Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9477006/9 Témák: 19185 Tagok: 113125 Legújabb tag: stickmanhook2 Online: (84/17
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1378 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

(üzenet: 34447, Kutya)
 

rozsaker



Tagság: 2009-06-04 20:30:17
Tagszám: #75071
Hozzászólások: 1021
25942. Elküldve: 2012-04-11 06:56:05,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8551.]

A 2012. január elsején életbe lépő új Állatvédelmi törvény (Ávt)


Hétfőn (2011.11.14.) délután a képviselők megszavazták az állatvédelmi törvény (röviden Ávt) módosítását, melynek legvitatottabb pontja az ebadó bevezetése volt. Az elfogadott javaslat sok helyen különbözik az eredeti tervezettől, sajnos több ígéretesnek tűnő módosítás sem került bele a törvénybe (ezekről részletesen egy korábbi bejegyzésben).

A változások

A január elsején életbe lépő új Ávt egyértelműen tilt minden küllemet érintő sebészeti beavatkozást, vagyis mostantól fogva a fül- és farokvágás is tilos. Ezek ma még a fajtajelleg megtartása végett engedélyezettek, noha Európa számos országában már évekkel ezelőtt betiltották (és a kiállításokon sem nézik jó szemmel a kurtított kutyákat).

A jelenleg érvényben lévő Ávt már most is tiltja a kutyák és macskák élelmezési, valamit prémtermelési céllal történő megölését. Az új már tiltja is az ilyen felhasználást, de ezt nem érzem olyan jelentős változtatásnak. Kétlem, hogy mostantól kijárnának a józsefvárosi piacra ellenőrizni, hogy miből készül az ottani kínai kaja.

Veszélyes, ha embert harapott

A módosított törvény szerint egy kutya nem minősíthető a fajtája alapján veszélyes ebnek. Csak egyedi elbírálás alapján lehet veszélyesnek minősíteni a kutyát, ha már fizikai sérülést okozott (értsd embert harapott), vagy ha fennáll a veszélye, hogy fizikai sérülést fog okozni. A kutya viselkedését az állatvédelmi hatóság által javasolt, „ebek viselkedésének megítélésében jártas" szakértő bírálja el. (Ezeknek a szakértőknek a listája elvileg majd a netre is felkerül.) Veszélyes kutyákat csak engedéllyel, ivartalanítva és chippel ellátva lehet tartani. Tilos továbbá bármilyen versenyeztetésük, az őrző-védőzés, valamint a kivitelük az országból.

Olcsóbb chip és országos nyilvántartás

Az új Ávt előírja az állatorvosoknak, hogy minden vizsgálat elején ellenőrizzék a kutya transzponderét, vagyis chipjét. A chipezett állatok és gazdáik adatait mostantól kötelező egy országos adatbázisban nyilvántartani, és az ide való regisztráció az állatorvos kötelezettsége. A chipezésért és a regisztrációért maximum 3500 forintot kérhet el az állatorvos, így lényegesen olcsóbb lesz, jelenleg ugyanis az egész procedúra (chip+beültetés+regisztráció) 6000 forint körül van.

Az országos adatbázist a tervezettől eltérően nem az állatorvosi kamara fogja üzemeltetni, hanem az állam, egész pontosan az élelmiszerlánc-felügyeleti szerv. Nem világos, hogy egy teljesen új adatbázist fognak-e létrehozni, vagy átveszik a kamara által jelenleg használt Petvetdatát, amely közel félmillió állat adatait tartalmazza. A chipszám alapján az állatra vonatkozó adatok egy része (hívónév, veszettség elleni oltás ideje, esetleges veszélyesség) nyilvános lesz, míg a gazdára vonatkozó adatokhoz „bíróság, ügyészség, nyomozó hatóság és más közigazgatási szerv részére, jogszabályban meghatározott közfeladatának az ellátása érdekében hozzáférést biztosíthat" a működtető. Nem egyértelmű, hogy egy talált és chipezett kutya gazdájára vonatkozó adatokat ebből az adatbázisból ki tudja-e majd nyerni egy magánállatorvos, vagy erre a célra meg kell tartani külön a Petvetdatát.

Ebösszeírás és ebadó

Ahogy várható volt, megszavazták az ebadó bevezetésének lehetőségét is, arról, hogy ténylegesen kivetik-e, az önkormányzatok dönthetnek. Az ebadó, vagyis ebrendészeti hozzájárulás összegét a tartás célja, a tartási hely mérete és állatjóléti jellemzői, az egy helyen tartott ebek száma, valamint a tulajdonos szociális helyzete alapján szabják ki. Évente legfeljebb 6000 forint lehet, veszélyes kutyák esetében pedig max. 20 ezer forint.

Mentesülnek az ebadó alól a magyar fajták (puli, pumi, mudi, kuvasz, komondor, rövid szőrű és drótos magyar vizsla, magyar agár, erdélyi kopó), a speciális feladatot ellátó kutyák (mentő-, segítő- és szolgálati kutyák), az ivartalanított ebek (kiv. a veszélyes kutyákat), és a menhelyen élő, valamint az örökbefogadott kutyák.

A beszedett összeget teljes egészében az ivartalanítás támogatására, a menhelyek és gyepmesteri telepek fenntartására, az állatvédők támogatására, valamint egyéb állatjóléti és közegészségügyi feladatokra kell fordítani. Ez az a pont azonban, amit a legtöbb kutyás kétkedve fogad, mert mindenki attól tart (joggal), hogy az önkormányzatok elnyelik a lóvét, és a kutyák semmit nem látnak majd belőle.

Az önkormányzatoknak az ebadó beszedése mellett háromévente legalább egyszer ebösszeírást is kell tartaniuk.

Hogy ebből mi lesz?

A "normális" kutyások úgy gondolják, hogy az ebadó bevezetésével párhuzamosan rengeteg kutya kerül majd utcára, mert a "nem normális" kutyatartók inkább kidobják az állatot, minthogy fizessenek. A menhelyek már így is telítve vannak, így nagyon valószínű, hogy rengeteg állatot kell majd elaltatni helyhiány miatt. Vannak, akik úgy vélik, hogy a törvény az idősekkel szúr ki igazán, hiszen alig tudnak megélni a nyugdíjukból, nem hogy még ebadót is fizessenek. Én meg pont azt látom, hogy ők azok, akik hajlandóak az utolsó fillérjeiket is otthagyni az állatorvosnál, csak gyógyuljon meg a drága Buksikájuk. (És ne felejtsük el, hogy ha menhelyről fogadnak be kutyát, akkor egy fillért sem kell fizetniük!)

Csak reménykedni lehet abban, hogy idővel az emberek egy része (attól nem félek, hogy mindenki) rájön, hogy kutyát tartani felelősség, és ha valaki nem képes az ezzel járó költségeket viselni, akkor az inkább ne is vegyen állatot. Az ebadó összege ugyanis kevesebb, mint amennyibe egy kötelező veszettség elleni oltás kerül Budapesten. Ha a "kedves gazdinak" erre nincs pénze, akkor hogyan tudná kifizetni az állatorvosi számlát, amikor egyszer valami komoly baj történik?

Forrás:http://ebgondolat.postr.hu/milyen-valtozasok-lesznek-az-allatvedelmi-torvenyben



rozsakert-védője kennel
www.rozsaker.hu
[válaszok erre: #25947]
Kiváló dolgozó
rozsaker adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monik303



Tagság: 2012-02-22 18:15:41
Tagszám: #99899
Hozzászólások: 93
25941. Elküldve: 2012-04-10 20:08:02,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8552.]

icon50.gif icon50.gif icon50.gif

Tudom hogy már nem nézik jó szemmel ha csak ilyeneket ír az ember, azaz hogy semmi szakmaiság, de akkor is leírom mi a véleményem.

Azt hiszem van benned valami megmagyarázhatatlan- csakúgy mint a lányomban- ami nagyon köt téged az állatokhoz. Ez a kép is arról árulkodik nekem hogy milyen szoros kapcsolatod volt vele is. Ez a közel 20 év igazán komoly tapasztalat, még akkor is ha nem tenyészted őket. Egyszer a ficsiman mesélte hogy nem a Nyinca az első kaud, de nem gondoltam hogy már majdnem 20 éve ragaszkodsz ehez a fajtához.

Egyébként még szívesen néznék róla képeket, nekem így első pillantásra hasonlít a Tányához. icon32.gif icon32.gif

"Egy kutyának nem kell se luxusautó, se hatalmas ház, se drága ruhák. Lehetsz gazdag vagy szegény, buta vagy okos, a kutyádnak mindegy. Csak szeretetet kér és ad."
[válaszok erre: #25943 #25944] [előzmény: (25936) Marcipici, 2012-04-09 14:30:18]
Kezdő
monik303 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mas11



Tagság: 2006-12-31 00:21:47
Tagszám: #39162
Hozzászólások: 822
25940. Elküldve: 2012-04-10 19:54:35,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8553.]

Még vághatod a fület! icon21.gif

sarkvideki.ucoz.hu
[előzmény: (25939) rozsaker, 2012-04-10 19:17:06]
Törzstag
mas11 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rozsaker



Tagság: 2009-06-04 20:30:17
Tagszám: #75071
Hozzászólások: 1021
25939. Elküldve: 2012-04-10 19:17:06,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8554.]

Sziasztok valaki tud valami rendeletet a fülvágásról icon5.gif

rozsakert-védője kennel
www.rozsaker.hu
[válaszok erre: #25940] [előzmény: (25937) rozsaker, 2012-04-09 19:58:50]
Kiváló dolgozó
rozsaker adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Marcipici



Tagság: 2005-09-13 12:49:28
Tagszám: #21877
Hozzászólások: 10558
25938. Elküldve: 2012-04-10 07:57:12,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8555.]

Hát semmi sem tökéletes az életben. Ha már mindkettő tudja alapvetően a feladatot, akkor a lecseszés történhet szimplán a kutya nevével.

Edina
"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik." Mahatma Gandhi
Album
[előzmény: (25935) V i k k, 2012-04-09 09:46:59]
Kiváló dolgozó
Marcipici adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rozsaker



Tagság: 2009-06-04 20:30:17
Tagszám: #75071
Hozzászólások: 1021
25937. Elküldve: 2012-04-09 19:58:50,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8556.]

icon28.gif kiállitás? icon50.gif

rozsakert-védője kennel
www.rozsaker.hu
[válaszok erre: #25939]
Kiváló dolgozó
rozsaker adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Marcipici



Tagság: 2005-09-13 12:49:28
Tagszám: #21877
Hozzászólások: 10558
25936. Elküldve: 2012-04-09 14:30:18,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8557.]

Ma 19 éve, hogy Zojuskával elkezdődött életem kaukázusis szakasza.
ZOJADL2.jpg

Nagyon szerettük egymást, én még mindig szeretem őt icon22.gif
Picture_205.jpg

Edina
"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik." Mahatma Gandhi
Album
[válaszok erre: #25941]
Kiváló dolgozó
Marcipici adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


V i k k



Tagság: 2008-05-17 17:16:30
Tagszám: #59419
Hozzászólások: 10911
25935. Elküldve: 2012-04-09 09:46:59,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8558.]

nem semmi, egyszerre két kutyával! icon28.gif
fegyelmezőt én biztos nem vállalnék így be kettővel, csak edzéseket szoktunk, de ott is ott a hibafaktor, hogy ha A mókus hibázik, akkor a rászólással egyben B mókust is lebaszom icon18.gif


:: Chaos keepers :: Kaukázusi gazdikereső :: V i k k adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Marcipici



Tagság: 2005-09-13 12:49:28
Tagszám: #21877
Hozzászólások: 10558
25934. Elküldve: 2012-04-08 20:10:27,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8559.]

Vannak akik kiállításra járnak, mi kifutósra vettük
P1020477.JPG
P1020478.JPG

Aztán menet közbeni ültetősre
P1020487.JPG

Majd volt kifektetős
P1020490.JPG

Nem mondom, hogy egyszerú két kutyával végre hajttatni a feladatokat, de fejlődünk. Ma már sikerült mindkettőt egyszerre kiküldenem a bójához icon53.gif

Volt, kirúgom a ház oldalát jókedvemben
P1020510.JPG

meg húsvéti csűrdöngölő
P1020537.JPG

A befutóban célfotóval Ciróka nyert icon21.gif
P1020545.JPG

Hallod? Én nyertem
P1020567.JPG

Edina
"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik." Mahatma Gandhi
Album
[válaszok erre: #25935]
Kiváló dolgozó
Marcipici adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mas11



Tagság: 2006-12-31 00:21:47
Tagszám: #39162
Hozzászólások: 822
25933. Elküldve: 2012-04-07 21:26:46,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8560.]

Szépek! icon32.gif

sarkvideki.ucoz.hu
[előzmény: (25932) Bajza, 2012-04-07 19:38:49]
Törzstag
mas11 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bajza



Tagság: 2007-04-08 18:19:10
Tagszám: #43730
Hozzászólások: 2403
25932. Elküldve: 2012-04-07 19:38:49,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8561.]

Újfehértón jártam, Szabolcs Vezérét láttam icon25.gif , megkérdeztem Tőle, szabad lefotózni?

icon32.gif icon32.gif icon32.gif
[IMG]a91a2750057f.jpg[/IMG]
[IMG]7b73b48eef38.jpg[/IMG]
[IMG]23ab2a3425f5.jpg[/IMG]
[IMG]1584b2329099.jpg[/IMG]
[IMG]a6b293cf4caa.jpg[/IMG]
icon33.gif

http://www.bajzagabor.hu
[válaszok erre: #25933]
Kiváló dolgozó
Bajza adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Marcipici



Tagság: 2005-09-13 12:49:28
Tagszám: #21877
Hozzászólások: 10558
25931. Elküldve: 2012-04-07 19:35:49,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8562.]

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

Itt esik, de azért délután locsoltam a biztonság kedvéért icon53.gif

Edina
"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik." Mahatma Gandhi
Album
[előzmény: (25927) ftibi, 2012-04-07 11:03:46]
Kiváló dolgozó
Marcipici adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pityul21



Tagság: 2008-07-13 09:43:41
Tagszám: #61406
Hozzászólások: 4651
25930. Elküldve: 2012-04-07 13:49:17,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8563.]

A póráz már adott csak nincs felvezetője . icon53.gif icon53.gif


530868_363211430388027_100000975205693_1032650_885528673_n.jpg

" Inkább utáljanak azért aki vagyok mint , hogy szeressenek azért aki nem vagyok "
[előzmény: (25928) pityul21, 2012-04-07 11:29:05]
Kiváló dolgozó
pityul21 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rozsaker



Tagság: 2009-06-04 20:30:17
Tagszám: #75071
Hozzászólások: 1021
25929. Elküldve: 2012-04-07 12:41:33,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8564.]

icon32.gif CSATLAKOZOM
icon32.gif

rozsakert-védője kennel
www.rozsaker.hu
[előzmény: (25927) ftibi, 2012-04-07 11:03:46]
Kiváló dolgozó
rozsaker adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pityul21



Tagság: 2008-07-13 09:43:41
Tagszám: #61406
Hozzászólások: 4651
25928. Elküldve: 2012-04-07 11:29:05,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8565.]

Belőlem mindig a legjobbat hozzák ki ezek az ünnepek . icon53.gif

Karácsony húsvét előtte 2-3 héttel mindig 14-15 órákat nyomunk mert ilyenkor jut eszükbe az embereknek enni . icon72.gif icon72.gif

" Inkább utáljanak azért aki vagyok mint , hogy szeressenek azért aki nem vagyok "
[válaszok erre: #25930] [előzmény: (25926) pityul21, 2012-04-07 10:51:19]
Kiváló dolgozó
pityul21 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ftibi



Tagság: 2010-05-19 17:18:47
Tagszám: #85129
Hozzászólások: 4619
25927. Elküldve: 2012-04-07 11:03:46,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8566.]

e038.gif KELLEMES HÚSVÉTOT MINDENKINEK! a022.gife025.gif

---
" A kutyák nem a teljes életünk,
de ők teszik teljessé az életünk!"
[válaszok erre: #25929 #25931]
Kiváló dolgozó
ftibi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pityul21



Tagság: 2008-07-13 09:43:41
Tagszám: #61406
Hozzászólások: 4651
25926. Elküldve: 2012-04-07 10:51:19,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8567.]

icon50.gif icon50.gif icon50.gif


522551_362958187080018_100000975205693_1032124_869888951_n.jpg

" Inkább utáljanak azért aki vagyok mint , hogy szeressenek azért aki nem vagyok "
[válaszok erre: #25928]
Kiváló dolgozó
pityul21 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rozsaker



Tagság: 2009-06-04 20:30:17
Tagszám: #75071
Hozzászólások: 1021
25925. Elküldve: 2012-04-07 08:38:24,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8568.]

KELLEMES HUSVÉTI ÜNNEPEKET MINDENKINEK


rozsakert-védője kennel
www.rozsaker.hu
[előzmény: (25924) rozsaker, 2012-04-07 08:37:38]
Kiváló dolgozó
rozsaker adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rozsaker



Tagság: 2009-06-04 20:30:17
Tagszám: #75071
Hozzászólások: 1021
25924. Elküldve: 2012-04-07 08:37:38,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8569.]

MÁSHOL IS ELBUKNAK CSAK NEM ISMERIK EL

rozsakert-védője kennel
www.rozsaker.hu
[válaszok erre: #25925] [előzmény: (25908) nazran, 2012-04-06 21:19:47]
Kiváló dolgozó
rozsaker adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Marcipici



Tagság: 2005-09-13 12:49:28
Tagszám: #21877
Hozzászólások: 10558
25923. Elküldve: 2012-04-06 22:12:24,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8570.]

icon75.gif icon75.gif icon75.gif
Köszönöm:-)

icon50.gif icon50.gif

Edina
"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik." Mahatma Gandhi
Album
[előzmény: (25920) sárkánykutya, 2012-04-06 21:42:34]
Kiváló dolgozó
Marcipici adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Marcipici



Tagság: 2005-09-13 12:49:28
Tagszám: #21877
Hozzászólások: 10558
25922. Elküldve: 2012-04-06 22:10:17,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8571.]

Ebben tökéletesen azonos a véleményünk.
Ezek a kutyák igazán a saját portán mérhetőek, vagy hosszabb helyhez szoktatás után.

Egy 5,5 hónapos kutya ezeknél a fajtáknál még nagyon gyerek, hogy megzuhan, számomra a leírtak alapján elfogadható. Hosszú út, sok kutya, idegen körülmények. Ha ezt szokná rendszeresen, akkor lenne belőle igazán karakán kutya.

Edina
"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik." Mahatma Gandhi
Album
[előzmény: (25917) nazran, 2012-04-06 21:37:50]
Kiváló dolgozó
Marcipici adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pityul21



Tagság: 2008-07-13 09:43:41
Tagszám: #61406
Hozzászólások: 4651
25921. Elküldve: 2012-04-06 21:54:05,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8572.]

2011 Márc. Jászberény tenyéssz szemle.

Szemle előtt kikötöttem mert elmentünk kajálni .


moto_2993.jpg



moto_2991.jpg

Csibészelés Wesen teszt.

http://www.youtube.com/watch?v=IkPLsQmc1CY&list=UUY7oSUxMOT_zVivsY7SvgVQ&index=22&feature=plcp



Csibészelés után 5 perccel .


moto_2989.jpg


moto_2987.jpg

" Inkább utáljanak azért aki vagyok mint , hogy szeressenek azért aki nem vagyok "
[előzmény: (25918) pityul21, 2012-04-06 21:37:51]
Kiváló dolgozó
pityul21 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
25920. Elküldve: 2012-04-06 21:42:34,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8573.]

Csodálkozom, hogy egy általános és érdekes jelenség olyan kevés embernek tűnik fel a kutyások között:
A póráz végén ugatva acsarkodó yorki aranyos, csak kicsit rossz napja van.
A póráz végén ugatva acsarkodó puli idegbeteg.
A póráz végén ugatva acsarkodó kaukázusi kemény.

Pedig mindegyiket kutyának nevezzük. Vagy talán tényleg a méret a lényeg?

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #25923]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pityul21



Tagság: 2008-07-13 09:43:41
Tagszám: #61406
Hozzászólások: 4651
25919. Elküldve: 2012-04-06 21:39:01,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8574.]

Persze féltségében vagy támad vagy búvik .

" Inkább utáljanak azért aki vagyok mint , hogy szeressenek azért aki nem vagyok "
[előzmény: (25916) Marcipici, 2012-04-06 21:35:43]
Kiváló dolgozó
pityul21 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pityul21



Tagság: 2008-07-13 09:43:41
Tagszám: #61406
Hozzászólások: 4651
25918. Elküldve: 2012-04-06 21:37:51,

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

[8575.]

539356_360796183962885_100000975205693_1025487_1530029415_n.jpg

" Inkább utáljanak azért aki vagyok mint , hogy szeressenek azért aki nem vagyok "
[válaszok erre: #25921] [előzmény: (25843) pityul21, 2012-04-06 17:59:49]
Kiváló dolgozó
pityul21 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya

(üzenet: 34447, Kutya)
 
    / 1378 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.020528793334961 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail