„Nem igazán tud mit kezdeni a multistream frekikkel. 9 fokon a 12149V signal intensity piros, azaz látszólag nem lockol. De mégis lekeres 6 csatornát, amikre ha rákapcsolok, se kép se hang, majd no signal üzenet.”
Rendben, tesztelem én is, illetve kérem, hogy Ti is (Gabywap, zoro67, miroka…) nézzetek rá. Eddig, ezt nem vizsgáltam, de a kapcsolódó fórumon, ilyen hibajelentést nem olvastam, vélelmezem, valamely beállítás kérdése lehet a háttérben, ellenben túlzott bátorság lenne ezzel (is) hirdetni… :-)
ígéretemhez híven, engedjétek meg, hogy szubjektív véleményként megosszam számotokra, a GTMEDIA GT Combo beüzemelése, valamint első pár napos tesztelése során szerzett tapasztalataim. Az egyszerűség kedvéért, mondjuk úgy, hogy „előnyök, és hátrányok” szerinti, nem konkrét kategorizálásban teszem mind ezt. A specifikációs részletekkel, most kivételesen nem kívánok „untatni” senkit, ezen információk bárhol, bármikor szabadon elérhetőek, illetve a készülék vételi képességeinek „lenyomata” is remekül szemléltetve lett már több fórumtárs által is itt a fórumon, illetve azok számát, várhatóan a jövőben én is szaporítani fogom, így most próbálok inkább a felhasználói élményre fókuszálva pár sort írni :-)
Összehasonlítási alapként, a nálam „már jól bevált” Amiko A5 Combo áll rendelkezésre. Minden olyan funkciót, és tudás igyekeztem vizsgálni, mely a vélt napi használat, valamint DX során előfordulhat, akár mint igény, akár mint meglévő főbb képességek.
Design:
Relatíve. Részemről előnyt élveznek a prémiumhatást, letisztult látszatot keltő darabok. A narancssárga káva szélek, valamint a távirányító navigációs gomb készlete, számomra túlzottan hivalkodó. Finoman fogalmazva is, „felhívja magára a figyelmet”.
Igen, haladni kell(ene) a korral, hiszen az is előfordulhat, hogy a jelen fiatal generáció, már inkább ezeket a formai, és színvilágában szélsőséges megoldásokat részesíti előnyben. Bár, ez is csak egy, amolyan fél igazság, elvégre Ők, már kevésbé használnak ilyen, egy műholdas közösség szemszögéből nézve különlegesnek vélt eszközt, megoldást. (pl. lineáris szolgáltatások, és/vagy a technikai értelemben DVB vétel, és használat.)
De, visszatérve a lényegre! Az eszköz kialakításának minősége, mint az a GM525 esetében is elmondható volt, megfelel egy középkategóriás készülék színvonalának. A távirányító ergonómiai kialakítása, minden „optimalitást” nélkülöz, ám általánosságban, a piacon jelenleg elérhető termékek 90%-ra, ez szintúgy igaz. Főleg, ha azt a szempontot vizsgáljuk, hogy a tervező, mely általa fontosnak vélt funkciót kívánta azonnali, egygombos eléréssel biztosítani részünkre.
Menü rendszer, kép megjelenítés:
Nagy meglepetés nem éri azt a felhasználót, aki ismeri az Android OS rendszereket. Most is, egy mobil eszközökre fejlesztett, brand UI optimalizált felülettel találkozhatunk elsőként. Számomra, kisebb meglepetés, a boot folyamat animációja, mely egészen látványosra sikeredet. A rendszer személyre szabhatósága, beállítások, user policy, biztonsági szabályok, alkalmazás hozzáférések, és egyéb módok konfigurációja, erősen korlátozott. Kisebb segítség lehet, a fejlesztői mód előcsalogatása, de igazán ekkor sem válhatunk teljesen „urává” saját rendszerünknek. No, de ha már átverekedtük magunkat az OS rendszer beállításain, következhet a számunkra, és/vagy a hobbyt fanatikusan űzők számár érdekesebb pont, mégpedig a DVB alkalmazás, illetve annak funkciói.
Mégsem! Kimaradt egy fontos momentum, az OS rendszeren belül elérhető képi megjelenítési módok, hatások beállítása. Finoman fogalmazva, eléggé meg lett kötve a kezünk, a beállítások sekélyesek, közel basic szinten mozognak, még mindazok ellenére is, hogy a programozók igyekeztek egy „Droid” , menüből választható beállítási lehetőséggel is szolgálni (azonban sajnálatos módon, ezzel sem leszünk sokkal gazdagabbak). Igazán hasznos lett volna, ha a szín, a kontraszt, a fényerő, valamint a képarány mátrix jellegű testreszabhatósága is rendelkezésünkre áll. Jó tulajdonság, a berendezés által megjelenített kép „vizuális” minőssége. Bizony eléri, vagy talán még meg is haladja az Amiko színhűségét és minőségét, legyen az SD, vagy UHD tartalom, ez mindenképpen előny!
DVB alkalmazás és funkciói:
Míg az Amiko rendszerszinten integrált fő szolgáltatásként biztosítja ezt a funkciót, addig a GTMEDIA, alkalmazás formájában bocsájtja rendelkezésünkre, mindenféle prioritást mellőzve. Ugyan, a főmenüben megtalálható az alkalmazásindítási lehetőség, semmiképpen sem beszélhetünk, egy alapértelmezettként betöltődő/induló alkalmazásról, vagy funkcióról.
Miért is érdekes ez?
Szóismétléssel élve, minden relatív, és/vagy nézőpont kérdése. Vegyünk példának egy olyan felhasználót, aki Multimédia eszközként használja első sorban a berendezését. Hazaérve fáradtságos munkájából, bekapcsolja az eszközt, elindítja a Browser alkalmazást, majd „heves” böngészésbe kezd. (Amit én, mondjuk sem okos televízión, sem bármely Média, vagy STB eszközön nem tennék… de ez más témakörbe tartozik).
Na, most!
Mit tesz egy olyan user, aki elsőként a készülék DVB lehetőségeit szeretné kiaknázni? Amiko, esetében, „Hazaérve fáradtságos munkájából, bekapcsolja az eszközt” és minden interakciótól mentesen, betöltődik a rendszer, alapértelmezettként a DVB funkció, majd a beltéri egység az előre beállított, vagy az opciós döntéstől függően, az utolsóként megtekintett DVB tartalmat tárja elénk. A GTMEDIA sajnos ezt nem teszi, mely hátrány.
Úgy vélem, többségünk számára, ez egy olyan elvárt alap feature, mely user friends vonatkozásban, közel sem mellékes. Megoldást, természetesen erre is találhatunk, a „Custom menu, Startup settings alatt, felvehetőek a betöltéskor automatikusan indítani szánt alkalmazások, így már „azonnal” funkcionálhat DVB vevőként is az eszközünk.
Feltételezzük, hogy túlestünk ezen a nüansznyi formaságon, és végül így, vagy úgy, de mégis működésre bírtuk DVB alkalmazásunk. A „Menu” gomb megnyomását, majd a „Settings” almenü kiválasztását követően, első ránézésre egy, az Amiko beltéri egységeket is megszégyenítő beállítási lehetőségekkel felvértezett felületre érkezünk. Pontosabban fogalmazva, mégsem! Még pontosabban fogalmazva, egy vételi képességekben láthatóan bővelkedő, azonban paraméterezési lehetőségek szűkében lévő felületre jutunk. Attól most tekintsünk el, hogy pl. a „Satellite List” mennyire teljes, hiszen mégis csak a „világ minden tájára” szánt eszközről beszélünk, így elvárt, hogy az összes műhold szerepeljen a listánkban. Azonban ez kevés, illetve túl sok! Én, habár nem is teljesen szándékosan, de egy sárga gombos „huszárvágással”, a „Delete all” parancsot kiadva indítottam, melynek eredménye az lett, hogy műholdlista hiányában, magam voltam kénytelen, egyesével felvenni azokat, a jelenlegi lehetőségeim szerinti 14 műhold pozíciót. :-(
Következtek is, a számomra hiányérzést keltő tapasztalatok.
Műhold hozzáadása… szokásos… név, pozíció, és …? Ennyi! Why? Hol a többi paraméter??
Na igen, már értem! Tehát, miután mentettem az új műhold adatait, azt, a megjelenő listában, egy határozott kijelölést követően, az aktuális menüből kilépve, egy újabb beállítás, az „Antenna Setup” menü alá belépve tudom elérni, majd paraméterezni. Ez, véleményem alapján, elég „amatőr” megoldásnak tűnik. Mivel nincs mit tenni, tovább lépünk, cselekszünk. Felvesz, ment, kijelöl, kilép, belép, mosoly, mert láthatóvá váltak a kívánt opciók, LNB beállítás, DiseqC, LNB power, 22K, polarizáció, stb, stb. beállít, ismét ment. Közeledünk a célhoz, keresés. :-)
Erre kétféle lehetőséget kínál a rendszer, Auto, és Blind scan, opcionális T2-MI, FTA, TV-Radio választásokkal. NIT bekapcsolása, majd aszerinti csatornarendezés, továbbá, a keresés léptékének beállítása (1-2-5 MHz) nem elérhető, mint ahogy a „Range” mód, Blind scan esetében sem, egy újabb hátrány. Abban a pillanatban azonban, ahogy elindul a keresés, annak gyorsasága, és az érzékeny Satellite tunernek hála, a magas „találati arány”, rögvest kárpótol minket.
A Transzponderek egyedi, vagy Manuális rögzítése egyszerű, hiányérzetet kelt azonban, hogy ennél a berendezésénél, akár a GM esetében, nincs lehetőségünk, System Mode, FEC paraméterek megadására, illetve a csatorna alapú rögzítés sem kivitelezhető.
DVB-T/T2 esetében, sem lehet panaszunk a tuner érzékenységére, persze nem DX tekintetben. A tesztek és a beüzemelés során, akadálytalanul küzdött meg az eszköz a vételi kihívásokkal, hiánytalan keresést végzett, melyet akár „Auto”, vagy „Manual” módban is elvégezhetünk. Ennél a bemenetnél, a keresést gyorsnak éppen nem titulálnám, de eddigi tapasztalataim alapján, ez egyéb eszközök esetében sem alakult másképp.
DVB-C téren is jól szerepelt az eszköz, itt az opciók, már egy szélesebb skálája is elérhetővé ált, akár az Auto Scan, Manual Scan, Range Scan, vayg Area Scen lehetőségekről beszélünk. A keresés, itt sem „öltött szárnyakat”, volt idő ez alatt mással is aktívan foglalkozni, de találati arányban, itt sem róható fel hátrány.
Hálózat, és hálózat kezelés.
A berendezés, beépített Wi-Fi lehetőségének (is) köszönhetően, egyszerűen, és gyorsan csatlakoztatható, vagy integrálható otthoni hálózatunkba. Különösen előnyt élvez tudása végett abban, hogy „VÉGRE” ismét található olyan eszköz a piacon, mely képes, a rejtett SSID melletti WPA/WPA2 hálózatkezelésre! Próbaként, a hálózati sebességet tesztelendő, a Youtube felületére esett a választás, melyet minden különösebb anomáliától mentesen kiszolgált, illetve játszott le minden tartalmat, pufferelésnek, akadozásnak legkisebb nyoma sem volt tapasztalható.
Összességében, a néhány napnyi „nyüstölést” követően elmondható, hogy egy egészen jól használható eszközről beszélhetünk, még a maga kisebb hiányosságai ellenére is. Az, hogy végül bug, vagy hiba nem került említésre, annak két fő oka volt. Első, hogy olyan esetben sikerült csak rendszerszintű összeomlást előidézni, mikor már szinte „root” jogokkal operált az ember. Ezt, egy „átlag” user nem teszi, így vélhetően azzal sosem fog találkozni. Második, hogy a legutóbb kiadott javítás/frissítés telepítése, nagyságrendileg javította a rendszer stabilitását, sebességét, így nem esünk abba a hibába, hogy tízszeres ismétlő gombnyomással fagyasztjuk le, már amúgy is akadozó rendszerünk.
UI:
Egy external channel editor, iagzán jól jönne, egy kényelmes csatornalista kezeléshez, a számtógépen!
Köszönöm a figyelmet, örömmel fogadok minden korrekciót, észrevételt, kiegészítést, kérdést, tapasztalatot.
Az írásnak nem célja, sem vásárlásra, sem attól történő elállásra késztetni bárkit is, ez mindenkinek a saját felelősségén alapuló döntése.
köszönöm, az eddigi tapasztalatok megosztását.
„Itt kérdésként merül fel bennem, hogy azt látom-e valahol, hogy mennyi hiányzik a lockhoz? Van valami LM érték, az mit jelent? Hasonló, mint a BER?”
LM= Lock Margin
Amennyiben mínuszos éréket jelenít meg, úgy a megadott érték szükséges a Lock eléréséhez, míg előjel nélküli érték esetében, mondjuk úgy az „Időjárási tartalék” létható, tehát az az érték, amellyel meghaladja a vétel, a zárhatárhoz szükséges értéket.
Meglepő, de TBS ügyben, én is hasonlót tapasztaltam, mindannak ellenére, hogy egy nem rossz 6903 szériáról beszélünk, a GM mégis jócskán felülmúlja…. érdekes.
Az igényeket, kérdéseket, természetesen továbbítom a fejlesztők felé.
igen, a Satellite tuner mindenképpen és érezhetően jobban teljesít, mint az Amiko A5 combo, továbbá szintén előny az S2X, T2-MI támogatás is. :-)
Azok, melyekre én gondoltam, inkább a felhasználóbarát, testreszabhatóság, feature terén mutatott hiányosságok, valamint néhány bug, de már rendszerezem a tapasztalatokat, és hamarosan az OFF topikban megosztom.
Szia,
én, eddig csak egy riportot készítettem, de gondolom, csak akkor jelenik meg archivban, ha elmented azt, ellenben törli, hogy ne „gyülekezzenek”. Gabywap, zoro67 jól gondolom?
Most, sajnos nem tudok ránézni, mert még mindig, a GT-vel foglalkozom… nos, szubjektív vélemény (és nem célja hogy bárkit felpaprikázzon, amit írok), nem is tudom hogyan fogalmazzak, de így elsőre nem látom azt a pluszt, melyet az Amiko A5 ne adna, sőt… de majd írok róla az OFF topikban.
Üdv.
SaTom
Továbbra is várom a szerzett tapasztalatokat, pro-kontra egyaránt, ill. örömmel fogadom azokat, főleg hogy számítanak is rá "tőlünk", hiszen ígéretük alapján, figyelmet fordítnak arra, hogy a megjelenő frissítések fejlesztése, kiadása során, azokat a jelzéseket is latba vetik.
Elvégre, nem véletlen küldték számunkra személyesen, tesztelési célból, ezeket az eszközöket :-)
nos, ez attól függ, hogy milyen méretű antennával valósítod meg a 7W vételét.
Én, személy szerint legalább 4 fő kategóriában tudnék (hír, természet, film, sport), olyan csatornákat felsorolni, melyek FTA jellegű, mégis közel prémium tartalommal dolgozó, több nyelven és/ vagy feliratozással is elérhető műsorokkal bírnak. Anno, értekeztünk már erről itt a fórum sorain…
Nálam, a hobby irányultsága főként a DX felé orientálódik, de az adottságokból eredően, természetesen én sem vetem meg ezen „TV nézési” lehetőségeket.
Mondani sem kell, bőséges kínálat áll rendelkezésre, csupán az alkalmazott antennák méretei szabják meg a határokat, melyek értelemszerűen, azok növekvő mértével arányosan szélesítik a vételek spektrumát. Ami viszont a leg fontosabb, mindez mindenféle „szürke, vagy sötét zónás” megoldástól, illegalitástól mentesen megoldva.
Példakánt, a jelenlegi "Kedvencek" listám, mely kizárólag(!) FTA vételekre korlátozódik, közel 200 ilyen válogatott csatornát tartalmaz, az immár más kérdés, hogy ebből mennyit „követ” valósan az ember, ideje, és érdeklődési körének figyelembevételével.
Azt kell mondjam, minden tiszteletet megér a Német pontosság, és „rapiditás”.
20.-án, este 20 órakor került megrendelésre a termék, mely ma, 22.-én 9:45 órakor (!) megérkezett futárral.
Most dolgozni kell, de este teljes kapacitással nekikezdek a beüzemelésnek, valamint a teszteknek, kíváncsian várom a meglepetéseket, és a kudarcokat :-)
„De ha te pendrive-ra rátolod a gyári első után rögtön a legújabbat,nem tudom hogy ''reagálja le''..
De igen,mehet a legújabb..”
Ok, ezt teszem, majd meglátjuk mi történik… de mi a menete a frissítési procedúrának?
Elsőként, és talán a legfontosabb, hogy milyen fájlrendszert "kíván" a pendrive (NTFS, FAT32)?
Második, hogy „menüből” indítható frissítésről beszélünk-e, netán csatlakoztatott pendrive melletti, újraindítást követő boot process során történőről?
„Fontos hogy ha simán a play-ről letöltöd a netflixet,hbo maxot youtube-ot,vagy frissíted,nagyon nsm biztos hogy a rajta lévő android 9-cel hajlandó is lesz működni,de nekem el vannak mentve azok a telepítő apk-k amik működnek,szólj ha majd kell.”
Igen, ez létező, és ismrős anomália, így már most élnék a felkínált lehetőséggel, amennyiben lehetséges. Főként, Netflix, Youtube, HBO MAX…
Így a hozzászólások soraiból, már kezd kirajzolódni, hogy azért még vannak bőven „gyerek betegségei” ennek a hardvernek. Sebaj, meglátjuk hogyan áll helyt az Amiko A5 Combó beltérivel szemben :-)
Respetc, a sok-sok segítségért, támogatásért Tom25!
Köszönöm az alapos ismertetőt, megközelítőleg, hasonló megoldásokban gondolkodtam, sajnos minden eszköznek megvannak a maga határai.
Ha jól értelmezem, akkor „mehet fel” a legújabb verzió is? Van-e valamilyen különös metodika rá, vagy user friendly?
@Merlot:
Most már „nem ér”, negatív dolgokat mondani a paciensről, mert már kifizettem, és remélem úton is van… :-)
Hirtelen felindulásból elkövetett, gondatlan vásárlásból eredően, rendeltem én is egy ilyen beltéri egységet (azért biztos, ami biztos, Németországból).
Kérdésem, hogy el tudja e valaki küldeni számomra, hogy mely az az utolsó frissítés, ami relatíve bug mentesen, és megbízhatóan működik. Olvasgatva több külföldi fórumot, azt véltem látni, hogy mostanában több kiadás is megjelent, de ahogyan én értelmeztem, bizonyos frissítések esetében, funkcióvesztést történhet?!? Persze láttam kedvezőt is, mint a KA band lehetőségének kiterjesztése…
Értelemszerűen nem rendelkezem információval arról, hogy a megrendelt termék milyen verziós szoftverrel érkezik, azonban azt vélelmezem, hogy a seller nem kezd bele a raktérkészleten lévő termékeinek frissítésébe, mint inkább kínálja azzal, amellyel Ő maga is megrendelte Kínából. (Igen, lehetnek /vannak kivételek, pl. a V7 Finder műszerem, de szerintem ez inkább a ritka esetek egyike).
A kérés célja, hogy Merlot példáját követve, ne kelljen adatbázis exportálásokkal, és importálásokkal bíbelődni, így megelőző lépésként, inkább előre dolgoznék.
Köszönöm,
Üdv.
SaTom
UI:
Természetesen minden tippet, trükköt, ötletet szívesen fogadok itt a fórum hasábjain, hogy mindenkinek hasznára váljon, a sor, és egyéb „okosságok” továbbra sem érdekelnek, maradnék inkább a "fehér zónában".
Talán a GoldMaster lehet képes rá, esetleg a Dr. HD, bár utóbbinál a megfigyeléseim alapján, ez az érték inkább 1.8-2 dB.
A GoldMaster lehet kissé jobb „helyzetben”, annak okán, hogy tuner érzékenységben a Dr, HD-t is felülmúlja, ill. mert képes, a C/N Lock alatti vételekre is. Gyakorlatilag nulla dB értéktől adattal rendelkezünk.
Fix antennáim végett, ezt kipróbálni nincs lehetőségem, de megkérem zoro67 barátunkat, hogy tegyen egy próbát a GoldMasterrel is, továbbá ha megyek hozzá kipróbálni az új liftet (és persze a 370 antennát átalakítani), azt majd a Dr. HD kíséretében teszem, és azt is teszt alá vetjük.
OFF 1:
Nem oly rég tudtam meg, hogy a GoldMaster brand fejlesztője/tagja, akivel a mai napig kapcsolatot tartok, részt vett anno, a Dr. HD márka bevezetésében is. Hogy milyen kicsi a világ, ill. Oroszország :-)
Ez viszont az én nézőpontom szerint kettő dolgot jelenthet:
Az első, hogy sajnos a Dr. Hd lassacskán egy „de jó is volt” márkává avanzsálódik, másodikként ami viszont biztató, hogy a GoldMasterben még lehet a jövő! Az eddig tapasztalataim, jelenleg ezt erősítik. :-)
Illetve, hogy még tovább menjünk, engedjetek meg egy kis „spoiler” tartalmat is. Tudomásom szerint, már dolgoznak, egy Andorid alapú rendszeren, eszközön is, kíváncsian várom az eredményeket… majd puhatolózom, és arról is posztolok ha kapok kiadható infókat, illetve, igyekszem beszerezni egy teszt példányt is.
OFF 2:
@Merlot: A hét második felében, várhatóan megyünk a telekre, ha még lent vagy, amennyiben gondolod, beugranák a két LNB-vel, ill. amit még ígértem, csak nem emlékszem, mi is volt az?
Elnézést az OFF jellegért, azért igyekeztem kissé „közérdekűre” venni :-)
Szia,
minden tiszteltem Apukád, és a Te részedre, egyszerűen csak gratulálni tudok hozzá. Remek tervezés, professzionális kivitelezés, úgy látom, mi már a kanyarban sem vagyunk. :-)
Hihetetlen ez a fanatizmus, jól esik látni, ha még számszerűen csökken is a közösségünk, extrémitásban egyre szélesebb skálán produkál.
Gratula!
Két kérdésem lenne, az első, mikor mehetek kipróbálni, mert így még soha nem állítottam antennát, a másik, hogy feltehetem-e külföldi oldalakra is? (Természetesen forrás, és tulajdonos megjelöléssel.)
Nehézkesen, de megtörtént a VÁM kezelés, várhatóan a mai napon, megérkezik a csomag.
Kérem az érintetteket, hogy PÜ küldjék meg az elérhetőségeiket, Név, pontos cím, irányítószám, telefonszám, email stb… majd keresünk egy „gazdaságosabb” futárt, aki tovább utaztatja a csomagokat. :-)
És, valóban!
Sosem figyeltem, hogy a „Color” opció mögé, a termék típus módosítása is elrejthető.
Na most, ez vagy egy újabb Aliexpress (illetve eladói) trükk, vagy én vásárolok nagyon ritkán ezen a felületen, és eddig erre fel sem figyeltem. Hogy mik vannak?!?
Mindenképpen köszönöm az észrevételt, hasznunkra vált…
Ergo, mint látszik, én nem a 40 000 Ft-ért állok sorba, ill. mondhatjuk azt is, hogy pont ezért van sorban állás, és nem írta még a hirdető, hogy „Elkelt, vagy Eladva, stb…. hiszen ennyiért nem fog elmenni, de gondolom, ajánlatai már vannak, tőlem legalábbis már biztos :-)
megtennéd számomra, hogy kifejted, miért „lehetetlen leszkennelni” egy ilyen paraméterekkel bíró csatornát? Ez most nem irónia, valóban érdekel, bár lehet hogy triviális, de én elsőre nem jöttem rá mi lehet az oka …