Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499729/50 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (75/15
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
85004. Elküldve: 2010-11-05 17:50:59,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116476.]

Ha ezt Knusa olvassa...

icon75.gif

Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


ossi



Tagság: 2005-07-04 12:45:52
Tagszám: #20177
Hozzászólások: 143
85003. Elküldve: 2010-11-05 17:49:42,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116477.]

Erről az jutott eszembe, hogy a hétvégén az ügyeleten poénkodott az orvos, hogy nála csoportban jönnek az állatok.. Egyik nap, kilépett és csupa fehér állat volt a rendelőben.
A mi napunk a magyar fajták napja volt, mert infúzió alatt egy erdélyi kopóval ültünk, este meg vizslával találkoztunk. Morcogott is az erdélyi kopó miatt, mert sajnálta ivartalanítani. icon13.gif
[válaszok erre: #85004] [előzmény: (85000) AduAsz, 2010-11-05 17:43:16]
Haladó
ossi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csibiti



Tagság: 2005-11-28 19:47:21
Tagszám: #24142
Hozzászólások: 9156
85002. Elküldve: 2010-11-05 17:48:51,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116478.]

Én az olyan embernek, akinek az IQ-ja nem éri el a béka seggét sem, csak anyit szoktam válaszolni az olyan kérdésére, hogy "MILLEN KUTYÁD VAN?"
-Fekete. -Esetleg hozzáteszem, meg fehér.
icon75.gif



Csibiti kennel
Galéria
Csibiti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


ossi



Tagság: 2005-07-04 12:45:52
Tagszám: #20177
Hozzászólások: 143
85001. Elküldve: 2010-11-05 17:43:40,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116479.]

Nekem is az az érzésem, hogy tévéből, ilyen helyekről hallottak sokan. Fel is szokták sorolni, hogy mit tudnak a fajtáról...

Az állatorvosunk volt az, aki bővebben tudott mesélni olyanokról, hogy hány fokos szögben áll a csípő, stb. de abból meg én nem értettem egy kukkot sem. icon34.gif
[előzmény: (84996) Híres, 2010-11-05 17:27:00]
Haladó
ossi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
85000. Elküldve: 2010-11-05 17:43:16,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116480.]

Én kétszer lepödtem meg, de azt aztán jól.
Egyszer az itteni hegyekben túráztunk Adu Ásszal sok turistát kerülgetve. Egyszercsak az egyik anyuka a 8-10 éves lányával megállt, nézett, majd félénken megkérdezte: "Ez egy mudi, ugye?"
Másodszor akkor, mikor Adut elvittem egy "másik" orvoshoz megpróbálni, nem tudja-e leolvasni a csipjét, aminek lennie kellett volna. Mikor bementünk az orvoshoz, az mondja: "Ez életem második látott mudija. Az elsö, barna, vagy húsz perce ment el innét..."

Mindez nem lenne meglepetés, de ez valamikor 2005 ben volt - itt, Csehországban, ahol akkoriban nem sok mudi volt, konkrétan a mi környékünkön (200 km-átméröjü körben) pontosan hárman voltunk és akkor az egyik ma nagyon sikeres még nem agilitizett, rajtunk kívül az egész országban volt még két városban mudi... És itt nem voltak róla semmilyen népszerüsítö programok.

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #85003] [előzmény: (84989) Híres, 2010-11-05 17:09:18]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
84999. Elküldve: 2010-11-05 17:41:04,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116481.]

Ja, a szokásos visszakérdezések: puli? pumi? (ezek még hagyján) mudli? budi? pudli? icon26.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #85002 #85018 #85075] [előzmény: (84998) vicuus, 2010-11-05 17:29:29]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vicuus



Tagság: 2010-08-20 20:43:52
Tagszám: #87819
Hozzászólások: 804
84998. Elküldve: 2010-11-05 17:29:29,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116482.]

Nálunk azt mondta az állatorvos, hogy a környékben biztos, hogy nincsen mudi.

A tinédzserekről pedig annyit, hogy odajöttek, hogy megsimogatnák, majd kérdezték, milyen fajta, mondtam, hogy mudi, mire ők nagy szemekkel, hogy "núdli"? Pedig nekünk tananyag volt az összes magyar fajta felsorolása, tehát hallomásból csak ismerniük kellene.

Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
[válaszok erre: #84999] [előzmény: (84994) ossi, 2010-11-05 17:21:45]
Törzstag
vicuus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
84997. Elküldve: 2010-11-05 17:27:42,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116483.]

Ez érthető. Mudiból, mudis képekből sosem elég.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (84995) vicuus, 2010-11-05 17:24:18]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
84996. Elküldve: 2010-11-05 17:27:00,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116484.]

Igen, nagyon érdekes. Én is megfigyeltem, hogy vagy a nagyon idősek vagy a 30 év alattiak ismerik fel inkább a mudit. Az idősebbek gyakran nem mudinak hívják, hanem hajtókutyának vagy német pulinak, de ismerik és tudják, hogy magyar pásztorkutya. A fiatalabbak meg talán már kicsit felvilágosultabbak a magyar fajtákat illetően (legalábbis remélem, hogy a sok népszerűsítő program megtette a hatását) A középkorosztály kevésbé tájékozott, úgy látom. De lehet, hogy nincs igazam.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #85001] [előzmény: (84994) ossi, 2010-11-05 17:21:45]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vicuus



Tagság: 2010-08-20 20:43:52
Tagszám: #87819
Hozzászólások: 804
84995. Elküldve: 2010-11-05 17:24:18,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116485.]

Nem is panaszkodtam, csak telhetetlen vagyok. icon25.gif

Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
[válaszok erre: #84997] [előzmény: (84993) Híres, 2010-11-05 17:19:18]
Törzstag
vicuus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ossi



Tagság: 2005-07-04 12:45:52
Tagszám: #20177
Hozzászólások: 143
84994. Elküldve: 2010-11-05 17:21:45,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116486.]

icon13.gif

Fura volt, de tinédzserek is jöttek már oda olyan felkiáltással, hogy "nézd, egy mudi!" :)28

Bár, az is igaz, hogy az állatorvosunk azt mondja, a 16 év alatt, 9 mudi járt náluk. Viszont ott is, amikor meghallották, hogy mudival akarok menni, ujjongott a recepciós, hogy ez milyen jó hír. icon53.gif
[válaszok erre: #84996 #84998] [előzmény: (84989) Híres, 2010-11-05 17:09:18]
Haladó
ossi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
84993. Elküldve: 2010-11-05 17:19:18,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116487.]

Igyekszem örömöt szerezni. Azért nem panaszkodhatsz, a királytanyai látogatás után jócskán voltak mudis képek tőlem. icon78.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #84995] [előzmény: (84992) vicuus, 2010-11-05 17:17:08]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vicuus



Tagság: 2010-08-20 20:43:52
Tagszám: #87819
Hozzászólások: 804
84992. Elküldve: 2010-11-05 17:17:08,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116488.]

Köszönöm szépen, de az a helyzet, hogy annyit muszáj alapból is utaznom, hogy nagyon nehezen szánom rá magam, hogy ezen kívül bárhová is elinduljak. Ezért maradok ki egy csomó jó dologból, de legalább képen nézegetem őket, nekem már az is jó. :)

Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
[válaszok erre: #84993] [előzmény: (84991) Híres, 2010-11-05 17:11:59]
Törzstag
vicuus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
84991. Elküldve: 2010-11-05 17:11:59,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116489.]

Akkor üljél vonatra és gyere el! icon25.gif

A többieknek is mondom: ha valaki jönni szeretne, szívesen látom, de a jövő héttől megint bizonytalan, hogy mikor érek rá, mert szerencsére megint dolgozni járok majd.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #84992] [előzmény: (84988) vicuus, 2010-11-05 17:09:15]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
84990. Elküldve: 2010-11-05 17:10:22,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116490.]

Akkor, hogy Robit idézzem, "így járt". icon53.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (84987) Szilaj, 2010-11-05 17:08:33]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
84989. Elküldve: 2010-11-05 17:09:18,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116491.]

Egyszer Áfonyával utaztam és egy néni a buszon a következő megjegyzést tette: "De szép göndörszőrű hajtókutya!" Tehát felismerte a fajtát, tudta, hogy nem valami keverék. Én úgy örültem! De a néni lehetett vagy 80 éves.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #84994 #85000] [előzmény: (84983) ossi, 2010-11-05 17:01:28]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vicuus



Tagság: 2010-08-20 20:43:52
Tagszám: #87819
Hozzászólások: 804
84988. Elküldve: 2010-11-05 17:09:15,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116492.]

Már alig várom, hogy lássam a kis gombócokat. icon22.gif

Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
[válaszok erre: #84991] [előzmény: (84985) Híres, 2010-11-05 17:04:51]
Törzstag
vicuus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
84987. Elküldve: 2010-11-05 17:08:33,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116493.]

Nem mindenki olvas ám vissza 200 oldalt. icon21.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #84990] [előzmény: (84986) Híres, 2010-11-05 17:05:48]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
84986. Elküldve: 2010-11-05 17:05:48,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116494.]

Azért ahhoz írom, mert onnan fogja folytatni az olvasást, ha visszajön.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #84987] [előzmény: (84984) Szilaj, 2010-11-05 17:01:41]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
84985. Elküldve: 2010-11-05 17:04:51,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116495.]

Holnap lesznek egy hetesek, ebből az alkalomból fogok képeket és videókat készíteni. Addig türelem...! icon25.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #84988] [előzmény: (84982) vicuus, 2010-11-05 16:59:49]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
84984. Elküldve: 2010-11-05 17:01:41,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116496.]

És ezt pont az elköszönő hsz-ára írod? icon21.gif
Ez sztem mindenkinek szólt. icon21.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #84986] [előzmény: (84981) Híres, 2010-11-05 16:59:29]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ossi



Tagság: 2005-07-04 12:45:52
Tagszám: #20177
Hozzászólások: 143
84983. Elküldve: 2010-11-05 17:01:28,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116497.]

Ez azért érdekes, mert gyerekként én is gyakran megkaptam, hogy "minden sz@rnak nevet adnak, hogy pénzt lehessen érte kérni" és amikor ismerősnek meséltem, hogy mudink lesz, kiderült, nekik is van a szüleinél és velük is mind a mai napig leállnak vitatkozni, hogy fajtatiszta-e a kutyájuk vagy sem. icon20.gif
Ehhez képest, nekem nagyon kellemes meglepetés, hogy akármerre megyünk, rendszeresen megszólítanak -korosztálytól függetlenül- és legalább azt felismerik, hogy valami pásztorkutya, vagy hogy magyar fajta. De nagyon sokan tényleg azt is tudják, hogy mudi. Külön büszkeségem, hogy nem lesajnálóan tudnak ránézni, mint amihez gyerekkoromban szoktam, hogy "szegény kutya, így járt, de járhatott volna rosszabbul is...", hanem vagy kimondják vagy látom, hogy tetszik is nekik.
Vagy csak rám néznek és nem mernek rosszat mondani. icon77.gif

[válaszok erre: #84989] [előzmény: (84961) gabglobe, 2010-11-05 16:24:50]
Haladó
ossi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vicuus



Tagság: 2010-08-20 20:43:52
Tagszám: #87819
Hozzászólások: 804
84982. Elküldve: 2010-11-05 16:59:49,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116498.]

Képek nincsenek? icon25.gif

Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
[válaszok erre: #84985] [előzmény: (84980) Híres, 2010-11-05 16:55:28]
Törzstag
vicuus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
84981. Elküldve: 2010-11-05 16:59:29,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116499.]

Ha visszajössz és újra olvasol:

Minden hozzászólásnál van egy "válasz" gomb. Attól függ, hol találod, hogy melyik skin-t használod (jobbra fönt és lent egy kis ablakban ki van írva, hogy skin #2 például) Skin 2-ben a névtől jobbra láthatod a válasz feliratot. Rákattintva feljön egy hozzászólás ablak. Az ide beírt hozzászólásnál előzményként jelenik meg az a hozzászólás, amire válaszoltál. Így mindenki tudja, hogy kinek mire írtad a választ és nem fogunk belekavarodni. icon50.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #84984] [előzmény: (84977) gabglobe, 2010-11-05 16:53:19]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
84980. Elküldve: 2010-11-05 16:55:28,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116500.]

Köszönöm kérdésedet, jól vanak! Dagadnak szépen. icon22.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #84982] [előzmény: (84968) vicuus, 2010-11-05 16:44:37]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.021849155426025 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail