[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
83902. Elküldve: 2010-10-30 22:05:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117576.] |
Csak azt nem értem, mit nem értesz abban, amit mondok.
(kés - ivartalanítás...)
Ja, amúgy a második kérdés költői kérdés akart lenni, azt hittem, feltűnt...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #83903] |
[előzmény: (83901) Szilaj, 2010-10-30 22:03:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
83901. Elküldve: 2010-10-30 22:03:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117577.] |
Milyen késről beszélsz? Egyébként pont nem ezekről beszélek, tudod jól.
De tényleg nem érdekel, mire ezek a változások érvényben lesznek, én már alulról szagolom a mudisz@rt.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #83902 #83904] |
[előzmény: (83900) sárkánykutya, 2010-10-30 21:57:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
83900. Elküldve: 2010-10-30 21:57:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117578.] |
Na erre még muszáj válaszolnom:
Ugyan mi az, ami nektek tetszik?
A lógó fülű, megnyúlt testű, görbe lábú, púpos hátú, sima szőrű, 60 centi magas?
Mert ezek tényleg menjenek a levesbe (vagy legalább is a kés alá).
A fekete, farkatlan, tömör gyönyör mudikkal nekem semmi bajom! Szépek! De ha azt mondja nekem valaki, hogy "márpedig ez a mudi!", miközben a mudik 60%-a nem ilyen, na az baj! A változatosság érték, ezt kéne sokaknak megérteni.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #83901] |
[előzmény: (83897) Szilaj, 2010-10-30 21:52:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
83899. Elküldve: 2010-10-30 21:55:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117579.] |
attól függ, ki az a pár? Hiszen van klub,le kell ülni, és egyeztetni kell .BÁr pont két napja mondtam, hogy reménytelen, olyan nagy a széthuzás.
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | |
[előzmény: (83897) Szilaj, 2010-10-30 21:52:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83898. Elküldve: 2010-10-30 21:54:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117580.] |
Nem gondolt senki brutális változtatásokra , csak az ésszerűség határán belül ! Semmi több !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (83897) Szilaj, 2010-10-30 21:52:23] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
83897. Elküldve: 2010-10-30 21:52:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117581.] |
"De ha páran lehetőséget kapnak arra és meg is teszik, hogy azt a leírást húzzák rá az állományra, ami szerintük a legszebb, holott nem fedi a teljes állományt, és ezzel hátrányba szorít másokat, akiknek az állomány keretein belül más a szép, az nem okés. "
Hát ezt mondom én is. Ha rajtatok múlna, ami nekem - meg még jó sok embernek - tetszik, mehet a levesbe.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #83898 #83899 #83900] |
[előzmény: (83894) sárkánykutya, 2010-10-30 21:49:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83896. Elküldve: 2010-10-30 21:51:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117582.] |
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (83895) sárkánykutya, 2010-10-30 21:50:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
83895. Elküldve: 2010-10-30 21:50:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117583.] |
Akkor a reakcióidőtökön van még mit javítani...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #83896] |
[előzmény: (83889) Gulakuti, 2010-10-30 21:46:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
83894. Elküldve: 2010-10-30 21:49:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117584.] |
Mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy az adott keretek között neki mi a legszebb!
De ha páran lehetőséget kapnak arra és meg is teszik, hogy azt a leírást húzzák rá az állományra, ami szerintük a legszebb, holott nem fedi a teljes állományt, és ezzel hátrányba szorít másokat, akiknek az állomány keretein belül más a szép, az nem okés.
Na, ezután a körmondat után, inkább elvonulok mára... jó fárasztó napom volt amúgy is. De holnap legalább nem fél hatkor kell kelnem, hanem fél hétkor, hála az átállításnak!
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #83897 #84166] |
[előzmény: (83885) Szilaj, 2010-10-30 21:43:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83893. Elküldve: 2010-10-30 21:48:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117585.] |
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (83891) Szilaj, 2010-10-30 21:46:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
83892. Elküldve: 2010-10-30 21:48:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117586.] |
ja, és a fehér alapon barna foltosra gondoltam
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | |
[előzmény: (83882) Fend, 2010-10-30 21:41:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
83891. Elküldve: 2010-10-30 21:46:56, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117587.] |
Látod, mégis jó lett volna, ha elviszem neked a Nyanyát.
De attól tartok, valami szörnyűséget akarsz csinálni a 35 centissel.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #83893] |
[előzmény: (83888) Gulakuti, 2010-10-30 21:45:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
83890. Elküldve: 2010-10-30 21:46:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117588.] |
nem én szóltam le nálam megmaradt volna.
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | | [válaszok erre: #83910] |
[előzmény: (83882) Fend, 2010-10-30 21:41:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83889. Elküldve: 2010-10-30 21:46:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117589.] |
De csak most kezdtünk szeretni
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83895] |
[előzmény: (83887) sárkánykutya, 2010-10-30 21:45:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83888. Elküldve: 2010-10-30 21:45:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117590.] |
Nekem nincs 35 cm , de jó lenne ha lenne
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83891] |
[előzmény: (83885) Szilaj, 2010-10-30 21:43:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
83887. Elküldve: 2010-10-30 21:45:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117591.] |
Ez jól esik... nem mintha nem ugyanezt az elvet vallanám már 5 és fél éve itt a fórumon
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #83889] |
[előzmény: (83884) Gulakuti, 2010-10-30 21:42:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83886. Elküldve: 2010-10-30 21:43:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117592.] |
Nem hát , csak az egyik felét kell
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (83881) chanelNo6, 2010-10-30 21:40:40] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
83885. Elküldve: 2010-10-30 21:43:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117593.] |
Nekem van 35 centis is, meg 50 is.
Ettől függetlenül nekem a legszebb a 42-45 centi.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #83888 #83894] |
[előzmény: (83880) sárkánykutya, 2010-10-30 21:40:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83884. Elküldve: 2010-10-30 21:42:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117594.] |
Egyre jobban szeretünk
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83887] |
[előzmény: (83880) sárkánykutya, 2010-10-30 21:40:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
83882. Elküldve: 2010-10-30 21:41:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117596.] |
A bocitarkát sem kell leszólni!
Az is mudiból van!
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | | [válaszok erre: #83890 #83892] |
[előzmény: (83872) chanelNo6, 2010-10-30 21:33:34] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
83881. Elküldve: 2010-10-30 21:40:40, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117597.] |
Amugy találtam egy cikket a mudi magasságáról, de biztos ismeritek. A lényege, hogy ideális magasságu az állomány 20 %a, 40% elfogadott,40% pedig a megengedett felett van. És ezek nagyrésze győztes, és tenyésztésben is van.Akkor mégis kellene valamit alakitani, nem szégyen, más fajtáknál is igy van ez.Az állomány a meghatározó. Nem lehet a fele állományt kidobni.
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | | [válaszok erre: #83883 #83886 #84164] |
[előzmény: (83866) Szilaj, 2010-10-30 21:30:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
83880. Elküldve: 2010-10-30 21:40:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117598.] |
Szerintem megváltoztatni senki sem akarja, csak elfogadtatni azt, ami a fajta sajátja.
Persze találni lógó fülű, sima szőrű stb. mudikat is, de sokkal ritkábbak, mint pl. az ordasok (legalább is tudomásom szerint), másrészt azokra már egyértelműen nem illik a mudi karakterisztikája (ez persze kicsit szubjektív is, de azért az alapvonásokat tekintve egységes szokott lenni, hogy az embereknek meddig mudi a mudi).
A színekhez személyes megjegyzés, hogy mivel egygénes öröklésmenetekről van szó, ezért pontosan nyomon követhető. A fülállás, szőrminőség öröklődése nem ennyire ismert, szóval ott mindenképpen jobb kiszelektálni a rosszat (mert nem tudjuk biztosan, mikor, milyen formában "jöhet vissza").
A méret kicsit más tészta, mint a szín, de az 50 centi simán benne van a fajtában szerintem. De a 35 is...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #83884 #83885] |
[előzmény: (83866) Szilaj, 2010-10-30 21:30:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83879. Elküldve: 2010-10-30 21:36:39, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117599.] |
Most kínai mesztelenről beszélsz? Vagy netán mexikóiról?
|
| | |
[előzmény: (83876) chanelNo6, 2010-10-30 21:35:05] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83878. Elküldve: 2010-10-30 21:36:12, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117600.] |
Így jártál
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (83874) Szilaj, 2010-10-30 21:34:58] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|