A kivezérlés mértékének megállapításakor egyetlen fix pontunk lehet: a 0dBm (figyeljünk a "milli" szócskát jelölő m betűre a dB mögött!), ez egy nemzetközileg rögzített vonatkoztatási szint, amelyhez (néha frekvenciától függetlenül) 0,775Veff jelfeszültséget rendelnek, s ez a jelfeszültség 600 ohmos terhelésen 1mW teljesítményt hoz létre. A "sima" 0dB, tehát ahol nincs kis m-betű, bármekkora jelfeszültséget jelenthet, ez tehát csak egy relatív szint és csupán megállapodás vagy inkább elhatározás kérdése, "hová tesszük". A NAB szabvány szerint 0dB= 0dBm, a DIN előírása szerint pedig 0dB=+6dBm. Nálunk a DIN előírásai érvényesülnek. A mesterszalagok 0 decibeles referenciaszintjét az úgynevezett mérőszalagokhoz, azok 0 decibeles szintjéhez rendelik. Ez a 0 decibel is relatív, szabványtól függő!
A mérőszalag és a hanglemez relatív 0dB-es referenciapontját rendszerint 1kHz-es frekvencián specifikált, kiegészítő mértékegységek segítségével rendelik egymáshoz. A mesterszalagnál a nWb/mm-ben kifejezett mágneses vektorpotenciál (lineáris fluxussűrűség), a lemezeknél a cm/s-ban megadott sebességamplitúdó nagyságától függ a 0dB helye. (Ennél jobban ne menjünk bele a dolgokba.) A mi előírásaink szerint a magnetofonok úgy vannak bemérve, hogy a mérőszalag 1kHz-es, 320nWb/mm-es jele a kimeneten 1,55Veff feszültséggel jelenik meg - ez az elfogadott 0dB. A kivezérlésmérő műszerek tehát 1,55Veff feszültséggel azonosítják a 0 decibelt.
Szia!
Én nem használok hozzá graph-ot, csak simán az automatikust választom.
Video kódek: Nvidia Pure video (ATI és Nvidia kártyával is jó, minimális CPU használattal - nálam FTA:5-7%, kódolt: 10-15%, HDTV: 30-40% barton 2300MHZ)
Audio: Ac3filter
Szia!
2 digiTV-s beltérihez 2 előfizetés kell/jár.
Két helyen más-más legyen nézhető? Persze egyik helyen földi adók, másikon meg Digis :)
Van más megoldás is, de nem olcsóbb, mint a digis előfizetés... Ha nem, a szakik megmondják.
Szia!
Video PID nek megtalálta a 200 as (Decimális) Pidet? Mert előfordul, hogy scanneléskor nem talál meg mindent. Ha nem találta meg, akkor a channels fülön lévő edit gombra kattintva tudod hozzáadni, manuálisan a PID et.
Ha megvan a PID, csak nem jön be video, akkor a Settings->directshow->avsrc-> Reconect pins, when media changed nél pipálj ki párat. Ekkor szinte minden csatornánál újrakapcsolja a kódeket és a karit, de ez a csatornaváltás sebességének a rovására mehet.
Csak a CSC és az emuFISC. Ebből ami tényleg emu az a Fisc, a CSC (card server Client), az nem emu. A többihez kell kártya. A dgrabber meg egy ún streamripper - lementi a zenéket.
OFF
Hali!
Technisat HD-Vision 32" DVB-C, DVB-T, DVB-S, analóg kábel és földfelszini sugárzású tuner, FM tuner stb. Bővebb info www.technisat.com. Ára: 1725-1925 euro németbe
Szia!
Az nem lassítja a gépet, ha a képét a monitoron kivül kiteszed a TV re is!
Ip-n keresztüli nézésre jó mindkettő kártya, de SS2 olcsóbb. A kikodolás közbeni lefagyás, meg csak plugin/ szoftver összeférhetetlenség miatt lehet.
Az AV1 az a PIP ablak.
Be kell állítani neki egy graph fájlt, vagy ki kell választani egy video, és egy audio dekoder-t és egy renderer-t mindkettőnek (pipnek ajánlom: Video Mixing Renderer 7 v 9 et)
De elöször a MAIN Windowba használd a progit! (AV0)
Hú, én ilyen összeállítással nem foglakoztam. A mai VGA-k mind két ramdac-osak és megtudnak hajtani két megjelenítőt (pl CRT-CRT, CRT-LCD, CRT-TV, LCD-TV)
Arról fogalmam sincs, hogy a második VGA kártyára hogyan varázslod rá a képet.
Szia!
Milyen VGA-d van? Nvidia, ATI vagy esetleg valami más?
ATI:
A primary megjelenítőn (pl LCD), Overlay módban megy a program. Akkor a képernyő tulajdonságok->beállítások->speciális->átfedés (ez az Overlay magyar megfelelője) -> Színházmód beállításai. Itt válaszd ki a "színház mód"-ot (vagy angolul: Theatre mode). Ezután OK-z le mindent.
Ilyenkor, ha elidítasz egy filmet vagy nézel TV-t akkor a másodlagos kijelzőn teljes képernyőn fog futni a video. Ha nem videot / játékot használsz akkor a második kijelző lehet kiterjesztett - azaz az asztalod annyival nagyobb, mint amekkora második kijelző - vagy Clone - ugyanazt a képet mutatja mindketőn
Nvidia: Itt Nview-ben kell beállítani ugyanezeket, pontosan nem tudom, hogy hogy, mert most ATI kártyám van, de ha kell megtudom nézni itt is, hogy mit kell beállítani.
Ui: ha nem megy, írd meg a VGA tipusát és megnézem, mit lehet vele tenni.
Szia!
Jobegér a kép helyén, majd "DS config". Itt előjön egy ablak, amiben "automatic" legyen kiválasztva, majd kiválasztod az általad használni kivánt kódeket, és renderer-t. Ezután "Save & apply".
Ekkor elvileg jó. Maximum megkérdezi, hogy telepítse e a "DvbAvSrc" filtert, a válasz legyen igen!
Ui: az AltDVB nek van topikja, ha csak a progival kapcsolatban van kérdés akkor inkább oda írjunk - magamat is beleértve :), de ha a Távoli eléréskor jött elő akkor bocs.
Szia!
Elinditod az "AltSRV.exe" -t az AltDVB mappájából, kiválasztod az eszközt - pl Skystar2 - és "start" gombra klikk.
Alapesetben a 37000 és 37001 es porton komunikál. A Kliens gépen - tehát a lákásban, szomszédban - feltelepítesz egy altdvb-t úgy mint saját gépedre, és eszköznek a "NetClient.int" et választod. Ha a tűzfal átengedi, akkor fog működni, helyi hálón. Interneten nem tudom, hogy működik e, és több felhasználó se csatlakozhat.
Az eszközök illesztőprogramját a http://altdvb.ro oldalról tudod leszedni. A "AltDvb_Intf_Network_B126.zip" tartalmát kell az AltDVB mappájába bemásolni.
Igen, képes! Nagyon jó, csak ajánlani tudom! Az mp2 es fájlokat nekem Winamp játsza normálisan, MediaplayerClassic nem boldogul vele (?) - gondolom kódek.
A dc++ az az alapja a strongDC++ nak, csak Strong kicsit ki van bővítve. Sztem jobb. Használj strongot!
A dc és a torrent mehet egyszerre - sőt több DC is - de ez szabályok szerint tilos. Az, hogy éppen DC-t vagy/és torrentet is használsz az tőled függ, meg, hogy a beállításaid megfelelnek a HUB szabályainak.
Slotoktól, és kapcsolatod tipusától függően több HUB-ra is felléphetsz, akár más-más Nickel is - megosztás ua marad - ehhez a kivánt HUB-okat fel kell venni a kedvenc HUBok közé (csak azokat amikre szeretnél fellépni), ilyenkor be tudod állítani, hogy indításkor automatikusan kapcsolódjon a kiválasztott hubokra.
Szia!
A "nincs szabad slot" annyit tesz, hogy akitől töltenél, nem rendelkezik szabad szállal (slot). Ezért perpillanat nem tudsz tőle tölteni. Ilyenkor kereshetsz alternatívát (jobegérrel a letölteni kivánt állományon, menüből kiválasztva), vagy írsz egy privát üzenetet a másik felhasználónak, hogy adjon neked egy extra slotot.
Szerintem StongDC a lejobb. Többszálas letöltésre képes - több felhasználótól tölti egyszerre az állományokat -, van benne sávszéllesség korlátozó - ezt a kapcsolatodnak megfelelően kell beállítani - és akkor DC mellett még vígan töltögethetsz akár webről, akár FTP ről. DC ről leírások a http://dcingo.org on találsz.
Szia!
Nagy feltölltési sebesség kell! Kb 10Mb/s es, akkor annyit kell csinálnod, hogy pl altdvb ben indítasz othon egy szervert - azt be kell állítani és a kliens gépen futtatott altdvb tud minden csatornát, amit otthon tudsz nézni.
Egyébként progDVB nek is van hálózati módja, de azt nem ismerem.
A távoli asztal, azért nem jó, mert általában a TV nézpő progik Overlay felületre rajzolnak - ilyenkor a legkisebb a CPU igény - és ezt nem lehet másolni egyszerűen, ahogy windows asztal működik.
Hi!
Mi a suliban - jó régen - mértük egyszer a zajszintet. Egy elég csendes teremben csukott ablakoknál 40-50 dB zaj volt, ez nem zavaró - bár ez egyénfüggő. A zajszint akkor ment fel 67 dB re mikor egy Ikarusz csuklósbusz ment el az ablak elött.
A 33 dB 44 szeres viszonyt jelent a két érték között. Az emberi fül 6dB különbséget úgy hall, mintha fele lenne. Tehát kb 5-6 od része fog a zajnak (ugatásnak) hallatszani, ha csak az ablakot vesszük figyelembe.