[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
92511. Elküldve: 2011-01-02 18:52:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108976.] |
akkor jegesmedveprémed is van már otthon
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | | [válaszok erre: #92512] |
[előzmény: (92510) Gulakuti, 2011-01-02 18:51:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92510. Elküldve: 2011-01-02 18:51:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108977.] |
Nem , lelőtték
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92511 #92514] |
[előzmény: (92508) chanelNo6, 2011-01-02 18:48:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
92509. Elküldve: 2011-01-02 18:49:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108978.] |
|
| | |
[előzmény: (92508) chanelNo6, 2011-01-02 18:48:47] |
|
Törzstag
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
92508. Elküldve: 2011-01-02 18:48:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108979.] |
Hajtás után is készült kép?
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | | [válaszok erre: #92509 #92510] |
[előzmény: (92458) Gulakuti, 2011-01-02 15:11:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
92507. Elküldve: 2011-01-02 18:45:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108980.] |
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | |
[előzmény: (92486) Híres, 2011-01-02 16:27:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
92506. Elküldve: 2011-01-02 18:42:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108981.] |
Mudimentő tagdíjat az OTP 11742032-20012577 számra kell befizetni? Kell még valamit ráírni?
Köszönöm.
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng
|
| | | [válaszok erre: #92520] |
[előzmény: (92505) Pentz Kati, 2011-01-02 18:34:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92504. Elküldve: 2011-01-02 18:13:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108983.] |
Alapjában jónak tartom a gondolatodat. Sőt, megkockáztatom a kijelentést, hogy ha a Mudi múltjából annyit ismernék, amit az ismertetők írnak, akkor talán én, is így közelíteném meg a témát.
Ha, egyszer sikerül össze futnunk valamely Mudi rendezvényen, talán tudunk pár gondolatott cserélni.
Addig is figyelmedbe ajánlom Csibiti, nagyon ésszerűen leírt gondolatát, a három magyar hajtó kutya kapcsán.
A két, Mudiból kivált rokon, de az általad említett Horvátjuhász között sincs tarka!
Szia, megyek a dolgomra,de majd hétközben benézegetek.
|
| | | [válaszok erre: #92513] |
[előzmény: (92491) Mudista, 2011-01-02 16:45:10] |
|
Törzstag
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92503. Elküldve: 2011-01-02 18:10:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108984.] |
Igen, van.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (92497) pörgebajusz, 2011-01-02 16:57:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92501. Elküldve: 2011-01-02 17:52:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108986.] |
Jót, nevettünk. - de, ha vissza olvasol én, felválalom a magam alkotta véleményt akkor is ha, tévedtem. Viszont kevés, talán semmi, kísérletet nem olvastam amivel próbálta volna valaki a vicc vonalat erősíteni.
TS
|
| | |
[előzmény: (92496) sárkánykutya, 2011-01-02 16:48:25] |
|
Törzstag
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92500. Elküldve: 2011-01-02 17:40:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108987.] |
Köszönöm, hogy Fáradtál a magyarázattal - komolyan momdom - ugyanis amit, leírsz azzal tisztában vagyok, de ahogy megközelítetted a témát, az segített megértenem valamit a Mudi-ból.
Pontosabban, a viselkedés formájából! És ezzel, közelebb kerültem a múltjához, ill. kirajzolódott egy újabb kapocs, a nem is annyira izolálódott világhoz. - Tudom, veled és sokkal szemben egyedül vagyok a felfogásommal, de ha így gyűlnek a mozaikok, talán lesz valaki aki úgy tudja tálalni, hogy tőle elfogadják.-
Mégegyszer köszi!
TS
|
| | |
[előzmény: (92466) sárkánykutya, 2011-01-02 15:56:30] |
|
Törzstag
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
92499. Elküldve: 2011-01-02 17:25:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108988.] |
Dehogy gonosz, attól messze van vagy mégse,majd látjuk milyen lesz
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | |
[előzmény: (92495) voiceofforest, 2011-01-02 16:48:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92498. Elküldve: 2011-01-02 17:10:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108989.] |
Szerény véleményem szerint nincs már olyan vonal, aminek nincs köze az epilepsziához. Vagy mondhatjuk úgy is, hogy én nem tudok olyan mudiról, amelynek rokonságában nincs epilepsziás kutya. Más kérdés, hogy ez a rokonság mennyire közeli, illetve, hogy a rokonok között milyen számban található beteg kutya.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (92497) pörgebajusz, 2011-01-02 16:57:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 pörgebajusz

Tagság: 2010-10-27 01:47:32 Tagszám: #89601 Hozzászólások: 308 |
92497. Elküldve: 2011-01-02 16:57:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108990.] |
Van még magyarországon olyan vonal , aminek nincs köze epileosziához és nem színhibás .
"A mudi pedig ugyanúgy nemzeti értékünk , mint a jáki templom vagy a barcsi ősborókás ."
/Szabó Zsuzsanna/
|
| | | [válaszok erre: #92498 #92503] |
[előzmény: (92464) hamvasmudi, 2011-01-02 15:49:36] |
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92496. Elküldve: 2011-01-02 16:48:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108991.] |
Igaz, én ezt viccnek szántam...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92501] |
[előzmény: (92494) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 16:46:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92495. Elküldve: 2011-01-02 16:48:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108992.] |
Csinos kisfiú...
Örülök, hogy itt van a közelben. Remélem, olyan szép lesz, mint az apukája
Csak olyan gonoszul néz.....
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | | [válaszok erre: #92499] |
[előzmény: (92475) hegebaxi, 2011-01-02 16:19:40] |
|
Törzstag
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92494. Elküldve: 2011-01-02 16:46:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108993.] |
Köszönöm szépen a megerősítést és, hogy mint a tudomány képviselője, igazolod egy korábbi írásomat.
Ugyanis, tavaly vagy elötte írtam erről itt a fórumon, és finoman szólva kétkedve fogadták állításomat.
TS
|
| | | [válaszok erre: #92496] |
[előzmény: (92472) sárkánykutya, 2011-01-02 16:11:26] |
|
Törzstag
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92493. Elküldve: 2011-01-02 16:46:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108994.] |
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (92486) Híres, 2011-01-02 16:27:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92492. Elküldve: 2011-01-02 16:45:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108995.] |
Még mindig tetszik!
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | |
[előzmény: (92458) Gulakuti, 2011-01-02 15:11:31] |
|
Törzstag
|
|
 Mudista

Tagság: 2008-04-13 09:12:53 Tagszám: #58212 Hozzászólások: 1550 |
92491. Elküldve: 2011-01-02 16:45:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108996.] |
Kérdésedre válaszolva, hogy meddig mennék el a küllemi heterogenitásban, nyilván fontos, hogy az a kutya megkülönböztethető legyen a többi fajtától, magyarán mudinak nézzen ki.
Mivel én a belsőt sokkal fontosabbnak tartom a külsőnél, viszont kompromisszumokat muszáj kötni, sokkal inkább kötném ezeket pl. méretben, vagy szőrtípusban vagy akár színben is. Igazat adok azoknak, akik azt mondják, hogy a standard egy fontos kiindulópont vagy viszonyítási alap. De mivel azt is emberek írták, ráadásul köztudottan jóval kevesebb számú egyed alapján, mint amit ma ismerünk, osztom pl Sári véleményét abban, hogy simán engedném az egyébként standard szerint elfogadott színű kutyák párosításából születő, de nem elfogadott színeket (pl. barnacifra) és a jelenlegi mérethatárnál is engedékenyebb lennék 2-3 centivel.
Nem engednék pl. olyanokból, hogy:
"A mudi legtetszetősebb része a feje. A szemlélőben a figyelmes, éber, mindig tettrekész, jókedvű, értelmes állat benyomását kelti, a félénkség, a passzivitás és az agresszivitás legcsekélyebb jele nélkül. ..."
A tarka kutyával kapcsolatban, nekem formára, habitusra tetszett az, amit láttam, de fontosnak tartom megjegyezni, hogy ezek csak fotók és egy rövid videó volt, én semmiképp nem mondanék róla megalapozott véleményt, anélkül, hogy ne látnám viselkedni, dolgozni egy számára idegen közegben. Ehhez azt is hozzátenném, hogy az örző-védő már önmagában azért jelent valamit vézen szempontjából, az én kutyám pl. az első ostor csattogásánál kiszaladna a világból és akik ismerik a kutyát, azt mondják valóban kivételesen jó idegrendszere van.
Tételezzük fel, hogy a kutya kivételesen jó idegrendszerű, koránál és vérvonalánál fogva nagy eséllyel mentes az örökletes betegségektől, de és tarka. Ha ez így van, én azok közé tartozom, akik engednék 1-2 alom erejéig, de igazából tök mindegy, hogy én mit gondolok.
Az, hogy a tenyésztés üzlet és egyre inkább marketingről is szól, ez igaz, de szerintem ez önmagában még nem kellene, hogy ártson a fajtának hosszú távon. Az egy más kérdés, hogy a valóságban árt, de szerintem nem az árt, hogy üzlet, hanem az, hogy a résztvevők nem eléggé hosszú távon gondolkodó "üzletemberek", ha azok lesznek, akkor a fajta jövője is legalább annyira fontos lesz a tettekben is, amennyire szavakban már ma is az.
mudista.wordpress.com
|
| | | [válaszok erre: #92504] |
[előzmény: (92471) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 16:08:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92490. Elküldve: 2011-01-02 16:32:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108997.] |
igaz
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92489) hegebaxi, 2011-01-02 16:32:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
92489. Elküldve: 2011-01-02 16:32:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108998.] |
Akkor ne mond hogy nem szereted, mikor még nem ettél
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | | [válaszok erre: #92490] |
[előzmény: (92488) Gulakuti, 2011-01-02 16:30:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92488. Elküldve: 2011-01-02 16:30:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[108999.] |
Még nem , de elő fordulhat !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92489] |
[előzmény: (92485) hegebaxi, 2011-01-02 16:27:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|