[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
92336. Elküldve: 2011-01-01 18:38:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109151.] |
Erre a lincselésre való hajlamra kicsit kitérnék. Nekem is sas szemem lett, de már jóval korábbról, még a mudik előtti időkről. Bár a németjuhászaim nem mentek ugatva az idegenek elé, inkább én figyeltem mindig a távolt, hogy nem tűnik -e fel idegen kutya, amelyik akár balhézhatna az enyémekkel. (Akkoriban volt nagyon felkapott a dobermann a staffi , annak keverékei...)
Namármost. Pár hete történt a következő eset... Elmentünk a zalavári töltésre, a család, meg a három kutya. Már jócskán eltávolodtunk az autóparkolótól, úttól, amikor visszanézve láttam, hogy jön egy srác, meg a barátnője bringával, két magyar vizslával. pórázra vettem a kutyákat, és vártam, hogy elmenjenek. Aztán e páros elkezdett töketlenkedni a biciklikkel, meg a kutyákkal. Így gondoltam egyet, és Gyertyánt és Bogyót levettem a pórázról.
Igen, az lett a dolog vége, amire számítottam, amikor odaértek mellénk az én két kiskutyám kihajtotta a világból a két vizslát. És csávókám megkérdezte miért nem teszem pórázra a kutyáimat. Mondtam neki, hogy ha te is rátetted volna a kutyáidra akkor én sem vettem volna le róluk. És még annyit, hogy az esély egyenlőség kedvéért Berkenyét pórázon tartottam. Megmondom őszintén, Ha eddig idegen kutyákkal találkoztunk, az első kontaktusig mindig pórázra vettem az ebeket, aztán, ha úgy adódott, hogy közösen folytattuk a sétát akkor levettem , ilyenkor nem is szokott probléma lenni...
De itt, ennél az esetnél komolyan azt mondom, a tököm tele lett! Miért csak nekem kell pórázra venni a kutyát??!!!
Nagyon sokszor mentünk erre a helyre, de még soha nem volt probléma. Rengeteg külföldi sétáltatja a kutyáját és ők is amint meglátták, hogy csatolok, már nyúltak is a pórázhoz és hívták a kutyát. Aztán egy barátságos "guten tag",meg "ja, das ist mudi" és ment ki-ki a dolgára.
Kérdés: Szerintetek? Mi a helyes teendő? Mert az eszem azt mondja, hogy akármilyen hülye a "partner" legyek okos, de ott van az a bizonyos pohár, amelyik csak telik-telik...
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 markiklara

Tagság: 2008-05-28 20:54:30 Tagszám: #59811 Hozzászólások: 3258 |
92334. Elküldve: 2011-01-01 18:37:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109153.] |
Csatlakozom!
NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT Szilárd!
Kunok Kincse Kennel honlapja
"...csak az üres kalász tartja fel a fejét, a gabonaszemmel teli meghajlik..." (Márki Elek)
|
| | |
[előzmény: (92308) chanelNo6, 2011-01-01 17:56:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92333. Elküldve: 2011-01-01 18:36:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109154.] |
Ne aggódj, ez csak babona...
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (92331) Fuszekli, 2011-01-01 18:33:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92332. Elküldve: 2011-01-01 18:34:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109155.] |
Ezt hogy sikerült?
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (92331) Fuszekli, 2011-01-01 18:33:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fuszekli

Tagság: 2010-02-23 11:16:41 Tagszám: #82660 Hozzászólások: 234 |
92331. Elküldve: 2011-01-01 18:33:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109156.] |
Remélem nem lesz az év olyan, mint az első nap: mi reggel úgy indítottunk, hogy a kutyák bezárták magukat az autóba a központi zárral - kulcs persze az autóban
Agility Veszprém
|
| | | [válaszok erre: #92332 #92333] |
|
|
Haladó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92330. Elküldve: 2011-01-01 18:22:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109157.] |
Hú, most sok kérdésben le tudnám írni a tutit, de muszáj visszafognom magam, mert a tananyag nem mászik be magától a fejembe... (igaz a párna alá tevéses módszert még nem próbáltam )
De az egységes pontrendszer kapcsán, amit pedzegettek, meg kell jegyeznem, hogy már én is régóta formálgatok ilyesmit a fejemben, de még nem vettem a fáradtságot, hogy papírra vessem... lassan talán itt az ideje (nehogy'má' másé' legyen a dicsőség )
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92349] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92329. Elküldve: 2011-01-01 18:18:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109158.] |
Kérdezd! már ha egyre gondolunk
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92348] |
[előzmény: (92317) Híres, 2011-01-01 18:03:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92328. Elküldve: 2011-01-01 18:18:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109159.] |
Én már sajnos nagyon sokszor belefutottam abba, hogy az éteren át nem jön le az igazi mondanivaló...
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (92325) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-01 18:14:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
92327. Elküldve: 2011-01-01 18:17:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109160.] |
Szerintem már az is nagy szó, ha azt az egyet tenyésztésre alkalmatlannak tartod, és ezért nem is fedezteted
Pedig ő sem az a nagyon-nagyon gáz kategória, sajnos látni rosszabbat is.
Szerintem lenne, aki tenyésztésbe vonná...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #92347] |
[előzmény: (92311) Híres, 2011-01-01 17:57:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Mudista

Tagság: 2008-04-13 09:12:53 Tagszám: #58212 Hozzászólások: 1550 |
92326. Elküldve: 2011-01-01 18:16:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109161.] |
Ezzel én is így vagyok, ezért kell sokszor olyan hosszúkat írnom, hogy kimagyarázzam a sok félreértést!
De sajnos ritkán sikerül...
mudista.wordpress.com
|
| | |
[előzmény: (92325) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-01 18:14:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
92325. Elküldve: 2011-01-01 18:14:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109162.] |
Értem! Sajnos nem tud az ember irásban ugy megfogalmazni mondatokat, ahogyan tenné azt személyesen, vagy telefonon
|
| | | [válaszok erre: #92326 #92328] |
[előzmény: (92319) Mudista, 2011-01-01 18:06:40] |
|
|
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92324. Elküldve: 2011-01-01 18:11:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109163.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (92322) Mudista, 2011-01-01 18:10:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92323. Elküldve: 2011-01-01 18:11:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109164.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (92322) Mudista, 2011-01-01 18:10:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Mudista

Tagság: 2008-04-13 09:12:53 Tagszám: #58212 Hozzászólások: 1550 |
92322. Elküldve: 2011-01-01 18:10:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109165.] |
Vannak azért akik örülnek ennek lássuk be és vannak akik nem. Hiába, nem vagyunk egyformák!
Atyaég, remélem nem fogok egész évben ilyen közhelyeket durrogtatni és folyamatosan fórumozni! Picit most megijedtem, úgyhogy egy időre inkább kivonom magam a forgalomból és elkezdek olyan dolgokat csinálni, amiket egész évben szeretnék!
mudista.wordpress.com
|
| | | [válaszok erre: #92323 #92324] |
[előzmény: (92316) Szilaj, 2011-01-01 18:02:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 pörgebajusz

Tagság: 2010-10-27 01:47:32 Tagszám: #89601 Hozzászólások: 308 |
92321. Elküldve: 2011-01-01 18:07:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109166.] |
Sikerekben , kiállítási eredményekben gazdag új évet kívánok minden mudi kedvelőnek és tenyésztönek , az újév első napján !
"A mudi pedig ugyanúgy nemzeti értékünk , mint a jáki templom vagy a barcsi ősborókás ."
/Szabó Zsuzsanna/
|
| |
|
Törzstag
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Mudista

Tagság: 2008-04-13 09:12:53 Tagszám: #58212 Hozzászólások: 1550 |
92319. Elküldve: 2011-01-01 18:06:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109168.] |
Amit értek arra válaszolok, de amit nem értek, arra nem tudok.
Ha tényleg úgy van, ahogy mondod, én örülök, de sajnos lehet, hogy ami neked nem jó az másnak jó, vagy fordítva! Nincs semmilyen egységes követelmény, ki így ítéli meg, ki úgy. Van aki nem ért hozzá, van aki kicsit ért hozzá és van olyan, aki nagyon ért hozzá. Mindannyian tenyésztenek
Ja, és mielőtt megkérdeznéd, én az első csoportba tartozom, és persze nem tenyésztek!
mudista.wordpress.com [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2011-01-01 18:15:09]
|
| | | [válaszok erre: #92325] |
[előzmény: (92313) Leíratkozott felhasználó, 2011-01-01 18:00:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92318. Elküldve: 2011-01-01 18:05:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109169.] |
"A kinek van igaza kérdésre pedig pontosan tudod a választ: Adunak!"
Mint mindig...
Régen láttam itt. Még BÚÉK-olni sem jött.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (92314) Mudista, 2011-01-01 18:01:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
92317. Elküldve: 2011-01-01 18:03:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109170.] |
Értem. Azért ha lesz alkalmam, én megkérdezem. Sokan meg azzal érvelnek, hogy mások is tenyésztenek hasonló kutyával, akkor ő miért ne... Hát nem tudom, ki hogy van vele, nekem a saját lelkiismeretem fontosabb. Ha más hülyeséget csinál, az engem még nem jogosít fel rá. Még így is előfordul, hogy azzal vádolnak, nem vagyok elég felelősségteljes. (Mondjuk tényleg csak a saját elvárásaimnak akarok megfelelni, azok pedig nem annyira alacsonyak szerintem, csak legfeljebb más a véleményem bizonyos dolgokról)
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #92329] |
[előzmény: (92310) sárkánykutya, 2011-01-01 17:57:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
92316. Elküldve: 2011-01-01 18:02:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109171.] |
Csak mostanában nagyon ritkán mondja meg a tutit.
Így aztán itt állunk bután.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #92322] |
[előzmény: (92314) Mudista, 2011-01-01 18:01:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92315. Elküldve: 2011-01-01 18:01:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109172.] |
Azért kérdeztem, mert eddig úgy éreztem a hozzászólásaidból, hogy pl ez is rendkívül zavar Lucában, meg még más dolgok is, pl. a csahossága.
De akkor ezek szerint nem jól jött ez le nekem?
Akkor jó!
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #92336 #92363] |
[előzmény: (92301) Mudista, 2011-01-01 17:42:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Mudista

Tagság: 2008-04-13 09:12:53 Tagszám: #58212 Hozzászólások: 1550 |
92314. Elküldve: 2011-01-01 18:01:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109173.] |
Persze, emberek vagyunk! Ez a gondok legfőbb forrása!
A kinek van igaza kérdésre pedig pontosan tudod a választ: Adunak!
mudista.wordpress.com
|
| | | [válaszok erre: #92316 #92318] |
[előzmény: (92311) Híres, 2011-01-01 17:57:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
92313. Elküldve: 2011-01-01 18:00:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109174.] |
látom nekem nem válaszolsz, de én, másképp látom. Nagyon sok kutya "szelektálódik" ki, amelyek nem kerülnek tenyésztésbe .Amik benn maradnak azok jók, és jobbat mutatnak fel!!!
|
| | | [válaszok erre: #92319] |
[előzmény: (92303) Mudista, 2011-01-01 17:47:16] |
|
|
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
92312. Elküldve: 2011-01-01 17:59:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[109175.] |
Szerintem én nem ismerek személyesen 100 mudit.
De már írtam: én egy oyan mudit ismerek, amelyikkel szerintem nem szabadna a vézene miatt tenyészteni. Nem többet...
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (92296) Mudista, 2011-01-01 17:34:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|