[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
85004. Elküldve: 2010-11-05 17:50:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116476.] |
Ha ezt Knusa olvassa...
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 ossi

Tagság: 2005-07-04 12:45:52 Tagszám: #20177 Hozzászólások: 143 |
85003. Elküldve: 2010-11-05 17:49:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116477.] |
Erről az jutott eszembe, hogy a hétvégén az ügyeleten poénkodott az orvos, hogy nála csoportban jönnek az állatok.. Egyik nap, kilépett és csupa fehér állat volt a rendelőben.
A mi napunk a magyar fajták napja volt, mert infúzió alatt egy erdélyi kopóval ültünk, este meg vizslával találkoztunk. Morcogott is az erdélyi kopó miatt, mert sajnálta ivartalanítani.
|
| | | [válaszok erre: #85004] |
[előzmény: (85000) AduAsz, 2010-11-05 17:43:16] |
|
Haladó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
85002. Elküldve: 2010-11-05 17:48:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116478.] |
Én az olyan embernek, akinek az IQ-ja nem éri el a béka seggét sem, csak anyit szoktam válaszolni az olyan kérdésére, hogy "MILLEN KUTYÁD VAN?"
-Fekete. -Esetleg hozzáteszem, meg fehér.
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 ossi

Tagság: 2005-07-04 12:45:52 Tagszám: #20177 Hozzászólások: 143 |
85001. Elküldve: 2010-11-05 17:43:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116479.] |
Nekem is az az érzésem, hogy tévéből, ilyen helyekről hallottak sokan. Fel is szokták sorolni, hogy mit tudnak a fajtáról...
Az állatorvosunk volt az, aki bővebben tudott mesélni olyanokról, hogy hány fokos szögben áll a csípő, stb. de abból meg én nem értettem egy kukkot sem.
|
| | |
[előzmény: (84996) Híres, 2010-11-05 17:27:00] |
|
Haladó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
85000. Elküldve: 2010-11-05 17:43:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116480.] |
Én kétszer lepödtem meg, de azt aztán jól.
Egyszer az itteni hegyekben túráztunk Adu Ásszal sok turistát kerülgetve. Egyszercsak az egyik anyuka a 8-10 éves lányával megállt, nézett, majd félénken megkérdezte: "Ez egy mudi, ugye?"
Másodszor akkor, mikor Adut elvittem egy "másik" orvoshoz megpróbálni, nem tudja-e leolvasni a csipjét, aminek lennie kellett volna. Mikor bementünk az orvoshoz, az mondja: "Ez életem második látott mudija. Az elsö, barna, vagy húsz perce ment el innét..."
Mindez nem lenne meglepetés, de ez valamikor 2005 ben volt - itt, Csehországban, ahol akkoriban nem sok mudi volt, konkrétan a mi környékünkön (200 km-átméröjü körben) pontosan hárman voltunk és akkor az egyik ma nagyon sikeres még nem agilitizett, rajtunk kívül az egész országban volt még két városban mudi... És itt nem voltak róla semmilyen népszerüsítö programok.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #85003] |
[előzmény: (84989) Híres, 2010-11-05 17:09:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84999. Elküldve: 2010-11-05 17:41:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116481.] |
Ja, a szokásos visszakérdezések: puli? pumi? (ezek még hagyján) mudli? budi? pudli?
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #85002 #85018 #85075] |
[előzmény: (84998) vicuus, 2010-11-05 17:29:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84998. Elküldve: 2010-11-05 17:29:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116482.] |
Nálunk azt mondta az állatorvos, hogy a környékben biztos, hogy nincsen mudi.
A tinédzserekről pedig annyit, hogy odajöttek, hogy megsimogatnák, majd kérdezték, milyen fajta, mondtam, hogy mudi, mire ők nagy szemekkel, hogy "núdli"? Pedig nekünk tananyag volt az összes magyar fajta felsorolása, tehát hallomásból csak ismerniük kellene.
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84999] |
[előzmény: (84994) ossi, 2010-11-05 17:21:45] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84997. Elküldve: 2010-11-05 17:27:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116483.] |
Ez érthető. Mudiból, mudis képekből sosem elég.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (84995) vicuus, 2010-11-05 17:24:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84996. Elküldve: 2010-11-05 17:27:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116484.] |
Igen, nagyon érdekes. Én is megfigyeltem, hogy vagy a nagyon idősek vagy a 30 év alattiak ismerik fel inkább a mudit. Az idősebbek gyakran nem mudinak hívják, hanem hajtókutyának vagy német pulinak, de ismerik és tudják, hogy magyar pásztorkutya. A fiatalabbak meg talán már kicsit felvilágosultabbak a magyar fajtákat illetően (legalábbis remélem, hogy a sok népszerűsítő program megtette a hatását) A középkorosztály kevésbé tájékozott, úgy látom. De lehet, hogy nincs igazam.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #85001] |
[előzmény: (84994) ossi, 2010-11-05 17:21:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84995. Elküldve: 2010-11-05 17:24:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116485.] |
Nem is panaszkodtam, csak telhetetlen vagyok.
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84997] |
[előzmény: (84993) Híres, 2010-11-05 17:19:18] |
|
Törzstag
|
|
 ossi

Tagság: 2005-07-04 12:45:52 Tagszám: #20177 Hozzászólások: 143 |
84994. Elküldve: 2010-11-05 17:21:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116486.] |
Fura volt, de tinédzserek is jöttek már oda olyan felkiáltással, hogy "nézd, egy mudi!" :)28
Bár, az is igaz, hogy az állatorvosunk azt mondja, a 16 év alatt, 9 mudi járt náluk. Viszont ott is, amikor meghallották, hogy mudival akarok menni, ujjongott a recepciós, hogy ez milyen jó hír.
|
| | | [válaszok erre: #84996 #84998] |
[előzmény: (84989) Híres, 2010-11-05 17:09:18] |
|
Haladó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84993. Elküldve: 2010-11-05 17:19:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116487.] |
Igyekszem örömöt szerezni. Azért nem panaszkodhatsz, a királytanyai látogatás után jócskán voltak mudis képek tőlem.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84995] |
[előzmény: (84992) vicuus, 2010-11-05 17:17:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84992. Elküldve: 2010-11-05 17:17:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116488.] |
Köszönöm szépen, de az a helyzet, hogy annyit muszáj alapból is utaznom, hogy nagyon nehezen szánom rá magam, hogy ezen kívül bárhová is elinduljak. Ezért maradok ki egy csomó jó dologból, de legalább képen nézegetem őket, nekem már az is jó. :)
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84993] |
[előzmény: (84991) Híres, 2010-11-05 17:11:59] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84991. Elküldve: 2010-11-05 17:11:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116489.] |
Akkor üljél vonatra és gyere el!
A többieknek is mondom: ha valaki jönni szeretne, szívesen látom, de a jövő héttől megint bizonytalan, hogy mikor érek rá, mert szerencsére megint dolgozni járok majd.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84992] |
[előzmény: (84988) vicuus, 2010-11-05 17:09:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84990. Elküldve: 2010-11-05 17:10:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116490.] |
Akkor, hogy Robit idézzem, "így járt".
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (84987) Szilaj, 2010-11-05 17:08:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84989. Elküldve: 2010-11-05 17:09:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116491.] |
Egyszer Áfonyával utaztam és egy néni a buszon a következő megjegyzést tette: "De szép göndörszőrű hajtókutya!" Tehát felismerte a fajtát, tudta, hogy nem valami keverék. Én úgy örültem! De a néni lehetett vagy 80 éves.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84994 #85000] |
[előzmény: (84983) ossi, 2010-11-05 17:01:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84988. Elküldve: 2010-11-05 17:09:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116492.] |
Már alig várom, hogy lássam a kis gombócokat.
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84991] |
[előzmény: (84985) Híres, 2010-11-05 17:04:51] |
|
Törzstag
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84987. Elküldve: 2010-11-05 17:08:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116493.] |
Nem mindenki olvas ám vissza 200 oldalt.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84990] |
[előzmény: (84986) Híres, 2010-11-05 17:05:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84986. Elküldve: 2010-11-05 17:05:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116494.] |
Azért ahhoz írom, mert onnan fogja folytatni az olvasást, ha visszajön.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84987] |
[előzmény: (84984) Szilaj, 2010-11-05 17:01:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84985. Elküldve: 2010-11-05 17:04:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116495.] |
Holnap lesznek egy hetesek, ebből az alkalomból fogok képeket és videókat készíteni. Addig türelem...!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84988] |
[előzmény: (84982) vicuus, 2010-11-05 16:59:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84984. Elküldve: 2010-11-05 17:01:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116496.] |
És ezt pont az elköszönő hsz-ára írod?
Ez sztem mindenkinek szólt.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84986] |
[előzmény: (84981) Híres, 2010-11-05 16:59:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ossi

Tagság: 2005-07-04 12:45:52 Tagszám: #20177 Hozzászólások: 143 |
84983. Elküldve: 2010-11-05 17:01:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116497.] |
Ez azért érdekes, mert gyerekként én is gyakran megkaptam, hogy "minden sz@rnak nevet adnak, hogy pénzt lehessen érte kérni" és amikor ismerősnek meséltem, hogy mudink lesz, kiderült, nekik is van a szüleinél és velük is mind a mai napig leállnak vitatkozni, hogy fajtatiszta-e a kutyájuk vagy sem.
Ehhez képest, nekem nagyon kellemes meglepetés, hogy akármerre megyünk, rendszeresen megszólítanak -korosztálytól függetlenül- és legalább azt felismerik, hogy valami pásztorkutya, vagy hogy magyar fajta. De nagyon sokan tényleg azt is tudják, hogy mudi. Külön büszkeségem, hogy nem lesajnálóan tudnak ránézni, mint amihez gyerekkoromban szoktam, hogy "szegény kutya, így járt, de járhatott volna rosszabbul is...", hanem vagy kimondják vagy látom, hogy tetszik is nekik.
Vagy csak rám néznek és nem mernek rosszat mondani.
|
| | | [válaszok erre: #84989] |
[előzmény: (84961) gabglobe, 2010-11-05 16:24:50] |
|
Haladó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84982. Elküldve: 2010-11-05 16:59:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116498.] |
Képek nincsenek?
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84985] |
[előzmény: (84980) Híres, 2010-11-05 16:55:28] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84981. Elküldve: 2010-11-05 16:59:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116499.] |
Ha visszajössz és újra olvasol:
Minden hozzászólásnál van egy "válasz" gomb. Attól függ, hol találod, hogy melyik skin-t használod (jobbra fönt és lent egy kis ablakban ki van írva, hogy skin #2 például) Skin 2-ben a névtől jobbra láthatod a válasz feliratot. Rákattintva feljön egy hozzászólás ablak. Az ide beírt hozzászólásnál előzményként jelenik meg az a hozzászólás, amire válaszoltál. Így mindenki tudja, hogy kinek mire írtad a választ és nem fogunk belekavarodni.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84984] |
[előzmény: (84977) gabglobe, 2010-11-05 16:53:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84980. Elküldve: 2010-11-05 16:55:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116500.] |
Köszönöm kérdésedet, jól vanak! Dagadnak szépen.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84982] |
[előzmény: (84968) vicuus, 2010-11-05 16:44:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|