[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84178. Elküldve: 2010-11-01 13:34:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117301.] |
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (84175) Pentz Kati, 2010-11-01 13:27:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84177. Elküldve: 2010-11-01 13:34:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117302.] |
Én lusta voltam ezt ilyen részletesen leírni.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (84176) AduAsz, 2010-11-01 13:30:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84176. Elküldve: 2010-11-01 13:30:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117303.] |
Ezt én úgy látom, hogy egy mudi (föleg már felnött, jó szörben lévö) nem fázik meg a víztöl, ha hidege van, akkor fusson egyet, amivel bemelegszik. Ráadásul azért van a sürü aljszörzete, hogy a víz ne jusson el a böréhez, ill. gyorsan megszáradjon.
A vízzel kapcsolatban pedig a "természetesen rossz" (tehát nem "mesterségesen veszélyesített") víz nagy többségét a kutya megérzi, abból nem iszik. Emellett azért mégiscsak egy természetbeli állat, tehát azt a vizet ihatja, ami a természetben található és úgy találja, hogy iható. Legfeljebb meghajtja, meghányatja. Lehethogy durvának tünik, de ez nem árt neki, ill. biztosan többet árt a "mindig higiénikus tiszta víz legyen elötte". Az egészséges kutya (föelg egy mudi) szervezete jóval erösebb immunrendszerrel van felszerelve, mint a mai városi emberek többsége, ezért jobban elbír a fertözések nagy részével, söt a "nem tiszta" víz inkább erösíti az immunrendszert. Ha valaki ezt nem hiszi, nézzen körül a gyerekek közt - a legegészségesebbek nem a sterilen tartottak,hanem a hidegben-melegben majdnem meztelenül kinn rohangászó, kezet ritkán mosó, stb. gyerköcök.
Természetesen pici kölyök esetén azért jó odafigyelni, neki még nincsen teljesen kifeljett ellenállóképessége.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #84177] |
[előzmény: (84158) vicuus, 2010-11-01 11:32:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
84175. Elküldve: 2010-11-01 13:27:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117304.] |
adom a magot és tavasszal amikor enged már a talajfagya sekélyen elülteted május körül bújik ki és nagyon sokáig virágzik.
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng
|
| | | [válaszok erre: #84178] |
[előzmény: (84174) Szilaj, 2010-11-01 13:22:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84174. Elküldve: 2010-11-01 13:22:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117305.] |
Akkor olyat is kérek. Nálam van hely.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84175] |
[előzmény: (84173) Pentz Kati, 2010-11-01 13:18:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
84173. Elküldve: 2010-11-01 13:18:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117306.] |
Akár a csodatölcsér.
3 magot vetettem és most egy kis erdő van belőle. és még mindig virágzik.
Most szüreteltem le a már beérett magokat.
mert,ha elszórja tele lesz vele az utca.
Mondjuk nem ehető egyetlen része sem.
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng
|
| | | [válaszok erre: #84174] |
[előzmény: (84170) Szilaj, 2010-11-01 13:14:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84172. Elküldve: 2010-11-01 13:17:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117307.] |
"Sajnos már csak az agyamat edzem."
Akkor ha az agyad egy maratont fut éppen, akkor gyorsan elmegy - és jó sokáig tart, míg visszajön
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (84137) Híres, 2010-10-31 21:32:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84171. Elküldve: 2010-11-01 13:15:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117308.] |
Hát ha érdekel az "emberismeret kívülröl", próbálj utánanézni az orientális diagnosztika (-ák) valamely fajtájának . Ha sikerül alaposan tanulmányoznod (azért nem ötperces tanfolyamnak való anyag), elég pár másodperc ahhoz, hogy valaki arcát látva úgy min. 80, kis gyakorlattal 90% felett pontosan tudd, kivel állsz szemben. Ráadásul nemcsak pszichológiai szempontból, hanem egészségügyileg is.
Nem "sámánság" ez, hanem többezer éves tapasztalat alapján kialakított "tudományág". És ami még jó benne, nagyrésze müködik fénykép alapján is - és csak nagyon pici részét lehet "tudatosan" változtatni.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #84255] |
[előzmény: (84132) Híres, 2010-10-31 21:13:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84170. Elküldve: 2010-11-01 13:14:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117309.] |
Persze. Én is 2 tövet kaptam 3 éve és most már egy erdőm van.
Ez egy 3 in 1 növény.
Csodasövény (rettentő gyorsan nő és sűrűsödik), szép virága van és vészhelyzet esetén meg is lehet enni a gumóját.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84173] |
[előzmény: (84169) Pentz Kati, 2010-11-01 13:07:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
84169. Elküldve: 2010-11-01 13:07:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117310.] |
Tavasszal majd kérhetek 1-2 tövet a csicsókaerdődből?
cserébe adok kék íriszt. Az télen is kint maradhat csak a kemény fagyokban fekszik el.
Noé Állatotthon
Mudi Fajtamentő Egyesület
Mivel mindig az okos eng
|
| | | [válaszok erre: #84170] |
[előzmény: (84155) Szilaj, 2010-11-01 10:30:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
84168. Elküldve: 2010-11-01 12:50:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117311.] |
Nagyon terrieres , ha pörgős , akkor túl pörgős , ha nem ,akkor meg félős , ideggyenge , ! A szőre is ápolásra szorul , nem véletlen , hogy nem keresett ! Meg van farka
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #84368 #84371] |
[előzmény: (84167) Viki84, 2010-11-01 12:46:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
84167. Elküldve: 2010-11-01 12:46:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117312.] |
Ó! Miért? Mi volt a baj vele?
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #84168] |
[előzmény: (84165) Gulakuti, 2010-11-01 12:44:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84166. Elküldve: 2010-11-01 12:45:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117313.] |
Ezt a körmondatodat köbe kéne vésni!
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | |
[előzmény: (83894) sárkánykutya, 2010-10-30 21:49:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
84165. Elküldve: 2010-11-01 12:44:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117314.] |
Nekem volt Pumim , többet nem kell ! Akkor inkább veszek egy Foxit
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #84167] |
[előzmény: (84162) Viki84, 2010-11-01 12:26:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84164. Elküldve: 2010-11-01 12:42:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117315.] |
Most egyáltalán nem vitatkozásból, de ha (csehországi hivatalos statisztikai adatok alapján) az elmúlt néhány évtized (40-50 év) alatt az emberek átlagmagassága 15-20 cm-rel nött és ezt a jobb életkörülményekre fogják, akkor ha a kutyák átlagos életkörülményei is jócskán javultak, talán elvárható, hogy az átlagmagasság is növekszik (ha a tenyésztök nem selejteznek). És ez az növekedés az embereknél leginkább a "felsö" x százalék még magasabbá növésének eredménye, tehát hasonló elosztás várható a kutyáknál is.
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #84181] |
[előzmény: (83881) chanelNo6, 2010-10-30 21:40:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84163. Elküldve: 2010-11-01 12:31:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117316.] |
Zolinak (bőrsemleges ) van.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (84162) Viki84, 2010-11-01 12:26:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Viki84

Tagság: 2008-05-24 17:26:11 Tagszám: #59680 Hozzászólások: 11049 |
84162. Elküldve: 2010-11-01 12:26:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117317.] |
Sziasztok!
Egyre inkább tetszik nekem a pumi. Van vagy volt már valamelyikőtöknek?
Na jó ha lesz is pumim akkor sem most hanem jópár éve múlva de kíváncsi vagyok....
Azt tudom, látom hogy energiabomba, ugra-bugra és okos fajta.
Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, akkor menj balra.
|
| | | [válaszok erre: #84163 #84165 #84187] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84161. Elküldve: 2010-11-01 12:21:02, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117318.] |
Hát a tegnapi kalandunk után kell is valami hanghatás, amit hall...
Még nem meséltem el, emésztenem kell.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84179] |
[előzmény: (84159) AduAsz, 2010-11-01 11:39:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84160. Elküldve: 2010-11-01 12:19:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117319.] |
Én nem vagyok "rinyagép". Mindig beengedem őket a vízbe (télen is) és ihatnak, ahonnan akarnak. A pocsolyából egyébként szívesebben isznak, mint a táljukból. (Mondjuk, amilyen az itteni csapvíz, nem is csodálom...)
Még soha nem lettek ilyenek miatt betegek. De ha te félted, akkor ne engedd, mert akkor beteg lesz.
A videót most nem tudom megnézni, talán később gyorsabb lesz a netem.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (84158) vicuus, 2010-11-01 11:32:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 AduAsz

Tagság: 2006-05-15 09:13:49 Tagszám: #30582 Hozzászólások: 3486 |
84159. Elküldve: 2010-11-01 11:39:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117320.] |
Kellemes, szép napot mindenkinek!
Szilaj, Nyanyához próbálj meg beszerezni egy vékony, rövid tilinkót (bár nem biztos, hogy egy 25 centiset még mindig tilinkónak mondják :-)). Befér bármely zsebbe és külömbözö magasságú hangokat tudsz vele kiadni, a fúvás erösségétöl függöen (avagy az ijedtség és a stressz mértékétöl függöen ).
Jön a tél, vághatsz egy bodzaágat és otthon is könnyen megcsinálható .
"Ne eröszakold a véleményedet - ajánld fel!" (Srí Krijánanda)
Gyuri
|
| | | [válaszok erre: #84161] |
[előzmény: (83508) Szilaj, 2010-10-29 18:21:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vicuus

Tagság: 2010-08-20 20:43:52 Tagszám: #87819 Hozzászólások: 804 |
84158. Elküldve: 2010-11-01 11:32:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117321.] |
Sziasztok!
Nagyon jó videókat hoztatok, köszi!
Bokréta kiskutyái nagyon aranyosak, és szép a nevük is!
Szilaj videója pedig megnyugtatott, amikor láttam, hogy az ő kutyái is előszeretettel másznak bele a legnagyobb vízbe, és isznak is belőle. Én nagyon rinyagép vagyok, és Csikaszt inkább felveszem minden "nagy víz" előtt, és átviszem rajta, mert félek, hogy ha a pocakja vizes lesz, akkor megfázik, és fertőzést szed össze, ha iszik a vízből. Ha nem ér a víz a pocakjáig, akkor felőlem belemehet (imád dagonyázni), a pocsolyából ivást pedig úgy próbálom ebben az esetben megakadályozni, hogy viszek neki vizet, és ha látom, hogy nagyon lóg a nyelve, megitatom, és akkor nem iszik a vízből. Ez felesleges procedúra? Szóval hagyjam, hogy vizes legyen és igyon a pocsolyából, nem lesz semmi baja?
És én is hoztam egy videót, két hete készült:
http://www.youtube.com/watch?v=cBG1Oz7tFgw&feature=player_embedded
Vicus
"A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál." /Josh Billings/
|
| | | [válaszok erre: #84160 #84176 #84183] |
|
|
Törzstag
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
84157. Elküldve: 2010-11-01 11:19:13, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117322.] |
Hogy mindenki tuggya, hogy jön
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (84151) Pentz Kati, 2010-11-01 09:03:45] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
84156. Elküldve: 2010-11-01 11:17:45, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117323.] |
Pedig a Dáliákat télre be szokták vinni, nehogy elfagyjanak
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (84141) Firkabozont, 2010-11-01 06:12:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
84155. Elküldve: 2010-11-01 10:30:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117324.] |
Kiírtottam a csicsóka erdőmet. Szerencsére van az utcában egy szegény család, elviszik fűteni. Semmi kedvem nem volt hátra cipelni a kert végébe. Rengeteg.
Ilyen volt (Illetve azóta még sűrűbb és magasabb)
Ilyen lett
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #84169 #84195 #84231] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pentz Kati

Tagság: 2008-11-18 15:03:08 Tagszám: #65722 Hozzászólások: 9705 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|