Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499782/5 Témák: 19704 Tagok: 113676 Legújabb tag: localseoservicesuae Online: (58/8
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
83502. Elküldve: 2010-10-29 16:57:08,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117976.]

Az a jó , annál szebb !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #83503] [előzmény: (83498) hamvasmudi, 2010-10-29 16:36:51]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
83501. Elküldve: 2010-10-29 16:56:36,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117977.]

Szép , ha én mondom ! icon32.gif

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[előzmény: (83499) Fodormenta, 2010-10-29 16:38:33]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83500. Elküldve: 2010-10-29 16:41:36,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117978.]

Szép icon25.gif icon22.gif

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (83499) Fodormenta, 2010-10-29 16:38:33]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
83499. Elküldve: 2010-10-29 16:38:33,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117979.]

Itt egy fekete, farkatlan kan mudi: icon22.gif
PA290029.JPG
Marcipánból van... icon21.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[válaszok erre: #83500 #83501 #83504] [előzmény: (83474) Szilaj, 2010-10-29 13:25:15]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83498. Elküldve: 2010-10-29 16:36:51,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117980.]

Csak a maszk a fenekéig húzódik icon25.gif

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #83502] [előzmény: (83493) Gulakuti, 2010-10-29 16:03:59]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83497. Elküldve: 2010-10-29 16:35:25,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117981.]

Te olvastad azt az eredményt, ami az általunk adott vérmintákból született?
Mert én az alapján írom:
Szürkevillám E és H alom: dd
Kt. Don: Dd
Árkosligeti Fodros Amulett Derűs: Dd
Szürkevillám Nádor: Dd
Szürkevillám Nagyúr: DD

Kék-dog szindróma Kilvan kennel, Nani

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #83559] [előzmény: (83436) sárkánykutya, 2010-10-29 11:26:36]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83496. Elküldve: 2010-10-29 16:27:51,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117982.]

Hülyeség az egész így.
Annak idején Zsíros Csaba fakó-barnának törzskönyveztette az izabella színt, és tenyésztett is vele.
Úgy hívják Nyírségfia Aranka, és megtalálható a Kőrösháti-Pásztor Juhar ősei között.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (83438) sárkánykutya, 2010-10-29 11:27:46]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83495. Elküldve: 2010-10-29 16:19:31,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117983.]

Végre!
Legalább már nem csak én látom így!

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (83435) sárkánykutya, 2010-10-29 11:23:42]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
83494. Elküldve: 2010-10-29 16:10:26,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117984.]

Az első cifra törzskönyves mudi Picúr volt ha jól tudom , Szabó Zsuzsa törzskönyveztette ! Én meg jól ismerem azt aki eladta neki !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #83540 #83552] [előzmény: (83487) sárkánykutya, 2010-10-29 15:15:15]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
83493. Elküldve: 2010-10-29 16:03:59,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117985.]

Engem a genetikája nem nagyon érdekel , az a lényege , hogy azt írta , minden féle kép a mudi standard színe !
Ja , és úgy kezdődik a mudi bemutatása hogy Az Ezer színű mudi !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #83498] [előzmény: (83489) sárkánykutya, 2010-10-29 15:15:57]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
83492. Elküldve: 2010-10-29 15:58:48,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117986.]

Igen, a jó ösztönű kutya szerintem is érzi, hogy a gyerek még "kölyök", tehát úgy is bánik vele, ahogyan általában a falkában bánnak a kölykökkel, vagyis finoman kezeli. De ehhez hozzá kell tartozzon, hogy az embert a kutya rangban fölötte állónak tekintse, hiszen a rangsorban följebb lévők kölykei általában a falkasorrendben az anyjukkal azonos szinten állnak a ranglétrán. Ha a kutya ezt nem tudja, nem érzi, akkor bizony előfordulhat, hogy "fenyíti" a gyereket, tehát dominánsan viselkedik vele szemben. Ha félelemből harap, az megint más dolog. Szóval egy egészséges idegrendszerű és helyén kezelt kutya nagy valószínűséggel nem bántja a gyereket. Ha fél tőle, akkor is inkább elkerüli lehetőség szerint.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (83488) lhakhang, 2010-10-29 15:15:29]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
83491. Elküldve: 2010-10-29 15:50:25,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117987.]

icon20.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (83490) sárkánykutya, 2010-10-29 15:17:21]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
83490. Elküldve: 2010-10-29 15:17:21,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117988.]

Ne ezzel a képpel indítsd internetes kutyaszépségversenyen... icon18.gif icon19.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #83491] [előzmény: (83455) Fodormenta, 2010-10-29 12:33:07]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
83489. Elküldve: 2010-10-29 15:15:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117989.]

icon32.gif , leszámítva, hogy a genetikai része kicsit elavult icon21.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #83493] [előzmény: (83444) Gulakuti, 2010-10-29 11:56:37]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lhakhang



Tagság: 2005-03-23 22:43:07
Tagszám: #17030
Hozzászólások: 3124
83488. Elküldve: 2010-10-29 15:15:29,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117990.]

Nekem ugyebár két kan kutyám van, egy 6 éves tibet terrier és egy másfél éves puli. Zebu, a tibeti teljesen nyugodtan viselkedik, mikor a 4 éves unokahúgom közelít felé, hagyja magát simizni, szaglássza a kiscsajt, játszani nem játszik, nem az a fajta. Emír láthatólag örül a kiscsajnak, viszi neki a labdát, h. rúgja el neki és akár el is veheti tőle Réka a lasztit, semmi gond.
(természetesen ez idő alatt én mindvégig ott vagyok velük az udvaron)

Ami érdekes számomra, h. kisgyereket nagyon ritkán látnak, évi egypárszor csak, s ennyire jól "kezelik". Ennél is meghökkentőbb volt, h. még a félig kölyök Emír pulim sem ugrik fel a gyerekre, pedig amúgy szokása. Mintha érezné, h. nem kész ember icon27.gif icon79.gif

"Ha nem lehetsz csillag az égen, légy világító lámpás egy kis szobában"
[válaszok erre: #83492] [előzmény: (83481) Híres, 2010-10-29 14:00:17]
Kiváló dolgozó
lhakhang adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
83487. Elküldve: 2010-10-29 15:15:15,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117991.]

Ha tudnám, már elmondtam volna. icon25.gif

De gondolom, ugyanúgy, mint a többi európai juhászkutya fajtába, hisz valahol mindegyik rokona a másiknak. És a legtöbben meg is találod a cifra színt.

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #83494] [előzmény: (83442) Gulakuti, 2010-10-29 11:34:56]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
83486. Elküldve: 2010-10-29 15:11:57,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117992.]

Robi, hidd el, én tudom, milyen a csíkos, és azt is tudom, hogy néz ki egy csíkos, amelyiken a hangsúlyos sötét területeken nem kivehetőek a csíkok,csak a világosabb részeken. És pont így néz ki, mint ez a kutya. icon25.gif (De a csíknak látszó sávok a lábán lehetnek az ordas mintázat részei is, szóval nem 100%, de nem is azt mondtam).

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[előzmény: (83437) Gulakuti, 2010-10-29 11:26:38]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lhakhang



Tagság: 2005-03-23 22:43:07
Tagszám: #17030
Hozzászólások: 3124
83485. Elküldve: 2010-10-29 15:05:18,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117993.]

én is nagy rajongója vagyok! A lénye, a hangja, az egyedisége icon22.gif icon22.gif Szuper! icon41.gif

"Ha nem lehetsz csillag az égen, légy világító lámpás egy kis szobában"
[előzmény: (83451) Gulakuti, 2010-10-29 12:21:26]
Kiváló dolgozó
lhakhang adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lhakhang



Tagság: 2005-03-23 22:43:07
Tagszám: #17030
Hozzászólások: 3124
83484. Elküldve: 2010-10-29 15:04:09,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117994.]

icon50.gif

icon75.gif icon75.gif
Ha lesz lemez, nálam is ott lesz a fa alatt...saját részre icon21.gif icon41.gif

"Ha nem lehetsz csillag az égen, légy világító lámpás egy kis szobában"
[előzmény: (83446) Fodormenta, 2010-10-29 12:00:27]
Kiváló dolgozó
lhakhang adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
83483. Elküldve: 2010-10-29 14:05:49,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117995.]

icon32.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (83482) Fend, 2010-10-29 14:02:33]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fend



Tagság: 2007-08-12 21:21:24
Tagszám: #48028
Hozzászólások: 7700
83482. Elküldve: 2010-10-29 14:02:33,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117996.]

Háát akkor nálunk ez a két idősebb kutya esetében van így,mert ők hamarabb voltak mint Viki.
A két fiatal meg hozzászokott.



"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
[válaszok erre: #83483] [előzmény: (83481) Híres, 2010-10-29 14:00:17]
Kiváló dolgozó
Fend adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
83481. Elküldve: 2010-10-29 14:00:17,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117997.]

Amikor Bokrétáék születtek, nem volt kicsi gyerek a családban és utána sem élt kisgyerek közelében soha. Szóval szerintem pontosan a született idegrendszer és az ösztönök látszanak a kutyákon ilyen esetben. Ugyanis egyik kutyámnak sem voltak gyakorlatilag semmilyen közeli kapcsolatai, élményei pici gyerekekkel idáig. Ezért volt érdekes az összehasonlítás.

Borsónál más lenne a helyzet, mert ő kicsi kora óta egy iskola mellett lakik és a kisiskolások szinte naponta járnak át hozzá, simogatni, barátkozni. Nála elképzelhető, hogy a gyerekekhez való szocializáció miatt viselkedik helyesen gyerekek jelenlétében és igen nehéz lenne megállapítani, hogy születetten ilyen-e vagy a neveltetése miatt. Mivel azonban Bokréta alomtestvére, így valószínűleg az ő viselkedésében mindkét tényező szerepet játszik.

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #83482 #83488] [előzmény: (83480) Fend, 2010-10-29 13:50:52]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fend



Tagság: 2007-08-12 21:21:24
Tagszám: #48028
Hozzászólások: 7700
83480. Elküldve: 2010-10-29 13:50:52,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117998.]

Ez milyen érdekes.
Szerintem nagyon látszik hogyan nevelkedik fel egy kutya,vagy mit szokik meg maga körül.
Nálunk is Ancsi kifejezetten szereti Vikit,de a többiek is örömmel mennek hozzá.



"Nincs az a hit, mely töretlen maradna, kivéve egy igazán hűséges kutyáét."
Konrad Lorenz
[válaszok erre: #83481] [előzmény: (83478) Híres, 2010-10-29 13:41:09]
Kiváló dolgozó
Fend adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Fodormenta



Tagság: 2008-03-14 08:12:46
Tagszám: #57053
Hozzászólások: 3201
83479. Elküldve: 2010-10-29 13:45:21,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[117999.]

icon32.gif

Menta

Pilisi Csirkefogó kennel
Blog
[előzmény: (83478) Híres, 2010-10-29 13:41:09]
Kiváló dolgozó
Fodormenta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
83478. Elküldve: 2010-10-29 13:41:09,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118000.]

Nem is meséltem, hogy apránként leteszteltem a kutyáimat Biankára. Tudni kell, hogy Biankát megtanítottuk rá, hogy nem bánthatja a kutyákat. Nem ütheti, nem húzhatja a szőrét. Csak simogatni és puszilgatni szabad (bár a puszitól Gina mindig frászt kap)

A következő eredményeket kaptam:

1. Sziszi nem szereti, ha a gyerek piszkálja, inkább odébbmegy és távolabbról szemléli, de teljesen nyugodt marad.

2. Áfonya fél tőle, menekül, elbújik, ha a gyerek közelít, kis idő múlva megnyugszik, előjön és megszaglássza Biankát, a farkát is csóválja egy kicsit.

3. Barackot nem merjük a közelébe engedni, mert volt már rá példa, hogy ijedtében odakapott, amikor egy gyerek megsimogatta. Nem szeretnénk sem a kutyát, sem a gyereket kitenni ennek.

4. Csiriz és a kölykök egyaránt tapintatlanul nyalják és felugrálnak rá.

5. Tücsök dörgölőzik, mint egy cica, de olyan erősen nyomul, hogy felborítja a gyereket.

6. Utoljára hagytam Bokrétát, mert gyerek mellett ő viselkedik a legtökéletesebben. Odamegy, csóválja a farkát, puszit oszt és úgy mozog, hogy véletlenül se borítsa fel a gyereket, hanyatt fekszik és vakartatja a hasát. Ha elindulna másfelé és utána kiabál a gyerek, akkor visszajön és kezdi elölről a műsort. icon22.gif



Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #83479 #83480]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.021345853805542 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail