[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84203. Elküldve: 2010-11-01 17:07:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117276.] |
Jó lenne, ha akarná, mert erre nagyon kíváncsi vagyok! :)
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84213] |
[előzmény: (84202) Szilaj, 2010-11-01 16:39:04] |
|
Törzstag
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84202. Elküldve: 2010-11-01 16:39:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117277.] |
Képzeljétek,ma is találkoztunk valakivel az erdőben, méghozzá két mudi is volt vele. Csináltam képeket, de megint folyton kidob a gallery.. Az ízeltlábúak kicsit megpróbálták a két mudit meglincselni, de aztán beletörődtek, hogy ott maradnak. A séta végén pedig egy beagle és egy hovi (szerű keverék?) is becsatlakozott volna, de Tücsök nagyon hősiesen egyedül elzavarta őket. (Én meg azt hittem, megeszi a hovi, állt a hátán a szőr, míg Tücsök morgott rá, aztán neki is esett, a hovi meg elszaladt. )
Képek, majd, ha a gallery is akarja.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84203 #84207] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hegebaxi

Tagság: 2007-01-23 20:14:23 Tagszám: #40487 Hozzászólások: 1547 |
84200. Elküldve: 2010-11-01 16:19:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117279.] |
Sziasztok gondoltam írok, régen voltam erre .
Megmutatnám a lassan elkészülő kutyaólamat ,amit hamarosan birtokba vesznek a kutyáim!!
http://hagyma-foldi.lapunk.hu/
|
| | | [válaszok erre: #84204 #84205 #84223 #84257] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
84199. Elküldve: 2010-11-01 15:33:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117280.] |
Igen
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (84197) Pentz Kati, 2010-11-01 15:16:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
84197. Elküldve: 2010-11-01 15:16:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117282.] |
dehát most is ott van,csak nem jelenik meg linkként.
Mindent kipipáltál a profilnál?
Szívesen.
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng
|
| | | [válaszok erre: #84199] |
[előzmény: (84196) hamvasmudi, 2010-11-01 15:12:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
84196. Elküldve: 2010-11-01 15:12:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117283.] |
Köszi a segítségedet!
A galéria azért nem fér el, mert telhetetlen vagyok, és idézetet, honlapot, meg galériát is akarok. A 3 együtt meg több karakter, mint amit elbír.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #84197] |
[előzmény: (84194) Pentz Kati, 2010-11-01 15:02:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
84195. Elküldve: 2010-11-01 15:09:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117284.] |
Ha bőven van, akkor kérek én is ebből a növényből!
Jó lesz a kerítésem mellé, elfér az 1944 m2-en
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (84155) Szilaj, 2010-11-01 10:30:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
84193. Elküldve: 2010-11-01 15:00:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117286.] |
Igen-igen! Mindent, ami hó
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #84194] |
[előzmény: (84191) vicuus, 2010-11-01 14:44:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84191. Elküldve: 2010-11-01 14:44:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117288.] |
Imádom a havat, annyira várom már!!! (És igen, lapátolni is szeretem, és kocsit kiásni is. )
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84192 #84193] |
[előzmény: (84189) AduAsz, 2010-11-01 14:25:21] |
|
Törzstag
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84189. Elküldve: 2010-11-01 14:25:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117290.] |
Minap (?) volt kérdés, hogy hol hullott le az elsö hó. Illusztrációként pár kép a hosszú hétvégénkröl TOmival (szünidöjük volt). Nem Finnországban és nem is Himalájában készült képek és a hó már nagyon kifújt, kifagyott volt, legalább másfél hetes.
Hazafele érdekes volt a 15 fokos "felmelegedés" "ott lenn..."
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #84191] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84188. Elküldve: 2010-11-01 14:20:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117291.] |
Igen, törekszem a "sűrítésre", de van úgy, hogy én integetek neki, ő meg képes percekig mozdulatlanul előttem állni, hatalmas szemekkel bámulni rám, és ha beszélni tudna, tuti azt mondaná, hogy "Én figyelek rád, de tényleg nem értem, mit kalimpálsz!"
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | |
[előzmény: (84186) Pentz Kati, 2010-11-01 14:17:04] |
|
Törzstag
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
84187. Elküldve: 2010-11-01 14:17:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117292.] |
Szia!
A pumi általában jól motiválható, pörgős kutya, és igencsak hangos!
De a legtöbb pumi szerintem csak elkötelezett és határozott gazda mellé való, mert az energikusságuk mellé általában akaratosság és bizonytalanság is társul egyszerre... igazi kihívás tud lenni egy ilyen kutya!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #84367] |
[előzmény: (84162) Viki84, 2010-11-01 12:26:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
84186. Elküldve: 2010-11-01 14:17:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117293.] |
ezeket a kivételes alkalmakat kell sűríteni.Mire felnő és mentek birkázni már stabilan fogja tudni. Esetleg,ha munkaversenyre készültök akkor is jól jön majd.
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng
|
| | | [válaszok erre: #84188] |
[előzmény: (84185) vicuus, 2010-11-01 14:11:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84185. Elküldve: 2010-11-01 14:11:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117294.] |
Azt figyeltem meg, hogy Csikasz egyre többet kerüli a pocsolyát, még a kicsit is, és már "csak" akkor megy bele, ha extra nagy dagonya lehetősége merül föl. :) Kisebb korában kivétel nélkül mindegyikbe belement.
Ha olyan a terep, akkor én is pórázon viszem el mellette, és visszafelé menet érzi a szagot, hogy merre mentünk, és azért nem megy bele - szerintem. :) De mostanában elég szűk erdei utakon mentünk, azért vettem föl, mert én is alig tudtam kikerülni, a kutya meg biztos nem akrobatikázott volna mellette csak azért, hogy ne legyen vizes és sáros. Bár ki tudja?!
Vagy előfordult olyan is, hogy pocsolya előtt visszahívtam, intettem, hogy merre kerüljön, és arra került. De ez kivételes alkalom volt. :)
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84186] |
[előzmény: (84183) Pentz Kati, 2010-11-01 14:00:58] |
|
Törzstag
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84184. Elküldve: 2010-11-01 14:05:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117295.] |
Köszi Judit és Gyuri!
Kicsit azért vagyok félősebb, mert elég sokat van hasmenése a kutyának, abban a periódusban van, hogy MINDENT megkóstol. Úgyhogy ha még ezen felül is meghajtja valami...
De így teljesen megnyugodtam, ha más kutya túléli, az enyém is túl fogja. :)
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| |
|
Törzstag
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
84183. Elküldve: 2010-11-01 14:00:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117296.] |
én sem szeretem,ha Délceg a koszos pocsolyából iszik,de kiránduláson,ha találunk "tiszta" vizű patakot abból ihat.
Nem szokott baja lenni. A felvétel helyett inkább javaslom,hogy szoktasd hozzá,hogy kikerülje. Mivel mi BKV-val tudunk utazni nem néznék jó szemmel a sáros vizes kutyát,ezért rászoktattam a kerülésre. Először pórázon, és amikor már tudta miről van szó akkor póráz nélkül.
Amikor nagyon vizes a bundája akkor extra labdázásban,futkározásban van része.Így hamar megszárad.
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng
|
| | | [válaszok erre: #84185] |
[előzmény: (84158) vicuus, 2010-11-01 11:32:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
84182. Elküldve: 2010-11-01 13:58:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117297.] |
Ez pontosan így van !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (84181) hamvasmudi, 2010-11-01 13:39:19] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
84181. Elküldve: 2010-11-01 13:39:19, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117298.] |
Nem tudom, hogy mi a probléma.
Nem nőttek semmit, már Fényes korában is voltak 50 cm-es mudik.
Ő írta a felső határt 50-nek.
A standard meg standard.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #84182] |
[előzmény: (84164) AduAsz, 2010-11-01 12:42:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84180. Elküldve: 2010-11-01 13:34:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117299.] |
Készülünk az erdőbe.
A nyugdíjas szekciót ma nem viszem.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84179. Elküldve: 2010-11-01 13:34:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117300.] |
Nem tudom, mi történt, de tudom, hogy egy ilyen "tilinkó" (de akár pici egyszerü síp is) képes nagyon átható és nagyon messze hallható hangokat kiadni és ráadásul megrezegtetni a koponyát, tehát érzékelhetné a majdnem süket kutya is.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (84161) Szilaj, 2010-11-01 12:21:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|