[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92411. Elküldve: 2011-01-02 08:07:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109076.] |
Te Robi, miért mudit tartasz/ tenyésztesz, ha mind egyforma? Biztosan, mert olyan jó üzlet...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (92406) Gulakuti, 2011-01-01 22:32:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 markiklara

Tagság: 2008-05-28 20:54:30 Tagszám: #59811 Hozzászólások: 3258 |
92410. Elküldve: 2011-01-02 08:04:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109077.] |
Szép jó reggelt!
Kunok Kincse Kennel honlapja
"...csak az üres kalász tartja fel a fejét, a gabonaszemmel teli meghajlik..." (Márki Elek)
|
| | |
[előzmény: (92408) Magna Hungária, 2011-01-02 00:47:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92409. Elküldve: 2011-01-02 08:00:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109078.] |
Ki ez?
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (92408) Magna Hungária, 2011-01-02 00:47:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Magna Hungária

Tagság: 2005-12-26 00:01:24 Tagszám: #24958 Hozzászólások: 2201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92407. Elküldve: 2011-01-01 22:34:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109080.] |
Ja, hát biztos sok közös van bennük, azért hívjuk mindet kutyának.
Jó éjt!
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | |
[előzmény: (92406) Gulakuti, 2011-01-01 22:32:34] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92406. Elküldve: 2011-01-01 22:32:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109081.] |
ha nem lenne , az is mudi lenne
Volt nekem már nagyon sok fajtám , egy kutya
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92407 #92411] |
[előzmény: (92405) voiceofforest, 2011-01-01 22:29:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92405. Elküldve: 2011-01-01 22:29:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109082.] |
Azért sok különbség van a bassetek és a mudik között, ezt hidd el nekem. Leggyakrabban a mudik javára.
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | | [válaszok erre: #92406] |
[előzmény: (92404) Gulakuti, 2011-01-01 22:27:21] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92404. Elküldve: 2011-01-01 22:27:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109083.] |
Minden fajta !
Nagyon elfogultak , egyesek a mudival , főleg azok akiknek nem volt más fajtájuk , !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92405] |
[előzmény: (92403) voiceofforest, 2011-01-01 22:25:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92403. Elküldve: 2011-01-01 22:25:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109084.] |
Minden fajta vagy minden mudi?
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | | [válaszok erre: #92404] |
[előzmény: (92402) Gulakuti, 2011-01-01 22:23:06] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92402. Elküldve: 2011-01-01 22:23:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109085.] |
De hogy is , egyforma mind
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92403] |
[előzmény: (92401) voiceofforest, 2011-01-01 22:22:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92401. Elküldve: 2011-01-01 22:22:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109086.] |
Nem baj ez, minden kutyának van valami stiklije. Csak megbeszéltük, hogy a mudiknál ez talán gyakrabban fordul elő, mint más fajtánál.
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | | [válaszok erre: #92402] |
[előzmény: (92395) Gulakuti, 2011-01-01 22:00:54] |
|
Törzstag
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
92400. Elküldve: 2011-01-01 22:19:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109087.] |
Igen, számomra is az a legérdekesebb az egészben, hogy a vesztésre állót csipkedi...Ha fordul a kocka, szemrebbenés nélkül vált...
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | |
[előzmény: (92394) Híres, 2011-01-01 21:56:04] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92399. Elküldve: 2011-01-01 22:18:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109088.] |
Én azt szeretem ami kitalálja mit akarok , és hidd el van ilyen ! Én nem akarom , hogy táncoljon , azt sem hogy padlókon szaladgáljon , ! Ezt úgy sem lehet elmagyarázni , csak az tudja , akinek van ilyen , akinek nincs , járjon vele suliba !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92565] |
[előzmény: (92398) Híres, 2011-01-01 22:12:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92398. Elküldve: 2011-01-01 22:12:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109089.] |
Ez nem csak a mudira érvényes. Minden kutya több-kevesebb különféle törődést igényel. Aki nem veszi ezt tudomásul, szerintem ne tartson kutyát. Még a leglustább, legbutább kutyának is szüksége van némi nevelésre, tanításra. A mudi pedig kivételesen okos és pörgős fajta, neki ezért halmozottan fontos a foglalkozás.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92399] |
[előzmény: (92397) Gulakuti, 2011-01-01 22:07:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92397. Elküldve: 2011-01-01 22:07:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109090.] |
Csak nagyon sok mindenről le kéne szoktatni , és kb ugyan ennyire megtanítani !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92398] |
[előzmény: (92396) Híres, 2011-01-01 22:05:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92396. Elküldve: 2011-01-01 22:05:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109091.] |
Nekem nem baj, hogy ilyen a mudi. Úgy gondolom még mindig, hogy jellemző a fajtára az ilyen hajlam. Viszont azt is gondolom, hogy a gazda feladata megfelelően kezelni ezt (nem fa testápolóra gondolok, de valami olyasmi... ) Szóval ha ilyen a mudi, akkor nem kell rajta csodálkozni. Ha viszont nem szoktatjuk le róla időben, akkor az nem a kutya hibája, nem a tenyésztő hibája, nem is a fajtáé, hanem a gazdáé, aki nem tudja kezelni.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92397] |
[előzmény: (92395) Gulakuti, 2011-01-01 22:00:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92395. Elküldve: 2011-01-01 22:00:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109092.] |
Lassan minden baj lesz , az is baj, ha a kutya ugat , az is ha harap , minden baj , van egyáltalán ami nem baj ?
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #92396 #92401] |
[előzmény: (92394) Híres, 2011-01-01 21:56:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92394. Elküldve: 2011-01-01 21:56:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109093.] |
Nálunk is ez megy. De amikor a falkavezér (én) megjelenik, hirtelen abbahagyják. Sokszor azt sem tudom, kik verekedtek, mert amikor kirongyolok a zajra, gyorsan szétröppennek. Néha azért sikerül elkapnom a kezdetét is, például amikor a kapunál ugatnak és akkor látom, ki kezdi és hogyan kapcsolódnak be a többiek. Hát elég érdekes, hogy mindig azt csipkedi az összes, aki alulmarad a küzdelemben.
De mi "lincselésnek" nem ezt szoktuk nevezni, hanem azt, amikor a szembe jövő idegent ugatva "támadják", akár egyedül, akár falkában.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92395 #92400] |
[előzmény: (92357) voiceofforest, 2011-01-01 19:27:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92393. Elküldve: 2011-01-01 21:29:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109094.] |
Szia, Judit!
Talán, sokkal könnyebben, megérthetnénk a köröttünk lévő világot, ha tudnánk, mi, minden foglalkoztat, egy-egy állatot.
TS
|
| | |
[előzmény: (92388) Szilaj, 2011-01-01 20:56:45] |
|
Törzstag
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92392. Elküldve: 2011-01-01 21:18:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109095.] |
Szia Pista!
Sérülésed rendbe jött? Ugye, nem azért írogatsz ennyit mert, még mindig helyhez kötött vagy.
Ne vedd rossz néven, hogy nálad teszek fel egy kérdést. - teszem ezt, azért, mert Te magad is utaltál a 91999.hsz-ben erre, de rajtad kívül sokan mások is.
Kérdésem a Mudi jövőjéhez, tenyésztésének irányt mutatásához kapcsolódik. Hivatkoztok a tenyésztők, hiányos, szerény ismereteire, ami, a Mudi múlt béli kialakulását és valódi értékeinek ismeretére utal.
Kérdésem, van valaki - akár a fórumon kívül is - aki a Mudi lehetséges megjelenéséről a hivatalosan közzé tett mesén kívül, más információval is tudna szolgálni?
Ha, nem tudtok ilyen infot, mire fogtok alapozni? Honnan lesz a kiindulópont?
TS.
|
| | | [válaszok erre: #92450 #92451] |
[előzmény: (92383) Mudista, 2011-01-01 20:37:53] |
|
Törzstag
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92388. Elküldve: 2011-01-01 20:56:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109099.] |
A többi mondjuk nem is foglalkozik a saját hibáival...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92389 #92393] |
[előzmény: (92387) Dorzsi-Pöszke, 2011-01-01 20:51:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92387. Elküldve: 2011-01-01 20:51:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109100.] |
Igen!
Talán az egyetlen, amely nem tudja elfogadni saját hibáit, a nélkül, hogy ne vetítené ki társaira.
|
| | | [válaszok erre: #92388] |
[előzmény: (92376) Fuszekli, 2011-01-01 20:28:37] |
|
Törzstag
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|