[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83352. Elküldve: 2010-10-28 21:58:52, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118126.] |
De az ő általuk készített sztenderdben a marmagásság 40-50 cm. Nincs szó 38 cm-es csivavákról.
|
| | | [válaszok erre: #83362] |
[előzmény: (83350) hamvasmudi, 2010-10-28 21:56:50] |
|
Törzstag
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
83351. Elküldve: 2010-10-28 21:57:57, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118127.] |
most 2010-et irunk
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | | [válaszok erre: #83355] |
[előzmény: (83350) hamvasmudi, 2010-10-28 21:56:50] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83350. Elküldve: 2010-10-28 21:56:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118128.] |
A standard módosítást indokolni is kell.
Szerinted milyen adatokkal lehet példálózni, amikor ezeket a kölyköket általában nem törzskönyvezik? Nincs, vagy alig van nyoma.
Ráadásul sem Anghy nem támogatta, sem Fényes az írásaiban. Sőt! Az 1936. III. 24-i tenyészállatvásáron készült jegyzőkönyv szerint mint kiküszöbölendő HIBA szerepel.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #83351 #83352] |
[előzmény: (83347) chanelNo6, 2010-10-28 21:51:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83349. Elküldve: 2010-10-28 21:55:53, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118129.] |
Mindenestere az biztos, hogy típusos kutyákat kell tenyészteni és egészségeseket. sajnos van néhány sztenderd szín, amelyekhez elég sok probléma kötődik. Az ordashoz ellenben nem. Szerintem semmivel sem idegenebb a fajtától, mint a cifra vagy a hamvas.
|
| | | [válaszok erre: #83353] |
[előzmény: (83347) chanelNo6, 2010-10-28 21:51:35] |
|
Törzstag
|
|
 Szilaj

Tagság: 2004-02-13 18:19:55 Tagszám: #8720 Hozzászólások: 29802 |
83348. Elküldve: 2010-10-28 21:53:23, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118130.] |
Vemhes?
Mudi Fajtamentő Egyesület
"A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"
|
| | | [válaszok erre: #83372] |
[előzmény: (83322) sompi, 2010-10-28 21:33:18] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
83347. Elküldve: 2010-10-28 21:51:35, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118131.] |
a mostani tenyésztőket kell megkérdezni ez ügyben, szerintem. erről-is -szól a standardmódositás.
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | | [válaszok erre: #83349 #83350] |
[előzmény: (83340) hamvasmudi, 2010-10-28 21:48:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83346. Elküldve: 2010-10-28 21:51:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118132.] |
A cifra szín is később került be a mudiba
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (83340) hamvasmudi, 2010-10-28 21:48:20] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83345. Elküldve: 2010-10-28 21:51:27, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118133.] |
Az a helyzet, hogy ez még akár csíkos is lehetett születésekor.
A maszkos fakó pumi és puli ugyanis sokszor csíkosnak születik, és mert nem sima a szőre, később a maszkosság marad egyértelműnek.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | |
[előzmény: (83338) markiklara, 2010-10-28 21:44:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83344. Elküldve: 2010-10-28 21:50:58, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118134.] |
Igen ez egy mudi. Ezt nem lehet eltéveszteni, de sztenderd színűek között sok van, ami nem is hasonlít.
|
| | |
[előzmény: (83338) markiklara, 2010-10-28 21:44:05] |
|
Törzstag
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83343. Elküldve: 2010-10-28 21:49:50, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118135.] |
Fényes és Anghi két ember "csak". a juhászok ezekszerint (és mások is akarják).
|
| | |
[előzmény: (83340) hamvasmudi, 2010-10-28 21:48:20] |
|
Törzstag
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
83342. Elküldve: 2010-10-28 21:49:36, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118136.] |
és ez a kutya nem hasonlit a németjuhászhoz, sztem , bár a másik kettő sem
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | |
[előzmény: (83338) markiklara, 2010-10-28 21:44:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
83341. Elküldve: 2010-10-28 21:48:29, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118137.] |
ez frenetikus
ezt kellene bevonni a tenyésztésbe. én felvállalom.
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | |
[előzmény: (83338) markiklara, 2010-10-28 21:44:05] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hamvasmudi

Tagság: 2010-08-26 02:39:30 Tagszám: #87957 Hozzászólások: 1044 |
83340. Elküldve: 2010-10-28 21:48:20, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118138.] |
Az a gond az ordassal, hogy már Fényes és Anghy sem akarta.
A többi színt viszont ők írták le. A fakó, hamvas és cifra elnevezések tőlük lettek átvéve.
Zsófi, Sába, Pisze és a többiek
"A kiskutya a természet kínálta gyógyír a szeretet hiányára...és az élet sok egyéb bajára is." Richard Allan Palm
www.hamvasmudi.fw.hu
http://gallery.site.hu/u/Hamvasmudik/
|
| | | [válaszok erre: #83343 #83346 #83347] |
[előzmény: (83333) Gulakuti, 2010-10-28 21:38:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83339. Elküldve: 2010-10-28 21:45:07, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118139.] |
Hát Robi, mindenesetre a hitvány szőrtelen, degenerált hamvasokhoz képest ez felüdülés.
|
| | |
[előzmény: (83337) Gulakuti, 2010-10-28 21:43:28] |
|
Törzstag
|
|
 markiklara

Tagság: 2008-05-28 20:54:30 Tagszám: #59811 Hozzászólások: 3258 |
83338. Elküldve: 2010-10-28 21:44:05, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118140.] |
Ő pedig Bojtár.Bátyám apósának aki kisgyermekkora óta juhász, a jelenlegi hajtókutyája.
születetten farkatlan.
Kunok Kincse Kennel honlapja
"...csak az üres kalász tartja fel a fejét, a gabonaszemmel teli meghajlik..." (Márki Elek)
|
| | | [válaszok erre: #83341 #83342 #83344 #83345 #83435] |
[előzmény: (83328) markiklara, 2010-10-28 21:35:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83337. Elküldve: 2010-10-28 21:43:28, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118141.] |
És most jön a lényeg ! A nyirségfia , a Királytelki , a lehet mondani , hogy ő miattuk létezik a mudi , és felvállalják az Ordast , akkor megint nincs miről beszélni !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83339] |
[előzmény: (83335) Dió66, 2010-10-28 21:39:49] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 chanelNo6

Tagság: 2008-11-30 21:58:00 Tagszám: #66182 Hozzászólások: 1313 |
83336. Elküldve: 2010-10-28 21:40:54, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118142.] |
max a kiállitáson, ha meglátnák
www.mudi4ever.lapunk.hu
|
| | |
[előzmény: (83328) markiklara, 2010-10-28 21:35:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83335. Elküldve: 2010-10-28 21:39:49, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118143.] |
Ez igaz.
|
| | | [válaszok erre: #83337] |
[előzmény: (83333) Gulakuti, 2010-10-28 21:38:46] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83334. Elküldve: 2010-10-28 21:39:44, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118144.] |
Csak Magyar van sárgában !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | |
[előzmény: (83332) sompi, 2010-10-28 21:38:14] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83333. Elküldve: 2010-10-28 21:38:46, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118145.] |
A Nyirségfia sem sumákol , ő is mutatott ordas kölyköket !
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83335 #83340] |
[előzmény: (83331) Dió66, 2010-10-28 21:36:48] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sompi

Tagság: 2003-11-14 18:38:29 Tagszám: #7357 Hozzászólások: 647 |
83332. Elküldve: 2010-10-28 21:38:14, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118146.] |
Tudom, a pórázod meg még mindig nálam van!
Sárga grey megvan? Whippi most nekem is van, meg 2 orosz. (Nyina versenyzik)
|
| | | [válaszok erre: #83334] |
[előzmény: (83330) Gulakuti, 2010-10-28 21:36:16] |
|
Törzstag
|
|
 Dió66

Tagság: 2008-10-25 18:40:51 Tagszám: #64826 Hozzászólások: 704 |
83331. Elküldve: 2010-10-28 21:36:48, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118147.] |
Legalább is ezek vállalják fel. A többi sumákol.
|
| | | [válaszok erre: #83333] |
[előzmény: (83329) sompi, 2010-10-28 21:35:59] |
|
Törzstag
|
|
 Gulakuti

Tagság: 2006-11-11 10:30:59 Tagszám: #36988 Hozzászólások: 10958 |
83330. Elküldve: 2010-10-28 21:36:16, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118148.] |
Az bizony !
De van Agaram is sőt Whipett is
Gulakuti kennel
Galériám
Felkutattam a családfámat, és rájöttem, hogy én vagyok
|
| | | [válaszok erre: #83332] |
[előzmény: (83324) sompi, 2010-10-28 21:34:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 sompi

Tagság: 2003-11-14 18:38:29 Tagszám: #7357 Hozzászólások: 647 |
83329. Elküldve: 2010-10-28 21:35:59, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118149.] |
Gulakuti? Királytelki? (mást nem ismerek )
|
| | | [válaszok erre: #83331] |
[előzmény: (83325) chanelNo6, 2010-10-28 21:34:49] |
|
Törzstag
|
|
 markiklara

Tagság: 2008-05-28 20:54:30 Tagszám: #59811 Hozzászólások: 3258 |
83328. Elküldve: 2010-10-28 21:35:32, [KUTYAFAJTÁK] Mudi
|
[118150.] |
A legjobb hajtókutyát elvinni?
Azthiszem ezért megköveznének
Kunok Kincse Kennel honlapja
"...csak az üres kalász tartja fel a fejét, a gabonaszemmel teli meghajlik..." (Márki Elek)
|
| | | [válaszok erre: #83336 #83338] |
[előzmény: (83316) chanelNo6, 2010-10-28 21:31:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Mudi (üzenet: 201418, Kutya) |
|
|
|
|