Ez olyan törvény mint nálunk a "pitbull" törvény, hónapokig csámcsogtak rajta, majd alkottak egy törvényt ami arra volt jó hogy azon politikusok akik kitalálták (mert ők mindenhez értenek, minek szakértőkre bízni) komoly műsoridőt kaptak a médiákban.
Eredménye: nulla, semmi sem változott.
Olvasva Viktor hsz-át mégis más a Lajtán túli törvénykezés.
Hazánkba EU-s normák szerint nem működhetnének dögkutak. Ez is egy olyan szabályozás amit azok akiknek az elmúlt években lépni kellett volna ez ügyben figyelmen kívül hagytak, bezzeg ha pénzt lehetne nyúlni belőle biztos rajta lennének.
Az elmúlt évek MÁRK rendezvényein a német bírók nem a saját tenyészszemle szabályzatuk követelményei szerint bíráltak. Miért ne bírálnának B tipust, ha az A tipusnak sincs köze az aktuális német ZTP-hez?
... véletlen folytán pont akkor lesz a februári hó miatt elmaradt M.Á.R.K tszle.
Javasolnám a MRK nak, hogy tegyék át más időpontra a tehetségkutatót, ismerve a MÁRK fontos embereit tőlük nem várnám el. Ezzel a mentalitással itt lenne az ideje, hogy a MÁRK bevezesse a zártkörű tenyészszemlét.
Húsz éve máson volt a hangsúly, ezért a kiképzési módszerek nem voltak olyan fontosak mint ma. Gondolom ma egy Ari tipusú kutyát vér nélkül is magasabb szintre lehetne képezni.
És ki kerülne a képre, a National, vagy a Foreign sieger? Ki értené ezt a rendszert?
A MÁRKnak az IFR megmarad annak ami eddig is volt -hivatkozási alap. Logot a katalógusra és slussz.
Igaz, nem tanuli kell,hanem tapasztalatokat gyűjteni. Viszont az a kutya akinél kimaradnak ezek a tapasztalatok, lehet hogy agraszív lesz olyan esetekben is ami számomra legalább annyira ciki a fajtára nézve, mint amit a Kálmán talált macskás videót.
Viszaolvasva pár oldalt,- én fontosnak tartom hogy kölyök korban a roti megtanuljon behódolni a fizikailag vagy mentálisan érettebb kutyának. Az az elterjedt viselkedés a gazdik részéről hogy megmentik a kellemetlen élményektől, vagy ilyen helyzetbe sem kerülhet nem válik a kutya előnyére.
Hasonló "nevelést" tapasztalnak egyes gyerekeknél a tanárok, ezért beszélhetünk manapság tanárverésekről.
Ebben az esetben valóban van jelentősége a kiképzői tapasztalatnak, de sokan elfelejtik hogy a kutya mint falkaállat pontosan felméri a hierarhiát, amiben a kutya számára ismert kiképző magasabban helyezkedik el mint a gazda.
Sokan megtanítják a kutyájuknak, hogy kutyaiskola kapuján kilépve, mások a szabályok mint az iskolán belül. Problémát kezelni sokféle képpen lehet, az emberek többsége (Sziszi is) az egyszerű megoldást választja. Nem a kutyát teszi irányíthatóvá, hanem olyan körülményt teremt amiben nem derül ki a probléma.
A kutyának sem könnyű egy olyan gazdival akiről az ember is látja (hát még a kutya), hogy retteg ha a látótávolságon belül nem csak az ő kutyája van szabadon.
Ok és okozatot nehéz alátámasztani, de a gazda viselkedésmintái nagyban befolyásolják a kutyát.
Az IFR éves beszámolóban irták, hogy nagyon örültek hogy a könyv angol nyelvű kiadása a klubkiállításra elkészült. Örömük szólhat az ismeretek szélesebb terjedésének is, de lehet hogy a bevételi oldalnak jobban.
Próbálok a gondolatmeneteden haladni, de minden újabb hozzászólásoddal irányt váltasz, ezért nem könnyű eligazodni rajta.
Nem tudom hogyan sikerült a wesenteszt-től a kutyaiskolád megkérdőjelezéséig eljutni. Az egymás meg nem értése talán abból adódhat, hogy te ellened irányuló személyes küzdelemnek véled, ha valaki valamiben másképp látja a helyzetet. Én nem akarok senkit győzködni, csak néha leírom a véleményem, lehet hogy feleslegesen, de néha mégis késztetést érzek.