[KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier (üzenet: 12912, Kutya) |
|
|
|
 animalphoto

Tagság: 2009-11-24 13:45:39 Tagszám: #80089 Hozzászólások: 973 |
8540. Elküldve: 2011-01-18 21:51:08, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4376.] |
És mire odaért volna, hopsz...eltünt!
|
| | |
[előzmény: (8539) GuinessBP, 2011-01-18 20:56:25] |
|
Törzstag
|
|
 GuinessBP

Tagság: 2008-10-04 11:23:37 Tagszám: #64171 Hozzászólások: 270 |
8539. Elküldve: 2011-01-18 20:56:25, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4377.] |
Bár ha jobban belegondolok, nem kevesebbet kellene inni, hanem sokkal kevesebbet! Az oké, hogy mozog veled a HÉV de, hogy ír terriert is látsz közben? Lehet ez nem is pia volt, hanem valami új partyszer?
GuinessBP
|
| | | [válaszok erre: #8540 #8541] |
[előzmény: (8535) haandi, 2011-01-18 15:42:10] |
|
Haladó
|
|
 animalphoto

Tagság: 2009-11-24 13:45:39 Tagszám: #80089 Hozzászólások: 973 |
8538. Elküldve: 2011-01-18 20:49:40, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4378.] |
|
| | |
[előzmény: (8537) GuinessBP, 2011-01-18 20:49:03] |
|
Törzstag
|
|
 GuinessBP

Tagság: 2008-10-04 11:23:37 Tagszám: #64171 Hozzászólások: 270 |
8537. Elküldve: 2011-01-18 20:49:03, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4379.] |
Kevesebbet kellene inni, akkor nincs akkora mozgás!
|
| | | [válaszok erre: #8538] |
[előzmény: (8535) haandi, 2011-01-18 15:42:10] |
|
Haladó
|
|
 yuma

Tagság: 2003-09-05 21:36:42 Tagszám: #6464 Hozzászólások: 4900 |
8536. Elküldve: 2011-01-18 16:08:09, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4380.] |
1991-ben született nálam az első alom,
Egy kutyáról sem tudok, akitől közben született gyermek okán megváltak volna
és sokkal balfékebb gazdik voltak, mint Kristófék( akik azért tapasztalt kutyások), nemegyszer első kutyásként, nulla tapasztalattal, de megbirkóztak a helyzettel
Szóval nem kell túlskerázni
és persze várjuk a Lénárdos /Ginis képeket, természetesen szigorúan privátban, mert meggyőződésem , hogy meszületnek azok is, nem is sokára
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 haandi

Tagság: 2008-07-06 17:37:08 Tagszám: #61208 Hozzászólások: 223 |
8535. Elküldve: 2011-01-18 15:42:10, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4381.] |
Sziasztok,
láttam ma egy ír terriert a pomázi HÉV megállóban.
Mozogott velem a szerelvény, ezért nem tudtam tüzetesebben megszemlélni.
Ki lehetett ?
|
| | | [válaszok erre: #8537 #8539 #8546] |
|
|
Haladó
|
|
 Kefe Koldusszállásról

Tagság: 2005-11-27 13:47:19 Tagszám: #24096 Hozzászólások: 490 |
8534. Elküldve: 2011-01-18 10:29:23, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4382.] |
Szia Csilla!!
Amúgy is nagyon rég beszéltünk, kiváncsi voltam, mi van veletek... én csak szintén az én tapasztalataimat szeretném megosztani veled, szerintem olyan részletesen és tökéletesen elmagyarázta Gero, hogy mi a helyzet...
Nekünk van egy 1 éves kislányunk és 4+2 kutyánk, ill. egy 7 hónapos haslakó kisfiú babánk, és nálunk a következőképp alakult a dolog (ez mind kertes kutya):
Annál a háznál, ahol 4 kutya lakik, van egy undok és gyerekutáló puli-uszkár keverék szukánk, aki 5 éves, és én is sokszor vittem magammal az útjaimra, én tőle féltem a legjobban. A kertünk kutyás és kutyátlan részre van osztva, a kutyáké a nagyobb, mi a sírós csomagot a mi oldalunkon mutattuk először, majd mivel minden nap sétálunk szabadon, az utcán mutattuk meg igazán először a babát a kutyáknak. Amikor kiengedjük őket, szabadon rohangálnak, és az igazat megvallva, nem is érdekelte őket egyáltalán a babakocsi az elején, akár jött belőle hang, akár nem, mert úgy örültek végre a sétának. Ami érdekesebb volt, ahogy nagyobb lett a baba és már ülős kocsiban volt, és kiabált nekik, úgy érzékenységüknek megfelelően "jelentkeztek", először a komondor, aki a legmimózább, után a a hebrencs német vizsla lányunk, aki azonnal sokszor megnyalta, az öreg 14 éves kutyánk, aki igazából csak finoman odaszagolt, majd az undok kis Bogár, aki csak óvatosan megszagolta. Igazából semmi gond enm volt, kicsit féltem, hogy a Bogár meg ne kapja, de mivel én agyonsimogattam a kutyákat és igazából csak azt mondogattam nekik, hogy szépen, szépen, nem volt gond. Biztos más a szitu egy lakáskutya-gyerek kapcsolatban, de ez is jobban sült el, mint reméltem. Egyedül én sem fogom hagyni őket, szeritnem a legveszélyesebb nem is most lesz, hanem amikor már csetlik-botlik, mert akkor nagyon "préda" lesz, és ez meg nekünk egy falka. A másik háznál az egész kertet bitorolja egy kuvasz kan és egy puli, és érdekes, hogy a kemény kuvasz imáldja, megnyalogatja, a puli meg lefütyüli. Én hagyom megnyalni, mert inkább halálra féreghajtom őket, és adjanka egy puszit, mintsem később egyék őt meg... Szerintem nem lesz semmi gond, ne félj!!
Most mennem kell, mert mindejárt felkel és el kell intéznem pár dolgot, puszillak, ja, és mitek lesz? Kisfiú vagy kislány baba?
Of The Hunterriers Ír Terrier Kennel
www.irterrier.hu
|
| |
|
Törzstag
|
|
 Kefe Koldusszállásról

Tagság: 2005-11-27 13:47:19 Tagszám: #24096 Hozzászólások: 490 |
8533. Elküldve: 2011-01-18 10:29:06, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4383.] |
Kedves Csilla!
Nem etológusként, hanem kisgyerekes kutyatulajdonosként szeretnélek bátorítani.
Nekem is van egy, a kislányom születéséig "gyerek helyett" tartott, immár több mint 14 éves jószágom (a márkáját tekintve törpe schnauzer). Ő is jön velem (illetve mostmár velünk) mindenhová. Autózni, sétálni, biciklizni, dolgozni, boltba, fodrászhoz, védőnőhöz, gyerekorvoshoz...
Sőt, én még felelőtlen gazdi is vagyok, mert pórázt féléves kora óta nem látott. Persze teljesen közlekedésbiztos, hanggal irányítható. Egyébként eléggé antiszociális, egygazdás, morgós, undok dög. Ilyen volt világéletében, senkivel sem barátkozik szívesen, habár finom falattal vagy labdajátékkal könnyen korrumpálható.
A babával való első találkozását természetesen megörökítettem...
Sokkal rosszabbra számítottam, de a kezdeti érdeklődést, csodálkozást hamar felváltotta valamiféle ragaszkodás, elfogadás. Nem tudom hogy én ezért bevetettem-e valamilyen etológiai trükköket, inkább úgy fogalmaznék hogy éltük a normális életünket tovább. Nyilván nem mászhatott be a kiságyba a gyerek mellé, de megszaglászhatta, jöhetett velünk a babakocsis sétákra, az autós, biciklis utakra, így semmiféle ellenérzés nem alakult ki benne.
A kislány határ-feszegetéseire mindig figyelek, mert ő még nem tudja mit szabad egy kutyával és mit nem, illetve hevesen bólogat hogy érti amikor magyarázom neki hogy mit miért és hogyan, majd homlokegyenest másképp csinálja, pont ahogy azt majdnem kétévesen kell. Ebből adódóan vannak már konfliktusaik. Gizi kutya ilyenkor többnyire vinnyogva menekül, de előfordult már hogy morgott mert sarokba szorítva nem szerette a fültépést. Én ilyenkor nem fenyítem meg a kutyát (kövezzetek meg érte), mert neki van igaza, a gyereknek is meg kell tanulnia hogy a kutya nem kínozni való, még akkor sem ha sokkal kisebb nála. Persze mindig ott állok fölöttük, igyekszem igazságot tenni, tompítani a helyzetet. Segítek annak a gyerekemnek amelyik szorultabb helyzetbe kerül. Többnyire a szőrös gyereket kell megmenteni. A törpén kívül 2 óriás schnauzerünk van, ők a kertben laknak, de szintén jönnek a nagyobb sétákra, és a kertben rengeteget labdázunk velük. Ők is jó fejek, ha Réka dobja el nekik a labdát, akkor neki hozzák vissza. :-)
Felügyelet nélkül soha nem hagyom egyik kutyát sem a gyerekkel, azt hiszem ez az alapszabály a gyerek és a kutya viszonyában, minden más jön magától, természetesen.
Csilla, ne aggódj a majdani gyereked és a kutyád viszonya miatt, jó kutyagazdiként és jó anyaként majd szépen összeboronálod őket. :-)
Üdv.
Anikó
Of The Hunterriers Ír Terrier Kennel
www.irterrier.hu
|
| |
|
Törzstag
|
|
 Kefe Koldusszállásról

Tagság: 2005-11-27 13:47:19 Tagszám: #24096 Hozzászólások: 490 |
8532. Elküldve: 2011-01-18 10:28:43, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4384.] |
Megérkeztek a válaszok!!!!!!
Eloszor is bocsanatot kerek az ekezethianyert. A nevem Dosa Gero, kolozsvari allatorvos vagyok, szakositasom viselkedeszavarok kutyaknal. Nagy figyelemmel olvastam irasod es remelem segiteni tudok ammenyiben lehet Guinessen es Mikeyn is a jovore nezve.
Minden kutyara nezve nagy zavart jelent a baba, ha kolyok koraban, vagy szules elott nem volt szokatatva. A csaladi harmonia legtobb esetbe felbojdul, a megszokott rutin valtozik. Ez nem nagyon kutyanak valo, ha hirtelen tortenik. Sokat szamit kihez ragaszkodik a kutya jobban; ha a kismamahoz korulmenyesebb (de nem lehetetlen), a papanal konnyebb.
Raterve Guinnessre: Nem szabad elfelejteni, hogy terrier, kivancsisaga rendkivuli, fajta osztone nagyon eros. A baba valami uj, ismeretlen amit fel kell fedezni, megszagolni megismerni, na most ha mocorgott is a kisded akkor normalis, hogy morgott, nyuszitett, bebujt az agy ala, hisz kereste az uj szag,hang forrasat. Ilyenkor a legjobb, nem durvan eltavolitani a kutyat, hanem szeliden elvinni, figyelmet masra terelni. Mi a megoldas? Ravezetni a kutyat a kovetkezokre: a baba JO, a baba figyelmet, szeretetet, taplalekot, setat, jatekot jelent. Eloszor is a kutya rutinjat meg kell tartani amennyibe a korulmenyek megengedik, jo lenne ha az anyuka is aktivan reszt venne. Masodszor egy jol kepzett kutyarol leven szo naponta 5- 6 ,30 -45 masodperces engedelmesegi gyakorlatot vegezni jutalommal osszekotve (jatek vagy/es juti fali). A baba a sajat illatan kivul is sok uj szagot forras. Puder, balzsam, szappan stb, ezekkel a kutyat meg kell ismertetni ugy, hogy egy kezzel dogonyozzuk, majd egy fent emlitett szagmintas masik kezet ovatosan a a fej fele iranyitunk addig mig a kutya orrat, allat vakargatjuk vele. Valtogatni kell a szagokat, hogy jol bevesodjenek. Ismetlem; a mami is vegyen reszt a dogonybe. Egy a baba szagaval atitatott takarot is kell szagoltatni a kutyival, es majd kesobb azon dogonyozni. A kutya kedvenc jatekat bent lehet tartani a baba szobajaba, babaszeres kezzel osszefogni es mikor jatszunk vele ez is ugyan azt az uzenetet jelenti majd, jo illat a baba illat. A kutyat semmi keppen ne engedjuk be a szobaba addig amig az ajto elott nyugodtan nem viselkedik, azontul is amig nem tudjuk, hogy baba biztos ,porazon kell vezetni. A kovetkezokben, az ido csak a gazdiktol fugg de nem ajanlom nagyon hirtelen legyen, porazon levo kutyaval gyakoroljanak a gyerek jelenletebe, babaszoba elott nyitott es zart ajtoval vagy ha helyzet megenegedi, setalni vigyuk a kutyat a babaval, elvonva a figyelmet, jatekkal, jutalommal. Ne feledjuk a falka egyutt megy mindenhova, ha a baba veluk van akkor a kutya rajon, hogy falka tag. Ha nagy a haz vagy udvar van ott is lehet korbekorbe, le fel jarni. Ajanlom a babsirast, gugyogest felvenni, es lejatszani mikor gyakorolunk a kutyaval, vagy jatszunk vele, vagy mikor dogonyozzuk, a fontos az , hogy ne legyunk feszesek a kutya reakciojat varva, hanem viselkedjunk termeszetesen, csak azt a viselkedest jutalmazva, ami megfelel nekuk a tobbit figyelmen kivul hagyva. Ha mindezt megcsinaljak remelem mar a szabadba is lehet majd setalni a babaval es Guiness-el. Fontos!!! Ne setaljon az elejen senki egyedul a babaval es a kutyaval, a babakocsi es a kutya kozott mindig legyen valaki, legalabbis amig nyugodtan megbizunk a kutyaba. A hazbol eloszor a babafelelos es a baba megy ki utanna a kutyafelelos es a kutya, minden "kuszobnel: ezt a szabalyt kell alkalmazni.
Amennyiben a kutya viselkedes ezek utan elfogadthato, bevezethetjuka babat iselobb csak olbol es termeszetesenporazon engedjuk megszgolni a baba pokrocat,jutalmazva a nyugodt viselkedest, ha mar ez is megy sot a kutya nyugodtan viselkedik a kicsi jelenleteben.megszagoltathatjuk az anyu tenyerebe tett baba kezet, ismetlem kutya porazon. Jutalmazni kell,Kaja jatek, barmi amit a kutya szeret. Ha kovetkezetesek a gazdik nem hiszem, hogy ebbol nagyobb problema legyen ezek utan.
Megjegyezendo:
* egy kutya se lepheti at a babaszoba kuszobet parancs nelkul, porazzal gyakoroljunk az elejen.
* kutyat es gyereket felugyelet nelkul ne hagyjunk soha
* nagyon ajanlott a kutya rutinjat betartani amennyire lehetseges
* keressunk egy alternativ foglakozast ami lekoti a figyelmet eb urnak amig a baba sir, vagy furosztjuk, mondjuk kapjon daralthust kongbol(jatek), es legyen ehes is:))
* farrasszuk ki a kutyat,hogy ha ejjel sir a baba ne kelljen ket iranyba figyelni
* ha uj rutint vezetunk be lepcsozetesen alljunk hozza, ne legyen gond emiatt; ertem lenn alszik a kutya a nagyiknal es fenn neki slussz
* Ha buntetunk, nyugodt hatarozott hangon szoljunk ra, meg ha fizikai buntetest hasznalunk akkor se kiabaljunk a kutyaval
Egyelore Guinessrol ennyit, hirtelen nem hiszem, hogy kihagytam volna valamit, akarhogy rendelkezesetekre allok, barmilyen kerdessel. Itt szivesebben, de mailcimemet is lehet hasznalni ha nincs ez a Hungarovet szabalyok ellen: [email protected]
Minden kutya gazdafuggo, gazditol kapja az etelt, szeretetet, jatekot. Az, hogy nem lehet "rolad lekaparni" azert van mert nem akarod, nem akarlak megharagitani de egy feltekeny kutya a gyereket is megmorogja. Jo lenne most elkezdeni nevelni, hogy mire megjon a baba, problemamentesen lehessen beilleszkedni mindenkinek a bovult csaladba.
Remelem segitsegetekre lehettem
Udvozlettel
Gero
Of The Hunterriers Ír Terrier Kennel
www.irterrier.hu
|
| |
|
Törzstag
|
|
 Kefe Koldusszállásról

Tagság: 2005-11-27 13:47:19 Tagszám: #24096 Hozzászólások: 490 |
8531. Elküldve: 2011-01-18 10:02:28, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4385.] |
A problémakört felvetettem egy zárt állatorvosi fórumon, ahol amerikai kollégák is vannak, biztos vagyok benne, hogy napokon belül javaslatot kapunk egy etológustól!
Addig kitartás!
Of The Hunterriers Ír Terrier Kennel
www.irterrier.hu
|
| | |
[előzmény: (8525) GuinessBP, 2011-01-17 20:55:02] |
|
Törzstag
|
|
 Szávitri

Tagság: 2006-05-23 19:28:21 Tagszám: #30874 Hozzászólások: 2856 |
8530. Elküldve: 2011-01-18 08:15:12, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4386.] |
Jó módszer, ha az orra elé teszed a használt pelenkát, hogy a továbbiakban beazonosíthassa a jövevényt. Denynek semmilyen problémát nem okozott a jövevény, néhai Kópé pedig egy focicsapatot nevelt fel, Corleone meg szólt, ha a gyerek pl. belázasodott. Úgyhogy Ginivel sem lesz gond.Derék atya vagy, hogy már most is véded a lurkót a médiafelhajtástól, azért, amikor már indul a junior felvezető versenyen csak kerülnek fel róla fotók. Valóban nagyobb részt, rád hajaz, de én látom benne Csillát is.
|
| | |
[előzmény: (8525) GuinessBP, 2011-01-17 20:55:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Szilcsi

Tagság: 2007-06-14 23:11:26 Tagszám: #46031 Hozzászólások: 9500 |
8529. Elküldve: 2011-01-18 07:40:16, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4387.] |
Még nagyon az elején vagytok, várd ki a végét, Viccen kívül, lehet hogy mázlisták vagytok és kifogtatok egy rendes babát. Tomi sem sírt soha, khm..túl sokat..
Egy csecsemővel még nem túl sokat lehet kezdeni, ahogy nyiladozik az értelme, egyre érdekesebb lesz Gininek is. Majd tanulhat a farkába kapaszkodva járni. Nagyon klassz páros lesznek, hidd el.
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
|
| | |
[előzmény: (8527) GuinessBP, 2011-01-17 23:04:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 waterdrag

Tagság: 2003-09-18 12:55:03 Tagszám: #6632 Hozzászólások: 3025 |
8528. Elküldve: 2011-01-17 23:10:16, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4388.] |
hát,a "szaga" alapján biztos nehéz lehet neki még beazonosítani
Cöri&Zaire
"Nem az ember teszi a kutyát hanem a kutya az embert,és remélem , hogy ez enyém jó munkát végez."
|
| | |
[előzmény: (8527) GuinessBP, 2011-01-17 23:04:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GuinessBP

Tagság: 2008-10-04 11:23:37 Tagszám: #64171 Hozzászólások: 270 |
8527. Elküldve: 2011-01-17 23:04:44, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4389.] |
Pont így cselekszünk. Ugyanannyit foglalkozunk vele. Őt igaziból maga a csomag foglalkoztatja nagyon, hogy mi is lehet az...
Egyébként nem bőg a csomag!!! Eszik, alszik, átfolyat és sokat mosolyog. No bömbölés!!!
|
| | | [válaszok erre: #8528 #8529] |
[előzmény: (8526) Szilcsi, 2011-01-17 22:11:30] |
|
Haladó
|
|
 Szilcsi

Tagság: 2007-06-14 23:11:26 Tagszám: #46031 Hozzászólások: 9500 |
8526. Elküldve: 2011-01-17 22:11:30, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4390.] |
Majd az idő ezt is megoldja. Képzeld bele magad Gini helyzetébe, idáig ő volt a "gyerek", figyelmetek központja, most meg beköltözött egy üvöltő csomag és osztoznia kell. Ezt nem viseli könnyen senki, idősebb testvérek szoktak teljesen kibörulni hasonló esetben.
Aztán mikor rájönnek hogy a "bőgőcsomag" nem is olyan haszontalan, egy csomó érdekes dolgot lehet vele csinálni, megbékél mind. Csak várd ki, pár év és nagy haverok lesznek.
Gondolom erre nem kell külön figyelmeztetni, de fontos hogy ne érezze úgy Gini hogy ő háttérbe szorult, inkább csak azt hogy most osztoznia kell a szereteten. Minden OK lesz hidd el.
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
|
| | | [válaszok erre: #8527] |
[előzmény: (8525) GuinessBP, 2011-01-17 20:55:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 GuinessBP

Tagság: 2008-10-04 11:23:37 Tagszám: #64171 Hozzászólások: 270 |
8525. Elküldve: 2011-01-17 20:55:02, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4391.] |
Köszönjük szépen a jókivánságokat. Lénárd nagyon jól van és Csilla is! :)
Igen, valóban a mi döntésünk illetve kérésünk, hogy nem teszünk fel sehova a piciről képeket. Majd amikor úgy gondolja, hogy itt az idő, hogy saját maga felrakjon vagy felrakasson képeket a netre akkor az úgy lesz. Természetesen, ha kér valaki képet akkor küldünk neki. :)
És élőben megnézni pedig csak az igazi! Szóal aki kedvet kap az jöjjön csak! ;)
Egyébként annyira egy tünemény, hogy el nem tudom mondani!!! NAGYON szép gyerek, tiszta apja!!! ;)
Gini kutyafiam, viszont OLYAN de OLYAN féltékeny, hogy egyelőre spekulálok, hogy mi lesz a jó módszer, hogy elfogadja az új szituációt. Tíz oldalt tudnék most ide írni, de nem teszem. Majd leírom, ha sikerült és azt is, hogy miként. De ez pillanatnyilag a legnagyobb kutya-nevelési kihívás életemben. Egy biztos, hogy agyam legsötétebb szegletében sem fordul meg, hogy elköltöztessem a kutyát más gazdihoz!
GuinessBP
|
| | | [válaszok erre: #8526 #8530 #8531] |
[előzmény: (8520) Kefe Koldusszállásról, 2011-01-17 16:39:56] |
|
Haladó
|
|
 GuinessBP

Tagság: 2008-10-04 11:23:37 Tagszám: #64171 Hozzászólások: 270 |
8524. Elküldve: 2011-01-17 20:39:50, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4392.] |
Ha egy vadász kilövi mellőled a kutyát pórázon vagyis 1-2m-en belül, de csak akár rád irányodba is szegez egy fegyvertm, akkor Szávitri biztos elmondja neked, hogy miért is jelentheted fel. Gondolok itt az emberi élet veszélyztetésére stb...
Nem vagyok jogász...
Csillának igaza van, hogy nagyon necces lehet vadas környéken sétáltatni kutyát, ha ez új a kutyának. Sajnos nincs más módszer, mint, hogy kipróbáld, hogy mit csinál a kutya ha vadat lát. Szerintem sétáltasd nagyon hosszú nyomkövetővel, vagy kössél erős spárgát a nyakörvre, hogy ne érezze, hogy rajta van és úgy teszteld a hajlamát.
Ginivel egész pici kora óta rendszeresen járkálunk a somogyi erdőkben, ahol igen nagy a vadállomány. Egy erdőben tett séta közben 50%, hogy találkozol akár pár rudlival. Amikor meglátja őket nagyon érdeklődő, és ha nem látom előre és szólok neki, hogy álljon meg akkor alapból utánuk ered, majd 10-20 méter múltán, amikor kiabálok neki megáll és visszajön legalábbis eddig mindig így történt, pedig jó pár ilyen alkalom volt már. Hozzá teszem azt is, hogy Gini nem lett bevadászva, mert minek, ha nem vadászunk vele, így talán nem is érez hatalmas késztetést, hogy utána eredjen a vadaknak. Egyébként mindig póráz nélkül sétál velünk az erdőben, láthatósági "kukás" dresszben és naykörvel. Kb. 20-30m-re megy mindig elénk, aztán bevár minket és ez így ismétlődik ez egész úton.
|
| | |
[előzmény: (8521) Pitkin_, 2011-01-17 17:13:41] |
|
Haladó
|
|
 haandi

Tagság: 2008-07-06 17:37:08 Tagszám: #61208 Hozzászólások: 223 |
8523. Elküldve: 2011-01-17 17:58:29, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4393.] |
Persze, mert a legtöbb városlakó szerint azért van az erdő, hogy abban mindenki szabadon rohangáljon, visítson, baltát hajigáljon és szanaszét hagyja a szemetet
Ezért aztán mélységesen sértve érzik magukat, ha valaki felhívja a figyelmüket, hogy ez ugyanúgy közös élettér, mint bármely másik, és itt is szabályok vannak, melyeket célszerű betartani.
Rám szólt már vadász, hogy fogjam meg a kutyát, mert ő ugyan látja, hogy ez egy igazi házikedvenc, de ettől függetlenül kötelessége kilőni minden kutyát, akinek 50 m-es körzetén belül nincsen ember.
Teljesen baráti hangvételben mondta, nem is lett belőle sértődés.
|
| | |
[előzmény: (8522) Kefe Koldusszállásról, 2011-01-17 17:32:04] |
|
Haladó
|
|
 Kefe Koldusszállásról

Tagság: 2005-11-27 13:47:19 Tagszám: #24096 Hozzászólások: 490 |
8522. Elküldve: 2011-01-17 17:32:04, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4394.] |
Akkor te a ,,realista-turista" csoportba tartozol! Dícséret érte!
A legtöbben abszolút kiakadnak, ha az ember bármiért szólni mer, pedig aki ismeri Csabit, az tudja, hogy ha ő szól valamiért, azt maximális kedvességgel és udvariassággal, segítőkészen teszi.
Ennek ellenére a legtöbb ember azonnal támadó pozíciót vesz fel, a jogait hangoztatja és kérdőre vonja, hogy ki is ő és milyen jogon mer bármiért is szólni. Sajnos ez a realitás.
Of The Hunterriers Ír Terrier Kennel
www.irterrier.hu
|
| | | [válaszok erre: #8523] |
[előzmény: (8521) Pitkin_, 2011-01-17 17:13:41] |
|
Törzstag
|
|
 Pitkin_

Tagság: 2010-09-09 19:40:24 Tagszám: #88349 Hozzászólások: 2351 |
8521. Elküldve: 2011-01-17 17:13:41, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4395.] |
Ó, én nem kötekszem, pláne nem egy puskát tartó emberrel
Én is póráz párti vagyok, pláne erdőben, csak annyi igaz történetet hallottam, ahol a betintázott vadász pórázról kilőtte a rikitó nyakörves kutyát a gazda mellől
De azóta utána kérdeztem és állítólag a Mátrában biztonságban lehet (pórázon tartott) kutyával kirándulni
Soha nem engedném el Pitkint mert többet nem hallanék felőle, ha meglátna akár egy nyulat
"Régen öntelt voltam, de most már tökéletes vagyok."
|
| | | [válaszok erre: #8522 #8524] |
[előzmény: (8518) Kefe Koldusszállásról, 2011-01-17 10:27:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kefe Koldusszállásról

Tagság: 2005-11-27 13:47:19 Tagszám: #24096 Hozzászólások: 490 |
8520. Elküldve: 2011-01-17 16:39:56, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4396.] |
Fotó csak emailben, neked már át is küldtem!
Ez a büszke szülők kérése. Aki kíváncsi a bébire, szóljon és átküldöm emailben!
Tedd fel nyugodtan. Csak attól tartok, elevenen megnyúznak azért, mert fel mertem vetni, hogy az éremnek van egy másik oldala is....
Of The Hunterriers Ír Terrier Kennel
www.irterrier.hu
|
| | | [válaszok erre: #8525] |
[előzmény: (8519) Szávitri, 2011-01-17 16:37:16] |
|
Törzstag
|
|
 Szávitri

Tagság: 2006-05-23 19:28:21 Tagszám: #30874 Hozzászólások: 2856 |
8519. Elküldve: 2011-01-17 16:37:16, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4397.] |
És hol a fotó?
Áttehetem a leveledet egy másik fórumra, ahol hasonló kérdés van napirenden?
|
| | | [válaszok erre: #8520] |
[előzmény: (8518) Kefe Koldusszállásról, 2011-01-17 10:27:35] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kefe Koldusszállásról

Tagság: 2005-11-27 13:47:19 Tagszám: #24096 Hozzászólások: 490 |
8518. Elküldve: 2011-01-17 10:27:35, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4398.] |
Vasárnap meglátogattuk Ginibébit! Gyönyörűséges! És tiszta apja.
A magyar jogszabályok értelmében a vadász csak abban az esetben lőheti ki a kutyát, ha éppen vadat űz.
Egy kóborló házikedvenc is hatalmas kárt tud okozni a vadállományban, annak pedig, hogy éppen abban a pillanatban lássa meg a vadász, amikor éppen hajt, annak bizony nagyon kicsi a valószínűsége. A gyakorlatban úgy szoktunk kóborló kutyákkal találkozni, hogy messziről lehet őket hallani, egyrészt a hajtó ugatásukat, másrészt az egész hajszával járó robajt. Előfordul, hogy a teljesen széthajtott vad kerül a vadász szeme elé.
Általában a kutyával akkor találkozunk, amikor földig lógó nyelvvel szembekocog egy úton...Egyértelmű, hogy vadat hajtott, de a tv értelmében ekkor nem tehetsz vele semmit.
Az már persze egy másik kérdés, hogy mint minden szakmának, a vadász szakmának is megvannak a kóklerei és a tv-eket be nem tartói is. Sok esetben a vadász korlátlan önkényúrnak tekinti magát az adott területen és mérlegelés nélkül lövi le a kutyát. Mindenki tudja ezt a sajtóból, egyéb médiából. Erre nincs bocsánat, sok esetben az ember élete is veszélybe kerülhet, hiszen a tulaj ott van a kutya mögött pár méterre, a terep pedig beláthatatlan...
Sajnos ez a helyzet. Nem sok jóval tudlak biztatni. De a lényeg az, hogy törvényellenesen cselekszik. A jelzőnyakörvről a tv. nem rendelkezik. Szerintem az a lényeg, hogy legyen egy normális nyakörv a kutyán, hátha ennek van visszatartó ereje. Ha nem, akkor a jelzőnyakörvnek sem lesz!
A jelzőnyakörvek egyébként hivatásos vadászkutyákra lettek kitalálva. Egyrészt jelzi, hogy munkában lévő kutya-tehát pl. épp hajszázik, rajta van a tulaj telefonszáma, nem utolsósorban pedig könnyen leválik a kutya nyakáról, ha pl. fennakadna vele egy ágon.
Egyet tudok tanácsolni mindenkinek! Ne higgyen a kutyájának! Amint egy vad felugrik előtte, utána fog menni! Ez biztos. Nagyon nagyon jól és célzottan erre a munkára képzett kutya kell, hogy legyen, hogy vissza lehessen hívni! Mi 100 %-osan csak Kefét tudjuk visszahívni. Őt mindig és minden körülmények között. Vele csak egy alkalommal fordult elő, hogy nem hallgatott a szóra. Egy nyúlvadászaton történt, és annyira fel volt már spanolva a sok lövéstől, hogy elment egy sebzett nyuszi után, akit meg is fogott.
Mikey 90 %-os. Ha lovagolunk, akkor általában én veszem észre hamarabb a magasból a vadat, ilyenkor azonnal szólok neki és el sem indul hajszára, pedig van, hogy egész szarvasrudli robog el 50 m-re tőlünk. Ha azonban ő veszi észre hamarabb és már mozgásban van a vad, akkor előfordul, hogy nem tudom megállítani. Pár perc és visszajön.
Parázs, mivel ő hajtásban dolgozik, azonnal elindul a vad után, ezért ő nem is jön velünk lovagolni, ha pedig sétálunk, akkor ő a sűrűbb részeken szégyen-nem szégyen, flexipórázon megy, szép lazán persze, nem húz, viszont tud mozogni.
A mi területünkön mindenki ismeri a kutyáinkat és ők is jól ismerik a területet. Nálunk egy ilyen elszaladásnak az a veszélye, hogy valaki összeszedi és elviszi őket, esetleg kikeverednek valami útra és elütik őket.
De nálatok a kutya egy ismeretlen területen mozog, nem ismeri a terepet, a helyi vadász pedig tudja, hogy nem vadászkutya. Tehát ez a nagy különbség.
Nem védeni akarok senkit, mert az elmúlt évek rettenetes híreire nincs bocsánat, de valahol azért van az éremnek egy másik oldala is. Belefáradt már Csabi is abba,. hogy örökösen a turistának van igaza, mert neki igenis vannak jogai és ennek általában emelt hangnemben ad hangot. Ő pontosan tudja, hogy a póráz nélkül engedett házikedvenc az első adandó alkalommal le fog lépni, de a gazdi egyszerűen nem akarja elhinni. Pár alkalommal előfordult, hogy hiába figyelmeztetett valakit, csak azért sem kötötte meg a kutyát, majd este sírva jött segítségért, mert órák óta nem volt meg a kutyus.
Tehát a lényeg az, hogy a hivatásos vadász a terület gazdája, akinek az a feladta, hogy óvja a vadállományt. Joga van arra, hogy a tulajdonossal pórázra vetesse a kutyát. Az erdők védelméről szóló jogszabály szerint pedig a kutyák csak és kizárólag pórázon sétáltathatók az erdőben!
Az arany középutat kellene megtalálni. Sűrűbb részeken mindenképp póráz, akár Flexi! Ha pedig valaki szembetalálkozik a terület vadászával, erdészével, akkor azonnal hívja vissza és kösse meg a kutyáját, ne álljon le vitatkozni, mert nem lesz igaza és csak felhergeli a jogszerűen intézkedő hivatásos személyt.
Ha esetleg sokat jártok egy bizonyos területre, esetleg próbáljatok meg megismerkedni az adott terület gazdájával, kérdezzétek meg a véleményét, hogy lássa, nem vagytok ,átlagturisták, akik csak kötekedni tudnak".
Of The Hunterriers Ír Terrier Kennel
www.irterrier.hu
|
| | | [válaszok erre: #8519 #8521] |
|
|
Törzstag
|
|
 Szávitri

Tagság: 2006-05-23 19:28:21 Tagszám: #30874 Hozzászólások: 2856 |
8517. Elküldve: 2011-01-15 20:34:45, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4399.] |
Lesz még részed benne, remélem legalább is, hogy tavasszal már a következő ír talin ott lesz a legifjabb is.
|
| | |
[előzmény: (8516) Pitkin_, 2011-01-15 11:03:56] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Pitkin_

Tagság: 2010-09-09 19:40:24 Tagszám: #88349 Hozzászólások: 2351 |
8516. Elküldve: 2011-01-15 11:03:56, [KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier
|
[4400.] |
Bár nem ismerjük őket, gratulálunk
"Régen öntelt voltam, de most már tökéletes vagyok."
|
| | | [válaszok erre: #8517] |
[előzmény: (8508) Szávitri, 2011-01-13 16:01:32] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
[KUTYAFAJTÁK] Ír Terrier (üzenet: 12912, Kutya) |
|
|
|
|