[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92586. Elküldve: 2011-01-03 16:25:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108901.] |
Sok ilyen kutya van , de ez nagyon hajaz egy rókára
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92587] |
[előzmény: (92585) Csibiti, 2011-01-03 16:24:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92584. Elküldve: 2011-01-03 16:19:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108903.] |
Zsófi! a seregnél, és a rendőrségnél használt kutyákat veszik. Vannak nagyon sokan akik erre alapozzák a megélhetésüket. És nagyon sokan kiképzők, akik felkészítik a kutyákat.
persze már ők is eleve stabil kutyákat vesznek meg-még csak törzskönyvesnek sem kell lennie- amelyeket, ha sikerül megfelelően felkészíteni, busás haszonnal adnak el a "szerveknek".
De valaha, a BM-nek valóban volt saját tenyészete.
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92583. Elküldve: 2011-01-03 16:11:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108904.] |
Bár nem vagyok se vadász, se petárdás, de én tapasztaltam valami olyasmit, hogy a puskalövést teljesen máshogy reagálják le a kutyák, mint a petárda, illetve tüzijáték durranást.
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 K-vadász

Tagság: 2004-12-08 14:53:23 Tagszám: #14379 Hozzászólások: 501 |
92582. Elküldve: 2011-01-03 15:58:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108905.] |
Cibere sem közömbös a durrogásokkal szemben, de elviseli.
Vaddisznóhajtáson is dolgozott óriási fegyverropogásban.
Picit összerezzen minden lövéstől de nem esik pánikba és nem bénítja le.
|
| | | [válaszok erre: #92583 #92597] |
[előzmény: (92574) zöldbors, 2011-01-03 15:03:15] |
|
Törzstag
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92580. Elküldve: 2011-01-03 15:29:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108907.] |
Még így is drága
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92579) Fodormenta, 2011-01-03 15:28:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92578. Elküldve: 2011-01-03 15:21:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108909.] |
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92589] |
[előzmény: (92574) zöldbors, 2011-01-03 15:03:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92577. Elküldve: 2011-01-03 15:16:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108910.] |
Neked is BUÉK !
És nagyon jó hallani , hogy Szotyi szeret bulizni !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92574) zöldbors, 2011-01-03 15:03:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92576. Elküldve: 2011-01-03 15:14:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108911.] |
BUÉK neked is!
Szotyi egy tünemény!
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (92574) zöldbors, 2011-01-03 15:03:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92575. Elküldve: 2011-01-03 15:05:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108912.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (92573) Bokréta, 2011-01-03 14:56:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zöldbors

Tagság: 2004-11-18 10:16:54 Tagszám: #14029 Hozzászólások: 821 |
92574. Elküldve: 2011-01-03 15:03:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108913.] |
Boldog újévet minden fórumtársnak!
Jelentem, Szotyi nem fél a petárdázástól (Cinke sajnos igen, úgyhogy ez nem tanult viselkedés), pedig idén is jutott nekünk bőven az egészen közeli csatazajból. Bár már korábban is lehetett látni, hogy a Cinke számára rettenetesen félelmetes Nagy Hajókürt (szaxi) is csak lelkes kíváncsiságot csalt ki belőle.
|
| | | [válaszok erre: #92576 #92577 #92578 #92582 #92599] |
|
|
Törzstag
|
|
 Bokréta

Tagság: 2008-03-17 22:47:34 Tagszám: #57201 Hozzászólások: 48 |
92573. Elküldve: 2011-01-03 14:56:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108914.] |
Aha...erre voltam kíváncsi...a kosztosok megitélésére:)
Majd viszek meglepit:)
|
| | | [válaszok erre: #92575] |
[előzmény: (92562) Híres, 2011-01-03 12:15:26] |
|
Zöldfülű
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92572. Elküldve: 2011-01-03 14:24:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108915.] |
Lehet, hogy igazad van.
Az elmúlt 30 évben én azt tapasztaltam, hogy ha egy petárdát dobnak a kutya elé, legyen az bármilyen jó idegrendszerű, bizony elveszti stabilitását.
De ennek is van mértéke!!!
Érdekes, hogy a seregnél, és a rendőrségnél kevés gyenge idegzetű kutya van.
Tapasztalatom szerint, és a múltbeli olvasmányaim alapján az idegrendszert javítani ugyanúgy lehet, mint a DP-t, a küllemet, stb. Csak sokkal nehezebb, mert sokgénes öröklődésről van szó.
Tehát két jó idegrendszerű kutyának jóval több stabil idegrendszerű utóda lesz, mint két instabil kutyának.
Persze, már ha ez tenyészcél egy kennelben. (A farkatlanságon, és a fekete színen kívül.)
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #92584 #92665] |
[előzmény: (92569) AduAsz, 2011-01-03 13:20:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92571. Elküldve: 2011-01-03 14:15:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108916.] |
Attól, hogy te egyetlen ŐV-s mudit ismersz, attól ma még él ennél több is. Csak ahogy te mondtad (írtad) TE egyet ismersz.
Én ismertem többet is.
Mellesleg nem is olyan régen megkeresett egy agilitis, hogy neki midi méretű szuka kellene. A kicsi akkor 4 hetes volt. Mondtam neki, hogy a szülők mérete, és az én nem két éves tenyésztői gyakorlatom szerint ez a kis szuka kb. 40 cm lesz.
Ezt ő persze nem hitte. Ez az ő dolga.
Viszont az a kis szuka, a Ruca, ma 40-41 cm (attól függ, ki méri). Temperamentumos, vasbeton idegrendszerrel. Értem ezalatt, hogy a villámokat, és a vihar tombolását a nyitott ajtóból nézi unottan. De akár Ő-V-ni is lehetne vele.
Lehetne, ha 8-10 hetesen került volna olyan helyre, sportos gazdához.
Ezt csak azért meséltem el, mert a tenyésztés ebből áll.
Tenyésztek néhány ...vajó kutyát, és elveszik egy-egy udvarban kedvencként.
Ti pedig nem tudtok róla, mert nem viszik se kutyasuliba, se kiállításra, se kirándulásra.
Ti a vevők-érdeklődők, általában a kiállításokon parádézó győztes kutyák kölykeit veszitek meg. Adott esetben egy olyan szuka kölykét, amelyiket egy korábbi kiállításon hasoncsúszva vezették körbe, vagy éppen fel sem bírták vezetni.
Az is igaz, a legtöbb mudi elég "pörgős" és tud futni.
Én azt látom, hogy a versenykutyásoknak nem a legfontosabb a stabil idegrendszer.
Nem baj! A barátnőm örül a fakó szukájának, ami szilveszterkor azért szalad az ablakhoz, hogy onnan bámulja a tüzijátékokat, és a petárdákat, mit sem érdekelve, hogy durrog.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #92585] |
[előzmény: (92172) Visszhang, 2011-01-01 12:01:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
92570. Elküldve: 2011-01-03 13:40:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108917.] |
Picit még pontosítva: szerintem, ha az ivarérés után jön elö a félelem, azelött nem volt, akkor vagy valami nincsen rendbe a hormonháztartással vagy ideiglenes a dolog, míg a szervezet megtalálja a stabil müködését. Az utóbbi esetben gondos "kezeléssel" segíthetünk neki (hogy kinöjön ebböl) - kevésbé jó "kezeléssel" ezt az állapotot fixálhatjuk.
De nem tudom, hogy az esetek valamelyikében mennyi maga az idegrendszer "munkája"...
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #92596] |
[előzmény: (92569) AduAsz, 2011-01-03 13:20:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
92569. Elküldve: 2011-01-03 13:20:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108918.] |
Én nem is a rossz nevelésre gondoltam, attól nem fog szinte napról napra megváltozni ennyire.
De az ilyen változásnak valami oka kell, hogy legyen - lehet az valami (ismeretlen) külsö behatás, betegség, fene tudja, mi minden. És természetesen közbejátszhat a hormonháztartás változása is (vagy a hormonok feldolgozása - ebben az esetben ismét lehet valami betegség vagy defektus a háttérben). De ebben az esetben - szerintem, nem vagyok neurológus - nem, ill. legalábbis messze nem feltétlenül maga az idegrendszer a hibás.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #92570 #92572] |
[előzmény: (92567) Mudista, 2011-01-03 13:06:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
92568. Elküldve: 2011-01-03 13:16:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108919.] |
Nem egyszerű fajta!
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | |
[előzmény: (92567) Mudista, 2011-01-03 13:06:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Mudista

Tagság: 2008-04-13 09:12:53 Tagszám: #58212 Hozzászólások: 1550 |
92567. Elküldve: 2011-01-03 13:06:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108920.] |
Rengeteg mudi tulajdonostól hallottam már ugyanezt a történetet pepitában, az ivarérés környékén szokott kezdődni a bizonytalanabb viselkedés. Nálunk, mondjuk az ostortól való félelem már 3 hónapos korban kiderült, de emberektől, tárgyaktól, más kutyáktól kb 5-6 hónapos koráig nem félt Luca.
Én már számtalanszor leírtam, de leírom most is, hogy egy kutya felnőttkori viselkedésébe természetesen nagyban belejátszik az is, hogy hogyan van nevelve, kezelve. Én is elkövettem rengeteg hibát, rosszul kezeltem helyzeteket, de a kutyám nem azért menekül világgá ha ostort hall, mert rossz kiképző vagyok. Vannak dolgok, amiket hoz és vannak, amiket én rontottam el. Ezt egy idegen kutyánál felnőtt korban már nehezebb megkülönböztetni, de a saját kutyámnál hidd el, meg tudom tenni.
Ismerek olyan nagyon profi kiképzőt, akinek a mudija tényleg tökéletesen lett képezve és mégis meg tud borulni.
Ahogyan valóban nem lehet mindent az idegrendszerre fogni, ugyanúgy nem lehet mindent a rossz neveléssel sem indokolni.
mudista.wordpress.com
|
| | | [válaszok erre: #92568 #92569] |
[előzmény: (92564) AduAsz, 2011-01-03 12:30:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92566. Elküldve: 2011-01-03 13:03:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108921.] |
Ugye jól mondtam
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92565) AduAsz, 2011-01-03 12:50:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
92565. Elküldve: 2011-01-03 12:50:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108922.] |
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #92566] |
[előzmény: (92399) Gulakuti, 2011-01-01 22:18:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
92564. Elküldve: 2011-01-03 12:30:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108923.] |
Idézet:
| az én kutyám úgy élte a nálam lévő első 3-4 hónapját, hogy szinte alig voltunk otthon és bejártuk a Kárpát -medencét, imádta az embereket, nyitott, kíváncsi és érdeklődő volt és nem félt semmitől kb 5-6 hónapos koráig. Aztán jött a feketeleves
| |
Pista - és sokan mások: hát nem furcsa Nektek, hogy egy kutya 5-6 hónapig (vagy tovább) problémamentes ingergazdag életben és egyszercsak félös, problémás lett? Biztos, hogy ebben az esetben a kutyában és a vézenében, ill. az idegrendszerében van a hiba??? Az idegrendszer ugyanaz volt az elsö félév alatt is...
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #92567 #92593] |
[előzmény: (92301) Mudista, 2011-01-01 17:42:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Mudista

Tagság: 2008-04-13 09:12:53 Tagszám: #58212 Hozzászólások: 1550 |
92563. Elküldve: 2011-01-03 12:26:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108924.] |
Szia Gyuri!
Érdekes ez a téma! Azt hiszem, tökéletesen értem a gondolatmenetedet és van is benne igazság, sőt, hallottam már olyan tenyésztői véleményt is, aki pl. azért nem örült annak, ha kimondottan agilityre akartak vinni kutyát külföldre, mert attól félt, hogy ha nagyon fanatikusok és a kutya esetleg nem váltja be a hozzáfűzött reményeket, akkor túl fognak adni rajta, ezért ő kimondottan jobban örült, ha családi kutyának viszik a kutyáit!
Valóban vannak olyanok az agilityben, akik szinte megőrülnek a sebességért és azért, hogy a kutya iszonyúan pörögjön, ez számukra a legfontosabb tulajdonság. Ettől még az én nézetem szerint az ilyen kutyák NEM JÓ SPORTKUTYÁK mint ahogyan nem jó munkakutyák sem. Egy túlpörgött kutya egyrészt agyban sosem lesz úgy ott, másrészt lehet, hogy képes lesz egy-egy kiugró eredményre, de hosszú távon, tartósan nem lesz sikeres még agilityben sem, más sportokban (pl. obedience vagy terelés) pedig még rövid távon sem.
Emiatt én úgy gondolom, hogy ha valaki kimondottan sportra tenyésztene, akkor az nem ilyen kutyákat fog tenyészteni, hanem olyan kiegyensúlyozott, terhelhető és motiválható kutyákat, akik nyugodtak annyira, hogy családi kutyaként is megállják a helyüket, de megfelelő képzéssel sportkutyaként is kiváló eredményeket érnek el.
Emiatt nagyon fontos,hogy ne tegyünk egyenlőségjelet az eszeveszetten pörgő kutya és a sportkutya közé, mert a kettő egyáltalán nem ugyanaz.
mudista.wordpress.com
|
| | | [válaszok erre: #92592] |
[előzmény: (92559) AduAsz, 2011-01-03 11:07:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92562. Elküldve: 2011-01-03 12:15:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108925.] |
Hogy érted, hogy szeretjük-e a madárkákat? Szeretjük, de nem tartunk madarat kalitkában, ha erre gondoltál. A cinegéket és más téli kosztos vendégeket is szívesen látjuk az udvarunkon. Viszont baromfit szívesen tartunk, amelyek szaporulatát örömmel elfogyasztjuk. Körülbelül így szeretjük a madárkákat.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92573] |
[előzmény: (92556) Bokréta, 2011-01-03 08:06:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|