Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499872/3 Témák: 19748 Tagok: 113681 Legújabb tag: echo2215 Online: (184/15
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Mudi Fajtamentő Egyesület

    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 

Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
83377. Elküldve: 2010-10-28 22:16:52,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118101.]

Láttam csíkosat is , ezzel sincs baj , sok színű fajta !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #83411] [előzmény: (83367) hamvasmudi, 2010-10-28 22:11:08]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
83376. Elküldve: 2010-10-28 22:14:54,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118102.]

Tudom , Van tenyész szemlés Hamvas barna , Barna cifra , Hamvas cifra , sőt még világgyőztes címet is kaphat !
Nekem tényleg nem gáz , mert tetszenek , csak akkor konkrétan szeretném tudni , a miértjét , az Ordas kitúrásának !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #83380] [előzmény: (83365) Dió66, 2010-10-28 22:10:30]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83375. Elküldve: 2010-10-28 22:14:37,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118103.]

Elloptam a képeidet icon53.gif icon53.gif icon53.gif
Imádom!!!! icon22.gif icon22.gif icon22.gif icon22.gif icon22.gif
Tiszta apja!

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #83379 #83383] [előzmény: (83364) Szilaj, 2010-10-28 22:09:59]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
83374. Elküldve: 2010-10-28 22:14:29,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118104.]

Ne hízlald el szegényt! Inkább add nekem! icon22.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[előzmény: (83372) sompi, 2010-10-28 22:13:27]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dió66



Tagság: 2008-10-25 18:40:51
Tagszám: #64826
Hozzászólások: 704
83373. Elküldve: 2010-10-28 22:13:47,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118105.]

Tök jó nekik! icon25.gif icon50.gif
[előzmény: (83370) hamvasmudi, 2010-10-28 22:12:31]
Törzstag
Dió66 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sompi



Tagság: 2003-11-14 18:38:29
Tagszám: #7357
Hozzászólások: 647
83372. Elküldve: 2010-10-28 22:13:27,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118106.]

icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif
[válaszok erre: #83374] [előzmény: (83348) Szilaj, 2010-10-28 21:53:23]
Törzstag
sompi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dió66



Tagság: 2008-10-25 18:40:51
Tagszám: #64826
Hozzászólások: 704
83371. Elküldve: 2010-10-28 22:13:03,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118107.]

Mondtam, hogy a mudi színe fekete. icon25.gif icon25.gif icon25.gif icon50.gif
[előzmény: (83366) Gulakuti, 2010-10-28 22:10:34]
Törzstag
Dió66 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83370. Elküldve: 2010-10-28 22:12:31,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118108.]

Mert nem zárja ki a standard.
Sőt!
Szerencsétlenek egyszerre két standard színt is magukon viselnek.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #83373] [előzmény: (83365) Dió66, 2010-10-28 22:10:30]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dió66



Tagság: 2008-10-25 18:40:51
Tagszám: #64826
Hozzászólások: 704
83369. Elküldve: 2010-10-28 22:12:22,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118109.]

icon50.gif icon50.gif icon50.gif
[előzmény: (83368) chanelNo6, 2010-10-28 22:11:59]
Törzstag
Dió66 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


chanelNo6



Tagság: 2008-11-30 21:58:00
Tagszám: #66182
Hozzászólások: 1313
83368. Elküldve: 2010-10-28 22:11:59,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118110.]

ha a mudisok közt ilyen ellenállásokba ütközöl, a másik megértése 0, mindenki mást akar mást csinál ,semmiben nincs egyetértés, nos, akkor valóban nincs miről beszélni.
icon50.gif icon50.gif icon50.gif icon50.gif icon43.gif

www.mudi4ever.lapunk.hu
[válaszok erre: #83369] [előzmény: (83361) Gulakuti, 2010-10-28 22:07:16]
Kiváló dolgozó
chanelNo6 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83367. Elküldve: 2010-10-28 22:11:08,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118111.]

Akkor várj a MEOE-ra.

Láttatok már olyan ordast, ami merle is egyszerre?

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #83377] [előzmény: (83361) Gulakuti, 2010-10-28 22:07:16]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
83366. Elküldve: 2010-10-28 22:10:34,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118112.]

Szerintem itt egy a lényeg , ami előjön azt vagy megtartjuk , vagy legyen csak fekete !
Minden színt össze vissza kavarhatuk , amit nem ellenzek , de akkor ne is csodálkozzunk semmin !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #83371 #83378]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dió66



Tagság: 2008-10-25 18:40:51
Tagszám: #64826
Hozzászólások: 704
83365. Elküldve: 2010-10-28 22:10:30,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118113.]

Robi ez nem lenne probléma hidd el. A mudisokon belül több a probléma. Előbb itt kellene egyetérteni, ami nehezen megy, ha egyáltalán megy. Egy rakás nem sztenderd színnel tenyészetnek, kiállításra járnak minden gond nélkül. Akkor ki van most? Söt ezek a színek még nyernek is. Mi okból? Mi van ilyenkor? Na ezt magyarázd meg! Miről megy a vita?
[válaszok erre: #83370 #83376] [előzmény: (83361) Gulakuti, 2010-10-28 22:07:16]
Törzstag
Dió66 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
83364. Elküldve: 2010-10-28 22:09:59,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118114.]

Nem. Genetikailag. Mé' tán nem láttad, hogy kopasz?

hmvshely_061.jpg

Különösen a füle

Kavasi_kirandulas_2007_08_18___1_.jpg

icon53.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #83375] [előzmény: (83359) hamvasmudi, 2010-10-28 22:06:06]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83363. Elküldve: 2010-10-28 22:09:18,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118115.]

Ezt írtam én is DD és Dd fekete icon20.gif icon20.gif icon20.gif

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (83356) Dió66, 2010-10-28 22:03:04]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83362. Elküldve: 2010-10-28 22:08:31,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118116.]

Egész pontosan Fényes: 30-50 cm, és Anghy: 40-50 cm, és a jkv szerint is 30-50 cm bottal mérve.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (83352) Dió66, 2010-10-28 21:58:52]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gulakuti



Tagság: 2006-11-11 10:30:59
Tagszám: #36988
Hozzászólások: 10958
83361. Elküldve: 2010-10-28 22:07:16,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118117.]

Ordas van , ordast örökítő is van bőven , de addig nem merik a tenyésztők egy része , felnevelni amíg , ilyen a hozzá állás irántuk , mint most ! Ha csak azt mondaná a MEOE , hogy kapunk egy évet , és mutassunk be x számú ordast , simán menne a dolog !

Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
[válaszok erre: #83365 #83367 #83368] [előzmény: (83353) hamvasmudi, 2010-10-28 22:00:42]
Kiváló dolgozó
Gulakuti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


chanelNo6



Tagság: 2008-11-30 21:58:00
Tagszám: #66182
Hozzászólások: 1313
83360. Elküldve: 2010-10-28 22:06:37,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118118.]

icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif

www.mudi4ever.lapunk.hu
[előzmény: (83356) Dió66, 2010-10-28 22:03:04]
Kiváló dolgozó
chanelNo6 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83359. Elküldve: 2010-10-28 22:06:06,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118119.]

Mert nullással átnyírtad? icon21.gif

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #83364] [előzmény: (83357) Szilaj, 2010-10-28 22:04:44]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83358. Elküldve: 2010-10-28 22:05:24,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118120.]

Nekem meg adataim is vannak.
Tőlem ugyanis elvárható, hogy ne azzal indokoljak, hogy csak.

Gondolom. Akkor nyilván azt is mérlegeltétek, hogy a cifráknál is átfed az ordas, valamint a barna és hamvas alapon is megjelenik, ugyanis más-más génhelyen örölkődik.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[előzmény: (83354) chanelNo6, 2010-10-28 22:02:17]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilaj



Tagság: 2004-02-13 18:19:55
Tagszám: #8720
Hozzászólások: 29802
83357. Elküldve: 2010-10-28 22:04:44,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118121.]

Szilaj kék. És tökkopasz. icon21.gif

Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
[válaszok erre: #83359] [előzmény: (83353) hamvasmudi, 2010-10-28 22:00:42]
Kiváló dolgozó
Szilaj adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Dió66



Tagság: 2008-10-25 18:40:51
Tagszám: #64826
Hozzászólások: 704
83356. Elküldve: 2010-10-28 22:03:04,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118122.]

Nem az összes hamvasról beszéltem, nem kell félre érteni. De tény, hogy sok a kopasz és tény, hogy sokfajtában bertiltották ezt a színt. Most nem azt mondom, hogy be kell tiltani. Egyébbként is a mudi színe fekete. icon25.gif Ezt a horvátok még is tudják. icon25.gif
[válaszok erre: #83360 #83363] [előzmény: (83353) hamvasmudi, 2010-10-28 22:00:42]
Törzstag
Dió66 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83355. Elküldve: 2010-10-28 22:02:33,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118123.]

Ezt én is tudom.
Tessék törzskönyvi adatokat hozni, hogy szép számmal jönnek elő.
Bemondásra nem ad a MEOE. Elő kell terjeszteni, és megindokolni.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #83438] [előzmény: (83351) chanelNo6, 2010-10-28 21:57:57]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


chanelNo6



Tagság: 2008-11-30 21:58:00
Tagszám: #66182
Hozzászólások: 1313
83354. Elküldve: 2010-10-28 22:02:17,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118124.]

Nem dobálózunk. Konkrét elképzeléseink vannak icon32.gif icon32.gif icon32.gif icon32.gif

www.mudi4ever.lapunk.hu
[válaszok erre: #83358] [előzmény: (83353) hamvasmudi, 2010-10-28 22:00:42]
Kiváló dolgozó
chanelNo6 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hamvasmudi



Tagság: 2010-08-26 02:39:30
Tagszám: #87957
Hozzászólások: 1044
83353. Elküldve: 2010-10-28 22:00:42,

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

[118125.]

Ha az össze kopasz hamvast megvizsgáltatjátok mind genetikailag, mind egészségügyileg, akkor elfogadom, hogy problémásak a hamvasok. Addig csak dobálództok a szavakkal.
Nálam egyetlen kopaszodó hamvas sem született.
Az eddigi genetikai vizsgálat szerint pld. a hamvasok zöme nem is kék(dd), hanem éppenséggel Dd vagy DD feketének kéne lennie. A hamvas szint eddig ismeretlen higító gén okozza.

Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
[válaszok erre: #83354 #83356 #83357 #83361 #83436] [előzmény: (83349) Dió66, 2010-10-28 21:55:53]
Kiváló dolgozó
hamvasmudi adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Mudi

(üzenet: 201418, Kutya)
 
    / 8057 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.022983074188232 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail