[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Xil

Tagság: 2004-05-17 22:40:21 Tagszám: #10519 Hozzászólások: 1108 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
84477. Elküldve: 2010-11-02 20:28:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117002.] |
Tegyél a nyakába pergőt, akkor legalább te tudod, hogy merre jár.
A többi kutya meg méginkább.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #84483] |
[előzmény: (84470) Szilaj, 2010-11-02 20:00:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
84476. Elküldve: 2010-11-02 20:26:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117003.] |
A farkatlan a Pásztorálom Ciceró
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #84479] |
[előzmény: (84474) Fodormenta, 2010-11-02 20:12:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
84475. Elküldve: 2010-11-02 20:23:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117004.] |
Igazatok van, nem szabad képről ítélni...
Menta
Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
|
| | |
[előzmény: (84374) AduAsz, 2010-11-02 12:35:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
84471. Elküldve: 2010-11-02 20:02:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117008.] |
Hm. nem semmi. Jó gyors idős létére
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | |
[előzmény: (84470) Szilaj, 2010-11-02 20:00:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84470. Elküldve: 2010-11-02 20:00:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117009.] |
Küldtem őket vissza, hogy keressék meg, el is indultak, de nemhozták vissza. Akkor már biztosan nem ott volt, mert nem zörgött a bokor sehol. Valszeg hamar elindult visszafelé.
Hallottam is abból az irányból, hogy a rigók nagyon rikácsolnak, de nem gondoltam, hogy már ott tartana. Pedig ezek szerint de.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84471 #84477] |
[előzmény: (84469) Viki84, 2010-11-02 19:57:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
84469. Elküldve: 2010-11-02 19:57:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117010.] |
Huhh. Nem semmi. Gondolom jól megijedtél. Még jó hogy meglett. Kis öreg mamóka kutya
Mikor még Szikra meg Árnyék a menhelyen élt akkor kivittem őket sétálni és sokszor elengedtem őket. Árnyék nem igazán lát ezért mindig Szikrát követte. És barátnőm is kijárt. Vittük az ő kedvenc kutyáját is. Így sétáltunk a 3 kutyával mindegyik elengedve. Egyszercsak Szikra elkezdett visszarohanni a menhelyre, Árnyék meg persze automatikusan utána. Mi meg ordítunk nekik mint a sakál semmi. Aztán barátnőm mondja a 3. kutyának:
Dézi hozd vissza Szikráékat!
És eléjük rohant, megállt. És velük szaladt vissza!
Lehet hogy neked is ezt kellett volna
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #84470] |
[előzmény: (84466) Szilaj, 2010-11-02 19:50:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84468. Elküldve: 2010-11-02 19:54:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117011.] |
Hű, ez nem semmi lehetett...
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | |
[előzmény: (84466) Szilaj, 2010-11-02 19:50:16] |
|
Törzstag
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
84467. Elküldve: 2010-11-02 19:51:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117012.] |
Még annyit kiegészitésül, hogy nem az anya ordas szine miatt nem volt mudi alom, hanem mert a egyszerüen hortobágyi sinka tipusu volt. Sajnos őt nem sikerült lefényképeznem, mert abban a pillanatban ahogy felemeltem a gépet elbujt ahova a lánca engedte. Az akkori kölykök viselkedése olyan volt mint amikor" fáj az élet "Ettől függetlenül ugy gondolom, hogy lett volna olyan kölyök akit lehetett volna szocializálni, de abból az alomból, csak a legkeményebb maradhat.Jó ez a szelekció, de kinek, és miért.
M
|
| | |
[előzmény: (84460) Leíratkozott felhasználó, 2010-11-02 19:31:01] |
|
|
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84466. Elküldve: 2010-11-02 19:50:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117013.] |
Köszöni szépen, jól van. Élvezi az életet.
Bár vasárnap elvesztettük az erdőben. Illetve elvesztette magát. A két ízeltlábú berohant az erdőbe, ő utánuk, aztán a kettő kijött, ő meg eltűnt. Negyed órát tapsoltam neki, hiába. Elmozdulni nem mertem, mert hátha közben oda megy, aztán abban reménykedtem, megint hátrább jött ki az útra és visszafelé indult, mint múltkor. Elindultunk az úton vissza, hát egyszer csak jött velünk szemben.
Hatalmas kő esett le a szívemről.
Még a kocsiban is zsibbadt a tenyerem a sok tapsikolástól.
Azért még sétáltunk tovább, nem láttam rajta, hogy meg lenne szeppenve, amiért elveszített minket.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84468 #84469] |
[előzmény: (84462) Viki84, 2010-11-02 19:42:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84465. Elküldve: 2010-11-02 19:49:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117014.] |
Köszi, megnézem!
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | |
[előzmény: (84463) Fodormenta, 2010-11-02 19:45:36] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
84464. Elküldve: 2010-11-02 19:48:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117015.] |
Szenna kutyád ,. jól néz ki , a tegnapi videón
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #84473] |
[előzmény: (84463) Fodormenta, 2010-11-02 19:45:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
84462. Elküldve: 2010-11-02 19:42:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117017.] |
Nyanyussal mi újság?
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #84466] |
[előzmény: (84461) Szilaj, 2010-11-02 19:41:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84461. Elküldve: 2010-11-02 19:41:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117018.] |
Köszi! Nagyon tetszik ez a Pici. Mostanában ez a tipus a kedvencem. (ősmudi )
Jöhetnél gyakrabban!
A rejtett cifra fakókról meg tudunk egy ideje.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84462] |
[előzmény: (84460) Leíratkozott felhasználó, 2010-11-02 19:31:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
84460. Elküldve: 2010-11-02 19:31:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117019.] |
Sziasztok
Ritkán vagyok, sajnos.
A kutyus neve Pici Ónodról származik. Tavasszal néztünk meg ott mudi hirdetést,a hirdetésben az állt , hogy fakó-fekete párositásból cifra kolykök eladók. az alom nagyon messze állt a muditól, az anya ordas volt . akkor láttuk meg a tipusos fakó mudi szukát aki akkor került a gazdához és éppen tüzelt. Attól a szukától májusban vettük meg a kölyköt, Még a jövő zenéje, hogy alkalmas lesz e tenyésztésre,egyenlőre jól alakul fogai , temperamentuma, viselkedése rendben.
Nem meglepő, hogy fakó - fekete párositásból cifra kölyköt hirdetnek, mert idén és a tavalyi évben is vásároltunk kölyköket ilyen párositásból és születnek cifra kölykök. Tavaly egy fakó szukát vásároltunk ilyen alomból, amely nem vált be , elajándékoztuk egy pap hivatásu hölgynek, akinél a kutyának saját játszó szobája van, Az idén komplett megvettük az almot . egy fekete kan hagytunk meg Ördögnek hivjuk , nem véletlenül. Ez a párositás TIBI B" REG. MUDI VONALÁBÓL VALÓ.
M
|
| | | [válaszok erre: #84461 #84467 #84478] |
[előzmény: (84426) Szilaj, 2010-11-02 14:30:37] |
|
|
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84459. Elküldve: 2010-11-02 19:29:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117020.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (84458) Gulakuti, 2010-11-02 19:28:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
84458. Elküldve: 2010-11-02 19:28:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117021.] |
Láttam én is
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #84459] |
[előzmény: (84457) Híres, 2010-11-02 19:27:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84457. Elküldve: 2010-11-02 19:27:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117022.] |
Mondtam én, hogy kicsi legyen? Csak leírtam, amit láttam.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84458] |
[előzmény: (84456) Gulakuti, 2010-11-02 19:22:01] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
84456. Elküldve: 2010-11-02 19:22:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117023.] |
Inkább nagy legyen , mint kicsi , legalább kilátszik a fűből !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #84457] |
[előzmény: (84455) Híres, 2010-11-02 19:04:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84455. Elküldve: 2010-11-02 19:04:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117024.] |
Nagy lett, nem sokkal lehet kisebb, mint Fokos, de nem láttam őket egymás mellett, mert ő a szomszéd utcában lakik, Tibi anyósánál, aki nem volt otthon, amikor átmentünk, így csak kerítésen keresztül tudtam lefényképezni. Tibi szerint nagyon temperamentumos, jó munkakészségű, de nem hiperaktív. Rendkívül kedves és engedelmes. Valószínűleg keveredik benne a két szülője néhány jó tulajdonsága. Ilyennek láttam én is, amikor a nyár elején meglátogattak és Kürtöst is elhozták.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84456 #84491] |
[előzmény: (84454) Deloroszka., 2010-11-02 18:49:41] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Deloroszka.

Tagság: 2003-08-20 20:55:03 Tagszám: #6253 Hozzászólások: 961 |
84454. Elküldve: 2010-11-02 18:49:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117025.] |
Kürtös, tök jó név.
Köszönöm képet.
Mekkora lett ?
Milyen a természete? Mert ha nyugodt, és kedves akkor az apájára hasonlít, ha teljesen hiperaktív őrült, szuper apportos akkor tiszta anyja.
Pillichfalvi Fényes kennel
Ügyes, takaros kiskutya a hajtókutya. Szép ránézni. Eleven, mint a halcsík. Magyarfajta. Eredeti népi tenyésztés.
|
| | | [válaszok erre: #84455] |
[előzmény: (84453) Híres, 2010-11-02 18:47:02] |
|
Törzstag
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|