Remek vígjáték a Coen-fivérektől. Vicces karakterek, meglepő fordulatok és egy besz@rás nagy poén. Könnyű esti limonádé nagy sztárokkal jó alakításokkal.
Szerintem is a legjobb. Remek sztori, a klasszikus James Bond elemekkel (pár lopott elem itt is elfér - pl. a Spy who loved me-ból ismert titokzatos hajó) - király gonosz karakterrel - Jonathan Pryce, markáns náci gyilkológéppel - Götz Otto, bájos teltkarcsú régi szerelemmel - Teri Hatcher és egy pre-Jinx társügynökkel - Michelle Yeoh. Desmond Llewellyn is nagyszerű, mint mindig. A sztoriból meg végre kihagyták az oroszokat. Ja és persze James Bond a Goldeneye-os kihagyás után ismét búvárkodik. A helikopteres motoros üldözés pedig az egyik all time best James Bond akciójelenet.
Az Éjszaka a Földön (Winona Ryder; Armin Muller-Stahl; Beatrice Dalle; Benigni; Matti Pellonppa - nagyon cool mindenki), A Törvénytől sújtva, vagy a Halott ember (Johnny Depp-el)
A Szellemkutya is király!! (bár már a Leon, a profi utáncsinálták)
Én csak gonosznak venném be Uma-t. Mondjuk azért egy menet így is beleférne vele Bonddal együtt. Talán az nem lenne annyira műanyag, mint Halle Berry és Brosnan között az a nevetséges "ragadozó"-jelenet. Az nagyon ciki...
Tarantinonak sztem túl klisés egy Bond-film, de egy groteszk James Bond elég vicces volna.
Ízlés dolga. De a látványos tűzijáték és effektparádé mögött nagy 0. Gáborral teljességgel egyet tudok érteni. A szórakoztató kivételével. Marad a felesleges...
(A "Hazudtam" - szállóige mondjuk több 50-es 60-as évek beli westernben elhangzik, úgyhogy az már a Kommandóban is tolvajlás.)
Ugyanez megvan a Sporttolvajokban is. A film elég gáz, és Pires sztem kb. 3 perc alatt ötletelte össze a többiekkel.
Csaj, lövések, üldözés, extrém sportok.
Két értékelhető dolog van benne:
1. Másfél órán belül vége
2. Van benne egy hihetetlen látványos kamionos kaszkadőrmutatvány. Annál leesett az állam. (pedig az is én vagyok...)
Pedig Famke Janssen nemcsak a Goldeneye-ban volt "a csúcson" - (Onatopp)
Loken meg egy szőke kis béka jó ügynökkel és még jobb broadway-i rendezőguru papával, aki kilökte a színészi pályára...
Hát, amint látom érdemes volt szabadságra menni, mert az elmúlt 7en elég alacsonyra került a léc.
Az ominózus kritika amúgy szerintem korrekt, kicsit terjengős, de hát egy ilyen oldalon van terep, nem kell beszorítani 2-3000 karakterbe, ami átfut az ember agyán.
Az azért ne olvassa el, aki nem látta a filmet, mert sok poén elsül és pár fordulat is elhangzik a cselekménybül.
Ironikus és faji kérdésekhez csakúgy, mint ingyenes internetes házileckékhez nem szeretnék hozzászólni...
A DVD, egy moziban fölvett változat lehetett, csak az első 20 perc alatt volt magyar felirat, de nem nagyon kellett megerőltetnem az angoltudásomat...
Maga a film nagyon viccesen indul (kb. olyan rájátszós poénok vannak benne, mint a Taxi 2-3-ban, vagy az Indiana Jones-ban) , de ezután teljesen a T1 és a T2 kliséiből dolgozik, semmi újdonság, max még több effekt, még nagyobb lövöldözés.
Sajnos a vérciki kategória közelében van. Főleg, ha az előző 2 film a mérce.
Nem akarok lelőni semmi poént, nehogy megkövezzenek, akik meg szeretnék nézni, azonban a Mátrix 2 alatt teljesít a T3, és nem kevéssel. És szerintem az sem sikerült túl jól...
A Krisztus utolsó megkisértése, amúgy Kazantsakis (Zorba a görög, szerzője) 60-as években íródott, akkor is nagy botrányt kavart könyvének adaptációja. És szerintem olyan mélyen és őszíntén vallásos, és annyira kidomborítja Krisztus emberi mivoltát, mint talán addig film soha. A klérus valószínüleg nem fogta föl, hogy a film második fele, melyben Krisztus emberi életet választ a kereszthalál helyett tképpen csak a Sátán kisértése, és egy pillanat alatt játszódik le benne, hogy aztán a kereszthalált válassza és megváltsa az emberiséget. Külön említésre méltó Peter Gabriel szuggesztív és elsöprő erejű filmzenéje!!!!!!!!!
Ezerrel ágáltak ellene. Még az Antall-kormány ideje alatt a Duna-TV le akarta vetíteni, de a Szeged-Csanád Megyei megyés püspök írt egy levelet a Pest-Megyei Hírlapba, és ez után levették a műsorról. Természetesen a püspök nem látta a filmet. A sors és a műsorszerkesztő fintora, hogy a Scorsese film helyére betették a Fahrenheit 451-et, amelyben azért finoman szólva is akad pár dolog, ami nem egyezik a katolikus egyház ízlésvilágával....
Javaslom, olvasd el Henlein 1959-es !!! regényét, amelyből a film készült. Abba nem kevernek ennyi love-storyt, bár azért meg kell hagyni Dina Meyer igencsak jól néz ki, 7-8 pontot ver Denise Richards-ra.