Ezek az eltérések minimálisak. Szerintem a gyakorlatban nincs is jelentőségük. Ha nagyobb nyereségű antenna kell, akkor vannak 17-18 dB-esek, de minél nagyobb a nyereség, annál pontosabb beállítást igényelnek.
Én egyébként ezek közül a triax-ot választanám, de ez lehet csak személyes szimpátia.
Szakadozás ellen meg lehet próbálni a Short GI-t letiltani, főleg, ha régebbi eszközöket is használsz, illetve gyenge a jel.
Ha jól emlékszem ez a csomagok fejlécére vonatkozó beállítás, hibajavító kódok és egyebek vannak benne. A régi eszközök egyáltalán nem képesek short gi használatára, gyenge jel esetén meg a kevés hibajavító kód miatt több lehet a sérült, javíthatatlan csomag.
Cserébe persze több hasznos adat fér egy adott keretbe, így a Short GI gyorsíthatja az adatátvitelt.. megfelelő környezetben. De ahol gyenge a jel, inkább ne használd.
Próbáld ki, hátha stabilabb lesz a kapcsolat.
Nálam az inSSIDer -83 dB-t mutat, de jön a net max sávszélességgel (20 mega), és nem is szokott szakadni.
A dipol talán egy picit máshogy néz ki.
De az is lehet, hogy csak a mérésben van különbség. Egyikkel csak nemtudom 700 MHz-ig nézték, és ott 15 dB, a másiknak meg 800-ig, és ott már 16. Nem tudom.
Igazából mindig a nyereséggörbe lenne az érdekes, csak nem mindenhol teszik ki.
@Tom25
Nem lesz már elvileg teljesítményemelés, elvileg csak E-MUX-on lenne néhol, de az meg eléggé halottnak látszik most. Volt már korábban szó róla, hogy újra kell gondolni és pozicionálni az Extra szolgáltatást, valószínűleg amíg nincs meg a terv, addig nem is foglalkoznak E-MUX-al, hiszen nem tudják, mi is lesz vele.
Nincs gyertya teljesítmény, csak kevesebb az adó, ez okozhat néhány helyen vételi problémát.
A windows visszajelzőjét ne vedd figyelembe, az ilyen gyerekjátéknak jó kb. :)
Töltsd le az inSSIDer nevű programot (elvileg van portable is), az egy grafikonon kiírja az értékeket, és azt is látod, ha esetleg más zavarja.
Nálam is volt már olyan laptop, ami a 13-as csatornát nem "látta". De egyébként nem ez a legjobb, de a nálunk lévő wifi eszközök ezt szeretik a legjobban. Másnál lehet, hogy más a helyzet.
Érdekes lehet még az előtag vagy micsodának a típusa: Short, Long, egyes routerek Short GI néven említik csak. Ha instabil, akkor ezt long-ra kell állítani, viszont akkor csökken a sávszél.
Nem tusom milyen routered van, és milyen beállítási lehetőségek vannak benne, de a wifi nálam is egy mumus. Játszani kell vele, mire megfelelően működik.
De szerintem nézz szét az inSSIDer-rel, hátha látunk belőle valamit.
Tök jók ezek a grafikonok, csak pont a lényeg maradt le. Nem mindegy, hogy egy beosztás 50 nézőt takar, vagy 500-at vagy 5000-et. Bár gondolom csak a tendencia lenne a lényeg, de függőleges tengely nélkül csak egy értelmezhetetlen rajz.
http://mindigtv.hu/mindig-tv-applikacio-tul-1-milliomodik-letoltesen
Próbálj meg frekvenciát, azaz csatornát váltani a routeren.
Egyrészt lehet a környéken más, ugyan azon a csatornán adó router, ami zavarja a te jeledet, másrészt a különböző frekvenciáknak más a terjedési tulajdonsága. Meg a router hálókártyája sem egyformán szereti. Az enyém pl az 1-es és 8-as csatornákkal is szakadozik, nem jön át a 20 megás net sávszél, a 13-as csatorna viszont rettentő stabil.
Ehhez még annyi, hogy nálam a csatornaváltoztatás után a laptopon valamiért kellett egy wifi off és on, hogy rendesen ráálljon az adott csatornára, különben lassú volt.
Sajnos ha egy antennára ráírják, hogy X dB, az nem garancia arra, hogy valóban annyit is tud. De egyébként én is nemrég cseréltem routert, egy d-linkről (3 dB-s antenna) egy Asus-ra (5 dB-s antenna), és a d-link jobban ellátta a lakást. Ez abból is adódhat, hogy a régebbi routereknél túllépték az EU-ban megengedett 100 mW sugárzási teljesítményt.
Remélem azért a 3G-t csak megkapják. :)
De szerintem minden tekintetben a vodafone rendelkezik a legkisebb lefedettséggel.
Azért kívánom nekik, hogy sikeres legyen a dolog. :) Legalább azt felismerték, hogy az Extra szolgáltatás azért nem tud több ügyfelet felvenni, mert a konkurens szolgáltatók csomagban adják a dolgokat, és így olcsóbb. Kíváncsi vagyok, hogy MinDigTV-nél is lesz ilyen, hogy csak tv ennyi, de ha előfizet internetre is, akkor csak ennyi.
Plusz meg ahol el sem indult ugye, plusz ahol interferencia van a sok egyenfrekvencia miatt. Lásd Nagy-Hideg-hegy vs. Nagymaros. Hegyestetőtől nyugatra halott az egész. A D-vel egyetemben. És ugye van, aki arra is előfizet, csak szolgáltatást nem kap.
Az szerintem teljesen elfogadható, ha épületek, fák miatt valami nem úgy jön, ahogy előre jelzik. Csak sajnos AH-nál a domborzat miatt nem úgy jön. :/ Ami viszont ismert, és kalkulálható dolog. Minden más szolgáltatónak sikerült is, csak nekik nem. Persze a felelősséget senki nem vállalja, AH mutogat az NMHH-ra, NMHH meg az AH-ra.
Pont a Vodafone-nal? Kb a legkisebb 4G lefedettséggel rendelkeznek. Nem jól indul a dolog...
De az AH példát vehetne újdonsült partnerétől, mert a Telekommal egyetemben nekik is sikerült a lefedettségi térképet úgy megalkotni, hogy Zebegényben nincs 3G vétel. Csak az AH készítette úgy a saját lefedettségi térképét, mintha egy síkságon lenne a település. Csak felelőse nincs.
Vezetékest gondolom ADSL területeken tud majd, a mobil meg hasonló lesz, mint pl a UPC-jé? Tehát valamelyik szolgáltató adóit fogja használni, nem lesz saját.
Nálam is hasonló a helyzet, de nálunk nincs SFN.
Ha jobbra megyek a tetőn, akkor A-MUX erősödik, ha balra, akkor a C. Belőttem valahova középre, ahol úgy nagyjából egyforma a kettő. :D
D-MUX-on van SFN, az egyáltalán nem is működik. Még az állóképeket közvetítő info csatorna képe is szétesik.
ÉV relé valószínűleg nyom egy OFF-ot. :D Ami nem is baj, mert ha kihúzol egy ilyen koax kábelt a fém dugónál fogva, akkor te nyomsz egy OFF-ot.
TV tuner kártyáknál maga a csatlakozó külső része összeköttetésben áll a PCI kártya hátsó fém lapjával, ami érintkezik a gépházzal ami pedig földelt. Gondolom a TV-knél is így van megoldva valahogy.
Igazából ha belegondoltok, egyáltalán nem normális, hogy feszültség jöjjön be a KTV hálózaton. Sőt gyanítom, hogy a szolgáltatói leágazókban van is valami feszültség leválasztás, mert az erősítők a koaxon feladott feszültséggel mennek. Ami ugye háztartásba nem jöhet be. És mivel kilométer hosszan viszonylag közel mennek a villanyvezetékhez a koaxok, illik a védőköpenyt is leválasztaniuk. Esetleg azzal lehet a gond, ha valakinek a koax és a villany bekötésnél közel megy a két kábel egymáshoz. Régebben egyébként nekem is volt brumm, akkor rázott is a kábel, de már megszűnt.
Egyik ismerősnél meg akkorákat csíp, hogy már szabályosan fáj, de nem a kintről jövő kábel, hanem valamelyik benti készülék pumpálja teli árammal. Régi ház, nincsenek földelt konnektorok.
De egyébként érdekes dolgok ezek. több szempontból nézve is. Saját antennarendszernél legalább nincsenek ilyen gondok. :D
Értem.
Most lemértem a KTV árnyékolását a konnektor földhöz képest, gyakorlatilag nem jön benne semmi, pár mikrovoltot mutatott a műszer.
Mondjuk nálam nem is volt gond az analóg képével, viszont a digitálissal vannak, de ezek szerint nem emiatt.
Miért lehet baj a földelésből? Bevett szokás túlfesz és villámvédelem szempontjából, hogy a bejövő kábelre villámvédőt raknak, plusz földelik a splittert. KTV és antennás rendszereken is.
Akkor a legköltséghatékonyabb megoldás, ha bejelented hibára, hogy ráz a koax amit behúztak, és a beltéri is.
Szerintem nekik kell megoldani, hogy ne vezessenek be áramot az előfizetőhöz.
Volt idő, hogy nálunk is rázott a T-s koax, de újabban nem tapasztalom.
116 ezer nekem már egy picit sok egy tv-ért.
Egyiket cserélném le, mert kezd rosszalkodni, de ez egy 24"-os tv, nem is fér el nagyobb. Ebben a kategóriában meg egyáltalán nincs T2-es, viszont sima T-s elég sok
Esetleg egy vezetékkel bekötni a beltéri fém borítását, esetleg a koax csatlakozóját a konnektor földelésébe. Elég bizarr megoldás. :D Vagy magát a UPC kettes osztót.
Lehet tényleg jobb, ha kéred a beltéri cserét.
De várjunk. Ha kiszeded a HDMI kábelt, akkor minden ok. Ha viszont a TV-ből kihúzod a házi hálózatod koax kábeleit, akkor megmarad a brumm? Pedig ha jól értem ilyenkor nincs közvetlen vagy közvetett összeköttetésben a két hálózat.
Esetleg valahol nem mennek közel egymáshoz a koax kábelek?
Miért kell erősíteni?
A 4 tv szerintem még menne erősítő nélkül is. Nálam 3 felé van osztva, plusz még van előtte egy MMWO osztó net miatt. Ráadásul a kábelcsatornák vékonysága miatt nem valami optimális. MMWO -> 2-es osztó -> 2-es osztó. És most az analóg lekapcsolás után megy majd még egy kettes osztó, mert a helyi tv marad analógon, tehát tv mögött is kell majd osztani.
Jelenleg úgy nagyjából 60-65 dbmw van így osztások után a végpontokon.
Igaz, a szolgáltatók 3-nál több tv-re nem ajánlják az osztást.
Miért szeretné erősíteni? Szemcsés a kép? Kössetek rá csak 1 tv-t osztás nélkül, ha úgy is szemcsés, akkor hiába is erősítenétek, a szolgáltatónak kell zajtalanítani a hálózatot. Sajnos ha LDC tv-je van már, akkor bármit is csináltok, szemcsés marad a kép. LCD-n nagyon rossz az analóg, csak CRT-n mutat jól.