Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499680/1 Témák: 19670 Tagok: 113671 Legújabb tag: soraaipro Online: (78/12
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
92336. Elküldve: 2011-01-01 18:38:02,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109151.]

Erre a lincselésre való hajlamra kicsit kitérnék. Nekem is sas szemem lett, de már jóval korábbról, még a mudik előtti időkről. Bár a németjuhászaim nem mentek ugatva az idegenek elé, inkább én figyeltem mindig a távolt, hogy nem tűnik -e fel idegen kutya, amelyik akár balhézhatna az enyémekkel. (Akkoriban volt nagyon felkapott a dobermann a staffi , annak keverékei...)

Namármost. Pár hete történt a következő eset... Elmentünk a zalavári töltésre, a család, meg a három kutya. Már jócskán eltávolodtunk az autóparkolótól, úttól, amikor visszanézve láttam, hogy jön egy srác, meg a barátnője bringával, két magyar vizslával. pórázra vettem a kutyákat, és vártam, hogy elmenjenek. Aztán e páros elkezdett töketlenkedni a biciklikkel, meg a kutyákkal. Így gondoltam egyet, és Gyertyánt és Bogyót levettem a pórázról.
Igen, az lett a dolog vége, amire számítottam, amikor odaértek mellénk az én két kiskutyám kihajtotta a világból a két vizslát. És csávókám megkérdezte miért nem teszem pórázra a kutyáimat. Mondtam neki, hogy ha te is rátetted volna a kutyáidra akkor én sem vettem volna le róluk. És még annyit, hogy az esély egyenlőség kedvéért Berkenyét pórázon tartottam. Megmondom őszintén, Ha eddig idegen kutyákkal találkoztunk, az első kontaktusig mindig pórázra vettem az ebeket, aztán, ha úgy adódott, hogy közösen folytattuk a sétát akkor levettem , ilyenkor nem is szokott probléma lenni...

De itt, ennél az esetnél komolyan azt mondom, a tököm tele lett! Miért csak nekem kell pórázra venni a kutyát??!!!
Nagyon sokszor mentünk erre a helyre, de még soha nem volt probléma. Rengeteg külföldi sétáltatja a kutyáját és ők is amint meglátták, hogy csatolok, már nyúltak is a pórázhoz és hívták a kutyát. Aztán egy barátságos "guten tag",meg "ja, das ist mudi" és ment ki-ki a dolgára.

Kérdés: Szerintetek? Mi a helyes teendő? Mert az eszem azt mondja, hogy akármilyen hülye a "partner" legyek okos, de ott van az a bizonyos pohár, amelyik csak telik-telik...

icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92335. Elküldve: 2011-01-01 18:37:45,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109152.]

Lépek én is, fürdetés van... icon50.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


markiklara



Tagság: 2008-05-28 20:54:30
Tagszám: #59811
Hozzászólások: 3258
92334. Elküldve: 2011-01-01 18:37:27,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109153.]

Csatlakozom!
NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT Szilárd!
Kep_774.jpg

Kunok Kincse Kennel honlapja
"...csak az üres kalász tartja fel a fejét, a gabonaszemmel teli meghajlik..." (Márki Elek)
[előzmény: (92308) chanelNo6, 2011-01-01 17:56:25]
Kiváló dolgozó
markiklara adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92333. Elküldve: 2011-01-01 18:36:07,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109154.]

icon27.gif
Ne aggódj, ez csak babona... icon25.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (92331) Fuszekli, 2011-01-01 18:33:11]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92332. Elküldve: 2011-01-01 18:34:39,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109155.]

icon50.gif

Ezt hogy sikerült? icon18.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (92331) Fuszekli, 2011-01-01 18:33:11]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fuszekli



Tagság: 2010-02-23 11:16:41
Tagszám: #82660
Hozzászólások: 234
92331. Elküldve: 2011-01-01 18:33:11,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109156.]

icon50.gif
Remélem nem lesz az év olyan, mint az első nap: mi reggel úgy indítottunk, hogy a kutyák bezárták magukat az autóba a központi zárral - kulcs persze az autóban icon26.gif


Agility Veszprém
[válaszok erre: #92332 #92333]
Haladó
Fuszekli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92330. Elküldve: 2011-01-01 18:22:05,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109157.]

Hú, most sok kérdésben le tudnám írni a tutit, de muszáj visszafognom magam, mert a tananyag nem mászik be magától a fejembe... (igaz a párna alá tevéses módszert még nem próbáltam icon21.gif )

De az egységes pontrendszer kapcsán, amit pedzegettek, meg kell jegyeznem, hogy már én is régóta formálgatok ilyesmit a fejemben, de még nem vettem a fáradtságot, hogy papírra vessem... lassan talán itt az ideje (nehogy'má' másé' legyen a dicsőség icon53.gif )

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92349]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92329. Elküldve: 2011-01-01 18:18:35,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109158.]

Kérdezd! icon32.gif már ha egyre gondolunk icon18.gif icon21.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92348] [előzmény: (92317) Híres, 2011-01-01 18:03:23]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92328. Elküldve: 2011-01-01 18:18:16,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109159.]

Én már sajnos nagyon sokszor belefutottam abba, hogy az éteren át nem jön le az igazi mondanivaló... icon26.gif


Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (92325) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-01 18:14:05]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
92327. Elküldve: 2011-01-01 18:17:44,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109160.]

Szerintem már az is nagy szó, ha azt az egyet tenyésztésre alkalmatlannak tartod, és ezért nem is fedezteted icon32.gif

Pedig ő sem az a nagyon-nagyon gáz kategória, sajnos látni rosszabbat is.
Szerintem lenne, aki tenyésztésbe vonná...

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #92347] [előzmény: (92311) Híres, 2011-01-01 17:57:58]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mudista



Tagság: 2008-04-13 09:12:53
Tagszám: #58212
Hozzászólások: 1550
92326. Elküldve: 2011-01-01 18:16:40,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109161.]

Ezzel én is így vagyok, ezért kell sokszor olyan hosszúkat írnom, hogy kimagyarázzam a sok félreértést!
De sajnos ritkán sikerül... icon21.gif

mudista.wordpress.com
[előzmény: (92325) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-01 18:14:05]
Kiváló dolgozó
Mudista adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
92325. Elküldve: 2011-01-01 18:14:05,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109162.]

Értem! Sajnos nem tud az ember irásban ugy megfogalmazni mondatokat, ahogyan tenné azt személyesen, vagy telefonon
[válaszok erre: #92326 #92328] [előzmény: (92319) Mudista, 2011-01-01 18:06:40]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92324. Elküldve: 2011-01-01 18:11:27,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109163.]

icon20.gif icon50.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (92322) Mudista, 2011-01-01 18:10:11]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
92323. Elküldve: 2011-01-01 18:11:01,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109164.]

icon50.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[előzmény: (92322) Mudista, 2011-01-01 18:10:11]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mudista



Tagság: 2008-04-13 09:12:53
Tagszám: #58212
Hozzászólások: 1550
92322. Elküldve: 2011-01-01 18:10:11,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109165.]

Vannak azért akik örülnek ennek lássuk be és vannak akik nem. Hiába, nem vagyunk egyformák!

Atyaég, remélem nem fogok egész évben ilyen közhelyeket durrogtatni és folyamatosan fórumozni! Picit most megijedtem, úgyhogy egy időre inkább kivonom magam a forgalomból és elkezdek olyan dolgokat csinálni, amiket egész évben szeretnék!

icon50.gif

mudista.wordpress.com
[válaszok erre: #92323 #92324] [előzmény: (92316) Szilaj, 2011-01-01 18:02:47]
Kiváló dolgozó
Mudista adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pörgebajusz



Tagság: 2010-10-27 01:47:32
Tagszám: #89601
Hozzászólások: 308
92321. Elküldve: 2011-01-01 18:07:54,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109166.]

Sikerekben , kiállítási eredményekben gazdag új évet kívánok minden mudi kedvelőnek és tenyésztönek , az újév első napján !

"A mudi pedig ugyanúgy nemzeti értékünk , mint a jáki templom vagy a barcsi ősborókás ."
/Szabó Zsuzsanna/
Törzstag
pörgebajusz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92320. Elküldve: 2011-01-01 18:06:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109167.]

icon21.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (92297) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-01 17:35:50]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mudista



Tagság: 2008-04-13 09:12:53
Tagszám: #58212
Hozzászólások: 1550
92319. Elküldve: 2011-01-01 18:06:40,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109168.]

Amit értek arra válaszolok, de amit nem értek, arra nem tudok.
Ha tényleg úgy van, ahogy mondod, én örülök, de sajnos lehet, hogy ami neked nem jó az másnak jó, vagy fordítva! Nincs semmilyen egységes követelmény, ki így ítéli meg, ki úgy. Van aki nem ért hozzá, van aki kicsit ért hozzá és van olyan, aki nagyon ért hozzá. Mindannyian tenyésztenek icon21.gif

Ja, és mielőtt megkérdeznéd, én az első csoportba tartozom, és persze nem tenyésztek!

mudista.wordpress.com
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2011-01-01 18:15:09]
[válaszok erre: #92325] [előzmény: (92313) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-01 18:00:32]
Kiváló dolgozó
Mudista adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92318. Elküldve: 2011-01-01 18:05:39,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109169.]

"A kinek van igaza kérdésre pedig pontosan tudod a választ: Adunak!"

Mint mindig...

Régen láttam itt. Még BÚÉK-olni sem jött.
icon26.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (92314) Mudista, 2011-01-01 18:01:19]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
92317. Elküldve: 2011-01-01 18:03:23,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109170.]

Értem. Azért ha lesz alkalmam, én megkérdezem. Sokan meg azzal érvelnek, hogy mások is tenyésztenek hasonló kutyával, akkor ő miért ne... Hát nem tudom, ki hogy van vele, nekem a saját lelkiismeretem fontosabb. Ha más hülyeséget csinál, az engem még nem jogosít fel rá. Még így is előfordul, hogy azzal vádolnak, nem vagyok elég felelősségteljes. (Mondjuk tényleg csak a saját elvárásaimnak akarok megfelelni, azok pedig nem annyira alacsonyak szerintem, csak legfeljebb más a véleményem bizonyos dolgokról)

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #92329] [előzmény: (92310) sárkánykutya, 2011-01-01 17:57:53]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
92316. Elküldve: 2011-01-01 18:02:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109171.]

Csak mostanában nagyon ritkán mondja meg a tutit. icon25.gif
Így aztán itt állunk bután. icon25.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #92322] [előzmény: (92314) Mudista, 2011-01-01 18:01:19]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92315. Elküldve: 2011-01-01 18:01:50,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109172.]

Azért kérdeztem, mert eddig úgy éreztem a hozzászólásaidból, hogy pl ez is rendkívül zavar Lucában, meg még más dolgok is, pl. a csahossága.
De akkor ezek szerint nem jól jött ez le nekem? icon52.gif
Akkor jó! icon32.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #92336 #92363] [előzmény: (92301) Mudista, 2011-01-01 17:42:40]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mudista



Tagság: 2008-04-13 09:12:53
Tagszám: #58212
Hozzászólások: 1550
92314. Elküldve: 2011-01-01 18:01:19,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109173.]

Persze, emberek vagyunk! Ez a gondok legfőbb forrása! icon21.gif
A kinek van igaza kérdésre pedig pontosan tudod a választ: Adunak! icon25.gif

mudista.wordpress.com
[válaszok erre: #92316 #92318] [előzmény: (92311) Híres, 2011-01-01 17:57:58]
Kiváló dolgozó
Mudista adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
92313. Elküldve: 2011-01-01 18:00:32,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109174.]

látom nekem nem válaszolsz, de én, másképp látom. Nagyon sok kutya "szelektálódik" ki, amelyek nem kerülnek tenyésztésbe .Amik benn maradnak azok jók, és jobbat mutatnak fel!!!
[válaszok erre: #92319] [előzmény: (92303) Mudista, 2011-01-01 17:47:16]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
92312. Elküldve: 2011-01-01 17:59:28,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[109175.]

Szerintem én nem ismerek személyesen 100 mudit. icon72.gif
De már írtam: én egy oyan mudit ismerek, amelyikkel szerintem nem szabadna a vézene miatt tenyészteni. Nem többet... icon25.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (92296) Mudista, 2011-01-01 17:34:43]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.021369934082031 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail