[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
84904. Elküldve: 2010-11-05 10:02:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116576.] |
Köszi! Akkor kapsz még két bónuszt:
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #84905] |
[előzmény: (84903) vicuus, 2010-11-05 09:53:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84903. Elküldve: 2010-11-05 09:53:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116577.] |
Nahát! Ez a kislány nagyon hasonlít Rád, csak sokkal bájosabb!
Nagyon szép tiszta, rendezett major. Nekem a kis csökött felhő, és Sir Edgár a kedvencem.
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84904 #84951] |
[előzmény: (84902) Aduaneros, 2010-11-05 09:47:53] |
|
Törzstag
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
84902. Elküldve: 2010-11-05 09:47:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116578.] |
Jó reggelt! Na, akkor gyógyszereket bevenni, kolosszális OFF következik avagy képes beszámoló az Adu-Major hétköznapjairól:
Krampusz elköltözött új gazdáihoz, egy búcsúkép róla.
Egy szelet a majorból.
Etetéskor nagy a nyüzsgés....
Jóllakottan az itatónál
Szieszta az ólban
Portrék:
Az olasz csődör
A délceg kenderes
Borsó (a tejelő anya)
Felhő (a kis csökött)
Dió (a 2011-es év reménysége)
Sir Edgár (alendöloni séróval)
Kecskék libasorban, háttérben a magam fabrikálta nyúl-lak
A baromfiudvar legnagyobb...
...és legkisebb lakói
9 hetes tepsifülesek
Ééééééés egy Úr mindenek felett: a Fehér Herceg
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #84903 #84906 #84915 #84933 #84936 #84976 #85219] |
[előzmény: (84882) Aduaneros, 2010-11-04 21:48:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84901. Elküldve: 2010-11-05 09:41:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116579.] |
Jaja, sok mindenki megfogalmazta már ezt nekem sokféleképpen. Éppen ezért figyelek arra nagyon, hogy ne kövessem el ezt a hibát. Vagyis pár hónapja figyeltem rá, mára már rögzült szerintem.
Amire most is figyelnem kell, hogy teljesen nyugodtan menjek oda hozzá, amikor sok nap után hazamegyek, mert olyan nagyon megszeretném már a buksiját. De előbb lenyugszom, árasztom a határozott energiát, rá sem nézek, ha ugrik, elfordulok, és megvárom, míg lefekszik, és pár percig néz rám. Ekkor odahívom. Na, ez az, ami kicsit még nehéz, de működik ennek ellenére.
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84950] |
[előzmény: (84898) sárkánykutya, 2010-11-05 09:30:49] |
|
Törzstag
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84900. Elküldve: 2010-11-05 09:37:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116580.] |
ááá, tuti nem magamtól, biztos valahol olvastam vagy láttam. De eszembe jutott, hogy erre az esetre is lehetne alkalmazni. Azt találtam ki, hogy kipróbálom, nem a módszert. :)
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | |
[előzmény: (84899) sárkánykutya, 2010-11-05 09:33:49] |
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
84899. Elküldve: 2010-11-05 09:33:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116581.] |
"Éjjel kitaláltam, hogy a hétvégén megpróbálom, hogy ha közeledünk az ominózus kerítéshez, és amikor látom, hogy Csikasz mindjárt lüke lesz, azonnal a másik irányba fordulok, és csinálom ezt mindaddig, amíg nem viselkedik normálisan. Hátha bejön. "
Magadtól találtad ki?
Na, miből lesz a cserebogár!
Ez egy sokak által alkalmazott és általában jól működő módszer.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #84900] |
[előzmény: (84895) vicuus, 2010-11-05 08:52:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
84897. Elküldve: 2010-11-05 09:30:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116583.] |
Még sok boldogat neki!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (84888) Csibiti, 2010-11-05 06:35:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
84896. Elküldve: 2010-11-05 08:58:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116584.] |
Jaj, bocsi, elfelejtettem: Sziasztok Mindenkinek!
A napokban kaptam egy emilt Tia (Tisza Tücsök) gazdáitól, de csak most tudom megmutatni, mert a jó időt kihasználva melózom a kertben:
Kedves Marika,
Tia ma részt vett a első nem oficialis versenyen. Kassan volt egy agility verseny es volt kis kutyus kategoria is. A palyan 4 kuszo volt es 4 ugro akadaly de a botok lent voltak a foldon. A elso futam Tianak nagyon sikerult. Hét kutyusbol harmadik lett. A masik futam mar nem nagyon tetszett mert mar inkabb szaladgalt oda es visza. De Kati nagyon meg volt vele elegedve hogy szepen dolgozott.Megis csak uj hely,sok kutya,sok idegen ember............
Ti hogy vagytok. Olvastam hogy megint szep eredmenyeket ert el Szava. Gratulalunk.
szeretettel
Katiek
Nagyon örülök, hogy Tia jól dolgozik.
KisKatinak nagyon oda kell hatnia, hogy lekösse a figyelmét, mert a kis ördög nagyon eleven volt már kicsinek is.
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | |
[előzmény: (84894) kormosvari, 2010-11-05 08:52:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84895. Elküldve: 2010-11-05 08:52:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116585.] |
Szió! Kotyogjál csak bátran,ezért írok, hogy segítsetek.
Az a helyzet, hogy én már kinőttem azt a korszakot, hogy sajnáljam a kutyát, és úgy érzem, hogy teljesen tisztában vagyok azzal, hogy én vagyok a "vezér". (A húgaim pedig soha nem is is sajnálták a kutyát, ők keményebbek voltak vele mindig is.)
Kiabálni rá és verni nem szoktuk (amikor igen, az összes esetről tudtok, mivel azonnal ideírtam, hogy szóljatok, hol hibázunk szerintetek. Még a szüleim mondták is, hogy úgy állítom be a dolgokat, mintha Csikaszt folyton vernénk és szidnánk, a végén még valaki kihívja ránk az állatvédőket. ). Inkább csellel próbálok rá hatni, ha első szóra nem engedelmeskedik. Pl. a behívásnál a csel az, hogy (most másolok a blogból): "Az udvaron minden másra figyel, és legtöbbször nem engedelmeskedik, viszont az esetek 80%-ban - ha szólok neki - abbahagyja amit csinál (fű- és játékrágás), és mozdulatlanul bámul rám. Ilyenkor aztán hiába vinnyogok neki, vagy szólhatok én határozottan is: ha nincs kedve, nem jön oda. Na, erre az a trükköm, hogy olyan helyre sétálok, ahol már nem lát. És akkor jön a "Gyere-gyere-gyere Csikaaasz!!!" Mire a kiskutya 10-ből 10-szer azonnal odarohan hozzám sovány malac vágtában, hogy majd' ledönt a lábamról." (A kennelben és terepen szinte 100%-ig engedelmeskedik behívásnál, első szóra azonnal ott van mellettem. Így nem értem, hogy az udvaron miért nem.)
A vinnyogást úgy értem, hogy alapból nagyon borzalmas, magas hangom van, így ha alapjáraton beszélek, az vinnyogás. (Tehát nem rájátszott gügyögésről van szó.) A határozottságnál pedig mélyre vált a hangom, és próbálok "fenyegető" lenni. (Máshogy nem tudom kifejezni.)
Vagy pl. sétálásnál ha a kerítésen belül ugatnak a kutyák, Csikasz megbolondul, és a hátsó két lábán áll, a mellső praclijai az egekben vannak, és ugat, húz a kerítés felé. (Tesómat tegnap úgy harapta meg, hogy Helgus volt a kerítéshez közelebb, így Csikasz a másik feléről ahogy ugatott a kutyáknak, a nagy hév közepette beleharapott a tesóm lábába.) Már harapott így meg engem is, ekkor rászóltam és rántottam egyet a pórázon, mire a kutya leült és elhallgatott. De mostanában úgy próbálom megelőzni ezt az egészet, hogy amikor közeledünk a kutyás kerítés felé, és látom, hogy Csikasz megfeszül (még nem ugrál vagy ugat, csak hegyezi a fülét és áll a farka ), akkor megállítom, megvárom, amíg teljesen rám figyel, ekkor elkezdek beszélni hozzá teljesen nyugodtan és határozottan, plusz meg is paskolom, és így megyünk addig, amíg nem látom, hogy ismét megfeszülne. Amikor párszor eljátszuk ezt, az utca végén már van olyan kutyás ház, ahol úgy csinál, mintha a kerítésen belül ugató kutyák ott sem lennének. Fogalmam sincs, hogy jól csinálom-e vagy sem.
Éjjel kitaláltam, hogy a hétvégén megpróbálom, hogy ha közeledünk az ominózus kerítéshez, és amikor látom, hogy Csikasz mindjárt lüke lesz, azonnal a másik irányba fordulok, és csinálom ezt mindaddig, amíg nem viselkedik normálisan. Hátha bejön.
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84899] |
[előzmény: (84893) AduAsz, 2010-11-05 08:22:05] |
|
Törzstag
|
|
 kormosvari

Tagság: 2003-04-30 00:00:00 Tagszám: #3406 Hozzászólások: 2659 |
84894. Elküldve: 2010-11-05 08:52:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116586.] |
Uram Isten, így elment az idő!!!!!!!
Kívánok Gyertyánnak még sok-sok, egészségben eltöltött évet!!!!
Nektek együtt pedig hosszú, együtt töltendő boldog időt!!!
Nagyon szívesen, ha emlékszel, amikor elvitted is, elmondtam, hogy nagyon szívesen adom Hozzátok, mert az előzetes beszélgetéseink alapján meg voltam győződve arról, hogy jó helyen lesz!
Nagyon bürszke vagyok Rátok, és boldog, hogy Veletek él, és ÉN KÖSZÖNÖM!!!!!
"VAKOK KÖZÖTT FÉLSZEMŰ A KIRÁLY"
Kormosvári-Hajtó mudi kennel
Képtár
|
| | | [válaszok erre: #84896] |
[előzmény: (84888) Csibiti, 2010-11-05 06:35:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84893. Elküldve: 2010-11-05 08:22:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116587.] |
Bocs, hogy belekotyogok, de ez tényleg nem az árnyék nagyságán múlik... A kutya kiérzi - és a mudi különösen!!! - hogy nem vagy(tok) a helyzet magaslatán vele kapcsolatban.
Szóval, ezt elsösorban önamgadban (-magatokban) kell eldönteni és ott kell határozottnak lenni a kutyával szemben. Tehát saját magadnak kell saját magadat a kutya "vezérének" tekinteni. Ha ez sikerül, akkor a kutya megérzi, hogy az ö dominanciája véget ért... Nem is fog kelleni ahhoz verni, grabancolni, stb. Elég lesz egy hördülés vagy ránézés és tudni fogja, mi van.
Hidd el, csinálhatsz(-tok) ármit, kiabálhattok rá, megverhetitek, stb, ha emellett az agyadban (vagy szívedben vagy bárhol máshol) az motoszkál, hogy "szegény kutyus, jaj de sajnálom..." meg lelkiismeretfurdalás, stb., akkor a kutya a "nevelésadagból" elsösorban ezt a számára elönyös "leckét" jegyzi meg - rosszat teszek ==> a gazdi sajnálni fog és ezzel én vagyok felül.
Ha úgy tünik, durván van megfogalmazva, akkor rosszul értelmezed - a kutyának óriási szüksége van arra, hogy megtalálja a saját helyét (de ezt igyekezni fog javítani azonnal, ha gyengének érzi a felette állót), mindig tudja, mi a szerepe. Attól, hogy Te leszel a fönök, még tiszta szívböl szeretheted, megadhatsz neki mindent, amit lehet - de neki tisztában kéne lennie azzal, hogy ezt nem ö "intézi", hanem ez mindig a Te döntésed. Enélkül, bizony, sosem alakul ki jó, mondhatnám meghitt ember-kutya kapcsolat.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #84895 #84898] |
[előzmény: (84867) vicuus, 2010-11-04 21:27:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84892. Elküldve: 2010-11-05 07:09:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116588.] |
Még sok szép együtt töltött évet kívánok vele.
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | |
[előzmény: (84888) Csibiti, 2010-11-05 06:35:32] |
|
Törzstag
|
|
 markiklara

Tagság: 2008-05-28 20:54:30 Tagszám: #59811 Hozzászólások: 3258 |
84891. Elküldve: 2010-11-05 06:52:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116589.] |
NAGYON SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT neki!
Kunok Kincse Kennel honlapja
"...csak az üres kalász tartja fel a fejét, a gabonaszemmel teli meghajlik..." (Márki Elek)
|
| | |
[előzmény: (84888) Csibiti, 2010-11-05 06:35:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 markiklara

Tagság: 2008-05-28 20:54:30 Tagszám: #59811 Hozzászólások: 3258 |
84890. Elküldve: 2010-11-05 06:51:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116590.] |
Szép jó reggelt!
Minden Imrének kívánok NAGYON SOK BOLDOG NÉVNAPOT!
Kunok Kincse Kennel honlapja
"...csak az üres kalász tartja fel a fejét, a gabonaszemmel teli meghajlik..." (Márki Elek)
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 eperke72

Tagság: 2009-11-24 20:50:44 Tagszám: #80109 Hozzászólások: 1459 |
84889. Elküldve: 2010-11-05 06:50:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116591.] |
Jó reggelt!
Isten éltessen sokáig nagyon jó egészségben!
|
| | |
[előzmény: (84888) Csibiti, 2010-11-05 06:35:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
84888. Elküldve: 2010-11-05 06:35:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116592.] |
Szép jó reggelt mindenkinek!
Gyertyán éppen ma tíz éves!
Marika, köszönöm!
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84887. Elküldve: 2010-11-05 06:31:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116593.] |
Szép jó reggelt!
Hű, képzeljétek, azt álmodtam, hogy Veletek fórumozok.
Simán fogadnék az akárhányra, én sem menőzésből, én is jobban éreztem magam 85 kilósan... Na, átmegyünk ma életmód fórumba?
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | |
[előzmény: (84881) Aduaneros, 2010-11-04 21:47:27] |
|
Törzstag
|
|
 -chilli-

Tagság: 2009-11-21 11:16:17 Tagszám: #79998 Hozzászólások: 72 |
84886. Elküldve: 2010-11-04 22:18:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116594.] |
pedig jól kijönnek Bütyivel, egyre többet játszanak. biztos melegfront van
|
| | |
[előzmény: (84884) Szilaj, 2010-11-04 22:07:37] |
|
Kezdő
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84885. Elküldve: 2010-11-04 22:08:00, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116595.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (84882) Aduaneros, 2010-11-04 21:48:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84884. Elküldve: 2010-11-04 22:07:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116596.] |
Fene érti ezeket... lehet, Vackor unatkozik egyedül. De az enyémek nincsenek egyedül.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84886] |
[előzmény: (84883) -chilli-, 2010-11-04 21:52:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 -chilli-

Tagság: 2009-11-21 11:16:17 Tagszám: #79998 Hozzászólások: 72 |
84883. Elküldve: 2010-11-04 21:52:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116597.] |
külföldön vagyok, úgyh sajnos nem. holnap megyek haza, úgyh 7végén sztem megcélozzuk.... egyébként azóta szökik, mióta mutattunk neki egy jó nagy mezőt, ahol kedvére futkározhat. szerdán a lakásban maradt pár órára Bütyivel kettesben, és semmit nem szedtek szét, nem rombol, nem tudom mire vélni ezt a dolgot. lehet,h a szomszéd vizsla izgatja?
|
| | | [válaszok erre: #84884] |
[előzmény: (84880) Szilaj, 2010-11-04 21:46:05] |
|
Kezdő
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
84882. Elküldve: 2010-11-04 21:48:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116598.] |
Már vagdosom a képeket! Holnap szétoffolom a topikot......jobban mondva holnap IS!
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #84885 #84902] |
[előzmény: (84879) Fodormenta, 2010-11-04 21:45:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Aduaneros

Tagság: 2004-10-26 15:06:05 Tagszám: #13410 Hozzászólások: 2201 |
84881. Elküldve: 2010-11-04 21:47:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116599.] |
Az akárhányra azért ne fogadj de nem akarok menőzni, 85 kilósan jobban éreztem magam a bőrömben....
Ha nem az árnyék, akkor passz...
-Ad(u-papa)-
Kreatív Kuckó mudisoknak
|
| | | [válaszok erre: #84887] |
[előzmény: (84867) vicuus, 2010-11-04 21:27:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84880. Elküldve: 2010-11-04 21:46:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116600.] |
Voltatok suliban?
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84883] |
[előzmény: (84878) -chilli-, 2010-11-04 21:45:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|