[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84453. Elküldve: 2010-11-02 18:47:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117026.] |
Bizony. A hívóneve Kürtös. Gyönyörű kutya és imádnivaló a természete.
Sejtettem, hogy megjelensz, ha meglátod.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #84454] |
[előzmény: (84452) Deloroszka., 2010-11-02 18:25:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Deloroszka.

Tagság: 2003-08-20 20:55:03 Tagszám: #6253 Hozzászólások: 961 |
84452. Elküldve: 2010-11-02 18:25:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117027.] |
Gyémántocska.
Pillichfalvi Fényes kennel
Ügyes, takaros kiskutya a hajtókutya. Szép ránézni. Eleven, mint a halcsík. Magyarfajta. Eredeti népi tenyésztés.
|
| | | [válaszok erre: #84453] |
[előzmény: (84392) Híres, 2010-11-02 13:49:57] |
|
Törzstag
|
|
 Csibiti

Tagság: 2005-11-28 19:47:21 Tagszám: #24142 Hozzászólások: 9156 |
84451. Elküldve: 2010-11-02 18:08:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117028.] |
Szép jó estét mindenkinek!
Csibiti kennel
Galéria
|
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84450. Elküldve: 2010-11-02 16:48:43, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117029.] |
De lehet, hogy a kutyát is, némelyiknek elég erős illata van...
Aztán a szuper párnán aludhat a gazdi, mert a kutya a közelébe sem megy.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (84449) AduAsz, 2010-11-02 16:42:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84449. Elküldve: 2010-11-02 16:42:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117030.] |
Amúgy ez nem saját fejemböl van - én kaptam egyszer ajándékba egy kis párnát hajdinapeklyával és kevés mentával (nem Fodormentával! ) töltve. Nagyon jó volt ezen feküdni!!!
Ha csinálsz, szintén keverheted a pelyvát mentával, levandulával, zsályával, stb. - ez mind riasztja az élösködök nagy részét.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #84450] |
[előzmény: (84448) vicuus, 2010-11-02 16:13:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84448. Elküldve: 2010-11-02 16:13:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117031.] |
Igen, igen, észben tartom, köszi!
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84449] |
[előzmény: (84447) AduAsz, 2010-11-02 16:11:04] |
|
Törzstag
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84447. Elküldve: 2010-11-02 16:11:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117032.] |
Ha sikerülne, ne feledkezz meg - ha lehetséges - a diófalevélröl sem! De azt inkább hagyd szabadon, azt talán nem fogja enni.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #84448] |
[előzmény: (84446) vicuus, 2010-11-02 16:08:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84446. Elküldve: 2010-11-02 16:08:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117033.] |
Köszi, utánajárok a környékbeli hajdina elérhetőségnek, hátha szerencsém lesz.
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84447 #84463] |
[előzmény: (84445) AduAsz, 2010-11-02 16:04:12] |
|
Törzstag
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84445. Elküldve: 2010-11-02 16:04:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117034.] |
"De a szalmából készült párna nem annyira puha, nem olyan jó hozzábújni, így lehet, hogy a kutyapárna jobb lenne. Vagy mégsem? (Még sosem bújtam szalmapárnához. "
Izé...most a kutyának kell a párna vagy Neked???
Mert ha a kutyának, akkor ne a saját fejeddel gondolkodj, hogy mi lesz neki a jó...
Ha hozzá tudsz jutni, párnatölteléknek használj hajdina lehántolt pelyvát (héjat). Az nem fog nagyon ártani, ha esetleg megeszi és ha kinn szétszóródik, nem baj. Ráadásul nagyon jó melegítö hatása van és a nedvességet sem nagyon szívja magába! Ha ilyen lehetöséged nincsen, esetleg egész (hántolt vagy hántolatlan) hajdinát is használhatsz. Az a kutyának csak javít az egészségén!
A párna a kutyáknak erösebb anyagból szokott lenni. Ideálisan nem foszló, nem tépödö "technikai" szövetet lehet használni, de nem tudom, hol lehet ezt beszerezni. De azt nem egyszerü tépni, szét kell rágni :-)).
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #84446] |
[előzmény: (84407) vicuus, 2010-11-02 14:08:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84444. Elküldve: 2010-11-02 15:58:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117035.] |
Akkor nincs más hátra, igyekszem felnőni a mudimhoz.
Az erős harapdálási szenvedélyét pedig már én is észrevettem! Viszont annak végtelenül örülök, hogy már sem lábra, sem kézre nem harap, teljesen leszokott róla. Pedig emlékeztek, hogy kétségbe voltam miatta esve? Most már nem úgy halad mellettem, hogy a lábamat csipkedve terel, hanem a lábam mellett jön, és a fejecskéjével folyton engem néz, hogy mit szeretnék tőle. Annyira szeretem ezt a kis vacakot!
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| |
|
Törzstag
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84443. Elküldve: 2010-11-02 15:47:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117036.] |
Én annak idején Adu Ásznak akartam beszerezni valami tartósabb "harapnivalót". Kaptam egy (jó drága) spéci harapós gumiizét, amely állítólag néhány fajta kivételével (pitbull, stafi) évekig eltart. Hááát... Adu örömmel vette kezelésbe - és fél perc múlva már a negyede (a játéknak!) külön volt. Ez vagy féléves korában volt.
Tehát rá kell szoknod, hogy ha egy mudi (és kölyök úgyszintén) "ráérö idejében" van, akkor párna egészben nem marad.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (84396) vicuus, 2010-11-02 13:57:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
84442. Elküldve: 2010-11-02 15:32:41, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117037.] |
Szívesen!
Egy-két év, és te is nagyon kreatív leszel ilyen ügyekben.
Sokat fogsz tanulni a mudidtól!
Amikor megoldasz egy feladatot, ő már a következőnél jár
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (84439) vicuus, 2010-11-02 15:22:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84441. Elküldve: 2010-11-02 15:29:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117038.] |
Ha régóta lesz már kutyád (mudid), nagyon kreatív leszel, meglátod. Eszes kutyához okos gazdi szükséges.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (84439) vicuus, 2010-11-02 15:22:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84440. Elküldve: 2010-11-02 15:26:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117039.] |
Szilaj házánál (az volt az első és készen vettem) én is ezt csináltam.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (84437) hamvasmudi, 2010-11-02 15:15:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84439. Elküldve: 2010-11-02 15:22:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117040.] |
Hogy Neked milyen igazad van! köszi!
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84441 #84442] |
[előzmény: (84437) hamvasmudi, 2010-11-02 15:15:59] |
|
Törzstag
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
84438. Elküldve: 2010-11-02 15:19:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117041.] |
Nem tudom. Kérdezd Fokosnét!
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (84426) Szilaj, 2010-11-02 14:30:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
84437. Elküldve: 2010-11-02 15:15:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117042.] |
Csak egy lécet kell odaerősíteni a bejáratnál
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #84439 #84440] |
[előzmény: (84432) vicuus, 2010-11-02 14:54:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84436. Elküldve: 2010-11-02 15:01:01, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117043.] |
Persze, általában mindenről a használat során derülnek ki a hiányosságok... a következőnél már okosabb az ember. (vagy nem. )
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (84435) vicuus, 2010-11-02 14:59:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84435. Elküldve: 2010-11-02 14:59:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117044.] |
Hát, mint oly sok minden másban, ebben is látszik, hogy mennyire kezdők vagyunk. Nem baj, majd legközelebb.
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84436] |
[előzmény: (84434) Szilaj, 2010-11-02 14:58:31] |
|
Törzstag
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84434. Elküldve: 2010-11-02 14:58:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117045.] |
Én az egyiket saját terv alapján csináltattam, annak direkt magas küszöbe lett (de még így sem elég magas...), az újat a vaterán vettem, de azt is gyártótól, és felhívtam, hogy csinálja magasabbra a küszöböt nekem.
Bármit nehezebben hurcibálnak ki, nem csak a szalma miatt kell.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84435] |
[előzmény: (84432) vicuus, 2010-11-02 14:54:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84433. Elküldve: 2010-11-02 14:55:55, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117046.] |
Én is a szomszéd átlógó ága alól szedtem a diólevelet a kutyaházakba. (Meg a diót. ) De idén nyáron kivágták. Igaz, a nikecellbe nem is tudom belekeverni. Bár a huzat alá betehetném...
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (84430) vicuus, 2010-11-02 14:44:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84432. Elküldve: 2010-11-02 14:54:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117047.] |
Ahogy nézem, a mi kutyaházunkon sincs küszöb. Saját készítésű, de erre nem gondoltunk, amikor legyártottuk...
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84434 #84437] |
|
|
Törzstag
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84431. Elküldve: 2010-11-02 14:47:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117048.] |
Ügyes vagy, hogy tudsz varrni, én ezt nem tudom kivitelezni sajnos! De további szép hosszú életet kívánok a párnáidnak!
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | |
[előzmény: (84422) ossi, 2010-11-02 14:24:50] |
|
Törzstag
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84430. Elküldve: 2010-11-02 14:44:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117049.] |
Jó, hogy mondod, köszi! A szomszédban úgyis van egy nagy diófa!
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84433] |
[előzmény: (84418) Híres, 2010-11-02 14:22:40] |
|
Törzstag
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
84429. Elküldve: 2010-11-02 14:40:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117050.] |
Most szükség állapot van nálunk, ezért átmenetileg Pesten vagyok.
Egyébként Szalkszentmártoni lakos vagyok.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (84428) Szilaj, 2010-11-02 14:33:54] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|