[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92486. Elküldve: 2011-01-02 16:27:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109001.] |
Nem akartam belefolyni a Pöcökkel kapcsolatos vitákba, de úgy érzem, muszáj állast foglalnom. Először is: Pöcök vonala eléggé ritka ahhoz, hogy érdemes legyen foglalkozni vele. Másodszor: sajnos személyesen nem volt szerencsém megismerni ezt a kutyát, de a képek és a videó alapján igen jó kutyának látom, küllemben, jellemben egyaránt, a tenyésztő elmondása alapján is az és Robinak is elhiszem, mert azt gondolom, jól ítéli meg a kutyákat. Ezek után nem hiszem, hogy fontos lenne a színe, még azoknak sem, akik egyébként a küllemet is erősen figyelembe veszik. Lehet a kölykök közül a standard színekre szelektálni és azokkal tovább tenyészteni, amelyek küllemben és jellemben egyaránt megfelelőek. Szóval szerintem nem a fajta ellen való vétek, ha néhány alom születik ettől a kantól. Annál is inkább, mert a kora miatt nem fenyeget az a veszély, hogy túl sok kölyke fog születni.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92493 #92507 #92728] |
[előzmény: (92473) hamvasmudi, 2011-01-02 16:13:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
92484. Elküldve: 2011-01-02 16:27:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109003.] |
Persze tegnap Sámán megigazította neki
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | |
[előzmény: (92482) sárkánykutya, 2011-01-02 16:25:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92483. Elküldve: 2011-01-02 16:26:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109004.] |
A róka húst nem szeretem , az volt !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92485] |
[előzmény: (92481) hegebaxi, 2011-01-02 16:25:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92482. Elküldve: 2011-01-02 16:25:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109005.] |
Még mindig szép!
És most már a szeme is mintha jobban állna
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92484] |
[előzmény: (92475) hegebaxi, 2011-01-02 16:19:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
92481. Elküldve: 2011-01-02 16:25:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109006.] |
De valami vadat akkor vittetek a fazékba is nem ?
Ügyes volt akkor
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | | [válaszok erre: #92483] |
[előzmény: (92478) Gulakuti, 2011-01-02 16:23:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92479. Elküldve: 2011-01-02 16:24:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109008.] |
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92475) hegebaxi, 2011-01-02 16:19:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92478. Elküldve: 2011-01-02 16:23:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109009.] |
Disznót , Rókát , őzet , 5 órás hajtás volt !
Igazából csak azért megyek a mudikkal ,mert itt érik , olyan hatások , amire kíváncsi vagyok , hogy reagálnak !
Csokival , már voltam máskor is , ő imádja !
Mézest ma vittem először , jól vizsgázott , a sok agár , terrierrel együtt , balhé mentes nap volt , , halott sok lövést , , hallott sok kiabálást , , különböző hatások érték , és mindenből , jól vizsgázott úgy , hogy 1 évesen , ma volt talán harmadszor kint az udvarból !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92480 #92481 #92516] |
[előzmény: (92474) hegebaxi, 2011-01-02 16:17:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92477. Elküldve: 2011-01-02 16:21:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109010.] |
Mutatós a kicsike!
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #92487] |
[előzmény: (92475) hegebaxi, 2011-01-02 16:19:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92476. Elküldve: 2011-01-02 16:20:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109011.] |
11 évvel ezelőtt ez a szín benne volt standardban.
"fekete-fehér"
Egyébként két törzskönyvezett egyed utóda kaphat származási igazolást, törzskönyvet.
Ez pedig itt rendben volt.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (91571) kormosvari, 2010-12-29 19:37:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92473. Elküldve: 2011-01-02 16:13:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109014.] |
Pöcök rokonságában olyan selejtes kutyák is vannak, mint pld: Merse, Bajusz, Maszat, Mizörög, Kabala, Délceg, Igric, Csibuk, Bonca, Bujti, stb. Ha mind ismered őket.
Féltesója a Szilaj, a Soma, a Harmat, a Sába, a Dió, a Pipő, a Ciceró.
Ja! És nálam csak Boncától született nagy fehér jegyes fekete kölyök.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #92486] |
[előzmény: (91535) knusa, 2010-12-29 19:15:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92472. Elküldve: 2011-01-02 16:11:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109015.] |
Pedig éppen a tarka szín szolgál ékes bizonyítékául, hogy még a híres-neves bordeR is a "mi" mudinktól származik!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92494] |
[előzmény: (92471) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 16:08:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92471. Elküldve: 2011-01-02 16:08:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109016.] |
Pista!
Az elmúlt napokban, itt sokan és sok féle képpen közelítették meg a tenyésztés lehetséges megítélését.
Te, magad is írod, hogy "símán kiegyeznél egy küllemben változatosabb de belső értékekben egyformán erős mudi állománnyal,".
Meddig mennél el ebben a változatosságban?
Itt, pár nappal előbb be mutattak egy - feltehetően pároztatási - képet, ahol, ha jól értelmeztem egy tarka lesz a boldog apa.
Utána, ezt többen több féle képpen értékelték, ill. magyarázták a születendő alom helyén valóságát.
Továbbá, többen vélték, hogy az ilyen pároztatások biztosítják a Mudi jövőjét, fajtájának fenn maradását.
A szemben állók, viszont állítják, hogy "Ős Mudik" már nincsenek!
Ezen kívűl, vannak még más- más nézetet vallók, akik nem hangoztatják véleményüket, vagy azért mert más habitusúak, vagy azért mert, ha megszólalnak akkor az első két tábor képviselői egyként torkolják le.
Szóval én, csak e két tábor tenyésztési nézetéről írnák.
Előre kijelentem, hogy mindkét tábor elképzeléseiben van sok realitás!
Viszont ami, most a tenyésztész ködében folyik az nem a tenyésztésről szól! Ez keményen üzlet politika, mai szó használattal "marketing építés"!
Na, látod ez tűnteti el a Mudi értékeit, majd később magát a Mudit is!
(a tarkával kapcsolatban még megjegyezném, a Bordelt, - és sok más színű, méretű fajtát, - már "kitalálták", még akkor is, ha ezek a tulajdonságok a mudi génjeiben recessive benne vannak!)
TS
|
| | | [válaszok erre: #92472 #92491] |
[előzmény: (92452) Mudista, 2011-01-02 14:32:40] |
|
Törzstag
|
|
 Magna Hungária

Tagság: 2005-12-26 00:01:24 Tagszám: #24958 Hozzászólások: 2201 |
92470. Elküldve: 2011-01-02 16:05:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109017.] |
Nektek is boldog újévet!
Nem véletlen, hogy hasonlít Filkóra, hisz ő a testvére, Marosteleki "Foltos" Parádé.
Gábor, Bogyó & Árnika
Mudi Fajtamentő Egyesület
Magna Hungaria Kennel
|
| | |
[előzmény: (92455) lhakhang, 2011-01-02 14:58:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92469. Elküldve: 2011-01-02 16:02:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109018.] |
Itt mindenki tudta. Csak te neeeeeeeeeeeem???????????????
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (92467) sárkánykutya, 2011-01-02 15:58:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92468. Elküldve: 2011-01-02 16:00:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109019.] |
Ezt a célzást a Laci nevében visszautasítom.
Előbb tenyésztett mudit, mint itt sokan mások.
Volt aki ki is használta a jóindulatát.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (91518) Csibiti, 2010-12-29 19:00:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92467. Elküldve: 2011-01-02 15:58:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109020.] |
Hú, akkor te nagyon okos lehetsz!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92469] |
[előzmény: (92465) hamvasmudi, 2011-01-02 15:50:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92466. Elküldve: 2011-01-02 15:56:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109021.] |
A válasz nagyon egyszerű!
Mert a róka, a farkas, mind önálló FAJok, melyeket természetanya formált olyanná, amilyenek, többEZER ÉV alatt. A különböző fajok közti szaporodási izoláció egy természetes jelenség, de hosszú-hosszú idő alatt alakul ki, pl. amikor két faj elválik egymástól.
Ezzel szemben a kutyaFAJTÁK egyazon faj különböző populációit képviselik, nincs köztük szaporodási izoláció. Ezért a kutyafajták közti határok valójából mesterségesek! Nagy különlegessége magának a fajnak, hogy egyazon genetikai bázison ilyen mértékű változatosságot képes kialakítani, talán csak az ember hasonló hozzá.
Nos, az ember nem képes évezredek alatt dolgozni a tenyésztés során... ezért, ha egy állományt egy olyan kép alapján akarunk egységesíteni, amely annak csak egy nem túl nagyon részét fedi le, és mindezt néhány 10 ÉV alatt (mert emberek vagyunk), akkor szinte csak olyan mértékű rokontenyésztéssel lehet elérni, ami durván leszűkíti az eredeti genetikai állományt.... ami leromláshoz vezet.
Ha megtennék azt (ha megtehetnénk...), hogy több ezer éven át tenyésztjük az egyes kutyafajtákat és a természet módszerét követve alakítjuk ki az egységes tulajdonságokat, akkor pedig valószínűleg idővel sokuk már szaporodásilag is izolálódna a többitől, így önálló FAJ-nak nevezhetnénk.
Szerintem ez nem lenne jó.... bár bekövetkezni valószínűleg soha nem fog, de ez egy jó ok rá, hogy miért helyénvaló a különböző fajták közti rendszeres, megfelelő mértékű vérfrissítés.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92500] |
[előzmény: (92454) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 14:47:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92465. Elküldve: 2011-01-02 15:50:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109022.] |
Miért?
Én tudom a választ
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #92467] |
[előzmény: (92463) sárkánykutya, 2011-01-02 15:41:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92464. Elküldve: 2011-01-02 15:49:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109023.] |
Hát nem is tudom, mit gondoljak!
Alig van epi mentesnek tűnő vonal.
(Bocs! Nekem ez fontos!) Előkerül egy kutya, amelyik egy jól látható és egyébként jól szelektálható hibával rendelkezik. Mentesnek tűnő vonalból van. Ritka párosításból. Egészséges, jó wesenű, jó terelőhajlammal. 11 éves.
Szerinted hány alom lesz utána?
Az úgyis 2 hónap múlva derül ki, hogy milyen termékeny.
Nincs kiállítási eredménye.
Nem fognak sorba állni érte a szuka tulajdonosok.
Vérfrissítésnek van olyan jó, mint a horvátjuhász.
Amúgy meg valószínű egyszer örülni fogunk, hogy marad utána kölyök. Ugyis csak 1-2 marad belőlük a tenyésztés nagy üstjében.
Nem rosszabb, mint egy "B" törzskönyves.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #92497] |
[előzmény: (91485) Csibiti, 2010-12-29 18:19:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92463. Elküldve: 2011-01-02 15:41:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109024.] |
Ezt, azt hiszem, magadtól is megkérdezhetted volna az előző hsz-ed alapján
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92465] |
[előzmény: (92449) hamvasmudi, 2011-01-02 14:00:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
92462. Elküldve: 2011-01-02 15:33:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109025.] |
Van egy rézkarc a Gizella Királyné Múzeumban, amin Petőfi a kutyájával van.
A kutya tiszta mudi.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (92460) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 15:24:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|