Simán megy benne, vidd be a boxot egy upc poltba, ott azonnal a kezedbe nyomják a kártyát. (cirmicica meg fogja kérdezni a tv tipusát, mert erre van idomítva, de nyugodtan mond meg hogy már volt a tv ben ilyen és ment, erre beírja hogy azt nyilatkoztad hogy jó bele)
A technika led tv vel megy a kártya rendesen. (a dobozán egy vigyorgó fickó van és sárga vagy zöld a színe. a menüje meg vízszintesen van ikonokkal ábrázolva) Azon a listán azok a tévék vannak, akiknek a gyártója, forgalmazója fizetett az upc nek ezért... pofátlan burkolt reklám az egész,.... )
A 150R R=rádió elvileg működik hosszú, közép és rövidhullámon is (A hatvanas hetvenes években a központiantenna rendszerek része volt egy középhullámú botantenna az árbóc tetején és ezt ugyanúgy bejuttatták a hálózatba mint az urh és tv antennák jeleit)
A régi boxokat ingyen lecserélik (ha az előfizető kéri) Olyan meg, hogy SD mediacard nem létezik, kártyajogosítás kérdése mit lehet rajta nézni és mit nem.
Óriási tévedés, hogy nem lehet!
Kb. 25 éve létezik, az analog rendszereket a mai napig alkalmazott A2 norma, ahol van kétnyelvű üzemmód!
fejlettebb országokban, (pl. szlovákiában, romániában.... ez gunyolódás volt...)
hamarabb bevezették a sztereó/kéthangú adást földi sugárzásban is mint itthon. Akkor még nem volt nicam digitális hang, de sztereó és kétnyelvű adás már volt, analogban.
Ez tipikusan árnyékolatlanságra utal. főleg a vhf sávon csíkozódik a kép és a digitális csatornák is ott szaggatnak meg bithibásak (ugyebár a digitális nem fog csíkozódni...)
Igen ám, de a cigányok közt akiknek a szavazatát egy féldisznóért meg lehet venni szétosztották a mindig tv vevőket, ami nincs p+ csak m1 ahol pedig fideszes bértolnokok, az újságírás legalja csak azt fogja leadni ami "a párt" enged nekik! színtiszta manipulálás ez az egész! Ezért kell azonnal megvonni az MTVA állami támogatását és az összes szerkesztőt KIRÚGNI! Törvényben kell rögzíteni, hogy minden párt delegálhat szerkesztőket! De amíg ennek a birka népnek mindent le lehet tolni a torkán, addig itt változás nem lesz!
Én egy régi szintézeres pace-el veszem a gagyi kínai wireless kamera képét. (2,4 ghz, de annyira gagyi, hogy legalább 4 helyen behozza a beltéri mert ömlik belőle az egész sávon a cucc...) Meg persze ingadozik a frekvencia, amit szépen követ a pace...
Természetesen nem animáció volt, nem direkt csinálták, csak ahogy melegedett a cső, előbb elindult a nagyfesz, megjelent a fény és ahogy melegedett a cső, úgy emelkedett az erősítése a fokozatnak, ezálltal a képméret is.
Ez igaz, de ezek az ic-k pal nál is ugyan ezt produkálták. Van még egy kicsi samsung tv. előszedem aztán lefotózom mire gondoltam, mert azt hiszem nem egyértelmű. Lehet én fogalmazok rosszul...
(sanszos, hogy ez már a csöves technika vége felé lehetett. Szeritnem csak a sorvégfokozat ami csöves, esetleg a fügőleges eltérítés, mert hang azonnal van. A kicsi képcsőn se igazán úgy jön be a kép, mint ha csöves lenne. A nagy képernyőn pedig a föggőleges eltérítés azonnal indul, míg a fény a csöves sorvégfokozat miatt később jön be (a nagyfeszt is az csinálja) és a lassan kiszélesedő kép is csöves sorfégfokra utal)
Nem színelcsúszás volt.. hányszor írjam le még?! Az volt, hogy látszottak a vízszintes sorok a telített színeknél, mert a színcsatornának túl kicsi volt a sávszélessége.
Pontosan ezért volt jobb a képe a ruszki csőnek. Ez a tda is nek az a baja hogy túl kicsi a színcsatorna sávszélessége. De gyakorlatilag az összes ic-s magyar tv ben ez volt.
Digitális beltérin egység rgb kimenete...
25 kv nál már van sugárzás. a karton a kéz és a cső közt volt. persze nem volt teljesen éles, sőt, elmosófott volt de látszott. 400 as vilm b állásban álványról.
Pedig a 61 centisben egy sokkal gyengébb minőségű szovjet cső volt, az 56 centisben pedig mullard. ég és föld a két képcső minősége! Tulajdonképpen képminősgben verte a későbbi modulos tévéket, mivel abban volt egy TDA5XXX tipusú pal-secam dekóder ic, amit még nyugati tévékben is a kilencvenes években is használták. Nos, ennek az ic nek annyira szar volt a színcsatorna sávszélesége, hogy telített színeknél szabályosan látni lehetett a csíkokat a színben... akkor estem le a székről a látványtó, amikor az infracolor 2000 tévémbe beleépítettem először az RGB bemenetet... onnantól kezdve csíkok sehol, csak szép tiszta színek... (amúgy color starral kezdtük, de a 08 as, korszerűbb típussal (TBA120 ic vel épített kétnormás hang és sokszorozós sorvégfok. a 07 es color star csak egy hangnormát tudott és elektroncsöves szabályzó volt benne a sokszorozó helyet! (bazi nagy röntgensugárzással! Egyszer volt ilyen a kezemben, levetttem a bádoglemezt róla, fekete karton elé sötétben, majd a haver keze elé én meg lefotóztam egy géppel.... nos, akár egy röntgenfelvételen látszottak a csontjai...) :D
Van benne igazság. Egy megfelelő helyre rakott vasdarab és siklik a gép. Különösen a könnyebb motorvonatok. A sorompó kézi oldására nem sok szükség van, inkább az kéne hogy minden szekréányre egy segélyíhívót rakni, amin meg nyom az ember egy gombot ami az adott forgalmi szolgálattevőnél vagy vonlairányítónál csörög aki azonnal tud intézkedni. Minden sorompóvezérlő szekrényben van telefonvonal, minimális költséggel meg lehetne valósítani.