Valaki a hajnali 4 órát említi a legjobbnak, de az én megfigyelésem, hogy inkább éjfél...1óra a jobb...legalább is New York, Boston viszonylatban. Most is jönnek az adók.
Németország "távolságban" az összes középhullámú adónk vehető - mivel a németek leállították a teljes középhullámú adóhálózatukat így nem sok minden fog ott helyben zavarni. Amúgy a Kossuth adónk így a téli időszakban Észak-Amerika keleti partvidékéig is "elszól", úgy ahogy nálunk is lehet USA ill. Kanada állomásait venni annak ellenére, hogy ott 50kW-ban korlátozzák az adóteljesítményt. Ha tudod, hogy hol és mit keressél meg fogod találni.
Ezeket a felvételeket én készítettem Magyarországon:
Amerika:
1030 kHz WBZ News Radio - Boston 50kW
1010 kHz News Talk 1010 - Clarkson (Canada) 50kW
1520 kHz WWKB The Bet - Buffalo 50kW
...és európai "mini" adók:
1440 kHz Radio 208 - Koppenhága 0,5kW
1485 kHz Studio X - Arezzo (Olaszország) 1kW - további érdekessége, hogy C-QUAM sztereó adást sugároz.
Gyakorlatilag a középhullámú rádióvételnél a teljes "sötét zónából" lehet vételre számítani...
Továbbra is OFF: műhold DX-nél nem a nálunk lévő időjárást kell figyelni, hanem a feladóállomás környékét (célterület időjárását). A jelenlegi műholdak már nem fix adóteljesítménnyel üzemelnek, hanem folyamatosan változtatják a teljesítmény annak függvényében, hogy mekkor a "Link margin" értéke. A műhold vételre nemsok hatása van egy a Kárpát-medencében kialakult 800-1200m vastag köd paplannak".
ON: ez a köd és a felette lévő melegebb levegő viszont jó vezető réteget képez a földfelszíni hullámoknak a párszáz MHz-es TV, rádió ill. akár a pár GHz-es mikrohullámú jeleknek.
Gyerekkoromból emlékszem hogy ködös téli estéken olyan jók voltak a tévé és rádió vételi viszonyok...
Hasonlóan jók most is, csak a rádióadók száma nőt egy "cseppet". Csak egy példa, 90,5 MHz-en tőlem 17km-re van egy helyi adó, de ezen a frekvencián sugároz Újvidék (210km), sőt egy román (200km) és egy lengyel állomás is (330km), de terjedéskor erősödik 90,4 MHz Szolnok (85km) ill. 90,6 MHz Szt. István (185km) + román RR Cultural (260km)...és ezek egymást zavarják.
TV-t tekintve DVB-T2 indulást megelőzően pár alkalommal itt a Dél-Alföldön vettük az a bécsi osztrák adást az UHF 34-en, de ezen a frekvencián is indult magyar sugárzás és itt a vége a TV-DX-nek.
Így lehet beállítani - nekem 9 audió eszközöm van jelenleg - ebből 1db alaplapi, 1db PCI-E hangkártya (analóg + digitális kimenettel), videokártya HDMI hangkimenet, USB headset, + 3db virtruális csatorna (Media Player elég gyenge, csak akkor vált kimeneti eszközt, ha újra van indítva a lejátszás)
az otthoni számitógépen adott egy alaplapi hangkártya.ha veszek egy külsős usb-s hangkártyát.megtudnám oldani azt hogy pl az alaplapi kártyán rádiót toljak csak és az usb-en meg a minden mást?
Meg, de tudnod kell mit szeretnél. Ha pl. az alaplapi hangkártyádhoz létezik gyári driver, kezelőfelület - a "winfos" beépítettet hanyagoljuk - , akkor akár azt is meg tudod csinálni, hogy a (5.1 ill. 7.1 támogatású hangkártyával), hogy a front ill. rear kimeneteken más-más tartalom szóljon. Ha telepítesz egy "Virtual Audio Cable" alkalmazást, akkor onnantól kezdve bármit, bármivel virtuálisan össze tudsz "kábelezni". Az egyes média lejátszó alkalmazások "kimeneti eszközeként" egy-egy virtuális kimentet kell beállítani, amit a VAC felületén tetszőleges hardverre (többcsatornás hangkártya kiválasztott csatornája) vagy alkalmazásra lehet irányítani.
Természetesen jóval több üvegszál van a villámvédőben, mint amennyi az áramszolgáltatáshoz szükséges, ezért többféle célra is használják.
pl: bérbe adják a sötét szálakat távközlési szolgáltatóknak (nekünk is van ilyen összeköttetésünk, a városok szélén lévő alállomásig saját optika van kiépítve, a városok optikai összeköttetését az MVM oldja meg)...ill. MVM NET - AH is tud adni széles sávú - akár több 10Gbps adatátviteli kapcsolatot. Jó 15 éve kollégáim is dolgoztak (alvállalkozóként) az MVM optikai kábeleinek kiépítésén...ez nem pletyka.
https://net.mvm.hu/Szolgaltatasok-termekek/Nagykereskedelem/Belfoldi-nagykereskedelem
Egy kölcsön készülékkel nem derülne ki semmi. A digitális TV nem olyan egyszerű, mint ahogy a többség gondolja. A digitálisan kódolt videó/audió adatfolyamnak van egy szerviz leíró fejléce ill. a magának a DVB-C jelnek is van egy szerviz információs táblája. Mondok 3 olyan problémát (több is lehet), ami ezt a jelenséget okozhatja:
1. Mivel ez egy Sony készülék - tapasztalat - ha pl. szerviz információs leíróban valami helytelen, akkor képes hasonló hibát produkálni (Samu, LG, kínai sz*rok röhögve üzemelnek, de a Sony, Pana megfekszik tőle)
2-3. Mivel ez régi készülék...
- találkoztunk olyan STB-vel, ami HD csatorna esetén 12-13 Mbps sebességűnél nagyobb bitrate-tel üzemelő csatornát nem tudott feldolgozni - lassú volt benne a processzor.
- ezt a csatornát a h.264 olyan verziójában (profil) "sugározzák", amit ez a készülék nem támogat https://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Video_Coding
Egy részletes adatfolyam elemzéssel (házilag DVB-C tunerkártya + TSReader) a hiba okát ki lehet deríteni, de javítani csak fejállomás oldalon tudják (ha akarják), de egyszerűbb mondani, hogy vegyél új készüléket.
xxLE4500: "L" = Full HD; "E" = 2011. évjárat; "4"= alsó-közép kategóriás TV készülék. Ez a készülék 10 éve is csak TV nézésre volt alkalmas, a hardver ennyit tud. Alternatív szoftvereket TV készülékekhez nem nagyon készítettek, de erre felesleges is. Ha IP alapú tartalmat szeretnél rajta fogyasztani kell mellé egy TV okosító...
https://tesztplussz.hu/tv-okosito-2021-legjobbjai/
Ez mekkora szívás! Legalább új készülékek eladásakor erre vaj'h figyelmeztet egy eladó?
Miért figyelmeztetne? - a kereskedőnek minden eladó. Sőt sokszor ugyanúgy néz ki minkét készülék, a típus jelzés is azonos az első 7-8 karakter erejéig...aki nincs képben, így járt.
Aki laikus, jobban jár, ha kéri a szolgáltatói készüléket, mert arra a szolgáltató garanciát vállal, hogy a megrendelt szolgáltás működni fog.
Visszatérve, aki vesz egy készüléket és nem MindigTV-t szeretne rajta nézni, annak teljesen mindegy, hogy a készülék tudja, vagy sem a DVB-T2-t ill. a h.265 rendszert.
Ez így OK! - RF jel ott van, de a készülék nem ismeri fel a DVB-T2-t (nem támogatja a vételét), zajnak, zavarnak tekinti ezt a jelet, így nem is fog jelszintet kijelezni.
...a HEVC (h.265) csak videó tömörítési eljárás, ennek hiányában le fogja tárolni a vevő a csatornákat, csak képet nem fog adni...a piacon sok olyan készülék van, ami a DVB-T2-t ismeri, de a videó tömörítés feldolgozását csak h.264 rendszerig támogatja.
Szia, milyen vevőd van? - valószínűleg nem tudja a DVB-T2, az A és B MUX még a régi DVB-T, a C, D, E MUX-ok az új DVB-T2 szabvány szerint sugároznak...üdv EnJoe
...csak megjegyzem..."Digi" OLT TV kimenetéről van szó, amúgy meg a szolgáltató oldja meg a zavarvédelmet (erre találták ki az MMVO-t). A kábelTV-k harmadlagos frekvencia felhasználók, így nekik minden zavart tűrniük kell, viszont senki mást nem zavarhatnak...
Lentebb írtad, hogy az Amos W4° megvan. Állj arra, állítsd maximumra (elevációt is), majd keleti irányban forgasd az antennát 3-4°-kal -> ott lesz a Thor W0,8° pozícióban. Egy 60-as antennánál ez úgy néz ki, hogy az egyik műhold jele épp megszűnt, a szomszédos már ott is van. Ha az irány jó, akkor lehet az eleváción egy minimálisat állítani (1-1,5°). Ha úgy húzod meg a bilincseket, hogy az antenna már saját súlyától nem mozdul el, de még kis erő hatására mozgatható, akkor ehhez a kis irány eltérés beállításához az antennát épphogy kocogtatni kell.
Amúgy hol vagy te? - ha az "Amazonas" műholdcsaládot látod, akkor neked tőlünk nyugatra, legalább Párizs hosszúsági körén kell lenned...
Tudtommal a Telekom IPTV-n nem továbbít rádióadásokat, az IPTV STB webrádió lejátszóként üzemel (csak Webrádió menű van), az eszközön keresztül a rádiók hivatalos web streamjét lehet hallgatni (ha üzemel a webstream). Ellenben a Digikábel még tele van FM rádiókkal, a közszolgálatiak mellett az országos és körzeti kereskedelmi rádiók is hallgathatók.
Mint mások írták, lehet zavartatás, de akár az időjárás is befolyásolhatja a vételt. Nem tudom, hol vagy (jól gondolom, nem Magyarország határain belül) ill. melyik adótorony vételével próbálkozol - ha az adóra nincs meg a közvetlen optikai rálátás, akkor a jelenlegei időjárási feltételek mellett elég nagyot tud ingadozni a vétel minősége a nappali és éjszakai órák között. A hétvégére várt hidegfront megérkezik és változni fog a vétel, akkor egyértelmű, hogy az időjárás okozza a jelszint ingadozást.
Az a helyzet, hogy ezek a csatorna szűrők sosem voltak olcsók. 1980-as évek közepén 1200 Ft körüli árra emlékszem két magyar + két osztrák csatornához...1999-ben (Győri Vitech szövetkezet egyik utód kft-jében) 6 csatornás verziót 12ezer Ft-ért kínáltuk - évi kb. kettőt sikerült eladni, legyártani -> majd kivezettük a kínálatból. Speciális alkatrész igény mellett szakértelem + jó műszerezettség kellett ezek legyártásához ill. két egyforma szűrőt ritkán kellett gyártani ezért is magas volt az ára.
A most elérhető termék már jóval összetettebb, minden bemeneten konverter van, KF frekvencián történik a sávszűrés, majd tetszőleges frekvenciára visszahelyezhető a csatorna - akinek erre van igénye, fizesse meg (ha már egy társasház vagy panzió több vételi helyének ellátása a cél, már nem is annyira drága).
Alternatív megoldás - csináld magad - Tomas Cesky: Televízió-vevőantennák című könyvében van egy használható leírás UHF sávú csatorna szűrő megépítéséhez, de műszer hiányában esélytelen a beállítása. Erre is van már relatíve olcsó megoldás (20 éve egy 1GHz-es wobbler milliós tétel volt Ft-ban) - ma egy NanoVNA 25-30ezer Ft-ért beszerezhető...
Nyilván nem azért írom ezt, hogy mindenki rohanjon és vegye, de mindenre létezik megoldás...