[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83502. Elküldve: 2010-10-29 16:57:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117976.] |
Az a jó , annál szebb !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83503] |
[előzmény: (83498) hamvasmudi, 2010-10-29 16:36:51] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83501. Elküldve: 2010-10-29 16:56:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117977.] |
Szép , ha én mondom !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (83499) Fodormenta, 2010-10-29 16:38:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83500. Elküldve: 2010-10-29 16:41:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117978.] |
Szép
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (83499) Fodormenta, 2010-10-29 16:38:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83498. Elküldve: 2010-10-29 16:36:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117980.] |
Csak a maszk a fenekéig húzódik
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #83502] |
[előzmény: (83493) Gulakuti, 2010-10-29 16:03:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83497. Elküldve: 2010-10-29 16:35:25, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117981.] |
Te olvastad azt az eredményt, ami az általunk adott vérmintákból született?
Mert én az alapján írom:
Szürkevillám E és H alom: dd
Kt. Don: Dd
Árkosligeti Fodros Amulett Derűs: Dd
Szürkevillám Nádor: Dd
Szürkevillám Nagyúr: DD
Kék-dog szindróma Kilvan kennel, Nani
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #83559] |
[előzmény: (83436) sárkánykutya, 2010-10-29 11:26:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83496. Elküldve: 2010-10-29 16:27:51, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117982.] |
Hülyeség az egész így.
Annak idején Zsíros Csaba fakó-barnának törzskönyveztette az izabella színt, és tenyésztett is vele.
Úgy hívják Nyírségfia Aranka, és megtalálható a Kőrösháti-Pásztor Juhar ősei között.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (83438) sárkánykutya, 2010-10-29 11:27:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83495. Elküldve: 2010-10-29 16:19:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117983.] |
Végre!
Legalább már nem csak én látom így!
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (83435) sárkánykutya, 2010-10-29 11:23:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83494. Elküldve: 2010-10-29 16:10:26, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117984.] |
Az első cifra törzskönyves mudi Picúr volt ha jól tudom , Szabó Zsuzsa törzskönyveztette ! Én meg jól ismerem azt aki eladta neki !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83540 #83552] |
[előzmény: (83487) sárkánykutya, 2010-10-29 15:15:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83493. Elküldve: 2010-10-29 16:03:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117985.] |
Engem a genetikája nem nagyon érdekel , az a lényege , hogy azt írta , minden féle kép a mudi standard színe !
Ja , és úgy kezdődik a mudi bemutatása hogy Az Ezer színű mudi !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83498] |
[előzmény: (83489) sárkánykutya, 2010-10-29 15:15:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
83492. Elküldve: 2010-10-29 15:58:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117986.] |
Igen, a jó ösztönű kutya szerintem is érzi, hogy a gyerek még "kölyök", tehát úgy is bánik vele, ahogyan általában a falkában bánnak a kölykökkel, vagyis finoman kezeli. De ehhez hozzá kell tartozzon, hogy az embert a kutya rangban fölötte állónak tekintse, hiszen a rangsorban följebb lévők kölykei általában a falkasorrendben az anyjukkal azonos szinten állnak a ranglétrán. Ha a kutya ezt nem tudja, nem érzi, akkor bizony előfordulhat, hogy "fenyíti" a gyereket, tehát dominánsan viselkedik vele szemben. Ha félelemből harap, az megint más dolog. Szóval egy egészséges idegrendszerű és helyén kezelt kutya nagy valószínűséggel nem bántja a gyereket. Ha fél tőle, akkor is inkább elkerüli lehetőség szerint.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (83488) lhakhang, 2010-10-29 15:15:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
83490. Elküldve: 2010-10-29 15:17:21, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117988.] |
Ne ezzel a képpel indítsd internetes kutyaszépségversenyen...
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #83491] |
[előzmény: (83455) Fodormenta, 2010-10-29 12:33:07] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
83489. Elküldve: 2010-10-29 15:15:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117989.] |
, leszámítva, hogy a genetikai része kicsit elavult
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #83493] |
[előzmény: (83444) Gulakuti, 2010-10-29 11:56:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 lhakhang

Tagság: 2005-03-23 22:43:07 Tagszám: #17030 Hozzászólások: 3124 |
83488. Elküldve: 2010-10-29 15:15:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117990.] |
Nekem ugyebár két kan kutyám van, egy 6 éves tibet terrier és egy másfél éves puli. Zebu, a tibeti teljesen nyugodtan viselkedik, mikor a 4 éves unokahúgom közelít felé, hagyja magát simizni, szaglássza a kiscsajt, játszani nem játszik, nem az a fajta. Emír láthatólag örül a kiscsajnak, viszi neki a labdát, h. rúgja el neki és akár el is veheti tőle Réka a lasztit, semmi gond.
(természetesen ez idő alatt én mindvégig ott vagyok velük az udvaron)
Ami érdekes számomra, h. kisgyereket nagyon ritkán látnak, évi egypárszor csak, s ennyire jól "kezelik". Ennél is meghökkentőbb volt, h. még a félig kölyök Emír pulim sem ugrik fel a gyerekre, pedig amúgy szokása. Mintha érezné, h. nem kész ember
"Ha nem lehetsz csillag az égen, légy világító lámpás egy kis szobában"
|
| | | [válaszok erre: #83492] |
[előzmény: (83481) Híres, 2010-10-29 14:00:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
83487. Elküldve: 2010-10-29 15:15:15, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117991.] |
Ha tudnám, már elmondtam volna.
De gondolom, ugyanúgy, mint a többi európai juhászkutya fajtába, hisz valahol mindegyik rokona a másiknak. És a legtöbben meg is találod a cifra színt.
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | | [válaszok erre: #83494] |
[előzmény: (83442) Gulakuti, 2010-10-29 11:34:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sárkánykutya

Tagság: 2009-12-11 17:13:21 Tagszám: #80574 Hozzászólások: 9091 |
83486. Elküldve: 2010-10-29 15:11:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117992.] |
Robi, hidd el, én tudom, milyen a csíkos, és azt is tudom, hogy néz ki egy csíkos, amelyiken a hangsúlyos sötét területeken nem kivehetőek a csíkok,csak a világosabb részeken. És pont így néz ki, mint ez a kutya. (De a csíknak látszó sávok a lábán lehetnek az ordas mintázat részei is, szóval nem 100%, de nem is azt mondtam).
Aurea mediocritas.
Mudi Fajtamentő Egyesület
|
| | |
[előzmény: (83437) Gulakuti, 2010-10-29 11:26:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 lhakhang

Tagság: 2005-03-23 22:43:07 Tagszám: #17030 Hozzászólások: 3124 |
83485. Elküldve: 2010-10-29 15:05:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117993.] |
én is nagy rajongója vagyok! A lénye, a hangja, az egyedisége Szuper!
"Ha nem lehetsz csillag az égen, légy világító lámpás egy kis szobában"
|
| | |
[előzmény: (83451) Gulakuti, 2010-10-29 12:21:26] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 lhakhang

Tagság: 2005-03-23 22:43:07 Tagszám: #17030 Hozzászólások: 3124 |
83484. Elküldve: 2010-10-29 15:04:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117994.] |
Ha lesz lemez, nálam is ott lesz a fa alatt...saját részre
"Ha nem lehetsz csillag az égen, légy világító lámpás egy kis szobában"
|
| | |
[előzmény: (83446) Fodormenta, 2010-10-29 12:00:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
83483. Elküldve: 2010-10-29 14:05:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117995.] |
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | |
[előzmény: (83482) Fend, 2010-10-29 14:02:33] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
83482. Elküldve: 2010-10-29 14:02:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117996.] |
Háát akkor nálunk ez a két idősebb kutya esetében van így,mert ők hamarabb voltak mint Viki.
A két fiatal meg hozzászokott.
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | | [válaszok erre: #83483] |
[előzmény: (83481) Híres, 2010-10-29 14:00:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
83481. Elküldve: 2010-10-29 14:00:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117997.] |
Amikor Bokrétáék születtek, nem volt kicsi gyerek a családban és utána sem élt kisgyerek közelében soha. Szóval szerintem pontosan a született idegrendszer és az ösztönök látszanak a kutyákon ilyen esetben. Ugyanis egyik kutyámnak sem voltak gyakorlatilag semmilyen közeli kapcsolatai, élményei pici gyerekekkel idáig. Ezért volt érdekes az összehasonlítás.
Borsónál más lenne a helyzet, mert ő kicsi kora óta egy iskola mellett lakik és a kisiskolások szinte naponta járnak át hozzá, simogatni, barátkozni. Nála elképzelhető, hogy a gyerekekhez való szocializáció miatt viselkedik helyesen gyerekek jelenlétében és igen nehéz lenne megállapítani, hogy születetten ilyen-e vagy a neveltetése miatt. Mivel azonban Bokréta alomtestvére, így valószínűleg az ő viselkedésében mindkét tényező szerepet játszik.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #83482 #83488] |
[előzmény: (83480) Fend, 2010-10-29 13:50:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fend

Tagság: 2007-08-12 21:21:24 Tagszám: #48028 Hozzászólások: 7700 |
83480. Elküldve: 2010-10-29 13:50:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[117998.] |
Ez milyen érdekes.
Szerintem nagyon látszik hogyan nevelkedik fel egy kutya,vagy mit szokik meg maga körül.
Nálunk is Ancsi kifejezetten szereti Vikit,de a többiek is örömmel mennek hozzá.
"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
|
| | | [válaszok erre: #83481] |
[előzmény: (83478) Híres, 2010-10-29 13:41:09] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Fodormenta

Tagság: 2008-03-14 08:12:46 Tagszám: #57053 Hozzászólások: 3201 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Híres

Tagság: 2006-04-10 19:54:52 Tagszám: #29485 Hozzászólások: 22864 |
83478. Elküldve: 2010-10-29 13:41:09, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118000.] |
Nem is meséltem, hogy apránként leteszteltem a kutyáimat Biankára. Tudni kell, hogy Biankát megtanítottuk rá, hogy nem bánthatja a kutyákat. Nem ütheti, nem húzhatja a szőrét. Csak simogatni és puszilgatni szabad (bár a puszitól Gina mindig frászt kap)
A következő eredményeket kaptam:
1. Sziszi nem szereti, ha a gyerek piszkálja, inkább odébbmegy és távolabbról szemléli, de teljesen nyugodt marad.
2. Áfonya fél tőle, menekül, elbújik, ha a gyerek közelít, kis idő múlva megnyugszik, előjön és megszaglássza Biankát, a farkát is csóválja egy kicsit.
3. Barackot nem merjük a közelébe engedni, mert volt már rá példa, hogy ijedtében odakapott, amikor egy gyerek megsimogatta. Nem szeretnénk sem a kutyát, sem a gyereket kitenni ennek.
4. Csiriz és a kölykök egyaránt tapintatlanul nyalják és felugrálnak rá.
5. Tücsök dörgölőzik, mint egy cica, de olyan erősen nyomul, hogy felborítja a gyereket.
6. Utoljára hagytam Bokrétát, mert gyerek mellett ő viselkedik a legtökéletesebben. Odamegy, csóválja a farkát, puszit oszt és úgy mozog, hogy véletlenül se borítsa fel a gyereket, hanyatt fekszik és vakartatja a hasát. Ha elindulna másfelé és utána kiabál a gyerek, akkor visszajön és kezdi elölről a műsort.
Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
|
| | | [válaszok erre: #83479 #83480] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|