Amúgy, csak a vicc kedvéért, van már egy újabb Sencor cucc is, a weboldalukra kitették, ez a SDB 5007T jelű gép, aminek a hátoldalán már érdekesen feliratozták gyárilag az antenna átvezető kivezető csatlakozóját, lásd a képen.
Eléggé érdekes gépne tűnik, és az ára sem vészesen magas a weboldala szerint.
https://www.sencor.hu/vevokeszulek/sdb-5007t
Értsd már meg, nem lehet keverni a két szoftvert, az való rá, amit a gyári fizikai kialakításhoz rátervezte, és ennyi. Amúgy sem lehet letölteni az eredeti szoftver hozzá a saját weboldaláról, csak kezelési utasításokat, és képeket. A saját gép firmwareját esetleg az első beüzemelés és beállítás után lehetne lementeni egy usb kulcsra, ha a menüje egyáltalán engedne ilyet, nem tudom,én nem láttam a menüjében ilyent a gép bemutató oldalán lévő képek között. Az meg hogy neked a 6-os menüje jobban tetszik, akkor vedd meg a 6-os jelű gépet, árban pár száz forint az eltérés a kettő között. És ne gondold, hogy egy 10.ezer Ft alatt beszerezhető olcsó gépre majd valaki neki fog állni firmwaret fejlesztgetni, csak azért, mert neked nem tetszik a gyári menü, és nem ott vannak a gombok, ahol te szeretnéd!
Az RF out-ra meg jegyezd már meg végre, a kisebbik gépen az csak egy átvezetéses funkcióval bír, mivel a 5-ös jelű gépben nincs külön rf generátor, ami a korai videómagnókhoz hasonló módon az UHF-sáv flső egyik csatornáján adni ki a jelet egy tv-re, egy ilyn rf generátor a gyári weboldali leírás szerint a 6-os jelő gépben van, bár erősen kétlem, hogy igaz lenne, mert egyrészt minek egy plusz cucc, ha az antenna átvezetésen amúgy is átmegy a tv-jele, ez csak annak idején a VHS magnóknál volt használatban a magnó lejátszáshoz, másrészt egy plusz elektronikai egység beépítése jóval megdobná a gép árát, de a gyáriak talán jobban tudják, hogy mi van a gépben, ezért írják azt ki a weboldalukon. Amúgy a Scart és hdmi mellett semmi jelentősége nincs ennek, mert az rf generátor általi kép amúgy is borzasztóan ronda lenne, egyetlen esetben van ennek létjogosultsága, ha még olyan tv-vel rendelkezel, amin csak egy antenna bemeneti dugó van, semmi más. De ilyen tv-t már régóta nem gyártanak.De arra meg ott van az antenna átvezetésre szolgáló rf-out kivezetés, ami ugyanazt a célt szolgálja, mintha csak a tv-be dugnád be az antenna jelet. Ha meg nem találsz tv-csatornát, akkor talán egy országnév váltást kéne megpróbálni a menüben, bár a Magyarország választásakor a modern gépekben be kell jönnie a normál mpeg-4 tv adásnak. A hevc-nél lehetnek gondok, pl. az Alcor HDT 4400 S-nél van olyan pl. hogy a hevc h-265-ös csatornák nem jelennek meg a normál tv csatornák között, hanem ezek a rádió menüből érhetőek el, nem akartam elhinni, de így van, a saját Alcor-4400S-nél többszöri hangoláskor is ezt produkálta, gondolom, ez egx szoftver bug/hiba lehet, de ezt senki nem fogja javítani egy olcsó gépnél, főleg, hogy az Alcornak már csak szervize van jelen, és nem képviselete, akik esetleg tudnának ezügyben lépni.
Az hát, a kisebbikben nincs rf generátor, a 06 végződésűben meg van, meg még van más különbség is a kettő között, épp ezért kell elolvasni a magyar nyelvű letölthető kezelési utasítást, szépen le van írva a kettő közti különbség, ami miatt camel hiába is tenni rá a 06-os felű gép szoftverét a 05-ös jelű boxra, az rf generátor fizikai hiánya miatt a 05-ös jelű gép a 06-os jelű gép szoftverével sem fog semmit láttatni a 05-ös végű / jelű gép antenna out-átvezetésének a kimenetén.
a Zgemma H8.2H box 1 darab 2.0-as HDMI csatlaozóval van szerelve.(1x HDMI 2.0)
A HDMI szabványban leírtak szerint a HDMI az 1.2a verzió óta teljes Consumer Electronic Control (CEC)-t funkció támogatással bír.
A HDMI-2.0 bevezetésével megnövelték a maximum sávszélességet 18GBit/s-re. Az elődjeihez hasonlóan 8b/10b videó átvitelt használ, ezzel a maximum videó sávszélesség 14.4 GBit/s. Támogatást kapott nagyobb kép felbontásra és frissítésre, ez a 4K @ 60 Hz 24 bit/px-es színmélységgel.Funkciókból megkapott 32 audió csatornát; dual videó közvetítést, hogy több felhasználó tudjon egy képernyőt használni, akár 4 audió közvetítésig; 25 fps 3D formátumot; 21:9-es képarány támogatást; dinamikus hang és videó közvetítés szinkronizációt; a HE-ACC és DRA audió szabványokat; továbbfejlesztett 3D feldolgozást és további CEC funkciókat is.
A kérdés inkább az, hogy a megjelenítőd támogatja a a HDMI-2.0, illetve a CEC funkciókat.
Azt használom, ami már megvan, és jól működik. Az egy dolog, hogy nem trendi a megoldás,(ez engem amúgy sem érdekel/zavar) de üzembiztos, és működik, és nem kell kiadni érte plusz pénzt, lévén megvan régóta. És miért ne használjam, ha már megvan a cucc, és még működik? - az meg hogy most nem usb kulcsot dugok be a Pc-be, és arról másolom át a műsort, hanem egy optikai lemezt, egy dolog.
Nekem is van egy Kingston SSD a gépben, elsőre nekem is 45-50 fok köröli hőfokon dolgozott, ezért még betettem a hátfalra egy + ventit is, ami most rásegít átszellőztetni a hátat, így az ssd és a hdd-k hőfoka is azonnal lecsökkent, most így néz ki nálam az ssd állapot:
-- Physical Disk Information - Disk: #0: KINGSTON SV300S37A120G --
The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found.
The health is determined by SSD specific S.M.A.R.T. attribute(s): #231 SSD Life Left
No actions needed.
Szóval 639 nap és 4 üzemóra után még a várható élettartama elvileg 1000 nap a Hard Disk Sentinel szerint.(hogy ezt hogyan, és miből számolta ki, ne kérdezd) Mindenesetre a hőfoka jócskán leesett, (és régóta stabilan ennyi) ami azért egy jó dolog. Persze egy minipc-be nem lehet + ventit betenni, de talán a pc-házán esetleg lehet a szellőző réseket kibővíteni.(ha van rajta egyáltalán ilyen)
Ha az SSD wear Indicator értéke 80% alá esik majd, akkor már kezdhetsz aggódni, és biztonsági mentést készíteni az SSD-ről. Amúgy eléggé meleg lehet abban a Pc-ben a képed szerint, az 52 C-fok kissé magas érték egy ssd-nek is.
Kézikönyvben ez áll:
A vevőegység automatikusan ideiglenesen elmenti a programot az USB-eszközre, így a felhasználók az éppen sugárzott TV-műsor nézése közben is szüneteltethetik, lejátszhatják, gyorsan visszatekerhetik, előre, visszajátszhatják stb. Ha megnyomja a Gyors visszatekerés vagy a Szünet gombot, az időeltolás elindul.
Majdnem minden boxban az usb kulcs területéből egy fix rész(0.5-1-2 órányira való) le van foglalva a Time Shift funkcióinak, ez készülékfüggő. Természetesen minél nagyobb az usb kulcs még szabad tárfelülete, annál több hely jut a Time Shift funkciónak is. Sajnos ennek a boxnak a dokumentációja e tekintetben eéggé hiányos.
Viszont azt be kell kalkulálni hogy megfelelő USB kulcsméret/vagy USB-merevlemez terület legyen elérhető, pl az LG TV-kben erről így írnak: minimum 80 GB-os merevlemezt csatlakoztassunk a tv-hez, a külső merevlemez tárolókapacításától függően a Timeshift funkció különböző időtartartamokig működik, 90 másodperctől 2 óráig.
Remek. Van hozzá Windowsos lejátszó progid? - pl. ArcSoft Total Media Theatre
ArcSoft_TotalMedia_Theatre_6.7.1.199.torrent(magnet link)
magnet:?xt=urn:btih:F9ABAEC3854904192DB22250861B8EE84B069E30&xl=112378319&dn=ArcSoft_TotalMedia_Theatre_6.7.1.199.torrent&tr=https%3A%2F%2Ftorrent-soft.net%3A2710%2Fannounce
vagy a csak sima torret fájl linkje:
https://torrent-soft.net/index.php?do=download&id=8545 esetleg egy régebbi, pl. W7 alatt futó verzió innen még elérhető:
https://archive.org/details/ArcSoft_TotalMedia_3.5.23.341
Az USB eszközök hardver azonosítója Windows-on az Eszközkezelőben az eszközön a jobb egérgombbal a tulajdonságokra kattintva, a Részletek fülön a Tulajonság nevű legördülő listából a Hardverazonosítókat választva látható.
A VID a "Vendor ID", azaz a gyártó cég azonosító kódja, míg a PID a "Product ID", azaz a termék azonosító kódja. Ez minden USB-s eszköz esetén így van.
Linux-on ennek a kiderítése jóval egyszerűbb. Terminálban csak ki kell adni az lsusb parancsot.
Így van, az analóg kimenet ma már minőségileg meghaladott dolog. Az tény, hogy vannak, akiknek ez a minőség is megfelelő, főleg, ha nem ún. eltevésre, hanem csak az éppen megnézésre kell. (mert nem ér rá végignézni a műsort, így felveszi, és valamikor megnézi azt.) Továbbá, még vannak olyan stream sugárzó weboldalak, ahová kimondottan sd minőségben lehet feltölteni műsort. A legjobb megoldás ilyen esetben egy asztali dvd-író/felvevő, lehetőleg jobb minőségű. Én a Panasonicot ajánlanám ilyen célra, én is azzal dolgoztam sokáig. Igaz, ez egy olyan asztali dvd író, dvd-rw-író volt, ami csak dvd lemezre írt, mert nem volt benne hdd, de így jóval olcsóbban jutottam hozzá annó. És akkoriban még az újraírható RW lemezek is olcsóbbak voltak, nem mint ma, be is szereztem Szlovákiából egy jó nagy adagot, engem az már kiszolgál. A Panasonic-hoz meg gyárilag adtak RCA-kábeleket, így arra sem kellett pénzt kiadni. Ráadásul a Panasonic tudott egy olyan kunsztot, hogy a jó elektronikája okán volt egy külön menüpontja, amiben javítani lehetett a felvételi minőségen, igaz, ilyenkor asszem csak egy másfél órás műsort lehetett az RW lemezre felírni. Nagy előnye volt, hogy az így megírt RW-dvd lemezt a számítógép simán olvasta, és ha kellett, -reklámok- videó szerkesztő progival a számítógépen simán szerkeszteni lehetett a műsort, majd a sz.gép saját DVD-RW írójával a szerkesztett műsort a dvd-lemezre vissza lehetett írni. De a Panasonic asztali író saját menüs DVD-t is tudott szerkeszteni RW lemezre is, csak nem szabadott az egyes felvételek után lezárni a lemezt. Azóta sajnos meghalt jó ismerősömnek így írtam föl az első Csináljuk a fesztivál műsorokat dvd-re, amit az ő dvd lejátszója is simán felismert. Szóval, ha még be lehet szerezni valahol olcsón asztali dvd írót, főleg a hdd-s kivitelű Panasonic verziókat, érdemes rá áldozni.
Azért nem ártana számolni is egy kicsit, mert az a 4GB-os pendrive édeskevés lesz egy hosszabb HD-s film, vagy műsor felvételére, nálam volt olyan dvb-t -s box, ami egy márkás 4 gb-os usb kulcsra nem akart felvenni, mondván nem elég az usb kulcson lévő kapacitás, ezért bár leformázta az usb kulcsot, de nem lehetett rá felvételt készíteni. Beletettem egy 32 GB-os kulcsot, azt már rendben elfogadta, felismerte, és fel is vett rá. Amúgy a régebbi dvb-t boxok leírásában is néhol megemlítik -nem mindegyiknél!- hogy megfelelő kapacitású legyen az usb kulcs, mert elllenkező estben előfordul, hogy a box nem fog a kis (4GB-os) kapacitású usb kulcsra HD adást felvenni.
A digi műholdas készülék leírások között ez a modell még nem szerepel, és csak román nyelvű pdf van hozzá.
Manual-Kaon-NA9240HD.pdf(roman nyelvu)
https://vastit.ro/docs/Manual-Kaon-NA9240HD.pdf
Az előzőleg linkelt második digi videó az magyar nyelvű! (az üzembe helyezési videó segédlet)
camel írta:
... ha a Digi jelét a nézett csatornát beviszem Scarttal a videóba onnan pedig koaxon DVBT T2 boxba?
Mit látok ekkor?
---Semmit!---
Nem veszi a Digi jelét? ...
---Nem!---