Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9478780/29 Témák: 19212 Tagok: 113146 Legújabb tag: BrianAdams3 Online: (138/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
A weboldal címe: http://m3.what.hu

    / 82 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

P É N Z O S Z T Á S

(üzenet: 2041, M3)
 

médmfsz



Tagság: 2007-06-20 10:42:39
Tagszám: #46196
Hozzászólások: 2724
1155. Elküldve: 2008-07-29 20:42:29,

P É N Z O S Z T Á S

[1001.]

Ez rendben van, csak ne hergeljük túl önmagunkat haraggal, mert az nem jó tanácsadó.
[előzmény: (1154) Kingweb, 2008-07-29 19:36:50]
Kiváló dolgozó
médmfsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kingweb



Tagság: 2002-08-12 00:00:00
Tagszám: #181
Hozzászólások: 2769
1154. Elküldve: 2008-07-29 19:36:50,

P É N Z O S Z T Á S

[1002.]

Hát ha előjáték, ha petting stb. Mikor ilyet kapunk a postaládába, közreadjuk. Már csak azért is, hogy a végén látható legyen honnan jutunk el hova.
[válaszok erre: #1155] [előzmény: (1151) médmfsz, 2008-07-29 16:24:02]
Kiváló dolgozó
Kingweb adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


dulifuli



Tagság: 2007-05-06 10:49:47
Tagszám: #44681
Hozzászólások: 3214
1153. Elküldve: 2008-07-29 16:29:04,

P É N Z O S Z T Á S

[1003.]

"...így aztán kár idegileg rámozdulni. Nyugalom a hosszú élet titka..."
Meg az, hogy idejében érdemes észrevenni, ha jön az úthenger.
"Utólag már sopánkodni kár", ahogy a nóta mondja, szóval legyünk csak észnél (éberség, elvtársak, éberség!), kérném tisztelettel.
[előzmény: (1151) médmfsz, 2008-07-29 16:24:02]
Kiváló dolgozó
dulifuli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


dulifuli



Tagság: 2007-05-06 10:49:47
Tagszám: #44681
Hozzászólások: 3214
1152. Elküldve: 2008-07-29 16:26:02,

P É N Z O S Z T Á S

[1004.]

Tudok még jobbat, azt meg úgy hívják: "Örök Mosoly". Készítése egyszerű, a tartósság garantált.
A tárgyalt farokságok kiagyalóinak becses figyelmébe ajánlom.
[előzmény: (1150) médmfsz, 2008-07-29 16:17:20]
Kiváló dolgozó
dulifuli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


médmfsz



Tagság: 2007-06-20 10:42:39
Tagszám: #46196
Hozzászólások: 2724
1151. Elküldve: 2008-07-29 16:24:02,

P É N Z O S Z T Á S

[1005.]

Ne hergeljétek magatokat, nem érdemes! Ez egy kis HÉV-es előjáték.

Én nem kívánom, és szerintem más se (remélem), így aztán kár idegileg rámozdulni. Nyugalom a hosszú élet titka, meg hogy nem szabad korán meghalni.
[válaszok erre: #1153 #1154]
Kiváló dolgozó
médmfsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


médmfsz



Tagság: 2007-06-20 10:42:39
Tagszám: #46196
Hozzászólások: 2724
1150. Elküldve: 2008-07-29 16:17:20,

P É N Z O S Z T Á S

[1006.]

Emberi tényezők.

Valaki mondana egyet, mert rágyúrok, ha ezen múlik a jutalom.

Volt igazgatónk mondta mindig: "Lufthansa Mosoly"! Most például van, éppen sztrájkolnak... icon53.gif icon21.gif icon18.gif
[válaszok erre: #1152] [előzmény: (1149) speaker77, 2008-07-29 11:42:53]
Kiváló dolgozó
médmfsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


speaker77



Tagság: 2007-05-10 23:01:14
Tagszám: #44862
Hozzászólások: 333
1149. Elküldve: 2008-07-29 11:42:53,

P É N Z O S Z T Á S

[1007.]

Amikből süt az értelem:

Megállás helye jelző engedély nélküli meghaladása (utasokkal).

Akkor ha utas nélküli vonattal nem állok meg, az nem csökkentő tényező. icon32.gif

Engedély nélküli szolgálati szám csere.

Már a budiban is számítógép van mindenütt a cégnél lassan. A diszpécsernél a papírt még meg lehetne hamisítani, de a gépre is fel kéne vinni. Érdekes lenne, ha sikerülne egy párosnak egy ilyen csere észrevétlenül.

Minden esemény, vétségnek minősül, ha van róla írásos jelentés és a dolgozó is értesítve lett róla.

Ezt módosítani kellene. Ha a dolgozó is írt jelentést (nemcsak róla valaki), az ügy kivizsgálódott és "jogerősen", minden jogorvoslatot igénybe véve le van zárva a téma, max. akkor lehet bünti.

Tudatosítani kell a kollégákban, hogy nem csak a nem megfelelő munkavégzést minősítjük, hanem a jó és többlet teljesítményt is elismerjük, értékeljük.

A céghez való lojalitás .

Van nyelvcsapkodós smiley? icon53.gif

Emberi tényezők.

Valaki mondana egyet, mert rágyúrok, ha ezen múlik a jutalom.

Munkaköri feladaton túli többlet teljesítmény, empátia.

Mi akik nem túlórázhatunk, ebből max. az empátiát vethetjük be.
[válaszok erre: #1150]
Törzstag
speaker77 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


dulifuli



Tagság: 2007-05-06 10:49:47
Tagszám: #44681
Hozzászólások: 3214
1148. Elküldve: 2008-07-29 01:12:06,

P É N Z O S Z T Á S

[1008.]

No, vizsgáljuk meg kissé közelebbről ezt a kis ocsmányságot.

Van először is két nettó baromság, miszerint "Az engedélyezett sebesség indokolatlan túllépése (járműtelepen is)" , valamint "Engedély nélküli szolgálati szám csere". Valaki mesélje már el, hogy ezt a két dolgot a valóságban hogy is kellene elképzelni, mert mindkettő meglehetősen különös nézetrendszerre utal.
Persze ezek csak síma ökörségek, nem sok vizet zavarnak.
Van itt ennél gusztustalanabb, mint például: "Az Etikai Kódexben foglaltak maradéktalan betartása..." , nos, emlékezetem szerint ez csupa-csupa, százféleképpen értelmezhető, kissé hibbant kinyilatkoztatások zagyva gyűjteménye, aminek "maradéktalan" betartását, de annak ellenkezőjét is igen macerás bizonyítani - hagyni kéne ezt a sz@rságot a francba már; ezenfelül a "példamutató magatartás" na, ecsém, az ilyen gagyi dumáktól kerül kéjmámorba az összes néhai munkásőr, ez felöleli a "kisdobosaholtudsegít" -től a "cocialista embertípus" -ig ívelő ideológiai húgyagyúság abszolút reprezantatív manifesztációját. Én nem tudom, hogy kiféle-miféle, aki azt a két szót oda bírta álmodni, de látatlanban nagyon szánom szegényt. Persze egy amolyan pedagógiai jellegű parasztlengőst azért nem sajnálnék tőle, mert én hiszek az emberi fejlődőképességben, akár csak Makarenkó.

Itt van továbbá ez a mondat:
"Minden esemény, vétségnek minősül, ha van róla írásos jelentés és a dolgozó is értesítve lett róla."
Fogalmazzuk át íly módon:
Bármely esemény csak akkor minősül vétségnek, ha van róla írásos jelentés és a dolgozó is értesítve lett róla.
Na, ennek így már van is értelme, tessék csak összehasonlítani, és elgondolkodni rajta. (Már akinek van mivel, és itt nem elsősorban a kiinduló mondat összetákolójára gondolok.)

Akkor ugye van még az a rész, amelyik "jó" és "többlet" teljesítményekről próbál szépeket dalolni. Személy szerint én ezt már arra sem érdemesíteném, hogy hegyeset pökjek rá, de kvázi elhivatást érezvén a véleményformálásra, így mégiscsak hozzáragasztok egy gondolatot, habár szerfelett undorodva.
Nos, aki már röpke időt eltöltött errefelé, az pontosan tudja, hogy vissza-visszatérő törekvés a pofapénzesítés, a megfelelő arcok számára működő jövedelemszivattyú megállapodás általi, legalizált működtetése. Erre nem először, s valószínűleg nem is utoljára látunk törekvést. Sajnálatos tény, hogy egyes érdekképviseletek, avagy azok befolyásos tisztségviselőinek szűkebb köre ehhez (úgy tűnik) boldogan asszisztál is - vajh ki tudja, mi okból. Erre a jelenségre már volt alkalmam felhívni a figyelmet, remélem nem merült még teljesen feledésbe.
Vagy vaknak, vagy teljesen tapasztalatlannak (...hogy mást ne mondjak...) kell ahhoz lenni, hogy valaki ne legyen biztos benne: pontosan tudható, hogy "a céghez való lojalitás", "rugalmas alkalmazkodás a változó munkaviszonyokhoz", "emberi tényezők", "empátia", meg egyéb ilyen retardált gumifogalmak véletlenül (...) pont azoknak az arcoknak fognak beütni, akik a megfelelő potentátok seggéből lógnak kifelé megbízható módon, netán a hosszú cici vákuumtechnikai kérdéskörében alkottak (alkotnak) maradandót, és még hosszan sorolhatnám. (Régebbi motorosok számára legyen elég megemlítenem a "csipet csapat" fedőnevű kórságot, mint iskolapéldát, de számos mutációja tenyészik ennek a jelenségnek, mint az ismeretes - mindet felsorolni fölösleges is, de a gyomrom már így is épp eléggé felfordult, tehát nem is ragozom tovább. Aki érti, az így is érti.)
icon49.gif
[előzmény: (1147) Kingweb, 2008-07-28 14:34:17]
Kiváló dolgozó
dulifuli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kingweb



Tagság: 2002-08-12 00:00:00
Tagszám: #181
Hozzászólások: 2769
1147. Elküldve: 2008-07-28 14:34:17,

P É N Z O S Z T Á S

[1009.]

Ismét egy tervezet, majd még tárgyalnak róla természetesen. Véleményeket lehet írni, illetve osztályozni a szavazógéppel. icon32.gif

Minőségi értékelési elvek
A Metró és HÉV Forgalmi Főmérnökség vezetése és a képviseletekkel rendelkező érdekképviseletek között 2008. július 01-én kötött megállapodás II. pontjának megfelelően az alábbi tervezet készült kidolgozásra.
A MFAV-on próbaként már bevezetett és alkalmazott minőségi értékelésre hivatkozva a következő javaslatot teszem:
A munkavállalók minőségi értékelési rendszerének elvei:

Szabályos munkavégzés értékelése:

- Követelmény az egyenletes vonatforgalom biztosítása. Meglétének a hiánya, menetrendi eltérés okozása, abban az esetben, ha az egyéni munkavégzés hiányosságára visszavezethető okból adódik.
- Engedélykérés elmulasztása.
- Rádió forgalmazási szabályok megszegése.
- Megállás helye jelző engedély nélküli meghaladása (utasokkal).
- Indokolatlan menetkimaradás okozása.
- Indokolatlan vonatcsere.
- Helytelen hibakeresés.
- Helytelen vezetéstechnika. Helytelen forgalomszabályozás.
- Az engedélyezett sebesség indokolatlan túllépése (járműtelepen is).
- Figyelmet elterelő tevékenység (mobiltelefon használata, olvasás, stb.).
- Szolgálati hely engedély nélküli elhagyása.
- Járművezetői fülkében, szolgálati helyen való illetéktelen személy, vagy engedély nélküli tartózkodás (utaztatás).
- Jogos utaspanasz.
- Késői betegjelentés.
- Jelentési kötelezettség elmulasztása.
- Munkavédelmi szabályok, technológiai előírások megszegése, helytelen talált tárgy kezelés, szabálytalan jegyeladás, stb.
- A szolgálatváltás helyére, időpontjára, az írásbeli, vagy tényleges szolgálatátadásra vonatkozó előírások megszegése.
- Nem előírásszerű formaruha viselése (nyári, téli).
- Szolgálati okmányok nem előírásszerű vezetése.
- Szolgálatra nem történő megjelenés (oktatásra, vizsgára is).
- Szolgálatból való igazolatlan elkésés (oktatásról, vizsgáról is).
- Engedély nélküli szolgálati szám csere.
- Szolgálati út be nem tartása.
- Menetrendtől indokolatlan eltérés (mozgólépcső is).
- Az Etikai Kódexben foglaltak maradéktalan betartása, példamutató magatartás.

Minden esemény, vétségnek minősül, ha van róla írásos jelentés és a dolgozó is értesítve lett róla.

Tudatosítani kell a kollégákban, hogy nem csak a nem megfelelő munkavégzést minősítjük, hanem a jó és többlet teljesítményt is elismerjük, értékeljük.

- Baleseti veszélyhelyzet megelőzése, elhárítása.
- Utasdícséret.
- Munkáltatói dicséret.
- A céghez való lojalitás .
- Rugalmas alkalmazkodás a változó munkaviszonyokhoz.
- Munkatársakkal, szolgálati elöljárókkal korrekt munkakapcsolat, magatartás.
- Emberi tényezők.
- Munkaköri feladaton túli többlet teljesítmény, empátia.

Ezen értékelési rendszert minden munkavállalóval meg kel ismertetni és a későbbikben a bérrel, bérjellegű kifizetésekkel kapcsolatos megállapodás végrehajtása során ezen értékelést lehet alkalmazni.
Az értékelést a közvetlen szolgálati elöljárók, a csoportvezetők, szolgálatvezetők végzik.
[válaszok erre: #1148 #1159]
Kiváló dolgozó
Kingweb adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


médmfsz



Tagság: 2007-06-20 10:42:39
Tagszám: #46196
Hozzászólások: 2724
1146. Elküldve: 2008-07-11 18:48:06,

P É N Z O S Z T Á S

[1010.]

72 ezerből nem marad 40! Szerintem
[válaszok erre: #1157] [előzmény: (1145) ojozso, 2008-07-11 09:45:51]
Kiváló dolgozó
médmfsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ojozso



Tagság: 2007-05-17 10:14:26
Tagszám: #45074
Hozzászólások: 470
1145. Elküldve: 2008-07-11 09:45:51,

P É N Z O S Z T Á S

[1011.]

"Aki teljesen tiszta volt az ~62000ft-ot kapott +a rekonstrukció."

Esetemben akkor ez 72 000 bruttó összesen, annak a nettója kb. 40000.
Levonva a fizumból ezt a jutalmat, 113000 marad. Ennyit kell kapni 25 év után, teljesen végigdolgozva egy hónapot, 5 óra göngyölített túlórával és 77 fordulóval megspékelve???
Vagy mégse annyi a jutalom? Vagy jóval több adót vontak? Miért?
Kérdések, majd a bérnapló után tisztább lesz a kép.
Egy szó, mint száz: nagyon kevés a végösszeg (6000-rel kevesebb a májusinál, bár abban volt 3 ünnepi munka, most meg egy sem).

De nem személyeskedek tovább...
[válaszok erre: #1146] [előzmény: (1110) KIPKOP, 2008-07-09 14:20:21]
Törzstag
ojozso adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KIPKOP



Tagság: 2007-05-07 16:14:34
Tagszám: #44736
Hozzászólások: 1473
1143. Elküldve: 2008-07-10 13:20:22,

P É N Z O S Z T Á S

[1012.]

Felesleges véleményt írni,majd a tagságtól megkapjátok !!!
Ágyő !!!
[válaszok erre: #1144] [előzmény: (1142) retrometro, 2008-07-10 09:22:26]
Kiváló dolgozó
KIPKOP adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


médmfsz



Tagság: 2007-06-20 10:42:39
Tagszám: #46196
Hozzászólások: 2724
1138. Elküldve: 2008-07-10 07:36:52,

P É N Z O S Z T Á S

[1013.]

Egyszer majdcsak felébredsz, és kipörögsz ebből!

Sajnálom, ha nem érted, nem tudok mit kezdeni veled, harmadszor-negyedszer nem írom le ugyanazt!
[előzmény: (1134) KIPKOP, 2008-07-10 02:58:16]
Kiváló dolgozó
médmfsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


médmfsz



Tagság: 2007-06-20 10:42:39
Tagszám: #46196
Hozzászólások: 2724
1137. Elküldve: 2008-07-10 07:33:00,

P É N Z O S Z T Á S

[1014.]

Ezt is leírtam már! Még egyszer és utolára csak neked icon77.gif

A munkáltatói aláíró (főmérnök) akár metrós tapasztalanságból is, de nem látott garanciát arra, hogy lesz annyi megtakarítás, hogy előre rögzítsük a havi prémium összegét. Most a megtakarításból az áprilisi megállapodás felosztási elvei és kritériumai alapján megkaptad.

Ezért! Világos már? icon37.gif icon32.gif
[előzmény: (1127) KIPKOP, 2008-07-09 22:24:25]
Kiváló dolgozó
médmfsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


médmfsz



Tagság: 2007-06-20 10:42:39
Tagszám: #46196
Hozzászólások: 2724
1136. Elküldve: 2008-07-10 07:29:23,

P É N Z O S Z T Á S

[1015.]

Na mégegyszer! Lassan írom, hogy te is értsed! Olvasd el a megállapodást! Minek írjam le újra és újra! icon31.gif
[előzmény: (1125) KIPKOP, 2008-07-09 22:15:20]
Kiváló dolgozó
médmfsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


médmfsz



Tagság: 2007-06-20 10:42:39
Tagszám: #46196
Hozzászólások: 2724
1135. Elküldve: 2008-07-10 07:25:15,

P É N Z O S Z T Á S

[1016.]

Nem kell belőlem kiszedni. El kell olvasni a megállapodást! Weboldal, Közérdekű rovat.
[előzmény: (1120) KIPKOP, 2008-07-09 20:53:02]
Kiváló dolgozó
médmfsz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KIPKOP



Tagság: 2007-05-07 16:14:34
Tagszám: #44736
Hozzászólások: 1473
1134. Elküldve: 2008-07-10 02:58:16,

P É N Z O S Z T Á S

[1017.]

Azért látszik,hogy hivatalból véded a szakszervezetet,ami szent és sérthetetlen,sőt tévedhetetlen !!!
Megpróbálod összekeverni az almát a körtével,de nálam ez nem jön be.
Továbbra is fenttartom,hogy az mkv állomány prémium-jutalom megállapodása szigorúbb mint a többieké,5 hónap munkáját értékeli,a másoknál jól bevált havi értékelés helyett,az az mkv. már évek óta "nem mkv.", aki véletlenül 2-3 hétig van begsin,sehol nem büntetnek ilyen szigorűan, és akkor nem beszéltem még a plusz büntiről, a következő évi béremelésről !!!
[válaszok erre: #1138 #1139 #1140 #1141 #1142] [előzmény: (1133) retrometro, 2008-07-10 01:43:20]
Kiváló dolgozó
KIPKOP adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KIPKOP



Tagság: 2007-05-07 16:14:34
Tagszám: #44736
Hozzászólások: 1473
1128. Elküldve: 2008-07-09 22:33:58,

P É N Z O S Z T Á S

[1018.]

Tudjuk,hogy mennyit kaptak,ki van írva,de hát ez jutalom,úgy mint nekünk...
Ez mit sem változtat azon,hogy a Megállapodás miránk nézve nagyon szigorú, és nálunk a 11milkából 9-et kiosztottak,tehát ne a forint nagyságával vagy kicsiségével érvelj,egy problémára. Kioszhattak volna akár 1-11milkát is, ettől még nem változik az,hogy nekünk 5 icon36.gif icon36.gif icon36.gif icon36.gif hónapig kell gályázni,míg mások havonta kapják a pénzt !!! És ha véletlenűl sokat lehet felosztani,az a mi magánügyünk,mi spóroltuk meg,de a felosztási elvek az 5 hónap miatt akkor is szerintem hibásak.
[válaszok erre: #1130 #1132] [előzmény: (1123) retrometro, 2008-07-09 21:30:12]
Kiváló dolgozó
KIPKOP adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KIPKOP



Tagság: 2007-05-07 16:14:34
Tagszám: #44736
Hozzászólások: 1473
1127. Elküldve: 2008-07-09 22:24:25,

P É N Z O S Z T Á S

[1019.]

Miért is nem lehetett olyan Megállapodást kötni,hogy az mkv.-k is havonta kapjanak a bérmegtakarításból,miért is kell 5 hónapig gályázni?
Ugyanazok írták alá,egy Megállapodásban, ezért nem magánügy,sőt még a buszosok is megakasztották 1 napig a lóvét,tehát tessék elfelejteni a magánügy szót. Ez akkor lenne magánügy,ha mondjuk van 1 milkájuk,a főnőkeik leülnek és elosztják a pénzt közöttük,de akkor nem egy közös megállapodáést írnak alá elötte. A 300000 forint lehet magánügy,amelyet nálunk most a két főnok ,felhatalmazásra,saját belátásuk szerint osztottak,na abba nincs beleszólásunk !!!
[válaszok erre: #1129 #1137] [előzmény: (1122) retrometro, 2008-07-09 21:19:08]
Kiváló dolgozó
KIPKOP adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KIPKOP



Tagság: 2007-05-07 16:14:34
Tagszám: #44736
Hozzászólások: 1473
1126. Elküldve: 2008-07-09 22:16:43,

P É N Z O S Z T Á S

[1020.]

Ezt a kifizetési Megállapodást kritizálom,hogy rossz.
[előzmény: (1122) retrometro, 2008-07-09 21:19:08]
Kiváló dolgozó
KIPKOP adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KIPKOP



Tagság: 2007-05-07 16:14:34
Tagszám: #44736
Hozzászólások: 1473
1125. Elküldve: 2008-07-09 22:15:20,

P É N Z O S Z T Á S

[1021.]

Azt hiszem,hogy nem olvastad el, a 2008.április 03.-án aláírt Megállapodást. Én mindent onnan idézek,most már 100-adszor. Nem magánügy az,hogy a szakszervezetek és a gazdasági vezetés az mkv-k részére egy sokkal szigorúbb prémium rendszert írt elő,mely úgy tűnik,hogy félig megbukott icon36.gif icon36.gif icon36.gif PL: a mi minőségi icon36.gif icon36.gif icon36.gif prémiumunknak,(nem körpénz!!!) 21 kizáró oka van !!!
Senki sem beszélt itt a körpénzről,hanem az mkv-k minőségi és mennyiségi prémium-jutalmát mindig igy egybe,mert ezen lovagoltok,ha már nem tudtok válaszolni,hasonlítottam össze más társszolgálatokéval.
Továbbra is azt mondom,hogy lényegtelen a napi szolgálati idő,hisz nem órára,hanem szolgálati napok száma után jár a prémium jutalom. A mostani jutalmat,mint derült égből a villámcsapás úgy osztották,de a prémium Megállapodás szerint,kivéve ,hogy nálunk a havi 1 begsinapot felemelték havi 2-re. Továbbra sincs összehasonlítási alapunk,hogy más szolgálati ágaknál,hány begsinap a kizáró tényező,függetlenúl attól,hogy szoktak-e begsibe menni vagy sem, a kettőnek semmi köze egymáshoz!!!
[válaszok erre: #1131 #1136] [előzmény: (1122) retrometro, 2008-07-09 21:19:08]
Kiváló dolgozó
KIPKOP adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KIPKOP



Tagság: 2007-05-07 16:14:34
Tagszám: #44736
Hozzászólások: 1473
1121. Elküldve: 2008-07-09 21:07:16,

P É N Z O S Z T Á S

[1022.]

Azt hiszem,hogy Te néztél be valamit,de nagyon !
Senki nem állította,hogy az mkv keretből kapják a lóvéjukat icon36.gif icon36.gif icon36.gif icon36.gif icon36.gif icon36.gif icon36.gif .
A kérdés egyértelmü volt és a válasz is félig médmfsztől.
Igazságtalannak tartom,hogy nekünk mkv.-knak 5 hónapig kell dolgozni a lóvéért,míg mások havonta kapják,nagyon helyesen icon36.gif icon36.gif icon36.gif . Mi 5 hónap pénzét bukhatjuk,míg ők csak napokat,vagy azt a hónapot. Lényegtelen a napi munkaidő,hisz nap/forint van megállapítva,ezért számoltam 14 nappal és nem 22-vel!
Tehát ugyanazok írták alá a mi lóvénkat is, és sokkal szigorúbb feltételekkel. Hasonlítsd csak össze a kizárási feltételek darabszámát !!!
Valami mást kellene kitalálni,mert félig megbukott ez a prémium-jutalom rendszer,legrosszabb esetben is le kellene csökkenteni negyedévesre,esetleg havi-kéthavira,mert náluk müködik,akkor nálunk is müködni kell !!! Ha kevés az adott időszakra 1-2-3 hónap a megtakarítás ,akkor kevés pénzt osszanak el.
Ui: 4 icon36.gif icon36.gif icon36.gif begsinapom volt,7200 forintot buktam,tehát nem a pénz motivál,hanem az igazságosság. A notórius begsisek ígyis úgyis begsin vannak, öket nem érinti,de az éves szinten 2-3 hetet begsin lévőkkel lenne igazságos az egészet újragondolni !!!
[válaszok erre: #1122 #1123] [előzmény: (1115) retrometro, 2008-07-09 16:35:06]
Kiváló dolgozó
KIPKOP adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KIPKOP



Tagság: 2007-05-07 16:14:34
Tagszám: #44736
Hozzászólások: 1473
1120. Elküldve: 2008-07-09 20:53:02,

P É N Z O S Z T Á S

[1023.]

Csak kivertem belőled a válasz felét ! icon53.gif icon53.gif
És a jutalommegállapodásban hány hiánynap szerepel???
Mert nálunk 1begsinap/hónapról indult,szerencsére ez felment 2begsinap/hónapra !
[válaszok erre: #1135] [előzmény: (1114) médmfsz, 2008-07-09 16:30:47]
Kiváló dolgozó
KIPKOP adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kingweb



Tagság: 2002-08-12 00:00:00
Tagszám: #181
Hozzászólások: 2769
1119. Elküldve: 2008-07-09 20:38:00,

P É N Z O S Z T Á S

[1024.]

Pénzosztás, de máshogy:

Tudja valaki, hány nap a betegszabadság? Gyanítom 15. Májusban a végén van 4 nap (amit nem fizettek ki a múltkori fizetéssel). Júniusra elszámolták a további 11 napot. Július 1-én leadtam a táppénzes papírt, ami pontosan június 30-ig szólt. A 21 napos júniusból (munkanap) viszont a betegszabadságon kívüli 10 napra lófaszt sem kaptam (nem fizetett egésznapos távollét). Azért ez már sebesség. Nem tudom kinek a reszortja ez, de ha 1-én beadsz valamit, durva, hogy nem képesek elszámolni. Arról ne is beszéljünk, hogy a 4 nap májusi BSZ-t sem látom sehol.
Kiváló dolgozó
Kingweb adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kingweb



Tagság: 2002-08-12 00:00:00
Tagszám: #181
Hozzászólások: 2769
1118. Elküldve: 2008-07-09 19:17:00,

P É N Z O S Z T Á S

[1025.]

Majd figyelem a papírt. Nekem is pont 4 betegnap van (májusban).

Igaz júniusban meg egyetlen munkanapom sincs, meg júliusban sem eddig. Na ez lesz a következő osztásnál az az eset, mikor az én pénzem a Ti pénzetek. icon31.gif
[előzmény: (1112) KIPKOP, 2008-07-09 16:14:48]
Kiváló dolgozó
Kingweb adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

P É N Z O S Z T Á S

(üzenet: 2041, M3)
 
    / 82 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

A weboldal címe: http://m3.what.hu

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.01088285446167 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail