Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499683/4 Témák: 19670 Tagok: 113671 Legújabb tag: soraaipro Online: (136/13
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92461. Elküldve: 2011-01-02 15:27:03,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109026.]

Valószínűleg extrém írjegyes.
Ez volt eddig is, lásd Sacaházi Nebuló "Piszke".
...és még sokan mások, akik kaptak vagy nem kaptak papírt.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (91446) knusa, 2010-12-29 17:15:21]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dorzsi-Pöszke



Tagság: 2008-12-17 21:26:09
Tagszám: #66827
Hozzászólások: 833
92460. Elküldve: 2011-01-02 15:24:26,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109027.]

Szia!
Amit írsz, engem, örömmel tölt el. Ugyanis, ebből látom, hogy rajtam kívűl mások is vannak akik nem vevők a hivatalos előadásra.
A probléma az, hogy itthoni és történelmi fórrások, nem írnak a kutyáról. Viszont írnak másokról, minek sorai között, ott található, ott kell, hogy legyen, az őseinket kísérő,
segítő társ, a régmúlt MUDIJA!
TS
[válaszok erre: #92462] [előzmény: (92451) hamvasmudi, 2011-01-02 14:32:27]
Törzstag
Dorzsi-Pöszke adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92459. Elküldve: 2011-01-02 15:22:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109028.]

icon32.gif icon22.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (92458) Gulakuti, 2011-01-02 15:11:31]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
92458. Elküldve: 2011-01-02 15:11:31,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109029.]

Kep0274_001.jpg
Hajtás előtt , !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #92459 #92474 #92475 #92492 #92508]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dorzsi-Pöszke



Tagság: 2008-12-17 21:26:09
Tagszám: #66827
Hozzászólások: 833
92457. Elküldve: 2011-01-02 15:06:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109030.]

Szia Pista!
Örülök, hogy jól vagy!

Kétszer is átfutottam amit írtál. De már, értem. Kicsit megzavart a német juhász. - mert felületes voltam, ill. mert a "németjuhásszal" is van kapcsolata a Mudinak! (Passzau)
Igen, a Horvátjuhász, és Mudi kapcsolatát - bár áttételesen, de - történelmi leírások is tanusítják! (régebbről, mint ahogy Te, írod)
TS
[előzmény: (92450) Mudista, 2011-01-02 14:18:17]
Törzstag
Dorzsi-Pöszke adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92456. Elküldve: 2011-01-02 15:01:56,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109031.]

Ja igen!
Az "annyira egységes"
a legalább annyira egységessel is helyettesítheted, de te ezt kihagytad.
Nem kopírozásra gondoltam, és nem is klónozásra. icon23.gif

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (92447) sárkánykutya, 2011-01-02 13:52:20]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lhakhang



Tagság: 2005-03-23 22:43:07
Tagszám: #17030
Hozzászólások: 3124
92455. Elküldve: 2011-01-02 14:58:41,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109032.]

icon50.gif

Boldog új évet! icon13.gif icon70.gif

A feje emlékeztet Filkó fejére. Olyan széles a homloka mint a Filié, csak sokkal macisabb a feje icon79.gif

Mondd már meg, ki ez a kutymók! icon28.gif

"Ha nem lehetsz csillag az égen, légy világító lámpás egy kis szobában"
[válaszok erre: #92470] [előzmény: (92408) Magna Hungária, 2011-01-02 00:47:16]
Kiváló dolgozó
lhakhang adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dorzsi-Pöszke



Tagság: 2008-12-17 21:26:09
Tagszám: #66827
Hozzászólások: 833
92454. Elküldve: 2011-01-02 14:47:43,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109033.]

Szervusz!
Bocsi, csak, hosszú idő után, van egy kis ráérő időm. Hát gondoltam, megnézem mit, "beszélnek" a Mudisok, akikkel - bár lazán, de - össze köt kedvenc fajtám.
Nos, csak egy kérdés.
Miért, baj egy fajta, fenn maradásának szempontjából, ha azok nagy mértékű hasonlóságot mutatnak? - ez, érthető, külső, vagy akár belső tulajdonságaikra is.
- Kissé elvontan, csak, hogy meértessem magam - A Róka mind, "szinte, megkülömbböztethetetlenül", rókára hasonlít, a farkas, a farkasra, és folytathatnám a sort a házi kutyák fajtái között is. De, nem gondolnám, hogy az uniformális megjelenés bármelyik létét veszélyeztetné!
Viszont, az is igaz, hogy rét is azért szép, mert színes tarkasága magával ragadja az embert. De, ebbe, már nem szeretnék belefolyni.
Ha, a kérdésem, nem kerül a költőiek közé, azt megköszönöm.
TS
[válaszok erre: #92466] [előzmény: (92447) sárkánykutya, 2011-01-02 13:52:20]
Törzstag
Dorzsi-Pöszke adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92453. Elküldve: 2011-01-02 14:41:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109034.]

Tulajdonképpen mit lehet kezdeni egy kölyök iránt érdeklődővel, aki vagy olcsón keres (bőven az átlagos kölyök ár alatt) papír nélkül, vagy meghatározott színt, és nem a saját mudiját akarja megvenni?
Papír nélkül meg több tenyésztő ad oda kölyköket.


Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (92414) Visszhang, 2011-01-02 09:27:10]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mudista



Tagság: 2008-04-13 09:12:53
Tagszám: #58212
Hozzászólások: 1550
92452. Elküldve: 2011-01-02 14:32:40,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109035.]

Szia Lili!

Ebben most kivételesen nem értünk egyet, szerintem is erős túlzásba esel, ebben az olvasatban akkor mindenki szaporító, akinél eddig mudi született?
Szerintem ezt Te sem gondolod így, de ha mégis, akkor én azért ennyire nem látom rossznak a helyzetet.
A küllemi homogenitásnak egyébként én sokkal inkább látom a jegyeit több kennelben is, ugyanezt a belső tulajdonságokban már annál kevésbé. Én simán kiegyeznék egy küllemben változatosabb de belső értékekben egyformán erős mudi állománnyal, hiszen, ha logikusan gondolkodom visszafelé, akkor a mudi ilyen kellett, hogy legyen régen, amikor még csak a juhászok és csak munkára tenyésztették.
Nekem jövőképnek jobban tetszene egy ilyen cél, de a mai realitást nézve nem csak a mudiban de általában a kutyatenyésztésben erre nem nagyon van reális esély sajnos.

mudista.wordpress.com
[válaszok erre: #92471] [előzmény: (92414) Visszhang, 2011-01-02 09:27:10]
Kiváló dolgozó
Mudista adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92451. Elküldve: 2011-01-02 14:32:27,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109036.]

Szia!

Régebben beszéltem egy néprajzossal, aki azt mondta, szerinte mudi van a régi népi ábrázolásokon. Mert mindig hegyes állófülű, hátára kunkorított farkú, hegyesorrú, inkább spiccre hasonlító kutyaábrázolásokat találtak. Ami ugye nem puli, és nem pumi.
Az illető néprajzosnak van is mudija.
Az én véleményem pedig az, hogy ahonnan a magyarok a Kárpát medencébe indultak, ott inkább lajkák, és hasonló kutyák vannak.
Az "ős puli", mint visszaütés a 70-es években is a puli almokban a mudi küllemű egyedeket jelentette.
A puli, mint elnevezés nem a küllemi jegyeket jelentette pár száz éve, hanem a munkáját, használhatóságát a kutyának. Egyéb kifejezésekkel való megkülönböztetés létezett, mint pld. bajszi puli, ami nyilván bajszos volt. Tehát nem csupasz pofájú, mint a mudi.
Ez az én véleményem. Másé lehet más is.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #92460] [előzmény: (92392) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-01 21:18:49]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mudista



Tagság: 2008-04-13 09:12:53
Tagszám: #58212
Hozzászólások: 1550
92450. Elküldve: 2011-01-02 14:18:17,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109037.]

Szia Sanyi!
Köszi, most épp ágyhoz kötve nem vagyok, tegnap csak az újévi bódulat hatására éreztem úgy, hogy érdemes kicsit elmélkedni erről-arról.
Nincs mit rossz néven vennem, a kérdésedre adott válaszok engem is érdekelnének, de nem hiszem, hogy bárki is többet tudna a hivatalos verziónál, ha netán mégis, érdekes lenne. Szerény véleményem szerint sokkal logikusabbnak tűnik egy a horvát juhásszal közös ős, amit ugyebár a horvátok ha jól emlékszem a 14. századig vissza tudnak vezetni, mint ez a német juhászkutyák keveredéséből kialakulás a 18. században. Persze elméletem csak a józan paraszti észre tudom alapozni, semmi másra.

mudista.wordpress.com
[válaszok erre: #92457] [előzmény: (92392) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-01 21:18:49]
Kiváló dolgozó
Mudista adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92449. Elküldve: 2011-01-02 14:00:55,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109038.]

icon20.gif
Mit értesz egységes alatt?
Ha minden mudi megütni a nagyon jó küllemet, nem tojna be, ha beviszik a tömegbe?
Ha megijed, akkor a gazdához fut, és nem ki a világból?
Tök fölösleges itt okosnak lenni, vagy okoskodni.
Már Patay is megírta a kutyújságban 1986-ban, hogy mi a szép kiállítási kutya és a gyenge idegrendszer helyzete a tenyésztésben. Azóta eltelt jó sok év, és mit sem változott a dolog.
Az egységes, szép, okos, és egyéb kifejezések értelmezése elég tág. Ezért amit te nehezményezel, mint egységesség a mudiban, az messze nem az, ami nálam.
A standardnak megfelelő küllem már egységet kell hogy mutasson. Különben hogyan különböztetnéd meg a fajtákat egymástól.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #92463] [előzmény: (92447) sárkánykutya, 2011-01-02 13:52:20]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92448. Elküldve: 2011-01-02 13:52:44,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109039.]

icon32.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (92445) voiceofforest, 2011-01-02 13:29:03]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92447. Elküldve: 2011-01-02 13:52:20,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109040.]

"akkor bármelyik kedvencet lehetne idővel nyugodtan tenyésztésbe állítani. "

Ilyen sosem lesz, mert szelekcióra mindig szükség van.

De ha annyira egységes lenne az állomány, hogy minden mudi teljesen megfelelne a standardnak, akkor valószínűleg a fajta rövid időn belüli kihalásra lenne ítélve...

Ez az állandó egységesítés valami agyrém....

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92449 #92454 #92456] [előzmény: (92444) hamvasmudi, 2011-01-02 13:27:36]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dorzsi-Pöszke



Tagság: 2008-12-17 21:26:09
Tagszám: #66827
Hozzászólások: 833
92446. Elküldve: 2011-01-02 13:35:09,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109041.]

Szia Klári!
Napokban olvastam el, a honlapotokat. Szeretnék gratulálni, - és másoknak ajánlani - a szépen leírt, kor rajznak, szakirodalomnak és egyben helytörténeti leírásnak is megfelelő munkához, amit bemutatkozás képpen írtatok, családotok, életútjáról.
TS.
[előzmény: (92440) markiklara, 2011-01-02 13:06:41]
Törzstag
Dorzsi-Pöszke adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


voiceofforest



Tagság: 2007-11-16 14:39:51
Tagszám: #51739
Hozzászólások: 735
92445. Elküldve: 2011-01-02 13:29:03,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109042.]

Akkor jó... nem igazán tudtam, mit kellene rá válaszolnom. icon25.gif
Egyébként a tenyészcél soha nem lehet EGYETLEN tulajdonság elérésére való törekvés (mint ahogy gondolom senkinél nem az...). A mi kennelünk "rákfenéje" a nem túl korrekt hátulsó szögellés, ennek ellenére mi soha nem hátulsó szögelléseket akarunk tenyészteni, nem ez a tenyészcélunk. Típusos, egészséges, jó anatómiájú, jó temperamentumú kutyákat szeretnénk "létrehozni", akiknek pl. hátulsó szögellés tekintetében megelőzik a szüleiket. És ezek a dolgok nem zárják ki egymást.

"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
[válaszok erre: #92448] [előzmény: (92443) sárkánykutya, 2011-01-02 13:16:24]
Törzstag
voiceofforest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92444. Elküldve: 2011-01-02 13:27:36,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109043.]

Sajnos van igazság abban, amit írtál!
Egyébként, akinek nem inge, az ne vegye magára.
Sokan vettek, és vesznek kedvencnek mudit. Azután, ezzel a kedvenccel kezdenek tenyészteni.
A legcikibb, hogy van kedvenc minőségű mudi.
Ha annyira egységes lenne az állomány, amennyire nem, akkor bármelyik kedvencet lehetne idővel nyugodtan tenyésztésbe állítani.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #92447] [előzmény: (91999) Mudista, 2010-12-31 08:42:44]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92443. Elküldve: 2011-01-02 13:16:24,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109044.]

Ááááá, pedig direkt visszalapoztam Lili hozzászólásához, nem tudom, hogy sikerült mégis rosszra válaszolni... icon65.gif

Szóval, ez Visszhangnak szólt icon21.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92445] [előzmény: (92442) sárkánykutya, 2011-01-02 13:13:28]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92442. Elküldve: 2011-01-02 13:13:28,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109045.]

De nem is értem mi a probléma az egységes küllem hiányával?

A legnagyobb ellentétek sokszor épp abból a gondolatból erednek, hogy a "küllemtenyésztők" a "munkatenyésztők" szerint előtérbe helyezik a küllem minden áron történő egységesítését az egészséggel és a temperamentummal szemben. Míg a "küllemtenyésztők" szerint a "munkatenyésztők" pedig nem veszik kellően figyelembe a küllemet, csak a temperamentumot. Szóval ha e mentén a gondolatmenet mentén haladnánk, akkor: jó temperamentum = nem egységes küllem icon21.gif

De azért ne haladjunk e mentén, mert én úgy látom, hogy ez a tenyésztők jelentős részénél nem így van... a "küllem" vs "jellem" ellentét per pillanat sokkal hangsúlyosabb egyesek fejében, mint a valóságban. De ez még változhat....

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92443] [előzmény: (92415) voiceofforest, 2011-01-02 10:20:44]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


markiklara



Tagság: 2008-05-28 20:54:30
Tagszám: #59811
Hozzászólások: 3258
92441. Elküldve: 2011-01-02 13:10:24,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109046.]

icon32.gif icon32.gif icon32.gif
icon50.gif

Kunok Kincse Kennel honlapja
"...csak az üres kalász tartja fel a fejét, a gabonaszemmel teli meghajlik..." (Márki Elek)
[előzmény: (92415) voiceofforest, 2011-01-02 10:20:44]
Kiváló dolgozó
markiklara adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


markiklara



Tagság: 2008-05-28 20:54:30
Tagszám: #59811
Hozzászólások: 3258
92440. Elküldve: 2011-01-02 13:06:41,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109047.]

Hu de jó kép! icon22.gif icon22.gif

Kunok Kincse Kennel honlapja
"...csak az üres kalász tartja fel a fejét, a gabonaszemmel teli meghajlik..." (Márki Elek)
[válaszok erre: #92446] [előzmény: (92419) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 10:41:17]
Kiváló dolgozó
markiklara adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92439. Elküldve: 2011-01-02 13:05:07,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109048.]

És hozzá kell tenni, hogy szerintem nagyon szép! icon22.gif (mármint a Kormosvári-fej icon21.gif )

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92710] [előzmény: (92423) Fodormenta, 2011-01-02 11:00:53]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
92438. Elküldve: 2011-01-02 13:02:15,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109049.]

Kedves Visszhang!

Pedig van koncepció, még ha te nem is látod. Mindössze lehet, hogy igénytelen a koncepció.
A nem jól mérhető belső tulajdonságok mellett pedig a külső elég vegyes képet mutathat.
Aki nem szaporít, az évente egy-két almot hoz le. Ebben a tempóban pedig nagyon lassan jelennek meg az egységes küllemi jegyek.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (92414) Visszhang, 2011-01-02 09:27:10]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92437. Elküldve: 2011-01-02 13:00:11,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109050.]

icon50.gif

"Mivel a mennyiségi tulajdonságok a jól öröklődők közé tartoznak,"

Ez így pont nem igaz!!!!

Az örökletes és a környezeti háttér tulajdonság-típusonként erősen változó arányban befolyásol, de ha pont a mennyiségi vs. minőségi tulajdonságokat hasonlítod össze, akkor egyértelműen kisebb a genetikai háttér a mennyiségi tulajdonságoknál (általában).
A küllem maga, pedig mennyiségi és minőségi tulajdonságok összessége!

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (92414) Visszhang, 2011-01-02 09:27:10]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.032907962799072 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail