[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
84628. Elküldve: 2010-11-03 15:48:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116851.] |
Gratulálok nekik!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (84627) Híres, 2010-11-03 15:47:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84627. Elküldve: 2010-11-03 15:47:10, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116852.] |
Most beszéltem mudibabával. Rucának 3 kölyke lett, mindhárom jegytelen hamvas, 1 kan, 2 szuka. Jól vannak, szépen szopnak, Ruca gondos anya. Hétvégén meglátogatom őket és akkor hozok képeket. Sajnos Krisztiék most nincsenek netközelben.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84628 #84639 #84644] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84626. Elküldve: 2010-11-03 15:19:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116853.] |
Hááát, rád nem emlékszem, valószínűleg azért, mert tudtam, hogy viccelsz. Annyira már ismerem a humorodat.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (84623) Gulakuti, 2010-11-03 15:14:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84625. Elküldve: 2010-11-03 15:19:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116854.] |
Már miért lenne hosszú a lába/rövid a teste?
Egyrészt a standard szerint a mudi majdnem négyzet alakú (törzshossz/marmagasság %-ban: 103/100) , a képen pedig a kismudi hosszabb, mint amilyen magas. Lemérheted vonalzóval :-).
Másrészt a kép picit hátulról van lekapva, ezért valamivel rövidebbnek tünik a test. Képröl nem ítélünk .
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (84609) Fodormenta, 2010-11-03 13:16:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84624. Elküldve: 2010-11-03 15:17:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116855.] |
Nem iiiis! Ha jól tudom, ő igazi albínókat akart. Vagy rosszul emlékszem?
Az én kis világos fakóm szerencsére rendben van. Persze ha albínó lenne, akkor sem dőlnék a kardomba, de jobb így. Egy jó pigmentű fakó mudi nagyon szép tud lenni. Sámánanyó a megmondhatója.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84636] |
[előzmény: (84610) Subakati, 2010-11-03 13:21:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
84623. Elküldve: 2010-11-03 15:14:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116856.] |
Évi , én voltam az okoskodó , de csak vicceltem , Hülye azért nem vagyok , de tudom úgy nézek ki !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #84626] |
[előzmény: (84621) Híres, 2010-11-03 15:09:12] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84622. Elküldve: 2010-11-03 15:11:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116857.] |
Láttalak a vonatból, amikor leszálltál és Kriszti várt téged. Ugyanis azzal a vonattal jöttünk haza, Vámosgyörkön szálltunk fel.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (84556) hamvasmudi, 2010-11-03 09:16:03] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84621. Elküldve: 2010-11-03 15:09:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116858.] |
Nem volt még egy napos, amikor már szürkült, de hát ugye én mindig csak okoskodom, vannak itt hozzáértőbbek, akik megmondták, hogy szerintük albínó vagy legalábbis nagyon gyanús.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84623] |
[előzmény: (84536) kormosvari, 2010-11-03 08:42:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 zöldbors

Tagság: 2004-11-18 10:16:54 Tagszám: #14029 Hozzászólások: 821 |
84620. Elküldve: 2010-11-03 14:30:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116859.] |
Már hogy érted, hogy elmegy? Szerintem ő nem tacskoid és nem is túl vaskos, bár élőben kellene látni.
Amúgy nem arról írtam, hogy mi tetszik a mai bíróknak, hanem arról, hogy nekem -felhasználói szemmel - melyik típus jön be.
|
| | |
[előzmény: (84616) Subakati, 2010-11-03 14:10:27] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
84619. Elküldve: 2010-11-03 14:28:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116860.] |
Miért is ?
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (84614) zöldbors, 2010-11-03 13:49:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
84618. Elküldve: 2010-11-03 14:27:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116861.] |
Ő Nagykalandor x Térülj Fordulj , kölyök !
Gulakuti Ugye , és szuka , és jó agyú nagyon , hasonló mint Malőr !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #84645] |
[előzmény: (84601) Fodormenta, 2010-11-03 12:15:39] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
84617. Elküldve: 2010-11-03 14:25:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116862.] |
De lefotóztam , ha érdekel megmutatom !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #84629] |
[előzmény: (84595) sárkánykutya, 2010-11-03 11:14:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Subakati

Tagság: 2008-09-23 23:22:11 Tagszám: #63840 Hozzászólások: 427 |
84616. Elküldve: 2010-11-03 14:10:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116863.] |
Az Avatar-képemen Suba még éppen elmegy a birók szerint.
Kati
|
| | | [válaszok erre: #84620] |
[előzmény: (84613) zöldbors, 2010-11-03 13:48:41] |
|
Törzstag
|
|
 voiceofforest

Tagság: 2007-11-16 14:39:51 Tagszám: #51739 Hozzászólások: 735 |
84615. Elküldve: 2010-11-03 14:04:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116864.] |
Még nem annyira...
De tervezem...
Köszi!
"Legyél önmagad és mondd ki amit érzel, mert akik számítanak nem bánják, és akik bánják, úgyse számítanak."
Gabi
Voice of Forest kennel
|
| | |
[előzmény: (84611) Subakati, 2010-11-03 13:24:16] |
|
Törzstag
|
|
 zöldbors

Tagság: 2004-11-18 10:16:54 Tagszám: #14029 Hozzászólások: 821 |
84614. Elküldve: 2010-11-03 13:49:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116865.] |
Egészen kíváncsi lettem
|
| | | [válaszok erre: #84619] |
[előzmény: (84588) Gulakuti, 2010-11-03 10:57:49] |
|
Törzstag
|
|
 zöldbors

Tagság: 2004-11-18 10:16:54 Tagszám: #14029 Hozzászólások: 821 |
84613. Elküldve: 2010-11-03 13:48:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116866.] |
Nekem a hosszabb lábú mudik általában jobban bejönnek, mint a tacskoidok vagy a nagyon vaskosak. Ezen a kölykön szerintem egy kicsit több szőr állna jól, de lehet hogy még megnő neki.
|
| | | [válaszok erre: #84616] |
[előzmény: (84609) Fodormenta, 2010-11-03 13:16:23] |
|
Törzstag
|
|
 Subakati

Tagság: 2008-09-23 23:22:11 Tagszám: #63840 Hozzászólások: 427 |
84612. Elküldve: 2010-11-03 13:27:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116867.] |
Kérjük meg Robit,küldjön róla képet majd ha megnött.Nem hiszem,hogy nagyot fog változni.
Kati
|
| | | [válaszok erre: #84647] |
[előzmény: (84609) Fodormenta, 2010-11-03 13:16:23] |
|
Törzstag
|
|
 Subakati

Tagság: 2008-09-23 23:22:11 Tagszám: #63840 Hozzászólások: 427 |
84611. Elküldve: 2010-11-03 13:24:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116868.] |
Gratulálok! Kár,hogy mudival nem foglalkozol.
Kati
|
| | | [válaszok erre: #84615] |
[előzmény: (84522) voiceofforest, 2010-11-03 08:30:40] |
|
Törzstag
|
|
 Subakati

Tagság: 2008-09-23 23:22:11 Tagszám: #63840 Hozzászólások: 427 |
84610. Elküldve: 2010-11-03 13:21:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116869.] |
Szia!Szerintem Örsinek csepegne a nyála ha látná!
Kati
|
| | | [válaszok erre: #84624] |
[előzmény: (84378) Híres, 2010-11-02 12:55:24] |
|
Törzstag
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
84609. Elküldve: 2010-11-03 13:16:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116870.] |
Csak azért tűnik annak, mert rövid a testhossza. Felnőttként tökéletes lesz az arány!
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | | [válaszok erre: #84612 #84613 #84625] |
[előzmény: (84607) Subakati, 2010-11-03 13:12:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fickó2006

Tagság: 2008-11-26 15:39:41 Tagszám: #66023 Hozzászólások: 1528 |
84608. Elküldve: 2010-11-03 13:13:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116871.] |
Mi ma reggel a FEKSZIK! -et gyakoroltuk "stresszhelyzetben" ...
Nem könnyű! Fektetni 3 másik kutyak között és addig fekve maradni amig a gazdinak sikerül a saját kutyája szájába tuszkolni a jutifalatot a többiek erőteljes aszisztálása közben... (végülis egész jól megúsztam "csak" 4-5 fognyomot sikerült összeszámolnom a kezemen és egyik sem vérzett... és minden falatot Fickó kapott)
Viccen kivül egy jó kiképző sokat tud segíteni a helyes nevelésben.
|
| | |
[előzmény: (84603) gabglobe, 2010-11-03 12:47:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Subakati

Tagság: 2008-09-23 23:22:11 Tagszám: #63840 Hozzászólások: 427 |
84607. Elküldve: 2010-11-03 13:12:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116872.] |
Hallo!Szerintem hosszú a lába
Kati
|
| | | [válaszok erre: #84609] |
[előzmény: (84601) Fodormenta, 2010-11-03 12:15:39] |
|
Törzstag
|
|
 gabglobe

Tagság: 2010-08-30 10:31:54 Tagszám: #88078 Hozzászólások: 27 |
84606. Elküldve: 2010-11-03 13:03:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116873.] |
Persze mindenképpen akarom vinni
|
| |
|
Zöldfülű
|
|
 viccuka

Tagság: 2009-07-22 08:20:36 Tagszám: #76320 Hozzászólások: 6850 |
84605. Elküldve: 2010-11-03 12:59:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116874.] |
Szerintem mindenképp érdemes kutyasuliba járni, akkor is, ha amúgy az ember meg tud tanítani 1-2 dolgot egyedül is. Az a helyzet más, megtanul közösségben is viselkedni, engedelmeskedni, illetve nem árt még a legprofibbaknak sem, ha van külső kontroll. Sok minden hibát megláthat egy oktató akkor is, ha az amúgy nem tűnne fel a gazdinak. Meg persze jó ötletekkel is szolgálhat, ami megkönnyítheti a tanulást. Nekem eddig nagyon sokat segített, hogy a kutyáimmal jártam, illetve járok kutyasuliba.
Éva & Csülök & Zetor & Mamba
Jókutya
|
| | |
[előzmény: (84604) gabglobe, 2010-11-03 12:51:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gabglobe

Tagság: 2010-08-30 10:31:54 Tagszám: #88078 Hozzászólások: 27 |
84604. Elküldve: 2010-11-03 12:51:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[116875.] |
Csak attól félek nem csinálom elég szakszerűen
|
| | | [válaszok erre: #84605] |
|
|
Zöldfülű
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|