[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 knusa

Tagság: 2005-01-05 18:41:35 Tagszám: #14932 Hozzászólások: 5125 |
92436. Elküldve: 2011-01-02 12:58:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109051.] |
Az a baj, hogy nem tudtam Újévkor, közvetlenül éjfél utén ünnepélyes naptárcserét csinálni...
Mert jól elrejtettem amikor hazahoztam, hogy ne sérüljön, és elfelejtettem, hogy lukat kellene rá tenni.
Nem találom a lukasztót!
Soha ne add fel!..... Csak ha elegendő bélyeg van rajta!
Knusa, Kraszna, Vértes
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
92435. Elküldve: 2011-01-02 12:54:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109052.] |
ok
|
| | |
[előzmény: (92434) Szilaj, 2011-01-02 12:52:57] |
|
|
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92434. Elküldve: 2011-01-02 12:52:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109053.] |
Majd kérünk róla képeket!
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92435] |
[előzmény: (92432) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-02 12:43:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92433. Elküldve: 2011-01-02 12:52:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109054.] |
Azért ez így egy kissé durva... ez azt jelenti, hogy az összes mudi tenyésztő szaporító? Mert hogy azt mondod, sehol nem látod az egységes küllemet.
Lehet, hogy csak jobban meg kellene nézned , mert bizony vannak.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (92414) Visszhang, 2011-01-02 09:27:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
92432. Elküldve: 2011-01-02 12:43:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109055.] |
Még semmit nem tudok, csak azt, hogy ha ma el kellett hozni
|
| | | [válaszok erre: #92434] |
[előzmény: (92431) knusa, 2011-01-02 12:41:12] |
|
|
|
|
 knusa

Tagság: 2005-01-05 18:41:35 Tagszám: #14932 Hozzászólások: 5125 |
92431. Elküldve: 2011-01-02 12:41:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109056.] |
Akkor Budapesten nem volt chipnézés?
Soha ne add fel!..... Csak ha elegendő bélyeg van rajta!
Knusa, Kraszna, Vértes
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
92430. Elküldve: 2011-01-02 12:27:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109057.] |
Közeledik
|
| | | [válaszok erre: #92431] |
[előzmény: (92429) knusa, 2011-01-02 12:16:00] |
|
|
|
|
 knusa

Tagság: 2005-01-05 18:41:35 Tagszám: #14932 Hozzászólások: 5125 |
92429. Elküldve: 2011-01-02 12:16:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109058.] |
Sziasztok!
Van valami hír a tegnap talált barnáról?
Soha ne add fel!..... Csak ha elegendő bélyeg van rajta!
Knusa, Kraszna, Vértes
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
92428. Elküldve: 2011-01-02 12:14:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109059.] |
Én még akivel beszéltem legfontosabbnak tartotta a mudi belső értékeit, és hab a tortán amikor egy kiváló belső értékekekkel rendelkező kutyus még nagyon szép szőrköntöst is kap
az anatómia , egészszég is egyre jobban egyre fontossá válik
a tenyésztő feladata, hogy tudása és tapasztalata legjavát adja az alomhoz, és a megszületett kölyköket maximálisan ellássa
Ha a küllem számitana , nem csináltatnánk teszteket sem, amelynek abszolut nincs köze a küllemhez
|
| | |
[előzmény: (92427) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-02 11:48:14] |
|
|
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
92427. Elküldve: 2011-01-02 11:48:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109060.] |
A helyzet az, hogy ha nem lennének ezek a " nevezzük szaporitóknak" nagyon kevés embernek lenne mudija És ezek a szaporitók adják meg a mudi magját, és ezek a szaporitók nélkül nem lennének sportban és egyéb másban sikeres emberek A sikerek közös munka eredménye legyen szó bármiről ami kutyának és gazdájának sikert és örömet okoz!
|
| | | [válaszok erre: #92428] |
|
|
|
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92426. Elküldve: 2011-01-02 11:41:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109061.] |
Szép jó reggelt mindenkinek!
Megyek sózni.... Esik a hó....
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92425. Elküldve: 2011-01-02 11:41:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109062.] |
Kormosvári-test
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | | [válaszok erre: #92715] |
[előzmény: (92424) voiceofforest, 2011-01-02 11:20:02] |
|
Törzstag
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92424. Elküldve: 2011-01-02 11:20:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109063.] |
Nekem is eszembe jutottak ezek a példák a "rejtvénykutyákról"! Ennél jobb cáfolat szerintem nem is kell!
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | | [válaszok erre: #92425] |
[előzmény: (92423) Fodormenta, 2011-01-02 11:00:53] |
|
Törzstag
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92423. Elküldve: 2011-01-02 11:00:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109064.] |
Szerintem az, hogy te nem látod, az még nem jelenti azt, hogy tényleg nincs. Lehet, hogy érdemes lenne megkérdezni őket róla...
Még a híres Jan Fennelnek is az volt végső soron a tenyészcélja, hogy lehetőleg ne ártson a fajtának (springer spánieleket tenyésztett).
Gondolom azért őt nem szaporítóznád le?
Egyébként meg többször is előfordult itt a fórumon, hogy valaki felrakott egy kutyáról képet, akiről nem tudtuk, hogy ki fia-borja és az ügyesebbek, jó szeműek (sajnos nem én ) simán kitalálták, hogy melyik kennelből származik, mert jellegzetes küllemjegyeket viselt.
Szerintem pl. a Kormosvári-fej, ha szabad így mondanom, nagyon tipikus, azt még én is sokszor felismerem.
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #92424 #92439 #92712 #92716] |
[előzmény: (92414) Visszhang, 2011-01-02 09:27:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92422. Elküldve: 2011-01-02 10:49:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109065.] |
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | |
[előzmény: (92419) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-02 10:41:17] |
|
Törzstag
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92420. Elküldve: 2011-01-02 10:47:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109067.] |
Nagyon baba
Gazdijelöltekkel hogy álltok?
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (92416) hegebaxi, 2011-01-02 10:26:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92419. Elküldve: 2011-01-02 10:41:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109068.] |
Jó, napot mindenkinek!
A következő képet, az elmúlt hidegnapok apropóján teszem fel.
A látható, apa állat, így gondozza utódait, az erős hidegben. - ilyen tulajdonság is lehet, szelekciós cél. Persze, nem biztos, hogy a kutya esetében ugyan így.
|
| | | [válaszok erre: #92421 #92422 #92440 #92844] |
|
|
Törzstag
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
92418. Elküldve: 2011-01-02 10:33:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109069.] |
|
| | |
[előzmény: (92416) hegebaxi, 2011-01-02 10:26:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
92417. Elküldve: 2011-01-02 10:33:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109070.] |
Szép napot!
A új mudis naptárt ugye kitettétek?
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92415. Elküldve: 2011-01-02 10:20:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109072.] |
Szia Lili!
Régen kommunikáltunk..De már nem ugyanazon az utakon járunk, úh nem is csoda..Úgy látom, a mudi azért némileg közös pont, bár egyikünknél sem ez a vezérfonal a kutyázásban.
Nem fejtettem ki a véleményem ebben a vitában/témában (bár van!), most sem teszem, csak a hozzászólásodra reagálnék.
Szerintem az, hogy valakinél nem egységes az állomány (mi számít egységesnek?), nem jelenti azt egyértelműen, hogy nincs koncepció, nem törekszik valamilyen cél elérésére. Te is tudod, hogy a genetika azért nem egyszerű műfaj, tenyészthetsz te a legjobb tudásod szerint, a legnagyobb jóindulattal, akkor sem biztos, hogy az jön ki, amit szerettél volna. Bár én (még ) nem vagyok muditenyésztő, kikérem magamnak minden tenyésztőtársam nevében (tenyésszen bármilyen fajtát), hogy ezért "leszaporítózod" őket!
Ez azért durva volt, nem gondolod....?
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | | [válaszok erre: #92441 #92442] |
[előzmény: (92414) Visszhang, 2011-01-02 09:27:10] |
|
Törzstag
|
|
 Visszhang

Tagság: 2010-10-04 18:38:55 Tagszám: #89016 Hozzászólások: 137 |
92414. Elküldve: 2011-01-02 09:27:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109073.] |
Ha valaki Tenyésztő, akkor elvileg van neki tenyész célja, amit szorgos munkával próbál elérni, vagy konzerválni a kutyáiban. Sokaknál úgy látom, fel sem merül, hogy a belső tulajdonságok is lehetnének ezek. Sem az egészség, bár önmagában ez valóban nem szabadna, hogy cél legyen, hanem ez lenne az alap. Marad akkor a küllem, mint tenyészcél. Mivel a mennyiségi tulajdonságok a jól öröklődők közé tartoznak, elvileg pár generáció alatt egy sok éve és sok kutyával tenyésztő embernél ki kellene jöjjön egy egységes küllemű állomány. Az nem lenne baj, ha ez tenyésztőnként kissé eltérő lenne, hiszen nem árt a változatosság. A bajt ott látom, hogy nem látom, még a híres, nagy múlttal rendelkező kennelekben sem, hogy lenne koncepció (vagyis küllemben egységes állomány). Akkor viszont már az én olvasatomban az illető csak a szaporító nevet érdemli!
www.visszhang.com
|
| | | [válaszok erre: #92415 #92423 #92433 #92437 #92438 #92452 #92453 #92718] |
|
|
Haladó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
92413. Elküldve: 2011-01-02 08:11:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109074.] |
Szia, Klári !
Nagyon jól megfogalmaztad azt, amit én is leírnék, ha látnám értelmét!
De én már feladtam, mert ahogy én látom, teljesen értelmetlen fáradság.
Vannak olyanok, akik mindenféle személyes érzelmük alapján véleményeznek, vannak újak, akik nem ismerik a különböző háttereket, és ennek hiányával véleményeznek, vannak ingadozók, vannak, akik nem merik/akarják nyilvánosan felvállani a véleményüket, és még sorolhatnám, de nem teszem.
Szerintem soha nincs kényszer, ami alapján muszáj 1-1 kennelből kutyát választani.
És bizony, meg lehet próbálkozni a tenyésztéssel, mert ebben az esetben saját tapasztalat alapján lehet véleményeket mondani.
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | |
[előzmény: (92066) markiklara, 2010-12-31 12:17:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92412. Elküldve: 2011-01-02 08:08:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109075.] |
Nekünk is ilyen pancsolónk van. Viszont nincs ilyen szépen nyírt füvem.
Elárulhatnád, ki ő!
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (92408) Magna Hungária, 2011-01-02 00:47:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|