Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499683/4 Témák: 19670 Tagok: 113671 Legújabb tag: soraaipro Online: (99/9
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

knusa



Tagság: 2005-01-05 18:41:35
Tagszám: #14932
Hozzászólások: 5125
92436. Elküldve: 2011-01-02 12:58:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109051.]

Az a baj, hogy nem tudtam Újévkor, közvetlenül éjfél utén ünnepélyes naptárcserét csinálni...

Mert jól elrejtettem amikor hazahoztam, hogy ne sérüljön, és elfelejtettem, hogy lukat kellene rá tenni.

Nem találom a lukasztót! icon16.gif

Soha ne add fel!..... Csak ha elegendő bélyeg van rajta!
Knusa, Kraszna, Vértes
knusa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Leíratkozott felhasználó
92435. Elküldve: 2011-01-02 12:54:52,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109052.]

ok icon32.gif
[előzmény: (92434) Szilaj, 2011-01-02 12:52:57]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
92434. Elküldve: 2011-01-02 12:52:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109053.]

Majd kérünk róla képeket!

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #92435] [előzmény: (92432) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-02 12:43:45]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
92433. Elküldve: 2011-01-02 12:52:39,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109054.]

Azért ez így egy kissé durva... ez azt jelenti, hogy az összes mudi tenyésztő szaporító? Mert hogy azt mondod, sehol nem látod az egységes küllemet.
Lehet, hogy csak jobban meg kellene nézned , mert bizony vannak.

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[előzmény: (92414) Visszhang, 2011-01-02 09:27:10]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
92432. Elküldve: 2011-01-02 12:43:45,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109055.]

Még semmit nem tudok, csak azt, hogy ha ma el kellett hozni
[válaszok erre: #92434] [előzmény: (92431) knusa, 2011-01-02 12:41:12]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


knusa



Tagság: 2005-01-05 18:41:35
Tagszám: #14932
Hozzászólások: 5125
92431. Elküldve: 2011-01-02 12:41:12,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109056.]

Akkor Budapesten nem volt chipnézés? icon78.gif

Soha ne add fel!..... Csak ha elegendő bélyeg van rajta!
Knusa, Kraszna, Vértes
knusa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Leíratkozott felhasználó
92430. Elküldve: 2011-01-02 12:27:58,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109057.]

Közeledik
[válaszok erre: #92431] [előzmény: (92429) knusa, 2011-01-02 12:16:00]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


knusa



Tagság: 2005-01-05 18:41:35
Tagszám: #14932
Hozzászólások: 5125
92429. Elküldve: 2011-01-02 12:16:00,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109058.]

Sziasztok!

Van valami hír a tegnap talált barnáról?

icon50.gif

Soha ne add fel!..... Csak ha elegendő bélyeg van rajta!
Knusa, Kraszna, Vértes
knusa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Leíratkozott felhasználó
92428. Elküldve: 2011-01-02 12:14:05,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109059.]

Én még akivel beszéltem legfontosabbnak tartotta a mudi belső értékeit, és hab a tortán amikor egy kiváló belső értékekekkel rendelkező kutyus még nagyon szép szőrköntöst is kap
az anatómia , egészszég is egyre jobban egyre fontossá válik
a tenyésztő feladata, hogy tudása és tapasztalata legjavát adja az alomhoz, és a megszületett kölyköket maximálisan ellássa
Ha a küllem számitana , nem csináltatnánk teszteket sem, amelynek abszolut nincs köze a küllemhez
[előzmény: (92427) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-02 11:48:14]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Leíratkozott felhasználó
92427. Elküldve: 2011-01-02 11:48:14,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109060.]

A helyzet az, hogy ha nem lennének ezek a " nevezzük szaporitóknak" nagyon kevés embernek lenne mudija És ezek a szaporitók adják meg a mudi magját, és ezek a szaporitók nélkül nem lennének sportban és egyéb másban sikeres emberek A sikerek közös munka eredménye legyen szó bármiről ami kutyának és gazdájának sikert és örömet okoz!
[válaszok erre: #92428]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
92426. Elküldve: 2011-01-02 11:41:16,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109061.]

Szép jó reggelt mindenkinek!

2010_12_20_054.jpg

Megyek sózni.... Esik a hó....


icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


voiceofforest



Tagság: 2007-11-16 14:39:51
Tagszám: #51739
Hozzászólások: 735
92425. Elküldve: 2011-01-02 11:41:07,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109062.]

Kormosvári-test icon21.gif
P6220475_001.JPG

P6080345.JPG

P6220477.JPG

P6080346.JPG


"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
[válaszok erre: #92715] [előzmény: (92424) voiceofforest, 2011-01-02 11:20:02]
Törzstag
voiceofforest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


voiceofforest



Tagság: 2007-11-16 14:39:51
Tagszám: #51739
Hozzászólások: 735
92424. Elküldve: 2011-01-02 11:20:02,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109063.]

icon32.gif
Nekem is eszembe jutottak ezek a példák a "rejtvénykutyákról"! Ennél jobb cáfolat szerintem nem is kell!

"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
[válaszok erre: #92425] [előzmény: (92423) Fodormenta, 2011-01-02 11:00:53]
Törzstag
voiceofforest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92423. Elküldve: 2011-01-02 11:00:53,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109064.]

Szerintem az, hogy te nem látod, az még nem jelenti azt, hogy tényleg nincs. Lehet, hogy érdemes lenne megkérdezni őket róla... icon25.gif
Még a híres Jan Fennelnek is az volt végső soron a tenyészcélja, hogy lehetőleg ne ártson a fajtának (springer spánieleket tenyésztett).
Gondolom azért őt nem szaporítóznád le? icon25.gif
Egyébként meg többször is előfordult itt a fórumon, hogy valaki felrakott egy kutyáról képet, akiről nem tudtuk, hogy ki fia-borja és az ügyesebbek, jó szeműek (sajnos nem én icon21.gif ) simán kitalálták, hogy melyik kennelből származik, mert jellegzetes küllemjegyeket viselt.
icon50.gif
Szerintem pl. a Kormosvári-fej, ha szabad így mondanom, nagyon tipikus, azt még én is sokszor felismerem. icon25.gif
icon50.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #92424 #92439 #92712 #92716] [előzmény: (92414) Visszhang, 2011-01-02 09:27:10]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


voiceofforest



Tagság: 2007-11-16 14:39:51
Tagszám: #51739
Hozzászólások: 735
92422. Elküldve: 2011-01-02 10:49:07,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109065.]

icon32.gif

"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
[előzmény: (92419) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 10:41:17]
Törzstag
voiceofforest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92421. Elküldve: 2011-01-02 10:47:48,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109066.]

Ez fantasztikus! icon32.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (92419) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 10:41:17]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92420. Elküldve: 2011-01-02 10:47:17,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109067.]

Nagyon baba icon22.gif icon22.gif icon22.gif
Gazdijelöltekkel hogy álltok? icon25.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (92416) hegebaxi, 2011-01-02 10:26:58]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dorzsi-Pöszke



Tagság: 2008-12-17 21:26:09
Tagszám: #66827
Hozzászólások: 833
92419. Elküldve: 2011-01-02 10:41:17,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109068.]

Jó, napot mindenkinek!
A következő képet, az elmúlt hidegnapok apropóján teszem fel.
A látható, apa állat, így gondozza utódait, az erős hidegben. - ilyen tulajdonság is lehet, szelekciós cél. Persze, nem biztos, hogy a kutya esetében ugyan így.



Misu_az_apa__040.jpg
[válaszok erre: #92421 #92422 #92440 #92844]
Törzstag
Dorzsi-Pöszke adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


eperke72



Tagság: 2009-11-24 20:50:44
Tagszám: #80109
Hozzászólások: 1459
92418. Elküldve: 2011-01-02 10:33:25,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109069.]

icon50.gif icon22.gif
[előzmény: (92416) hegebaxi, 2011-01-02 10:26:58]
Kiváló dolgozó
eperke72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


eperke72



Tagság: 2009-11-24 20:50:44
Tagszám: #80109
Hozzászólások: 1459
92417. Elküldve: 2011-01-02 10:33:05,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109070.]

icon50.gif

Szép napot!

A új mudis naptárt ugye kitettétek? icon25.gif
Kiváló dolgozó
eperke72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hegebaxi



Tagság: 2007-01-23 20:14:23
Tagszám: #40487
Hozzászólások: 1547
92416. Elküldve: 2011-01-02 10:26:58,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109071.]

Jó napot
DSCF0078.JPG

http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
[válaszok erre: #92418 #92420]
Kiváló dolgozó
hegebaxi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


voiceofforest



Tagság: 2007-11-16 14:39:51
Tagszám: #51739
Hozzászólások: 735
92415. Elküldve: 2011-01-02 10:20:44,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109072.]

Szia Lili!

Régen kommunikáltunk..De már nem ugyanazon az utakon járunk, úh nem is csoda..Úgy látom, a mudi azért némileg közös pont, bár egyikünknél sem ez a vezérfonal a kutyázásban.
Nem fejtettem ki a véleményem ebben a vitában/témában (bár van!), most sem teszem, csak a hozzászólásodra reagálnék.
Szerintem az, hogy valakinél nem egységes az állomány (mi számít egységesnek?), nem jelenti azt egyértelműen, hogy nincs koncepció, nem törekszik valamilyen cél elérésére. Te is tudod, hogy a genetika azért nem egyszerű műfaj, tenyészthetsz te a legjobb tudásod szerint, a legnagyobb jóindulattal, akkor sem biztos, hogy az jön ki, amit szerettél volna. Bár én (még ) nem vagyok muditenyésztő, kikérem magamnak minden tenyésztőtársam nevében (tenyésszen bármilyen fajtát), hogy ezért "leszaporítózod" őket!
Ez azért durva volt, nem gondolod....?

"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
[válaszok erre: #92441 #92442] [előzmény: (92414) Visszhang, 2011-01-02 09:27:10]
Törzstag
voiceofforest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Visszhang



Tagság: 2010-10-04 18:38:55
Tagszám: #89016
Hozzászólások: 137
92414. Elküldve: 2011-01-02 09:27:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109073.]

Ha valaki Tenyésztő, akkor elvileg van neki tenyész célja, amit szorgos munkával próbál elérni, vagy konzerválni a kutyáiban. Sokaknál úgy látom, fel sem merül, hogy a belső tulajdonságok is lehetnének ezek. Sem az egészség, bár önmagában ez valóban nem szabadna, hogy cél legyen, hanem ez lenne az alap. Marad akkor a küllem, mint tenyészcél. Mivel a mennyiségi tulajdonságok a jól öröklődők közé tartoznak, elvileg pár generáció alatt egy sok éve és sok kutyával tenyésztő embernél ki kellene jöjjön egy egységes küllemű állomány. Az nem lenne baj, ha ez tenyésztőnként kissé eltérő lenne, hiszen nem árt a változatosság. A bajt ott látom, hogy nem látom, még a híres, nagy múlttal rendelkező kennelekben sem, hogy lenne koncepció (vagyis küllemben egységes állomány). Akkor viszont már az én olvasatomban az illető csak a szaporító nevet érdemli!

www.visszhang.com
[válaszok erre: #92415 #92423 #92433 #92437 #92438 #92452 #92453 #92718]
Haladó
Visszhang adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kormosvari



Tagság: 2003-04-30 00:00:00
Tagszám: #3406
Hozzászólások: 2659
92413. Elküldve: 2011-01-02 08:11:55,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109074.]

Szia, Klári !

Nagyon jól megfogalmaztad azt, amit én is leírnék, ha látnám értelmét!

De én már feladtam, mert ahogy én látom, teljesen értelmetlen fáradság.
Vannak olyanok, akik mindenféle személyes érzelmük alapján véleményeznek, vannak újak, akik nem ismerik a különböző háttereket, és ennek hiányával véleményeznek, vannak ingadozók, vannak, akik nem merik/akarják nyilvánosan felvállani a véleményüket, és még sorolhatnám, de nem teszem.

Szerintem soha nincs kényszer, ami alapján muszáj 1-1 kennelből kutyát választani.

És bizony, meg lehet próbálkozni a tenyésztéssel, mert ebben az esetben saját tapasztalat alapján lehet véleményeket mondani. icon50.gif icon50.gif icon50.gif

"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
[előzmény: (92066) markiklara, 2010-12-31 12:17:28]
Kiváló dolgozó
kormosvari adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
92412. Elküldve: 2011-01-02 08:08:58,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109075.]

Nekünk is ilyen pancsolónk van. Viszont nincs ilyen szépen nyírt füvem. icon15.gif
Elárulhatnád, ki ő!

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[előzmény: (92408) Magna Hungária, 2011-01-02 00:47:16]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.022840023040771 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail