Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499685/6 Témák: 19670 Tagok: 113671 Legújabb tag: soraaipro Online: (97/9
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92486. Elküldve: 2011-01-02 16:27:52,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109001.]

Nem akartam belefolyni a Pöcökkel kapcsolatos vitákba, de úgy érzem, muszáj állast foglalnom. Először is: Pöcök vonala eléggé ritka ahhoz, hogy érdemes legyen foglalkozni vele. Másodszor: sajnos személyesen nem volt szerencsém megismerni ezt a kutyát, de a képek és a videó alapján igen jó kutyának látom, küllemben, jellemben egyaránt, a tenyésztő elmondása alapján is az és Robinak is elhiszem, mert azt gondolom, jól ítéli meg a kutyákat. Ezek után nem hiszem, hogy fontos lenne a színe, még azoknak sem, akik egyébként a küllemet is erősen figyelembe veszik. Lehet a kölykök közül a standard színekre szelektálni és azokkal tovább tenyészteni, amelyek küllemben és jellemben egyaránt megfelelőek. Szóval szerintem nem a fajta ellen való vétek, ha néhány alom születik ettől a kantól. Annál is inkább, mert a kora miatt nem fenyeget az a veszély, hogy túl sok kölyke fog születni.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #92493 #92507 #92728] [előzmény: (92473) hamvasmudi, 2011-01-02 16:13:15]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hegebaxi



Tagság: 2007-01-23 20:14:23
Tagszám: #40487
Hozzászólások: 1547
92485. Elküldve: 2011-01-02 16:27:50,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109002.]

Mert kóstoltad már?

http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
[válaszok erre: #92488] [előzmény: (92483) Gulakuti, 2011-01-02 16:26:27]
Kiváló dolgozó
hegebaxi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hegebaxi



Tagság: 2007-01-23 20:14:23
Tagszám: #40487
Hozzászólások: 1547
92484. Elküldve: 2011-01-02 16:27:08,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109003.]

Persze tegnap Sámán megigazította neki icon26.gif

http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
[előzmény: (92482) sárkánykutya, 2011-01-02 16:25:29]
Kiváló dolgozó
hegebaxi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92483. Elküldve: 2011-01-02 16:26:27,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109004.]

A róka húst nem szeretem , az volt !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92485] [előzmény: (92481) hegebaxi, 2011-01-02 16:25:11]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92482. Elküldve: 2011-01-02 16:25:29,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109005.]

Még mindig szép! icon32.gif
És most már a szeme is mintha jobban állna icon20.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92484] [előzmény: (92475) hegebaxi, 2011-01-02 16:19:40]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hegebaxi



Tagság: 2007-01-23 20:14:23
Tagszám: #40487
Hozzászólások: 1547
92481. Elküldve: 2011-01-02 16:25:11,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109006.]

icon32.gif De valami vadat akkor vittetek a fazékba is nem ? icon25.gif
Ügyes volt akkor icon32.gif

http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
[válaszok erre: #92483] [előzmény: (92478) Gulakuti, 2011-01-02 16:23:19]
Kiváló dolgozó
hegebaxi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92480. Elküldve: 2011-01-02 16:24:28,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109007.]

icon32.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (92478) Gulakuti, 2011-01-02 16:23:19]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92479. Elküldve: 2011-01-02 16:24:14,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109008.]

icon20.gif icon32.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[előzmény: (92475) hegebaxi, 2011-01-02 16:19:40]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92478. Elküldve: 2011-01-02 16:23:19,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109009.]

Disznót , Rókát , őzet , 5 órás hajtás volt !
Igazából csak azért megyek a mudikkal ,mert itt érik , olyan hatások , amire kíváncsi vagyok , hogy reagálnak !
Csokival , már voltam máskor is , ő imádja !
Mézest ma vittem először , jól vizsgázott , a sok agár , terrierrel együtt , balhé mentes nap volt , , halott sok lövést , , hallott sok kiabálást , , különböző hatások érték , és mindenből , jól vizsgázott úgy , hogy 1 évesen , ma volt talán harmadszor kint az udvarból !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92480 #92481 #92516] [előzmény: (92474) hegebaxi, 2011-01-02 16:17:43]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92477. Elküldve: 2011-01-02 16:21:59,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109010.]

Mutatós a kicsike! icon28.gif

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #92487] [előzmény: (92475) hegebaxi, 2011-01-02 16:19:40]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92476. Elküldve: 2011-01-02 16:20:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109011.]

11 évvel ezelőtt ez a szín benne volt standardban.
"fekete-fehér"
Egyébként két törzskönyvezett egyed utóda kaphat származási igazolást, törzskönyvet.
Ez pedig itt rendben volt.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (91571) kormosvari, 2010-12-29 19:37:53]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hegebaxi



Tagság: 2007-01-23 20:14:23
Tagszám: #40487
Hozzászólások: 1547
92475. Elküldve: 2011-01-02 16:19:40,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109012.]

Tessék, ez meg a gyereke, ez meg csak fog hajtani később icon25.gif
DSCF0192.JPG

http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
[válaszok erre: #92477 #92479 #92482 #92495] [előzmény: (92458) Gulakuti, 2011-01-02 15:11:31]
Kiváló dolgozó
hegebaxi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hegebaxi



Tagság: 2007-01-23 20:14:23
Tagszám: #40487
Hozzászólások: 1547
92474. Elküldve: 2011-01-02 16:17:43,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109013.]

Mit hajtottatok?

http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
[válaszok erre: #92478] [előzmény: (92458) Gulakuti, 2011-01-02 15:11:31]
Kiváló dolgozó
hegebaxi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92473. Elküldve: 2011-01-02 16:13:15,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109014.]

Pöcök rokonságában olyan selejtes kutyák is vannak, mint pld: Merse, Bajusz, Maszat, Mizörög, Kabala, Délceg, Igric, Csibuk, Bonca, Bujti, stb. Ha mind ismered őket.
Féltesója a Szilaj, a Soma, a Harmat, a Sába, a Dió, a Pipő, a Ciceró.

Ja! És nálam csak Boncától született nagy fehér jegyes fekete kölyök.


Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #92486] [előzmény: (91535) knusa, 2010-12-29 19:15:39]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92472. Elküldve: 2011-01-02 16:11:26,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109015.]

Pedig éppen a tarka szín szolgál ékes bizonyítékául, hogy még a híres-neves bordeR is a "mi" mudinktól származik! icon25.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92494] [előzmény: (92471) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 16:08:29]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dorzsi-Pöszke



Tagság: 2008-12-17 21:26:09
Tagszám: #66827
Hozzászólások: 833
92471. Elküldve: 2011-01-02 16:08:29,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109016.]

Pista!
Az elmúlt napokban, itt sokan és sok féle képpen közelítették meg a tenyésztés lehetséges megítélését.
Te, magad is írod, hogy "símán kiegyeznél egy küllemben változatosabb de belső értékekben egyformán erős mudi állománnyal,".
Meddig mennél el ebben a változatosságban?
Itt, pár nappal előbb be mutattak egy - feltehetően pároztatási - képet, ahol, ha jól értelmeztem egy tarka lesz a boldog apa.
Utána, ezt többen több féle képpen értékelték, ill. magyarázták a születendő alom helyén valóságát.
Továbbá, többen vélték, hogy az ilyen pároztatások biztosítják a Mudi jövőjét, fajtájának fenn maradását.
A szemben állók, viszont állítják, hogy "Ős Mudik" már nincsenek!
Ezen kívűl, vannak még más- más nézetet vallók, akik nem hangoztatják véleményüket, vagy azért mert más habitusúak, vagy azért mert, ha megszólalnak akkor az első két tábor képviselői egyként torkolják le.
Szóval én, csak e két tábor tenyésztési nézetéről írnák.
Előre kijelentem, hogy mindkét tábor elképzeléseiben van sok realitás!
Viszont ami, most a tenyésztész ködében folyik az nem a tenyésztésről szól! Ez keményen üzlet politika, mai szó használattal "marketing építés"!
Na, látod ez tűnteti el a Mudi értékeit, majd később magát a Mudit is!
(a tarkával kapcsolatban még megjegyezném, a Bordelt, - és sok más színű, méretű fajtát, - már "kitalálták", még akkor is, ha ezek a tulajdonságok a mudi génjeiben recessive benne vannak!)
TS
[válaszok erre: #92472 #92491] [előzmény: (92452) Mudista, 2011-01-02 14:32:40]
Törzstag
Dorzsi-Pöszke adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Magna Hungária



Tagság: 2005-12-26 00:01:24
Tagszám: #24958
Hozzászólások: 2201
92470. Elküldve: 2011-01-02 16:05:56,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109017.]

icon50.gif

Nektek is boldog újévet!

Nem véletlen, hogy hasonlít Filkóra, hisz ő a testvére, Marosteleki "Foltos" Parádé.

Gábor, Bogyó & Árnika
Mudi Fajtamentő Egyesület
Magna Hungaria Kennel
[előzmény: (92455) lhakhang, 2011-01-02 14:58:41]
Kiváló dolgozó
Magna Hungária adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92469. Elküldve: 2011-01-02 16:02:07,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109018.]

Itt mindenki tudta. Csak te neeeeeeeeeeeem???????????????
icon25.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (92467) sárkánykutya, 2011-01-02 15:58:24]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92468. Elküldve: 2011-01-02 16:00:50,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109019.]

Ezt a célzást a Laci nevében visszautasítom.
Előbb tenyésztett mudit, mint itt sokan mások.
Volt aki ki is használta a jóindulatát.


Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (91518) Csibiti, 2010-12-29 19:00:14]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92467. Elküldve: 2011-01-02 15:58:24,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109020.]

Hú, akkor te nagyon okos lehetsz! icon53.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92469] [előzmény: (92465) hamvasmudi, 2011-01-02 15:50:54]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92466. Elküldve: 2011-01-02 15:56:30,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109021.]

A válasz nagyon egyszerű! icon20.gif

Mert a róka, a farkas, mind önálló FAJok, melyeket természetanya formált olyanná, amilyenek, többEZER ÉV alatt. A különböző fajok közti szaporodási izoláció egy természetes jelenség, de hosszú-hosszú idő alatt alakul ki, pl. amikor két faj elválik egymástól.

Ezzel szemben a kutyaFAJTÁK egyazon faj különböző populációit képviselik, nincs köztük szaporodási izoláció. Ezért a kutyafajták közti határok valójából mesterségesek! Nagy különlegessége magának a fajnak, hogy egyazon genetikai bázison ilyen mértékű változatosságot képes kialakítani, talán csak az ember hasonló hozzá.
Nos, az ember nem képes évezredek alatt dolgozni a tenyésztés során... ezért, ha egy állományt egy olyan kép alapján akarunk egységesíteni, amely annak csak egy nem túl nagyon részét fedi le, és mindezt néhány 10 ÉV alatt (mert emberek vagyunk), akkor szinte csak olyan mértékű rokontenyésztéssel lehet elérni, ami durván leszűkíti az eredeti genetikai állományt.... ami leromláshoz vezet.

Ha megtennék azt (ha megtehetnénk...), hogy több ezer éven át tenyésztjük az egyes kutyafajtákat és a természet módszerét követve alakítjuk ki az egységes tulajdonságokat, akkor pedig valószínűleg idővel sokuk már szaporodásilag is izolálódna a többitől, így önálló FAJ-nak nevezhetnénk.
Szerintem ez nem lenne jó.... bár bekövetkezni valószínűleg soha nem fog, de ez egy jó ok rá, hogy miért helyénvaló a különböző fajták közti rendszeres, megfelelő mértékű vérfrissítés.

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92500] [előzmény: (92454) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 14:47:43]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92465. Elküldve: 2011-01-02 15:50:54,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109022.]

Miért?
Én tudom a választ icon25.gif


Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #92467] [előzmény: (92463) sárkánykutya, 2011-01-02 15:41:32]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92464. Elküldve: 2011-01-02 15:49:36,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109023.]

Hát nem is tudom, mit gondoljak!
Alig van epi mentesnek tűnő vonal.
(Bocs! Nekem ez fontos!) Előkerül egy kutya, amelyik egy jól látható és egyébként jól szelektálható hibával rendelkezik. Mentesnek tűnő vonalból van. Ritka párosításból. Egészséges, jó wesenű, jó terelőhajlammal. 11 éves.
Szerinted hány alom lesz utána?
Az úgyis 2 hónap múlva derül ki, hogy milyen termékeny.
Nincs kiállítási eredménye.
Nem fognak sorba állni érte a szuka tulajdonosok.
Vérfrissítésnek van olyan jó, mint a horvátjuhász.
Amúgy meg valószínű egyszer örülni fogunk, hogy marad utána kölyök. Ugyis csak 1-2 marad belőlük a tenyésztés nagy üstjében.
Nem rosszabb, mint egy "B" törzskönyves.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #92497] [előzmény: (91485) Csibiti, 2010-12-29 18:19:25]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92463. Elküldve: 2011-01-02 15:41:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109024.]

Ezt, azt hiszem, magadtól is megkérdezhetted volna az előző hsz-ed alapján icon25.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92465] [előzmény: (92449) hamvasmudi, 2011-01-02 14:00:55]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92462. Elküldve: 2011-01-02 15:33:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109025.]

Van egy rézkarc a Gizella Királyné Múzeumban, amin Petőfi a kutyájával van.
A kutya tiszta mudi. icon25.gif

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (92460) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 15:24:26]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.021776914596558 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail