... Annyit osztottam meg, amennyit kaptam, és amire a kérdés vonatkozott. ...
Ez kb. a semmivel egyenértékű infó jelenleg.
... csak találgat és guglizik... ....
Ha volna annyi eszed, akkor már rég rájöhetnél, hogy más, e témával foglalkozó fórumot is látogatok, olvasok, és az infók pl. a belinkelt kép eredetije is onnan való. De a Googli is felhozza ugyanezt neked, csak szépen kell kérned. Ez az, ami neked láthatóan nem megy
Akkor már igazán megkérdezhetted volna a box pontos nevét, típusát és a box paramétereit és tudását is! Vagy ez szigorúan titkos információ az AH-nál? -hogy ezt nem merik végre közzétenni?(akár netán névtelenül is)
Mert ez a beírásod mindenre vall, csak nem pontos infószerzésre!
Sajnos ezeknek a 3.5-es jack dugós kábeleknek eleve a jack aljzat-dugó kombó a rákfenéje! Némely kínai 3.5-es jack dugó képtelen normális csatlakozást létrehozni a szabványos 3.5-es aljzatban! Ezt legjobban a fejhallgató csatlakozóknál lehet tapasztalni de más téren sem jobb a helyzet. Amúgy meg a képminőséget eleve behatárolja az AV composite kimenet, ami -mint ezt garga pista is már leírta-
még a jobb minőségű kábelek belsejében is vékonyka kábelekkel van megoldva.Azon meg kár röhögni, hogy nagyobb tételben olcsóbb az átalakító kábel ára, mert eleve nem tudod, -mert ezt is jól titkolják- hogy az AH szerződő partnere eredetileg is adott a cuccal ilyen kábelt, vagy nem, (eleve benne volt e ez a kitétel a szerződésben) vagy csak a forgalmazó -AH- kényszerült rá saját maga utólag ilyet nagy tételben beszerezni, és a kipostázandó boxok mellé csomagolni.
Olcsó kínai DVB-T2-rs boxoknál nem megszokott ma már az ilyen mennyiségű kábelfelhozatal, esetleg akkor, ha eleve a box egy gyenge minőségű, és szolgáltatással bíró cucc, és ezt ellensúlyozandó a hozzáadott kiegészítők bő mennyisége. De ma már erről is kezdenek leszokni, és a gyenge cucc kiegészítő kábelfelhozatala is kimerül legtöbbször egyetlen átalakító kábelben. Az, hogy ez melyik fajta lesz, leginkább a felvevő piac igényéhez igazodik.
Pedig a négypólusú 3.5 AVjack-to-scart átalakító már régóta létezik, lásd pl. az Amiko boxokhoz való kábelt, ami itt talán a legolcsóbban elérhető.
https://www.satelity.ellano.sk/amiko-kabel-jack-scart_37691.html Az meg, hogy kapsz még hozzá hdmi kábelt is, az csak azt jelzi, hogy a box gyártója, vagy netán a forgalmazó nagy tételben már olcsón juthat hozzá, akárcsak az említett 3.5 AVjack-to-scart átalakító kábelhez, amihez pl. ha 100 ezer db-ot rendelsz, akkor igen jutányosan juthatsz hozzá:
https://shenzhenjh.en.made-in-china.com/product/bSdnciRufzVO/China-PVC-Jacket-21-Pin-Scart-Plug-to-3-5mm-Audio-Jack-4-Pole-AV-Cable-Scart-Cable-JHST08-1-.html (most jut eszembe az AH fizetős ügyfelek is kb. 100 ezren lehetnek. )
És igen, a belinkelt box képen, ezen:
a gömbölyded box forma az igen hasonló az említett Alcor box kialakításához, de csak a box formai kialakítás a hasonló, a hátoldali csatlakozók már eltérést mutatnak, nem véletlenül.
Ezért is kértem nemrég képet a most postán megkapott box tulajától a új AH box elejéről és annak fenéklapjáról , de az illető füle botját sem mozgatja ez ügyben, sajnos. Viszont a hátoldalra rágravírozott fehér magyar felirat jól jelzi, hogy ez egy külön -AH- kérésre legyártott box sorozat lehet. Ugyanis minden standard boxon a gravirozás eleve angol nyelvű.
Megírta, idézem:
A mindíg tv által,postázott új stb.
Amúgy kisértetiesen hasonlít az Alcor HDT 2900 boxra,
https://edigital.hu/set-top-box-vevo-egyseg/alcor-hdt-2900-digitalis-vevo-beepitett-conax-kartyaolvaso-p430695 a formai kialakítása a front oldalon mindenképpen, ami különbség az az, hogy az Alcor cuccon a hátsó részen van egy plusz antenna átmeneti csati is, ezen meg nincsen. Gyakorlatilag a többi csatlakozó nagyjából megegyezik mindkét boxon, az Alcoron a composit és az audió kimenet nem 3.5-ös jack kimenet, hanem kerek RCA kimenettel van megoldva.
Kérni kéne az új tulajtól -vén6805- egy front oldali teljes box képet és egy alsó, a box fenékrészről készült képet is.
Na.Így mindjárt más a leányzó fekvése.
Most, hogy már tudjuk a laptop típust, azonnal kiderül, hogy ezt a szériát -mint az előbb már ezt említettem is a hozzászólásom végén- ezt már Sata-II-es csatolós saját gyártású merevlemezzel szerelte fel a Samsung.
Ebből viszont már az következik, hogy ezt a típusú Samsung laptopot jó eséllyel bővítheted fel egy új, SATA-III-as csatolójú SSD-vel, igaz a sebesség a SATA-II és a SATA-III szabvány érték között lesz.
Azért az is érdekes, hogy az ezt a típust annó bemutató leírás, teszt oldal nem említi meg a beépített merevlemez csatoló típusát:(csak a merevlemez széria nevét, de abból meg eleve létezett többféle Sata csatoló típussal ellátott hasonló nevű verzió! Készültek ebből a sorozatból SATA-I-es és SATA-II-es merevlemez verziók is.)
https://prohardver.hu/teszt/samsung_rc510_voros_es_fekete/technikai_reszletek.html Csak a beépített optikai egységre rákeresve derült ki, hogy a laptop SATA-II- tudó vezérlővel van felszerelve.
És hol találsz egy olyan Bios frissítést egy régi, és ahogy ez most kinéz, egy legalább 14 éves (ha nem több...) laptophoz???
És hiába egy friss szoftver, ha a hardver eleve öreg, és egy meghatározott képességekkel bír.(alaplapi chipkészlet-és az abban lévő öreg SATA-vezérlő.)
És ne feledd el, ez eleve egy laptop, ebbe nem olyan egyszerű egy második Sata-III-as vezérlő kártyát pluszként betenni, mintha egy normál asztali sz.gépbe tennéd ugyanezt.
Hát nem biztos, ne éld bele magad előre....
A Samsung HM321HI 320GB 5400RPM 8MB SATA notebook merevlemez csatoló felülete SATA - 150, azaz másképpen leírva SATA 1,5 Gbit/s vagyis ez a csatoló egy SATA-I névvel futott!(ez egy első generációs SATA csatoló, és mivel egy, a kérdésben általad nem megadott nevű, típusú laptopról van szó, így annak az alaplapi chipkészletébe integrált, és a Bios-ból natívan elérhetö SATA-I vezérlő működteti ezt az első generációs SATA-I csatolós merevlemezt.)
https://forum.hddguru.com/viewtopic.php?t=19400&start=
A kérdésedben megadott Kingston A400 240GB [2.5"/SATA3] SD meghajtó egy harmadik generációs , SATA-III-as csatolóval van ellátva, ami visszafelé csak a SATA-II rendszerig kompatibilis: SATA Rev. 3.0 (6Gb/s) – with backwards compatibility to SATA Rev. 2.0 (3Gb/s) lásd a cucc weblapját:
https://www.kingston.com/us/ssd/a400-solid-state-drive?partnum=SA400S37/240G Mindebből az fog következni, hogy ha az a nem megadott nevű, és típusú laptop natívan, értsd Bios-ból, mindenféle driver nélkül nem fogja felismerni és normálisan kezelni az új SSD meghajtót, akkor fő, rendszerindító merevlemezként nem fogod tudni felhasználni, csak második ún.adat lemezént, de ehhez még kelleni fog hozzá egy SATA-III-as driver oprendszerbe telepítése is.(oprendszerfüggő a dolog, lehet, az oprendszerbe eleve létező általános SATA-III-as driver esetleg fel fogja ismeni, de natívan bootolni akkor sem fogsz tudni róla!)
A kérdéses Samsung merevlemez későbbiekben már készült ún. SATA-II-es csatolóval is, de ehhez tudni kéne, hogy a tiéd melyik verziójú merevlemez, ugyanis nem mindegy, hogy milyen sata-vezérlő van a laptopod alaplapjára integrálva, ha netán régi nagyon a laptop, és csak SATA-I-es vezérlő van benne, akkor buktad a cserét, fő merevlemeznek nem lesz jó az új SSD. Viszont, ha már SATA-II-es vezérlő van beépítve abba a laptopba, akkor már esetleg lehet reményed, ha az alaplapi vezérlő felismeri az SSD meghajtót.
Ezért nem árt néha, ha a kérdéshez a laptop pontos nevét, és a pontos típusszámát megadni.
... ha ti tudtok még HD képes használt, de jó állapotú HD-SDI kijáratú műholdvevőt megköszönném a segítségeteket. ...
Csak ötletszinten -használt árakat nem tudok- ez elött nincs a Tandberg név, ez sima Ericsson, és igen, négy független bemenettel bír, ami kapcsolható, feltehetően az előlapi négyirányú, nyíl alaú kapcsolókkal. És igen, csak SD kimenetes.(down-convert HD video to SD providing an SD output for broadcast or monitoring.)
RX8330 - DISTRIBUTION RECEIVER
https://www.sateng.com/digital-headend/rx8330/ The following features are available as standard:
• 4 input DVB-S QPSK satellite demodulator
• Transport stream input with ASI connection
• Dual switchable ASI/SDI output
• DVB Common Interface CA support
• Director single service decryption
• Front panel and Web browser control, with alarm relay
• SCTE 35 controlled contact closures for ad-insertion signaling
VIEW SPECIFICATION DATA SHEET
https://www.sateng.com/shared-downloads/SEG-3923046923-rx8330_v1_tn.pdf
Így igaz, és még had tegyem azt hozzá, hogy aki nagyon kardoskodik a szolgáltatói boxok hordozásához, -ITI, Merlot- az vegye azt is figyelembe, hogy az ASZF-ben a szolgáltatói csere kritériumaként az van megadva, hogy rendeltetés szerinti használat esetében bekövetkező hiba esetén cserélik csak ki ingyen a szolgaboxot! Az utazással együttjáró esetleges sérülések már nem tartoznak bele a szolgabox rendeltetésszerű használatának fogalomkörébe!
Az, hogy esetleg a box utaztatása közben szerzett sérülést netán el tudod esetleg adni/bemagyarázni a szolgáltató munkatársának, az egy dolog, de mi van, ha nem? - mert azok sem hülyék ám, és akkor eleve ugrott az ingyenes csere lehetősége.
És még egy dolog, amit nem ártana figyelembe venni, elhangzott itt az, hogy Full-HD és efeletti anyagok esetleg a Neten (ezért kell majdan a szolgaboxra is net-csatlakozó) keresztül sugározná az AH, hiszen ez technikailag már kivitelezhető.
Viszont a szolgaboxos Net-használatnak van egy hátulütője, nevezetesen meg tudják azt határozni hogy honnan történik a vétel, ha nagyon akarják. És ezzel azt is behatárolhatják, ha te, mint előfizető hurcolászod a szolgaboxot a telepítési helyről(ez általában a saját lakásoddal megegyező hely) eltérő helyszínre,és ez pl. a nyaralód, vagy a külföldi nyaralásod helyszíne.
Szóval nagyon sanszos az is, hogy az új szolgaboxok bevezetése után nemsokkal az ASZF-ben is lesznek változtatások.
Hát igen...
Gyártó ország: Kína
Amennyivel olcsóbb volt, mint amit itthon kb. 8-10ezer Ft-ért árulnak, annyival bizalmatlanabb az ember, legalább is én már nagyon útálom a kínai termékeket. Akkor már inkább a tajvani cuccok, azok pár fokkal jobbak.
... Az AH is profitért dolgozik. ...
Ez igaz, de profit, és profit között is van ám különbség, van tisztességes profit, ez ellen nincs is kifogás, és van a tisztességtelenül kitermelt profit. Az AH húzása az utóbbi kategóriába tartozik.
Természetesen egy szolgáltatónak a saját szolgáltatását joga van úgy kivitelezni, hogy azt csak saját, és esetleg lebutított szolgaboxokon keresztül veheti csak igénybe a T. előfizető.
(de ekkor ezt illene már nyíltan kimondani végre!)
Ez persze magával vonhat, és biztos, hogy hoz is efi csökkenést, ugyanis az már látszik, hogy az ügyfelek nagy részének ez a mód nem jön be, úgymond, és ezek után csak olyan előfizetők fognak maradni, akik a minden mindegy alapon maradnak a rendszerben, illetve azok, ahol eleve egy tv-egy szolgabox felállás van.(jellemzően az idősebb generációknál, de már ott sem kőbe vésett ez a felállás)
Már megbocsáss, de itt létező, és igen szigorú szabványokról van szó!
(T2, H-265/ HEVC, CI+, Conax- jelenleg még-)
Ha ezeket tudja az adott technikai eszköz, akkor nem lehet gond a vétellel.
Akkor van gond, ha a szolgáltató ezt, ebből valamelyiket,( pl.Conax kódolást) saját hatáskörében esetleg megváltoztatja, ekkor a meglévő eszközök valóban nem biztos, hogy már megfelelőek lesznek. Jelenleg úgy áll a helyzet hogy a Conax mint kódolás marad, maradnia is kell, hiszen rengeteg előfizetői kártya van még kinn az ügyfeleknél.
Persze semmilyen biztosíték nincs arra, hogy ez hosszútávon is így marad majd. mert ugye az előfizetői kártyákat is meg lehet szüntetni, kifuttatni, ha éppen ez lenne a szolgáltató célja, az új üzleti-fizetős modellben, és akkor a saját boxba meg olyan firmware-t telepíthet, és olyan(esetleg már nem Conax) kódolással, amilyet éppen ő akar, vagy neki megfelel majd.
Egy lehetséges megoldás lehet a VoLTE és a VoWiFi funkciók igénybe vétele, feltéve, ha a mostani mobilok erre képesek. Ehhez semmi mást nem kell tenni, mint az egyik házból átvinni akár vezetéken, akár WIFI-n átlőni az internet elérést, majd a kérdéses házban egy wifi routert telepíteni. Így ott is lehet net, és a VoWiFi funkció is elérhető lenne.
...jó lenne ha a szolgáltatók végre (Nem csak az Ah) rájönnének hogy 2020-at írunk. ...időszerű lenne ha a havidíj mellé nem kéne külön perkálni a 2. tv-ért. ...
Azt kell, hogy mondjam, naív vagy. Nem kicsit, nagyon. Az AH újabb 12 évre kizárólagossággal bír ezen a területen, vagyis szabad a vásár, szabad a rablás! Ez a kényszerű T2-re váltás és a majdani végleges sávleürítés olyan jól jött az AH-nak, mint a Fidesz-nek a migránsprobléma!
Ha ez nem jött volna be, akkor az AH nehezebben tudná véghez vinni ezt, amit valamely fórumtagunk úgy jellemzett, hogy üzleti modell. Sajnos ez az új üzleti modell semmi máson nem alapul, mint a fizetős előfizetők pofátlan kiszipolyozásán! Ahogy a T-Home az iptv ágazatban, most az AH a földfelszíni ágazatban teszi ugyanezt, vagyis nem véletlen ezen újszerű boxok az előfizetőre való rátukmálása, ezzel együtt, akiknél ez sikerül, ott azonnal letiltja és érvényteleníti a meglévő kártyákat! - ezt olvashattátok nemrég. Az AH távlati céljai között van sok, az iptv-nél már meglévő megoldás, úgymint a videótéka, visszanézhetőség x napig, és a felvételi lehetőség is, ez ezután mind újabb pénzbe fog kerülni! És nem véletlen az sem, hogy ennyire titkolják ennek a lebutított szolgaboxnak a típusát, tudását. Nem lennék nagyon meglepve, ha azon a Prime boxon az egy db usb eleve nem a felvételt szolgálná, vagy netán szoftveresen le lenne tiltva az usb ezen felhasználhatósági módja! Mert az ugye eddig egyetlen tájékoztatóban sem szerepelt, hogy most felvevős boxot fognak ingyen adni! - nyilván, hiszen a távlati cél jól látható, a felvételi lehetőségért is majd fizetni fog kelleni a (a majd később módosításra kerülő) haviidíjban (akárcsak az iptv-nél) továbbá a majdani, újabb felvételre alkalmas(netán ennek az új Prime boxnak a felvételre képes (az usb port feloldását biztosító) firmwareval ellátott verziójáért is fizetni kell majd, akárcsak a konkurenciánál , a T-Home-nál, és az újabb szolgáltatások is a fizetős vonalat fogják erősíteni. Tehát jól látszik, miért ez a nagy titkolózás, és jól látszik a sanyarú jövőkép is! És ennek fényében az is érthető, hogy miért nem akarják megérteni, hogy neked nem kell az új box, hanem csak a régi kártyás megoldás. Mert ekkor, ha marad a kártya, és marad a felvételre is képes saját box(és tv) használat, ők eleve elesnek egy bevételi lehetőségtől! És ez nem fér ma már bele az új üzleti tervükbe!
https://starshop.kz/collection/bolshie-skidki/product/luxell-lx-2833 A két különféle teljesítményű égővel ellátott, kompakt LUXELL LX-2833 gáztűzhely palackozott gázból működik, karbantartása egyszerű és szerény, a főzés nem különbözik a hagyományos kályha használatától.
Miért érdemes most megvásárolni a LUXELL LX-2833 gáztűzhelyet:
Különböző teljesítményű égők használhatók ételek főzéséhez, eltérő követelményekkel az ételek melegítésének intenzitása tekintetében.
Ha a csempét nem használja, annak főzőlapját fedéllel lefedheti, zárva pedig kényelmesen tárolni és szállítani.
A csempe zománcozott főzőfelülete ellenáll a magas hőmérsékletnek és könnyen mosható.
Jellemzők:
Főzőlap: zománcozott acél
Égők: 2 db, 1,4 és 1,8 kW
Főzőlap fedő: igen
Menedzsment: mechanikus, forgókapcsolók
Üzemanyag: PB-gáz
Méretek: 48 x 34 x 10 cm
Súly: 2,25 kg
Gyártó ország: Kína
Nem minden esetben jár hozzá tartozékként a nyomáscsökkentős tömlő, azt legtöbbször külön kell beszerezni.
https://www.olcso.hu/Nyomasszabalyozo_szett_1m-arak_5119618639.html#to_description https://www.meleget.hu/reca-pb-nyomasszabalyzo-szett-1m-7818