[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Dorzsi-Pöszke

Tagság: 2008-12-17 21:26:09 Tagszám: #66827 Hozzászólások: 833 |
92386. Elküldve: 2011-01-01 20:48:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109101.] |
Jó estét mindenkinek!
Jól kiírtátok magatokból, az elmúlt napokban a gondolatokat. -eltartott, egy darabig míg vissza olvastam, de ez, legyen az én gondom.
Írjátok csak, ebből lehet, még eredmény is. Rég voltam itt, és örömmel látom, hogy sokan újra írnak ezen az oldalon, és új - nekem legalább is - mudisokat is látok. Ezek szerint, csak nől, és közeledik egymáshoz a mudisok tábora.
|
| |
|
Törzstag
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
92385. Elküldve: 2011-01-01 20:44:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109102.] |
rendben..
nálam mondjuk egyszerűbb: tel. szám és időpontegyeztetés.....
Agility Veszprém
|
| | |
[előzmény: (92384) Csibiti, 2011-01-01 20:39:00] |
|
Haladó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92384. Elküldve: 2011-01-01 20:39:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109103.] |
Majd... Még nem tudom. Azt nagyon össze kell egyeztetni... Május- június...
És kell majd néminemű kooperáció...
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Mudista

Tagság: 2008-04-13 09:12:53 Tagszám: #58212 Hozzászólások: 1550 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
92382. Elküldve: 2011-01-01 20:36:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109105.] |
Azért az a majmok bolygója
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (92375) Fodormenta, 2011-01-01 20:24:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
92381. Elküldve: 2011-01-01 20:36:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109106.] |
meg hát
mikor
Agility Veszprém
|
| | | [válaszok erre: #92384] |
[előzmény: (92379) Csibiti, 2011-01-01 20:33:35] |
|
Haladó
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
92380. Elküldve: 2011-01-01 20:34:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109107.] |
jó éjt :
Agility Veszprém
|
| |
|
Haladó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92378. Elküldve: 2011-01-01 20:33:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109109.] |
Rosszul fogalmaztam: annak örülök, ha azt is elmondják őszintén.
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (92377) Csibiti, 2011-01-01 20:32:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92377. Elküldve: 2011-01-01 20:32:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109110.] |
Nem, nem fogsz örülni a negatív véleménynek. De elraktározod, és alkalmasint felhasználod.
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
92376. Elküldve: 2011-01-01 20:28:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109111.] |
Igen, érdekes egy fajta.....-az ember
Agility Veszprém
|
| | | [válaszok erre: #92379 #92387] |
[előzmény: (92375) Fodormenta, 2011-01-01 20:24:05] |
|
Haladó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92375. Elküldve: 2011-01-01 20:24:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109112.] |
Nem csak a kutyák, a madarak, denevérek is. Meg gondolom a macskák is. Őrült egy állatok vagyunk mi emberek....
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #92376 #92382] |
[előzmény: (92374) Fuszekli, 2011-01-01 20:21:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
92374. Elküldve: 2011-01-01 20:21:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109113.] |
a családom már csak röhög rajtam, de én látom a sok megrettent kutyát magam előtt- és nem vicces kicsit sem
Agility Veszprém
|
| | | [válaszok erre: #92375] |
[előzmény: (92371) Pentz Kati, 2011-01-01 20:11:39] |
|
Haladó
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
92373. Elküldve: 2011-01-01 20:15:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109114.] |
Agility Veszprém
|
| | |
[előzmény: (92369) Mudista, 2011-01-01 20:07:29] |
|
Haladó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92372. Elküldve: 2011-01-01 20:14:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109115.] |
De, összességében az. És végeredményben a visszajelzés is jogos, sőt, ha egyszer én is nekiállok "tenyészteni", akkor én is érdeklődni fogok mindig a tőlem kikerült kutyákról és örülni fogok akkor is, ha őszintén elmondják azt is, ami nem tetszik.
De ez az idegrendszeri érzékenység akkor is benne van a mudiban, valamelyikben jobban, valamelyikben kevésbé. És nagyon nagyban függ attól is, hogy mennyire jön ez ki egy adott kutyában, hogy kinek a kezébe kerül.
És nehéz azt mérni objektíven, hogy melyik a genetika és melyik a tanult dolog.
Ez van szerintem.
Kell egy határ, ami alá tényleg nem szabad menni.
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #92377] |
[előzmény: (92368) Mudista, 2011-01-01 20:04:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
92371. Elküldve: 2011-01-01 20:11:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109116.] |
engem is kiakaszt,és ezt időnként,mikor már nem bírom cérnával,hallja az is aki lövöldöz.
Itt a házban van 6 kutya,s van egy bulizó szomszéd is.
Megbeszéltem vele hová dugom a következő rakétáját,ha kimer lőni az ablakom alatt egyet is. Nem is tette.
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng
|
| | | [válaszok erre: #92374] |
[előzmény: (92362) Fuszekli, 2011-01-01 19:38:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92370. Elküldve: 2011-01-01 20:10:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109117.] |
Egész nap néztem ezt a majom filmet és a végkifejlet előtt véget ért...
Ilyent még nem láttam és nagyon tetszett. Nyilván nagyon sokáig filmeztek egy makákó csapatot, aztán összevágtak egy teljesen hiteles, hihető történetet. Szóval nem idomított majmok játszották. Egy pasi meséli közben a történetet. És mielőtt viszafoglalták volna az ellenséges bandától a hazájukat, vége lett.
Most aztán leshetem, mikor lesz a folytatás...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Mudista

Tagság: 2008-04-13 09:12:53 Tagszám: #58212 Hozzászólások: 1550 |
92369. Elküldve: 2011-01-01 20:07:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109118.] |
Az a visszafogott mosoly a háttérben te vagy?
mudista.wordpress.com
|
| | | [válaszok erre: #92373] |
[előzmény: (92365) Fuszekli, 2011-01-01 19:58:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Mudista

Tagság: 2008-04-13 09:12:53 Tagszám: #58212 Hozzászólások: 1550 |
92368. Elküldve: 2011-01-01 20:04:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109119.] |
Én azt hittem, hogy a tenyésztő célja az, hogy minél jobb kutyákat hozzon létre a fajta jellegét megőrizve. Ehhez a célhoz szerintem minden visszajelzés segítség. És mivel ismerek olyan mudikat, akik bizonyos tulajdonságokban sokkal jobbak pl. az enyémnél, nem mondhatom azt, hogy azért ilyen, mert a mudik ilyenek.
Persze más tulajdonságokban meg adott esetben gyengébbek, de hát nem az a cél, hogy összességében minél több kutya jobb legyen?
mudista.wordpress.com
|
| | | [válaszok erre: #92372] |
[előzmény: (92366) Fodormenta, 2011-01-01 19:58:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92367. Elküldve: 2011-01-01 20:01:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109120.] |
Nálunk Cirka utálja a jeget, nem is megy rá inkább, Marcit nem zavarja, Szennával még nem voltam jégen. Na, majd holnap kipróbálom...
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (92365) Fuszekli, 2011-01-01 19:58:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92366. Elküldve: 2011-01-01 19:58:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109121.] |
Értem, azt hiszem.
Csak szerintem, a mudihoz az általad hibának vélt dolgok hozzátartoznak, ezért én nem látom okát, hogy visszajelezzek a tenyésztőnek.
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #92368] |
[előzmény: (92363) Mudista, 2011-01-01 19:52:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
|
Haladó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92364. Elküldve: 2011-01-01 19:54:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109123.] |
Máskor meg pont azt hiányolják (-juk), hogy sokan nem látják vagy nem ismerik be a saját kutyájuk hibáit...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (92363) Mudista, 2011-01-01 19:52:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Mudista

Tagság: 2008-04-13 09:12:53 Tagszám: #58212 Hozzászólások: 1550 |
92363. Elküldve: 2011-01-01 19:52:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109124.] |
Vicces ez, hogy mennyire el tudunk beszélni egymás mellett. Valóban sok hibáját emlegettem sokszor Lucának, amikor példákat próbáltam hozni különböző olyan hibákra, amik szerintem jellemzőek a mudiban. De nem azért, mert nem szeretem vagy nem vagyok elégedett a saját kutyámmal, pusztán azért, mert inkább a sajátommal példálózom, ne gondolja senki, hogy más kutyáját bírálom kéretlenül.
Természetesen imádom a kutyámat és soha nem adnám oda semmiért, de ettől még képes lehetek látni a negatívumait ugyanúgy, ahogyan a pozitívumait is, nem?
Néha én is naiv vagyok és azt gondolom, hogy ha egyszerű mudi tulajdonosként leírom egy fórumra, hogy nekem mi az, ami tetszik és mi nem a mudiban, akkor azt egy tenyésztő olyan visszajelzésként kezeli, ami segítheti őt a munkájában. Persze szerencsére vannak is ilyenek és vannak azok, akik ezt úgy élik meg, hogy csak fikázom a fajtát és rossz hírüket akarom kelteni.
mudista.wordpress.com
|
| | | [válaszok erre: #92364 #92366] |
[előzmény: (92315) Fodormenta, 2011-01-01 18:01:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
92362. Elküldve: 2011-01-01 19:38:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109125.] |
Ne is mondd: sok éve nem aludtam a városban szilveszterkor / sem /
Tényleg háború !!
A kutyák bírták jól, csak engem akasztott ki a " tűzijáték"
Agility Veszprém
|
| | | [válaszok erre: #92371] |
[előzmény: (92359) Pentz Kati, 2011-01-01 19:32:44] |
|
Haladó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|