Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499735/56 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (98/14
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
84954. Elküldve: 2010-11-05 14:49:06,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116526.]

Szerintem a kivárás sok kutyánál igenis működőképes eljárás. Ez persze erősen függ a kutya habitusától, hogy a nem kívánt "ösztönszintű" viselkedéséhez képest mennyire fejlett az önkontrollja és mennyire gondolkodik. A juhászkutya fajtákra éppen fejlett önkontroll, megfelelni akarás és "logika" jellemző, ezért náluk nagyon jól működhetnek a nem közvetlenül az "ösztönszintet" célzó módszerek. Ekkor a kutya saját maga tanulja meg kontrollálni a nem megfelelő "ösztönszintű" viselkedést (nem tudok rá jobb szót, bár kéne...). Fontos ugyanakkor, hogy az ettől nem feltétlenül tűnik el, hanem kontroll alatt lesz ("el lesz nyomva") - Bodor tipikusan egy ilyen kutya. icon21.gif
A border colliek pl. mesésen képesek játszani a saját ösztöneikkel, amikor terelőmunkát végeznek...

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #84955 #84956] [előzmény: (84950) AduAsz, 2010-11-05 14:24:47]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gabglobe



Tagság: 2010-08-30 10:31:54
Tagszám: #88078
Hozzászólások: 27
84953. Elküldve: 2010-11-05 14:37:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116527.]

Jézusom!!! icon27.gif
Nem az ismerősünkel futottam össze a hűtőben.

Ezt nem sikerült jól megfogalmazni.
Zöldfülű
gabglobe adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
84952. Elküldve: 2010-11-05 14:32:16,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116528.]

"a maradék 5 állatkát egy ismerősünk kivégezte és egyik nap a hűtőben futottam velük össze. Még utána is visszajárt néha és olyan pofátlan volt, hogy többször áttam enni a kutyatálból, de most hétvégén az én bátor 5 hónapos ki mudim elkergette. Nagyon büszke voltam rá."

Szegény ismerösöd icon21.gif.


"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[előzmény: (84922) gabglobe, 2010-11-05 12:02:16]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
84951. Elküldve: 2010-11-05 14:26:37,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116529.]

"Nahát! Ez a kislány nagyon hasonlít Rád, csak sokkal bájosabb!"

Én inkább úgy mondanám, hogy egy kis szakáll meg bajusz és egy kalap - és kiköpött apja icon20.gif.

Szóval Karesz helyes dolgokat csinál - baromfiudvart, tanyát - és a kisasszonyt icon25.gif.

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[előzmény: (84903) vicuus, 2010-11-05 09:53:40]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
84950. Elküldve: 2010-11-05 14:24:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116530.]

Csak igyekezz, idövel biztosan javulni fogsz!
De a két hsz-odban saját magad írtad le, hogy nem szoksz éppen a helyzet ura lenni (bocs, hogy így írom, de legalább érthetö). Mindkét helyen azt írod, "megvárom, míg..." és aztán cselekszel (mondjuk a második esetben nem annyira kirívó ez). Ez nem éppen a falkavezér reakciója. Itt nem szabad várni, AZONNAL fel kell lépni a TE! határozott nemtetszésednek, akaratodnak. Tehát pl. nem várhatod meg, míg megnyugszik és Rád figyel, mindent meg kell tenned, hogy azonnal Rád figyeljen - a grabancánál fogva magadhoz fordítani/húzni és "megmagyarázni" neki a helyzetet. Ha hazajössz és ugrál Rád, ne várd meg, míg lefekszik, hanem azonnal fektesd le, ha nem teszi meg, nyomd le. Itt azért bejátszik az is, hogy "mert olyan nagyon megszeretném már a buksiját". Ha ez benned van, akkor "áraszthatod a határozott energiát", az, hogy meag akarod szeretni, jobban érzödik a számára
icon25.gif. Ne, ez ilyenkor a legnehezebb feladat a gazdinak.
Amúgy tényleg ne félj, hogy a Te ilyen viselkedésed megtöri a lelkivilágát - nem, legfeljebb megtöri a TÚLZOTT önbizalmát, a dominanciáját, de ha nem viszed túlzásba és elfogad vezérnek, akkor nagyon javulhat a kapcsolatotok. Bár ha sokszor távol vagy töle hosszabb idöre és más foglalkozik vele, akkor ez kissé nehezebb...

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #84954 #84958] [előzmény: (84901) vicuus, 2010-11-05 09:41:22]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vicuus



Tagság: 2010-08-20 20:43:52
Tagszám: #87819
Hozzászólások: 804
84949. Elküldve: 2010-11-05 14:18:35,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116531.]

Az már egyszer biztos, hogy magabiztos és nyitott. Semmi kétség nem fér hozzá. icon21.gif

Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
[előzmény: (84947) sárkánykutya, 2010-11-05 14:14:45]
Törzstag
vicuus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
84948. Elküldve: 2010-11-05 14:15:43,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116532.]

icon32.gif icon15.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (84946) AduAsz, 2010-11-05 14:14:11]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
84947. Elküldve: 2010-11-05 14:14:45,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116533.]

Ne legyél benne biztos, hogy kialakul icon71.gif

Attól semmivel sem "kevesebb" egy mudi a többinél, ha nem olyan bizalmatlan az idegenekkel, főleg azért, mert a bizalmatlanság mindig bizonytalanságból ered és a nyitottság hiányából. A tied meg egy jó kis magabiztos és nyitott kutyának tűnik. icon32.gif
Ettől még lehet ugyanolyan jó jelző kutya, és akár még jobb védő kutya, éppen azért, mert nincs benne bizonytalanság.
Sokan azt mondják, hogy azért akarnak bizalmatlan kutyát, hogy ne fogadjon el enni másoktól... de a bizalmatlan kutyák nagy része is simán elfogadja az ennivalót, ha nem is kézből... ha pedig elé dob az idegen egy cuppogós cupákot, aztán elmegy, akkor még a legxenofóbabb kutya is el fogja azt fogyasztani...


Vannak olyan kutyák is, akik közömbösek idegenekkel, de ez nem egyenlő a bizalmatlansággal. Egy ilyen kutyát pl. lazán meg lehet simogatni, de ő valószínűleg nem fog erre heves reakciót mutatni... sem örömöt, sem elkerülést.

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #84949] [előzmény: (84943) vicuus, 2010-11-05 13:53:21]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


AduAsz



Tagság: 2006-05-15 09:13:49
Tagszám: #30582
Hozzászólások: 3486
84946. Elküldve: 2010-11-05 14:14:11,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116534.]

Na, mi van? Ez most a menö nem? icon25.gif Gondolkodjanak és dolgozzanak mások, én meg majd az eredményeiket továbbadom, mint a magamét és felveszem érte a jutalmat. icon33.gif

Viccet félretéve, természetesen nem a saját gondolataim, csak saját szavaim - és (sajnos) saját nagyon keserü tapasztalat is: Adu elveszésénél külömbözö okok miatt nem volt a kutya éppen a gazda mentális hatása alatt, hogy úgy mondjam. Ez volt az egyik a sok ok közül, hogy megtörtént, ami megtörtént.

"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)

Gyuri
[válaszok erre: #84948] [előzmény: (84898) sárkánykutya, 2010-11-05 09:30:49]
Kiváló dolgozó
AduAsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gabglobe



Tagság: 2010-08-30 10:31:54
Tagszám: #88078
Hozzászólások: 27
84945. Elküldve: 2010-11-05 14:05:41,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116535.]

Amúgy nagyon félek, olyan agresszív kan lesz nagykorában, mert már most is olyan kis méregzsák. icon34.gif
Zöldfülű
gabglobe adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gabglobe



Tagság: 2010-08-30 10:31:54
Tagszám: #88078
Hozzászólások: 27
84944. Elküldve: 2010-11-05 14:03:21,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116536.]

Van kép a rókáról ahogy eszik a kutyatálból, de meghaladja a 20000 byte-ot ezért nem tudom megmutatni
Zöldfülű
gabglobe adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vicuus



Tagság: 2010-08-20 20:43:52
Tagszám: #87819
Hozzászólások: 804
84943. Elküldve: 2010-11-05 13:53:21,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116537.]

Értem. Persze hogy nem "idegbeteg vadállatként" képzeltem el, csak kicsit tartózkodóbbnak, mint az enyémet. icon21.gif Az enyém senkit nem utál, mindenkinek nagyon örül. Várom, hogy kialakuljon benne a mudikra jellemző tartózkodás az idegenekkel szemben. De addig azért nem állnék fél lábon.

Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
[válaszok erre: #84947] [előzmény: (84942) gabglobe, 2010-11-05 13:47:50]
Törzstag
vicuus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gabglobe



Tagság: 2010-08-30 10:31:54
Tagszám: #88078
Hozzászólások: 27
84942. Elküldve: 2010-11-05 13:47:50,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116538.]

És azt hiszem nem fogalmaztam elég jól, tehát ne 1 idegbeteg vadállatot képzelj el. Van egy 6éves hugom és gondolom ezért nagyon szereti a gyerekeket, már messziről csóválja a farkát ha lát egyet.Viszont a részeg embereket nagyon utálja. icon32.gif
[válaszok erre: #84943]
Zöldfülű
gabglobe adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gabglobe



Tagság: 2010-08-30 10:31:54
Tagszám: #88078
Hozzászólások: 27
84941. Elküldve: 2010-11-05 13:43:16,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116539.]

Bocsi nem voltam gépközelben.
Tehát Csete (A RÓKAKERGETŐ MUDI) kölyökkorában rengeteg emberrel találkozott,kicsit bűntudatom is van amiért az első nálamtöltött 2 hónapban nem volt 1 hely amit otthonának gondolhatott volna ugyanis akkor nagyon sok helyen votunk. Egy hónapot a balatonon lévő házunkban utána pesten 1 hetet 1rokonnál is voltunk meg minden de legalább végig velem volt. Mostmár helyreállt a rend és van 1 kis kosara ami tudja hogy az övé.
Zöldfülű
gabglobe adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Catti



Tagság: 2004-09-27 16:34:57
Tagszám: #12868
Hozzászólások: 10559
84940. Elküldve: 2010-11-05 13:38:28,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116540.]

Köszi!
Az indiai futókacsák mennyire szeretik a tavat? Mert az is van, nem szeretném, ha a kacsák ott kötnének ki.

"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (84927) Aduaneros, 2010-11-05 12:44:37]
Kiváló dolgozó
Catti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Catti



Tagság: 2004-09-27 16:34:57
Tagszám: #12868
Hozzászólások: 10559
84939. Elküldve: 2010-11-05 13:23:10,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116541.]

Gyönyörű őkelme.

"A kutyaugatás nem hallatszik az égig."
Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (84919) voiceofforest, 2010-11-05 11:11:36]
Kiváló dolgozó
Catti adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fend



Tagság: 2007-08-12 21:21:24
Tagszám: #48028
Hozzászólások: 7700
84938. Elküldve: 2010-11-05 13:18:19,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116542.]

Ha valaki szeret utazni,és nagyon szeretne egy nagytermetű sárga cirmos macskát,ne fogja vissza magát,jelentkezzen nálam bátran! icon21.gif



"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
[válaszok erre: #84972] [előzmény: (84936) Fend, 2010-11-05 13:03:02]
Kiváló dolgozó
Fend adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


voiceofforest



Tagság: 2007-11-16 14:39:51
Tagszám: #51739
Hozzászólások: 735
84937. Elküldve: 2010-11-05 13:15:06,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116543.]

"Megterem" nálunk mindenféle állat icon21.gif
Befogadtunk egy törpenyulat akire allergiás vol a gazdája ( a tyúkudvarban él), etetjük a szomszéd macskáját, most kaptunk 2 rózsásfejű törpepapagájt. a baromfiudvarban vannak mindenféle "tikok", kacsák, meg 2 liba. Régebben kecskék is voltak meg birkák is.

"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
[előzmény: (84931) Aduaneros, 2010-11-05 12:50:57]
Törzstag
voiceofforest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fend



Tagság: 2007-08-12 21:21:24
Tagszám: #48028
Hozzászólások: 7700
84936. Elküldve: 2010-11-05 13:03:02,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116544.]

icon50.gif Adu,továbbra is nagyon tetszik a kis gazdaságod,nekem legjobban a nyuszik tetszenek.Nagyon szép szinük van.
ilyen "hajas"kecskéje tesómnak is van,nagyon jó fej.
Kokeny_227.jpg





"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
[válaszok erre: #84938] [előzmény: (84902) Aduaneros, 2010-11-05 09:47:53]
Kiváló dolgozó
Fend adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
84935. Elküldve: 2010-11-05 12:58:29,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116545.]

Adok én , egy kutya nem tétel

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[előzmény: (84932) Aduaneros, 2010-11-05 12:52:03]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
84934. Elküldve: 2010-11-05 12:57:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116546.]

Úgy látszik, hogy a hátsó szomszédok már csak ilyenek.... icon72.gif
Sütinek főleg jobbulást, de persze azért a lovatoknak is! icon28.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #84974] [előzmény: (84918) Kecskefogó, 2010-11-05 11:07:05]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
84933. Elküldve: 2010-11-05 12:55:39,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116547.]

Még fényképen is öröm nézni, nemhogy élőben! icon32.gif
Ezek a törpék tényleg szépek!
Bátor vagy, hogy a kecskéket is bevállaltad! icon32.gif
Ilyesmi nyusziólat szeretnék majd én is csinálni! Nagyon klassz! Télen is ebben vannak? Szigetelt, vagy ezt nem kell?
Én ha tehetném, akkor nem is mennék vissza dolgozni, hanem ez lenne a munkám: otthon a kis családi gazdaságot és a háztartást ellátni. icon32.gif
Röhej, mert pont arra vágyom, amitől régen szabadulni akartak a nők.... icon25.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #84975 #85218] [előzmény: (84902) Aduaneros, 2010-11-05 09:47:53]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Aduaneros



Tagság: 2004-10-26 15:06:05
Tagszám: #13410
Hozzászólások: 2201
84932. Elküldve: 2010-11-05 12:52:03,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116548.]

Megvárom amíg adsz egy barnaszemű cifra szukát ajándékba.... icon25.gif

-Ad(u-papa)-

Kreatív Kuckó mudisoknak
[válaszok erre: #84935] [előzmény: (84928) Gulakuti, 2010-11-05 12:46:43]
Kiváló dolgozó
Aduaneros adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Aduaneros



Tagság: 2004-10-26 15:06:05
Tagszám: #13410
Hozzászólások: 2201
84931. Elküldve: 2010-11-05 12:50:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116549.]

Ki gondolta, hogy ennyi tikos-mudis van itten...! icon32.gif

-Ad(u-papa)-

Kreatív Kuckó mudisoknak
[válaszok erre: #84937] [előzmény: (84913) voiceofforest, 2010-11-05 10:51:01]
Kiváló dolgozó
Aduaneros adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Aduaneros



Tagság: 2004-10-26 15:06:05
Tagszám: #13410
Hozzászólások: 2201
84930. Elküldve: 2010-11-05 12:50:15,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[116550.]

....mostanában úgyis a kopasz-fazon a divat! icon23.gif icon21.gif
Nekem nem nagyon tetszenek a kopterek, de Hook-kapitány emlékére 1 db-ot majd szeretnék.... icon77.gif

-Ad(u-papa)-

Kreatív Kuckó mudisoknak
[előzmény: (84916) Kecskefogó, 2010-11-05 10:56:28]
Kiváló dolgozó
Aduaneros adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.020693063735962 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail