[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
84954. Elküldve: 2010-11-05 14:49:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116526.] |
Szerintem a kivárás sok kutyánál igenis működőképes eljárás. Ez persze erősen függ a kutya habitusától, hogy a nem kívánt "ösztönszintű" viselkedéséhez képest mennyire fejlett az önkontrollja és mennyire gondolkodik. A juhászkutya fajtákra éppen fejlett önkontroll, megfelelni akarás és "logika" jellemző, ezért náluk nagyon jól működhetnek a nem közvetlenül az "ösztönszintet" célzó módszerek. Ekkor a kutya saját maga tanulja meg kontrollálni a nem megfelelő "ösztönszintű" viselkedést (nem tudok rá jobb szót, bár kéne...). Fontos ugyanakkor, hogy az ettől nem feltétlenül tűnik el, hanem kontroll alatt lesz ("el lesz nyomva") - Bodor tipikusan egy ilyen kutya.
A border colliek pl. mesésen képesek játszani a saját ösztöneikkel, amikor terelőmunkát végeznek...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #84955 #84956] |
[előzmény: (84950) AduAsz, 2010-11-05 14:24:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gabglobe

Tagság: 2010-08-30 10:31:54 Tagszám: #88078 Hozzászólások: 27 |
84953. Elküldve: 2010-11-05 14:37:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116527.] |
Jézusom!!!
Nem az ismerősünkel futottam össze a hűtőben.
Ezt nem sikerült jól megfogalmazni.
|
| |
|
Zöldfülű
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84952. Elküldve: 2010-11-05 14:32:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116528.] |
"a maradék 5 állatkát egy ismerősünk kivégezte és egyik nap a hűtőben futottam velük össze. Még utána is visszajárt néha és olyan pofátlan volt, hogy többször áttam enni a kutyatálból, de most hétvégén az én bátor 5 hónapos ki mudim elkergette. Nagyon büszke voltam rá."
Szegény ismerösöd .
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (84922) gabglobe, 2010-11-05 12:02:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84951. Elküldve: 2010-11-05 14:26:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116529.] |
"Nahát! Ez a kislány nagyon hasonlít Rád, csak sokkal bájosabb!"
Én inkább úgy mondanám, hogy egy kis szakáll meg bajusz és egy kalap - és kiköpött apja .
Szóval Karesz helyes dolgokat csinál - baromfiudvart, tanyát - és a kisasszonyt .
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (84903) vicuus, 2010-11-05 09:53:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84950. Elküldve: 2010-11-05 14:24:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116530.] |
Csak igyekezz, idövel biztosan javulni fogsz!
De a két hsz-odban saját magad írtad le, hogy nem szoksz éppen a helyzet ura lenni (bocs, hogy így írom, de legalább érthetö). Mindkét helyen azt írod, "megvárom, míg..." és aztán cselekszel (mondjuk a második esetben nem annyira kirívó ez). Ez nem éppen a falkavezér reakciója. Itt nem szabad várni, AZONNAL fel kell lépni a TE! határozott nemtetszésednek, akaratodnak. Tehát pl. nem várhatod meg, míg megnyugszik és Rád figyel, mindent meg kell tenned, hogy azonnal Rád figyeljen - a grabancánál fogva magadhoz fordítani/húzni és "megmagyarázni" neki a helyzetet. Ha hazajössz és ugrál Rád, ne várd meg, míg lefekszik, hanem azonnal fektesd le, ha nem teszi meg, nyomd le. Itt azért bejátszik az is, hogy "mert olyan nagyon megszeretném már a buksiját". Ha ez benned van, akkor "áraszthatod a határozott energiát", az, hogy meag akarod szeretni, jobban érzödik a számára
. Ne, ez ilyenkor a legnehezebb feladat a gazdinak.
Amúgy tényleg ne félj, hogy a Te ilyen viselkedésed megtöri a lelkivilágát - nem, legfeljebb megtöri a TÚLZOTT önbizalmát, a dominanciáját, de ha nem viszed túlzásba és elfogad vezérnek, akkor nagyon javulhat a kapcsolatotok. Bár ha sokszor távol vagy töle hosszabb idöre és más foglalkozik vele, akkor ez kissé nehezebb...
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #84954 #84958] |
[előzmény: (84901) vicuus, 2010-11-05 09:41:22] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84949. Elküldve: 2010-11-05 14:18:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116531.] |
Az már egyszer biztos, hogy magabiztos és nyitott. Semmi kétség nem fér hozzá.
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | |
[előzmény: (84947) sárkánykutya, 2010-11-05 14:14:45] |
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
84947. Elküldve: 2010-11-05 14:14:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116533.] |
Ne legyél benne biztos, hogy kialakul
Attól semmivel sem "kevesebb" egy mudi a többinél, ha nem olyan bizalmatlan az idegenekkel, főleg azért, mert a bizalmatlanság mindig bizonytalanságból ered és a nyitottság hiányából. A tied meg egy jó kis magabiztos és nyitott kutyának tűnik.
Ettől még lehet ugyanolyan jó jelző kutya, és akár még jobb védő kutya, éppen azért, mert nincs benne bizonytalanság.
Sokan azt mondják, hogy azért akarnak bizalmatlan kutyát, hogy ne fogadjon el enni másoktól... de a bizalmatlan kutyák nagy része is simán elfogadja az ennivalót, ha nem is kézből... ha pedig elé dob az idegen egy cuppogós cupákot, aztán elmegy, akkor még a legxenofóbabb kutya is el fogja azt fogyasztani...
Vannak olyan kutyák is, akik közömbösek idegenekkel, de ez nem egyenlő a bizalmatlansággal. Egy ilyen kutyát pl. lazán meg lehet simogatni, de ő valószínűleg nem fog erre heves reakciót mutatni... sem örömöt, sem elkerülést.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #84949] |
[előzmény: (84943) vicuus, 2010-11-05 13:53:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84946. Elküldve: 2010-11-05 14:14:11, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116534.] |
Na, mi van? Ez most a menö nem? Gondolkodjanak és dolgozzanak mások, én meg majd az eredményeiket továbbadom, mint a magamét és felveszem érte a jutalmat.
Viccet félretéve, természetesen nem a saját gondolataim, csak saját szavaim - és (sajnos) saját nagyon keserü tapasztalat is: Adu elveszésénél külömbözö okok miatt nem volt a kutya éppen a gazda mentális hatása alatt, hogy úgy mondjam. Ez volt az egyik a sok ok közül, hogy megtörtént, ami megtörtént.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #84948] |
[előzmény: (84898) sárkánykutya, 2010-11-05 09:30:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gabglobe

Tagság: 2010-08-30 10:31:54 Tagszám: #88078 Hozzászólások: 27 |
84945. Elküldve: 2010-11-05 14:05:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116535.] |
Amúgy nagyon félek, olyan agresszív kan lesz nagykorában, mert már most is olyan kis méregzsák.
|
| |
|
Zöldfülű
|
|
 gabglobe

Tagság: 2010-08-30 10:31:54 Tagszám: #88078 Hozzászólások: 27 |
84944. Elküldve: 2010-11-05 14:03:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116536.] |
Van kép a rókáról ahogy eszik a kutyatálból, de meghaladja a 20000 byte-ot ezért nem tudom megmutatni
|
| |
|
Zöldfülű
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84943. Elküldve: 2010-11-05 13:53:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116537.] |
Értem. Persze hogy nem "idegbeteg vadállatként" képzeltem el, csak kicsit tartózkodóbbnak, mint az enyémet. Az enyém senkit nem utál, mindenkinek nagyon örül. Várom, hogy kialakuljon benne a mudikra jellemző tartózkodás az idegenekkel szemben. De addig azért nem állnék fél lábon.
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84947] |
[előzmény: (84942) gabglobe, 2010-11-05 13:47:50] |
|
Törzstag
|
|
 gabglobe

Tagság: 2010-08-30 10:31:54 Tagszám: #88078 Hozzászólások: 27 |
84942. Elküldve: 2010-11-05 13:47:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116538.] |
És azt hiszem nem fogalmaztam elég jól, tehát ne 1 idegbeteg vadállatot képzelj el. Van egy 6éves hugom és gondolom ezért nagyon szereti a gyerekeket, már messziről csóválja a farkát ha lát egyet.Viszont a részeg embereket nagyon utálja.
|
| | | [válaszok erre: #84943] |
|
|
Zöldfülű
|
|
 gabglobe

Tagság: 2010-08-30 10:31:54 Tagszám: #88078 Hozzászólások: 27 |
84941. Elküldve: 2010-11-05 13:43:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116539.] |
Bocsi nem voltam gépközelben.
Tehát Csete (A RÓKAKERGETŐ MUDI) kölyökkorában rengeteg emberrel találkozott,kicsit bűntudatom is van amiért az első nálamtöltött 2 hónapban nem volt 1 hely amit otthonának gondolhatott volna ugyanis akkor nagyon sok helyen votunk. Egy hónapot a balatonon lévő házunkban utána pesten 1 hetet 1rokonnál is voltunk meg minden de legalább végig velem volt. Mostmár helyreállt a rend és van 1 kis kosara ami tudja hogy az övé.
|
| |
|
Zöldfülű
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
84940. Elküldve: 2010-11-05 13:38:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116540.] |
Köszi!
Az indiai futókacsák mennyire szeretik a tavat? Mert az is van, nem szeretném, ha a kacsák ott kötnének ki.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (84927) Aduaneros, 2010-11-05 12:44:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Catti

Tagság: 2004-09-27 16:34:57 Tagszám: #12868 Hozzászólások: 10559 |
84939. Elküldve: 2010-11-05 13:23:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116541.] |
Gyönyörű őkelme.
"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (84919) voiceofforest, 2010-11-05 11:11:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
84938. Elküldve: 2010-11-05 13:18:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116542.] |
Ha valaki szeret utazni,és nagyon szeretne egy nagytermetű sárga cirmos macskát,ne fogja vissza magát,jelentkezzen nálam bátran!
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | | [válaszok erre: #84972] |
[előzmény: (84936) Fend, 2010-11-05 13:03:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
84937. Elküldve: 2010-11-05 13:15:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116543.] |
"Megterem" nálunk mindenféle állat
Befogadtunk egy törpenyulat akire allergiás vol a gazdája ( a tyúkudvarban él), etetjük a szomszéd macskáját, most kaptunk 2 rózsásfejű törpepapagájt. a baromfiudvarban vannak mindenféle "tikok", kacsák, meg 2 liba. Régebben kecskék is voltak meg birkák is.
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | |
[előzmény: (84931) Aduaneros, 2010-11-05 12:50:57] |
|
Törzstag
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
84936. Elküldve: 2010-11-05 13:03:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116544.] |
Adu,továbbra is nagyon tetszik a kis gazdaságod,nekem legjobban a nyuszik tetszenek.Nagyon szép szinük van.
ilyen "hajas"kecskéje tesómnak is van,nagyon jó fej.
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | | [válaszok erre: #84938] |
[előzmény: (84902) Aduaneros, 2010-11-05 09:47:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
84935. Elküldve: 2010-11-05 12:58:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116545.] |
Adok én , egy kutya nem tétel
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (84932) Aduaneros, 2010-11-05 12:52:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
84934. Elküldve: 2010-11-05 12:57:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116546.] |
Úgy látszik, hogy a hátsó szomszédok már csak ilyenek....
Sütinek főleg jobbulást, de persze azért a lovatoknak is!
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #84974] |
[előzmény: (84918) Kecskefogó, 2010-11-05 11:07:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
84933. Elküldve: 2010-11-05 12:55:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116547.] |
Még fényképen is öröm nézni, nemhogy élőben!
Ezek a törpék tényleg szépek!
Bátor vagy, hogy a kecskéket is bevállaltad!
Ilyesmi nyusziólat szeretnék majd én is csinálni! Nagyon klassz! Télen is ebben vannak? Szigetelt, vagy ezt nem kell?
Én ha tehetném, akkor nem is mennék vissza dolgozni, hanem ez lenne a munkám: otthon a kis családi gazdaságot és a háztartást ellátni.
Röhej, mert pont arra vágyom, amitől régen szabadulni akartak a nők....
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #84975 #85218] |
[előzmény: (84902) Aduaneros, 2010-11-05 09:47:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
84932. Elküldve: 2010-11-05 12:52:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116548.] |
Megvárom amíg adsz egy barnaszemű cifra szukát ajándékba....
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #84935] |
[előzmény: (84928) Gulakuti, 2010-11-05 12:46:43] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
84931. Elküldve: 2010-11-05 12:50:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116549.] |
Ki gondolta, hogy ennyi tikos-mudis van itten...!
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #84937] |
[előzmény: (84913) voiceofforest, 2010-11-05 10:51:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
84930. Elküldve: 2010-11-05 12:50:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116550.] |
....mostanában úgyis a kopasz-fazon a divat!
Nekem nem nagyon tetszenek a kopterek, de Hook-kapitány emlékére 1 db-ot majd szeretnék....
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | |
[előzmény: (84916) Kecskefogó, 2010-11-05 10:56:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|