-03 17:11:52]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92608. Elküldve: 2011-01-03 18:06:33,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108879.]

"Saci: A mennyiségi tulajdonságok a jól öröklődők közé tartoznak, sajnálom, de tényeken azt hiszem kár vitázni. A küllemi jegyek jó része ide tartozik. Ha mégsem így lenne, akkor talán szólni kéne a profoknak akik ezt tanították nekem genetikából, meg állattenyésztésből. "

Nem tudom, kik és mikor tanították ezt, de mivel remélhetőleg fél év múlva diplomázom genetikus-biológusként, megkockáztatom a kijelentést, hogy ez így továbbra sem igaz! icon25.gif

Eleve az, hogy "mennyiségi tulajdonságok" egy nagyon tág fogalomkör, melynek párja a "minőségi tulajdonságok". És ebben az értelemben egyértelműen a mennyiségi tulajdonságok azok, melyeknek általában kisebb az örökletes háttere a környezetihez képest.
Ha a küllemet egyetlen tulajdonságként nézed, akkor értelemszerűen "mennyiségi tulajdonságnak" nevezhető, de szerintem butaság egyetlen tulajdonságnak tekinteni. Ehelyett számos tulajdonság együttese, melyek között értelemszerűen vannak minőségi és mennyiségi tulajdonságok. Így pl. a szín egyértelműen minőségi, és egyértelműen szinte kizárólag genetikai háttere van - tehát "jól öröklődő". Míg a magasság mennyiségi, és kérdéses, hogy mekkora részben van genetikai és környezeti háttere, de az biztos, hogy kisebb a genetikai aránya, mint a szín esetében. Azt, hogy egy adott tulajdonság hogyan öröklődik csak méréssel lehet megállapítani, és fajonként vagy akár populációnként eltérhet az örökletesség mértéke.

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92610] [előzmény: (92605) Visszhang, 2011-01-03 17:36:07]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92607. Elküldve: 2011-01-03 18:05:05,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108880.]

Ez a beírásod sokkal érthetőbb és tanulságosabb volt. Élvezettel olvastam. icon32.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (92605) Visszhang, 2011-01-03 17:36:07]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92606. Elküldve: 2011-01-03 17:46:51,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108881.]

Most érthetőbb voltál , és sok igazságot írtál !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[előzmény: (92605) Visszhang, 2011-01-03 17:36:07]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Visszhang



Tagság: 2010-10-04 18:38:55
Tagszám: #89016
Hozzászólások: 137
92605. Elküldve: 2011-01-03 17:36:07,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108882.]

Ez a nem élőszavas kommunikáció kissé nehézkes, de reméltem, tömörítve is érthető, amire gondoltam. A válaszok szerint mégsem volt az. Sajnálom. Nem futok neki ismét, mert túl hosszú lenne, ha valaki érteni akarja, az talán némi gondolkodással így is megértheti. Akinek nem inge, nem kell fölvenni. Valóban van egy-két kennel, ahol részben megjelent a közös küllem és az is igaz, hogy aki sok éve sok kutyával tenyészt, az hamarabb eljut ide, de ezt írtam is. Ezért nem értem az olyan beírást, hogy szegény egy két almos tenyésztő. Nem is erről volt szó!
Saci: A mennyiségi tulajdonságok a jól öröklődők közé tartoznak, sajnálom, de tényeken azt hiszem kár vitázni. A küllemi jegyek jó része ide tartozik. Ha mégsem így lenne, akkor talán szólni kéne a profoknak akik ezt tanították nekem genetikából, meg állattenyésztésből.
hamvasmudi:Az őrző-védő mudikról annyit, hogy lehet, hogy az ősidőkben volt még több ilyen mudi, mostanában ha lenne, csodálkoznék. Persze nem azokra gondolok, akik ilyen-olyan kutyasulin körhergelésen megfogják a rongyikát, hanem ennél kissé komolyabbra. Mint ahogyan agilitys mudik közé sem sorolok olyanokat, akik párszor letévedtek a kutyasuliba és sikerült két akadályt átugraniuk.
Adu: a sport és munka kutya összehasonlításod szerintem annyiban sántít, hogy az aktív terelőmunkát végző kutya, nem kergeti egész nap a nyájat, az idő nagyobb részében egerészik, vagy pihen a fa árnyékában, vagy hasonló. De aki már volt haszoncélra tartott nyájnál, abban fel sem merül, hogy más lenne a cél, mint minél több nyugodt legelőidő biztosítása a jószágnak, hiszen akkor hízik, termeli a tejet, stb. Az aktív sportkutya adott esetben jóval több időt tölt tréninggel, mint a dolgozó kutya munkával és sokszor ez intenzívebb is.
A védőösztönnek sajátossága, hogy nem feltétlenül aktív már pici korban, végső fejlettségét adott esetben csak a kutya egy-másfél éves korára éri el. Leggyakrabban az ivarérés kezdetekor éledezik ez az ösztön is. Ha a kutyában van védőösztön, de nincs magabiztosság és kiegyensúlyozottság, akkor lesz a kutya gyáva, ideges, bizonytalan olyan szituációkban, amit fenyegetésként él meg. Hogy ezek melyek, az függ a szocializációjától és az idegrendszerétől. A védőösztön elég jól öröklődik. Mondhatni nagyon jól.

www.visszhang.com
[válaszok erre: #92606 #92607 #92608 #92699]
Haladó
Visszhang adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92604. Elküldve: 2011-01-03 17:31:35,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108883.]

Ja ! , Mutasd !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[előzmény: (92603) hamvasmudi, 2011-01-03 17:30:26]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92603. Elküldve: 2011-01-03 17:30:26,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108884.]

Székesfehérvárról icon25.gif

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #92604] [előzmény: (92602) Gulakuti, 2011-01-03 17:28:53]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92602. Elküldve: 2011-01-03 17:28:53,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108885.]

Miről ?

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92603] [előzmény: (92600) hamvasmudi, 2011-01-03 17:20:33]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92601. Elküldve: 2011-01-03 17:28:16,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108886.]

Nem , ép most tüzel !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[előzmény: (92598) Csibiti, 2011-01-03 17:19:10]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92600. Elküldve: 2011-01-03 17:20:33,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108887.]

Köszi!
Nekem is van fényképem icon25.gif icon23.gif

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #92602] [előzmény: (92595) Gulakuti, 2011-01-03 17:14:50]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92599. Elküldve: 2011-01-03 17:19:20,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108888.]

icon50.gif

icon32.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (92574) zöldbors, 2011-01-03 15:03:15]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
92598. Elküldve: 2011-01-03 17:19:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108889.]

Gondolom kölykök utáni állapotban van.

icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92597. Elküldve: 2011-01-03 17:17:13,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108890.]

Érdekes.
Délcegnek fiatal korában petárda élménye volt, amikor a barátnőm szilveszterkor csöngetés helyett egy petárdát dobott az udvarunkba. Pont a kutya mőgé, aki már a kapuban volt.
De ettől még a vaddisznóhajtásokon nem zavarta a puska.
Sőt! A többi petárda sem.
De viharelőrejelzőként ezután kiválóan működött. A vihar előtt jelezte, hogy neki sürgősen be kell jönnie, így mindig az eső előtt leszedhettük a ruhákat a kötélről.

Kopós barátném erdélyi kopói megkülönböztetik a sörétes és a golyós puskát is.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (92582) K-vadász, 2011-01-03 15:58:40]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92596. Elküldve: 2011-01-03 17:16:59,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108891.]

Nem hallottál még kamaszkorról? icon21.gif
Az teljesen normális, hogy vannak különböző periódusai az idegrendszer fejlődésének - embereknél ezt jól ismerjük.
Az nem mindegy, hogy milyen mértékűek a változások. Embereknél is számos pszichés betegség a kamaszkor vége/fiatal felnőtt kor táján alakul ki legkönnyebben, normális életvitel esetén. És ez részben (sőt, inkább erősen) genetikai hátterű. Valószínűleg egyszerűen vannak, akik esetében a kamaszkori idegrendszeri kapcsolat-átrendeződések sokkal drasztikusabbak, mint másoknál. Kutyáknál sem kizárt, hogy van ilyen.

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (92570) AduAsz, 2011-01-03 13:40:40]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92595. Elküldve: 2011-01-03 17:14:50,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108892.]

Ment a kő

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92600] [előzmény: (92594) hamvasmudi, 2011-01-03 17:11:52]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92594. Elküldve: 2011-01-03 17:11:52,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108893.]

Köszi!
Nem akartam részletezni!
Vagy féltucat njuhász tenyésztővel jártam együtt a Dél-pesti kutyasulira, akik direkt BM átadásra tenyészettek.
Igaz, akkor még érettségim sem volt, mert csak 17 éves voltam.
Tudom, hogy mit néz, és nézett a BM és a határőrség a kutyákon.
Az egyik srácnak sikerült elintéztetni, hogy kutyástul vonuljon be határőrnek. Mikor leszerelt sokat mesélt. icon25.gif
Igaz, és nem voltam katona.
Azt szerettem volna érzékeltetni, hogy idegrendszerre is kellene tenyészteni. Nemcsak Áginak és nekem.
Ha más is, akkor szóljatok, mert mi valamit mégis másképpen csinálunk.

Jöhetnek a kövek. icon23.gif

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #92595 #92609] [előzmény: (92584) Csibiti, 2011-01-03 16:19:48]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92593. Elküldve: 2011-01-03 17:11:26,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108894.]

Ha bizonyos fejlődési szakaszban változik meg a kutya viselkedése, az nyugodtan lehet genetikai hátterű, hiszen az idegrendszer plaszticitása és fejlődési lépései is erősen genetikailag meghatározottak icon25.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (92564) AduAsz, 2011-01-03 12:30:19]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92592. Elküldve: 2011-01-03 17:09:00,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108895.]

icon32.gif

Csak körül kell nézni a bordereknél például!

Másrészt, ami nagyon fontos, hogy az, hogy motivált állapotban mit mutat a kutya, és nyugodt állapotban mit mutat, egészen más lehet. Ergo egy munka közben fanatikusan drive-os (nem pörgős) kutya otthon lehet halál nyugodt. És mivel a sportszelekció az előbbi viselkedésre irányul, abból nem következik egyenesen a hiperaktív kutya - csak növekszik az esélye.
Másrészt meg ha ki is alakulnának ilyen esetleg hiperaktív sportvonalak: van aki tudja kezelni az ilyen kutyákat, annak szíve-joga ilyet tartani. Ez értelemszerűen nem jelentené azt, hogy az egész fajta ilyenné válna.

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (92563) Mudista, 2011-01-03 12:26:46]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92591. Elküldve: 2011-01-03 17:07:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108896.]

Nálam is van ilyen vedlős kutya több is , sőt most is van olyan ami most kopasz !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92598] [előzmény: (92590) Csibiti, 2011-01-03 16:49:08]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
92590. Elküldve: 2011-01-03 16:49:08,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108897.]

Bogyó képes a teljes kopaszságig levedleni. Berkenye is, ő ráadásul még le is barnul olyankor

icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


vicuus



Tagság: 2010-08-20 20:43:52
Tagszám: #87819
Hozzászólások: 804
92589. Elküldve: 2011-01-03 16:46:18,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108898.]

icon22.gif

Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
[előzmény: (92578) Gulakuti, 2011-01-03 15:21:14]
Törzstag
vicuus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92588. Elküldve: 2011-01-03 16:43:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108899.]

icon20.gif tényleg erősen levedlett ! Most jobban néz ki icon25.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92590] [előzmény: (92587) Csibiti, 2011-01-03 16:41:48]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
92587. Elküldve: 2011-01-03 16:41:48,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108900.]

Nem, nincs sok ilyen kutya, ez EGY(!) kutya. icon25.gif

És ez a kép már nagyon régen készült, még analóg géppel, egy erősen levedlett Bogyóról...

icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.024122953414917 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail