[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83377. Elküldve: 2010-10-28 22:16:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118101.] |
Láttam csíkosat is , ezzel sincs baj , sok színű fajta !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83411] |
[előzmény: (83367) hamvasmudi, 2010-10-28 22:11:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83376. Elküldve: 2010-10-28 22:14:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118102.] |
Tudom , Van tenyész szemlés Hamvas barna , Barna cifra , Hamvas cifra , sőt még világgyőztes címet is kaphat !
Nekem tényleg nem gáz , mert tetszenek , csak akkor konkrétan szeretném tudni , a miértjét , az Ordas kitúrásának !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83380] |
[előzmény: (83365) Dió66, 2010-10-28 22:10:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83375. Elküldve: 2010-10-28 22:14:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118103.] |
Elloptam a képeidet
Imádom!!!!
Tiszta apja!
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #83379 #83383] |
[előzmény: (83364) Szilaj, 2010-10-28 22:09:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
83374. Elküldve: 2010-10-28 22:14:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118104.] |
Ne hízlald el szegényt! Inkább add nekem!
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | |
[előzmény: (83372) sompi, 2010-10-28 22:13:27] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83373. Elküldve: 2010-10-28 22:13:47, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118105.] |
Tök jó nekik!
|
| | |
[előzmény: (83370) hamvasmudi, 2010-10-28 22:12:31] |
|
Törzstag
|
|
 sompi

Tagság: 2003-11-14 18:38:29 Tagszám: #7357 Hozzászólások: 647 |
83372. Elküldve: 2010-10-28 22:13:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118106.] |
|
| | | [válaszok erre: #83374] |
[előzmény: (83348) Szilaj, 2010-10-28 21:53:23] |
|
Törzstag
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83371. Elküldve: 2010-10-28 22:13:03, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118107.] |
Mondtam, hogy a mudi színe fekete.
|
| | |
[előzmény: (83366) Gulakuti, 2010-10-28 22:10:34] |
|
Törzstag
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83370. Elküldve: 2010-10-28 22:12:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118108.] |
Mert nem zárja ki a standard.
Sőt!
Szerencsétlenek egyszerre két standard színt is magukon viselnek.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #83373] |
[előzmény: (83365) Dió66, 2010-10-28 22:10:30] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83369. Elküldve: 2010-10-28 22:12:22, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118109.] |
|
| | |
[előzmény: (83368) chanelNo6, 2010-10-28 22:11:59] |
|
Törzstag
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
83368. Elküldve: 2010-10-28 22:11:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118110.] |
ha a mudisok közt ilyen ellenállásokba ütközöl, a másik megértése 0, mindenki mást akar mást csinál ,semmiben nincs egyetértés, nos, akkor valóban nincs miről beszélni.
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | | [válaszok erre: #83369] |
[előzmény: (83361) Gulakuti, 2010-10-28 22:07:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83367. Elküldve: 2010-10-28 22:11:08, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118111.] |
Akkor várj a MEOE-ra.
Láttatok már olyan ordast, ami merle is egyszerre?
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #83377] |
[előzmény: (83361) Gulakuti, 2010-10-28 22:07:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83366. Elküldve: 2010-10-28 22:10:34, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118112.] |
Szerintem itt egy a lényeg , ami előjön azt vagy megtartjuk , vagy legyen csak fekete !
Minden színt össze vissza kavarhatuk , amit nem ellenzek , de akkor ne is csodálkozzunk semmin !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83371 #83378] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83365. Elküldve: 2010-10-28 22:10:30, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118113.] |
Robi ez nem lenne probléma hidd el. A mudisokon belül több a probléma. Előbb itt kellene egyetérteni, ami nehezen megy, ha egyáltalán megy. Egy rakás nem sztenderd színnel tenyészetnek, kiállításra járnak minden gond nélkül. Akkor ki van most? Söt ezek a színek még nyernek is. Mi okból? Mi van ilyenkor? Na ezt magyarázd meg! Miről megy a vita?
|
| | | [válaszok erre: #83370 #83376] |
[előzmény: (83361) Gulakuti, 2010-10-28 22:07:16] |
|
Törzstag
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
83364. Elküldve: 2010-10-28 22:09:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118114.] |
Nem. Genetikailag. Mé' tán nem láttad, hogy kopasz?
Különösen a füle
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #83375] |
[előzmény: (83359) hamvasmudi, 2010-10-28 22:06:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83363. Elküldve: 2010-10-28 22:09:18, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118115.] |
Ezt írtam én is DD és Dd fekete
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (83356) Dió66, 2010-10-28 22:03:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83362. Elküldve: 2010-10-28 22:08:31, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118116.] |
Egész pontosan Fényes: 30-50 cm, és Anghy: 40-50 cm, és a jkv szerint is 30-50 cm bottal mérve.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (83352) Dió66, 2010-10-28 21:58:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83361. Elküldve: 2010-10-28 22:07:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118117.] |
Ordas van , ordast örökítő is van bőven , de addig nem merik a tenyésztők egy része , felnevelni amíg , ilyen a hozzá állás irántuk , mint most ! Ha csak azt mondaná a MEOE , hogy kapunk egy évet , és mutassunk be x számú ordast , simán menne a dolog !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83365 #83367 #83368] |
[előzmény: (83353) hamvasmudi, 2010-10-28 22:00:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
83360. Elküldve: 2010-10-28 22:06:37, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118118.] |
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | |
[előzmény: (83356) Dió66, 2010-10-28 22:03:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83359. Elküldve: 2010-10-28 22:06:06, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118119.] |
Mert nullással átnyírtad?
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #83364] |
[előzmény: (83357) Szilaj, 2010-10-28 22:04:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83358. Elküldve: 2010-10-28 22:05:24, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118120.] |
Nekem meg adataim is vannak.
Tőlem ugyanis elvárható, hogy ne azzal indokoljak, hogy csak.
Gondolom. Akkor nyilván azt is mérlegeltétek, hogy a cifráknál is átfed az ordas, valamint a barna és hamvas alapon is megjelenik, ugyanis más-más génhelyen örölkődik.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (83354) chanelNo6, 2010-10-28 22:02:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
83357. Elküldve: 2010-10-28 22:04:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118121.] |
Szilaj kék. És tökkopasz.
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #83359] |
[előzmény: (83353) hamvasmudi, 2010-10-28 22:00:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83356. Elküldve: 2010-10-28 22:03:04, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118122.] |
Nem az összes hamvasról beszéltem, nem kell félre érteni. De tény, hogy sok a kopasz és tény, hogy sokfajtában bertiltották ezt a színt. Most nem azt mondom, hogy be kell tiltani. Egyébbként is a mudi színe fekete. Ezt a horvátok még is tudják.
|
| | | [válaszok erre: #83360 #83363] |
[előzmény: (83353) hamvasmudi, 2010-10-28 22:00:42] |
|
Törzstag
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83355. Elküldve: 2010-10-28 22:02:33, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118123.] |
Ezt én is tudom.
Tessék törzskönyvi adatokat hozni, hogy szép számmal jönnek elő.
Bemondásra nem ad a MEOE. Elő kell terjeszteni, és megindokolni.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #83438] |
[előzmény: (83351) chanelNo6, 2010-10-28 21:57:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
83354. Elküldve: 2010-10-28 22:02:17, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118124.] |
Nem dobálózunk. Konkrét elképzeléseink vannak
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | | [válaszok erre: #83358] |
[előzmény: (83353) hamvasmudi, 2010-10-28 22:00:42] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83353. Elküldve: 2010-10-28 22:00:42, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118125.] |
Ha az össze kopasz hamvast megvizsgáltatjátok mind genetikailag, mind egészségügyileg, akkor elfogadom, hogy problémásak a hamvasok. Addig csak dobálództok a szavakkal.
Nálam egyetlen kopaszodó hamvas sem született.
Az eddigi genetikai vizsgálat szerint pld. a hamvasok zöme nem is kék(dd), hanem éppenséggel Dd vagy DD feketének kéne lennie. A hamvas szint eddig ismeretlen higító gén okozza.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #83354 #83356 #83357 #83361 #83436] |
[előzmény: (83349) Dió66, 2010-10-28 21:55:53] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|