Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499725/46 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (108/23
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92586. Elküldve: 2011-01-03 16:25:23,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108901.]

Sok ilyen kutya van , de ez nagyon hajaz egy rókára

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92587] [előzmény: (92585) Csibiti, 2011-01-03 16:24:14]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
92585. Elküldve: 2011-01-03 16:24:14,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108902.]

oel.jpg

icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
92584. Elküldve: 2011-01-03 16:19:48,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108903.]

Zsófi! a seregnél, és a rendőrségnél használt kutyákat veszik. Vannak nagyon sokan akik erre alapozzák a megélhetésüket. És nagyon sokan kiképzők, akik felkészítik a kutyákat.
persze már ők is eleve stabil kutyákat vesznek meg-még csak törzskönyvesnek sem kell lennie- amelyeket, ha sikerül megfelelően felkészíteni, busás haszonnal adnak el a "szerveknek".

De valaha, a BM-nek valóban volt saját tenyészete.

icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
92583. Elküldve: 2011-01-03 16:11:43,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108904.]

icon50.gif

Bár nem vagyok se vadász, se petárdás, de én tapasztaltam valami olyasmit, hogy a puskalövést teljesen máshogy reagálják le a kutyák, mint a petárda, illetve tüzijáték durranást.

icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


K-vadász



Tagság: 2004-12-08 14:53:23
Tagszám: #14379
Hozzászólások: 501
92582. Elküldve: 2011-01-03 15:58:40,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108905.]

Cibere sem közömbös a durrogásokkal szemben, de elviseli.
Vaddisznóhajtáson is dolgozott óriási fegyverropogásban.
Picit összerezzen minden lövéstől de nem esik pánikba és nem bénítja le.
[válaszok erre: #92583 #92597] [előzmény: (92574) zöldbors, 2011-01-03 15:03:15]
Törzstag
K-vadász adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92581. Elküldve: 2011-01-03 15:58:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108906.]

A fehérnek írt tisztára, mintha cattle dog lenne, nem?
http://www.expressz.hu/allat_noveny/kutya/hirdetes-24146717/
Úgy elhoznám, ha nem lenne ilyen messze... icon22.gif icon22.gif icon22.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92580. Elküldve: 2011-01-03 15:29:22,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108907.]

Még így is drága icon25.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[előzmény: (92579) Fodormenta, 2011-01-03 15:28:04]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92579. Elküldve: 2011-01-03 15:28:04,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108908.]

táp olcsón: http://www.expressz.hu/allat_noveny/kutya/hirdetes-24082538/

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #92580]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92578. Elküldve: 2011-01-03 15:21:14,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108909.]

e2.jpeg
icon25.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92589] [előzmény: (92574) zöldbors, 2011-01-03 15:03:15]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92577. Elküldve: 2011-01-03 15:16:14,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108910.]

Neked is BUÉK !
És nagyon jó hallani , hogy Szotyi szeret bulizni ! icon25.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[előzmény: (92574) zöldbors, 2011-01-03 15:03:15]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92576. Elküldve: 2011-01-03 15:14:45,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108911.]

BUÉK neked is!

Szotyi egy tünemény!

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (92574) zöldbors, 2011-01-03 15:03:15]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92575. Elküldve: 2011-01-03 15:05:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108912.]

icon32.gif



Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (92573) Bokréta, 2011-01-03 14:56:51]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zöldbors



Tagság: 2004-11-18 10:16:54
Tagszám: #14029
Hozzászólások: 821
92574. Elküldve: 2011-01-03 15:03:15,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108913.]

Boldog újévet minden fórumtársnak!
97310414.jpg

Jelentem, Szotyi nem fél a petárdázástól (Cinke sajnos igen, úgyhogy ez nem tanult viselkedés), pedig idén is jutott nekünk bőven az egészen közeli csatazajból. Bár már korábban is lehetett látni, hogy a Cinke számára rettenetesen félelmetes Nagy Hajókürt (szaxi) is csak lelkes kíváncsiságot csalt ki belőle.
[válaszok erre: #92576 #92577 #92578 #92582 #92599]
Törzstag
zöldbors adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bokréta



Tagság: 2008-03-17 22:47:34
Tagszám: #57201
Hozzászólások: 48
92573. Elküldve: 2011-01-03 14:56:51,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108914.]

Aha...erre voltam kíváncsi...a kosztosok megitélésére:)
Majd viszek meglepit:)
[válaszok erre: #92575] [előzmény: (92562) Híres, 2011-01-03 12:15:26]
Zöldfülű
Bokréta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92572. Elküldve: 2011-01-03 14:24:00,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108915.]

Lehet, hogy igazad van.
Az elmúlt 30 évben én azt tapasztaltam, hogy ha egy petárdát dobnak a kutya elé, legyen az bármilyen jó idegrendszerű, bizony elveszti stabilitását.
De ennek is van mértéke!!!
Érdekes, hogy a seregnél, és a rendőrségnél kevés gyenge idegzetű kutya van.
Tapasztalatom szerint, és a múltbeli olvasmányaim alapján az idegrendszert javítani ugyanúgy lehet, mint a DP-t, a küllemet, stb. Csak sokkal nehezebb, mert sokgénes öröklődésről van szó.
Tehát két jó idegrendszerű kutyának jóval több stabil idegrendszerű utóda lesz, mint két instabil kutyának.
Persze, már ha ez tenyészcél egy kennelben. (A farkatlanságon, és a fekete színen kívül.)

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #92584 #92665] [előzmény: (92569) AduAsz, 2011-01-03 13:20:59]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92571. Elküldve: 2011-01-03 14:15:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108916.]

Attól, hogy te egyetlen ŐV-s mudit ismersz, attól ma még él ennél több is. Csak ahogy te mondtad (írtad) TE egyet ismersz.
Én ismertem többet is.
Mellesleg nem is olyan régen megkeresett egy agilitis, hogy neki midi méretű szuka kellene. A kicsi akkor 4 hetes volt. Mondtam neki, hogy a szülők mérete, és az én nem két éves tenyésztői gyakorlatom szerint ez a kis szuka kb. 40 cm lesz.
Ezt ő persze nem hitte. Ez az ő dolga.
Viszont az a kis szuka, a Ruca, ma 40-41 cm (attól függ, ki méri). Temperamentumos, vasbeton idegrendszerrel. Értem ezalatt, hogy a villámokat, és a vihar tombolását a nyitott ajtóból nézi unottan. De akár Ő-V-ni is lehetne vele.
Lehetne, ha 8-10 hetesen került volna olyan helyre, sportos gazdához.
Ezt csak azért meséltem el, mert a tenyésztés ebből áll.
Tenyésztek néhány ...vajó kutyát, és elveszik egy-egy udvarban kedvencként.
Ti pedig nem tudtok róla, mert nem viszik se kutyasuliba, se kiállításra, se kirándulásra.
Ti a vevők-érdeklődők, általában a kiállításokon parádézó győztes kutyák kölykeit veszitek meg. Adott esetben egy olyan szuka kölykét, amelyiket egy korábbi kiállításon hasoncsúszva vezették körbe, vagy éppen fel sem bírták vezetni.
Az is igaz, a legtöbb mudi elég "pörgős" és tud futni.
Én azt látom, hogy a versenykutyásoknak nem a legfontosabb a stabil idegrendszer.
Nem baj! A barátnőm örül a fakó szukájának, ami szilveszterkor azért szalad az ablakhoz, hogy onnan bámulja a tüzijátékokat, és a petárdákat, mit sem érdekelve, hogy durrog.


Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #92585] [előzmény: (92172) Visszhang, 2011-01-01 12:01:56]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
92570. Elküldve: 2011-01-03 13:40:40,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108917.]

Picit még pontosítva: szerintem, ha az ivarérés után jön elö a félelem, azelött nem volt, akkor vagy valami nincsen rendbe a hormonháztartással vagy ideiglenes a dolog, míg a szervezet megtalálja a stabil müködését. Az utóbbi esetben gondos "kezeléssel" segíthetünk neki (hogy kinöjön ebböl) - kevésbé jó "kezeléssel" ezt az állapotot fixálhatjuk.
De nem tudom, hogy az esetek valamelyikében mennyi maga az idegrendszer "munkája"...

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #92596] [előzmény: (92569) AduAsz, 2011-01-03 13:20:59]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
92569. Elküldve: 2011-01-03 13:20:59,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108918.]

Én nem is a rossz nevelésre gondoltam, attól nem fog szinte napról napra megváltozni ennyire.
De az ilyen változásnak valami oka kell, hogy legyen - lehet az valami (ismeretlen) külsö behatás, betegség, fene tudja, mi minden. És természetesen közbejátszhat a hormonháztartás változása is (vagy a hormonok feldolgozása - ebben az esetben ismét lehet valami betegség vagy defektus a háttérben). De ebben az esetben - szerintem, nem vagyok neurológus - nem, ill. legalábbis messze nem feltétlenül maga az idegrendszer a hibás.

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #92570 #92572] [előzmény: (92567) Mudista, 2011-01-03 13:06:00]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fend



Tagság: 2007-08-12 21:21:24
Tagszám: #48028
Hozzászólások: 7700
92568. Elküldve: 2011-01-03 13:16:15,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108919.]

Nem egyszerű fajta!



"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
[előzmény: (92567) Mudista, 2011-01-03 13:06:00]
Kiváló dolgozó
Fend adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mudista



Tagság: 2008-04-13 09:12:53
Tagszám: #58212
Hozzászólások: 1550
92567. Elküldve: 2011-01-03 13:06:00,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108920.]

Rengeteg mudi tulajdonostól hallottam már ugyanezt a történetet pepitában, az ivarérés környékén szokott kezdődni a bizonytalanabb viselkedés. Nálunk, mondjuk az ostortól való félelem már 3 hónapos korban kiderült, de emberektől, tárgyaktól, más kutyáktól kb 5-6 hónapos koráig nem félt Luca.

Én már számtalanszor leírtam, de leírom most is, hogy egy kutya felnőttkori viselkedésébe természetesen nagyban belejátszik az is, hogy hogyan van nevelve, kezelve. Én is elkövettem rengeteg hibát, rosszul kezeltem helyzeteket, de a kutyám nem azért menekül világgá ha ostort hall, mert rossz kiképző vagyok. Vannak dolgok, amiket hoz és vannak, amiket én rontottam el. Ezt egy idegen kutyánál felnőtt korban már nehezebb megkülönböztetni, de a saját kutyámnál hidd el, meg tudom tenni.
Ismerek olyan nagyon profi kiképzőt, akinek a mudija tényleg tökéletesen lett képezve és mégis meg tud borulni.
Ahogyan valóban nem lehet mindent az idegrendszerre fogni, ugyanúgy nem lehet mindent a rossz neveléssel sem indokolni.

mudista.wordpress.com
[válaszok erre: #92568 #92569] [előzmény: (92564) AduAsz, 2011-01-03 12:30:19]
Kiváló dolgozó
Mudista adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92566. Elküldve: 2011-01-03 13:03:39,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108921.]

Ugye icon25.gif jól mondtam icon20.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[előzmény: (92565) AduAsz, 2011-01-03 12:50:58]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
92565. Elküldve: 2011-01-03 12:50:58,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108922.]

icon32.gif

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #92566] [előzmény: (92399) Gulakuti, 2011-01-01 22:18:55]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
92564. Elküldve: 2011-01-03 12:30:19,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108923.]

Idézet:
az én kutyám úgy élte a nálam lévő első 3-4 hónapját, hogy szinte alig voltunk otthon és bejártuk a Kárpát -medencét, imádta az embereket, nyitott, kíváncsi és érdeklődő volt és nem félt semmitől kb 5-6 hónapos koráig. Aztán jött a feketeleves



Pista - és sokan mások: hát nem furcsa Nektek, hogy egy kutya 5-6 hónapig (vagy tovább) problémamentes ingergazdag életben és egyszercsak félös, problémás lett? Biztos, hogy ebben az esetben a kutyában és a vézenében, ill. az idegrendszerében van a hiba??? Az idegrendszer ugyanaz volt az elsö félév alatt is...

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #92567 #92593] [előzmény: (92301) Mudista, 2011-01-01 17:42:40]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mudista



Tagság: 2008-04-13 09:12:53
Tagszám: #58212
Hozzászólások: 1550
92563. Elküldve: 2011-01-03 12:26:46,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108924.]

Szia Gyuri!

Érdekes ez a téma! Azt hiszem, tökéletesen értem a gondolatmenetedet és van is benne igazság, sőt, hallottam már olyan tenyésztői véleményt is, aki pl. azért nem örült annak, ha kimondottan agilityre akartak vinni kutyát külföldre, mert attól félt, hogy ha nagyon fanatikusok és a kutya esetleg nem váltja be a hozzáfűzött reményeket, akkor túl fognak adni rajta, ezért ő kimondottan jobban örült, ha családi kutyának viszik a kutyáit!
Valóban vannak olyanok az agilityben, akik szinte megőrülnek a sebességért és azért, hogy a kutya iszonyúan pörögjön, ez számukra a legfontosabb tulajdonság. Ettől még az én nézetem szerint az ilyen kutyák NEM JÓ SPORTKUTYÁK mint ahogyan nem jó munkakutyák sem. Egy túlpörgött kutya egyrészt agyban sosem lesz úgy ott, másrészt lehet, hogy képes lesz egy-egy kiugró eredményre, de hosszú távon, tartósan nem lesz sikeres még agilityben sem, más sportokban (pl. obedience vagy terelés) pedig még rövid távon sem.
Emiatt én úgy gondolom, hogy ha valaki kimondottan sportra tenyésztene, akkor az nem ilyen kutyákat fog tenyészteni, hanem olyan kiegyensúlyozott, terhelhető és motiválható kutyákat, akik nyugodtak annyira, hogy családi kutyaként is megállják a helyüket, de megfelelő képzéssel sportkutyaként is kiváló eredményeket érnek el.

Emiatt nagyon fontos,hogy ne tegyünk egyenlőségjelet az eszeveszetten pörgő kutya és a sportkutya közé, mert a kettő egyáltalán nem ugyanaz.

mudista.wordpress.com
[válaszok erre: #92592] [előzmény: (92559) AduAsz, 2011-01-03 11:07:53]
Kiváló dolgozó
Mudista adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92562. Elküldve: 2011-01-03 12:15:26,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[108925.]

Hogy érted, hogy szeretjük-e a madárkákat? Szeretjük, de nem tartunk madarat kalitkában, ha erre gondoltál. A cinegéket és más téli kosztos vendégeket is szívesen látjuk az udvarunkon. Viszont baromfit szívesen tartunk, amelyek szaporulatát örömmel elfogyasztjuk. Körülbelül így szeretjük a madárkákat. icon25.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #92573] [előzmény: (92556) Bokréta, 2011-01-03 08:06:42]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.022650003433228 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail