Ugyancsak Strong SRT P24, egy olcsóbb változat, 24 poziciót memorálhatsz vele. Igaz, ezt nem a beltéri vezérli, távirányitóval kell áttálitani a megfelelő holdra.
Igy van. Nálunk is a faluban mult szombaton a Digis autó mindenkihez - akinek még nem volt kártya cserélve - kihordta az új kártyákat boritékolva. Én éppen nem voltam otthon, de a szomszédom aláirással átvette és átadta. Nálunk (Ro) az aktiválás gyorsan megy, ha nem aktiválódik magától egy fél órán belül, felhivod az ügyfélszolgálatot, ami az utóbbi időben azonnal jelentekezik, és a robothang utasitásaira bepötyögöd a telefonba az új kártya számját, és kb 10 percen belül aktiválódik a kártya.
A gyári beállitás után meglesz az összes csatornaszám is, de ha ki akarsz törölni belőlük, előbb költöztesd a lista végére, és csak azután töröld ki. Ellenkező esetben "foghijas" lesz a csatornalistád, mivel a Hyundai a csatornával együtt a sorszámot is végleg kitörli.
100%-ban egyetértek veled! A hir tv-ék, zene tv-ék, vallásos témájú tv-ék adhatnának FTA-ban, vagyis szabadon, ahogy más hasonló tv csatornák. Az M1-es is lehetne FTA, már úgy sincsenek sem foci, sem Forma1, sem jó filmek rajta. A Pax TV például az egyetlen vallásos témájú csatorna, amely műholdon csak kódolt formában van jelen a több tucat hasonló csatornával ellentétben. A Nóta Tv is már rég le lenne kódolva, ha Magyarországról sugározna. Lehet hogy ez most OFF, de egy sima FTA vevővel csak 6 magyar csatorna nézhető szabadon 4 műholdról, amiből csak 3 a biztos, kettő ideiglenesen nem kódolt, és 1 vándor- vagy szellem csatorna (a Budapest Tv)
A román 1Music Channel jobb bitrátával jön mint a magyar. Prog DVB-vel vettem fel egy percet a román 1Music Channel-ről, a magyar 1Music Channel-ről és a City Tv-ről öszehasonlitásképpen:
Román 1Music Channel - 22 Mb
Magyar 1Music Channel - 14 Mb
City Tv - 32 Mb
Szerintem azért gyengébbek a paraméterek a FocusSat-os RTL Klubon, mert még FTA. Kiváncsi lennék majd ha lekódolják, milyen lesz. Csak akkor nem fogjuk látni.
Nagyon is igazad van. Például nem értem miért kell egy vallásos adót, mint a Pax lekódolni (mégha könnyen törhető is), mikor az összes ilyen jellegű adó tudtom szerint FTA-ban is sugároz. A Budapest Tv-t kellene kódolni egy feltörhetetlen kóddal.
Lehet hogy jobb a kép és hangminőség a Muzsika TV-én, ugyanis a klippek és műsorok nagyrésze friss, vagy pár éves felvétel. A Nóta Tv-n sok a 80-as, 90-es években és még régebben készült felvétel. Az új felvételek a Nóta Tv-én is jó minőségűek. De a zene mintha jobb lenne a Nóta TV-én.
Én is gondoltam hogy kondenzátorhiba, csak nem bonthatom ki, nem saját. Majd beviszem a Digi szervizébe, ott kicserélik vagy megjavitják. Kösz a tanácsokért.
Nem a távirányitó az oka, azt hiszem a box a hibás, lassan "elhalálozik". Már egy ideje ha kikapcsoltam vagy áram nélkül maradt, csak nehezen tudtam "életre kelteni", csak többszöri ki-be kapcsolással sikerült elinditani.
Mától egy újab funkcióval "bővült" a Hunyadi beltérim: percenkénti csatornaváltással. Egyenként váltja a csatornákat pontosan 60 másodpercenként, tökéletes szinkronban a rádiós ébresztőórával (mikor az óra percet vált, pontosan akkor vált a Digi-s beltéri is). Furcsa, nem? Habár ezeknél a beltériknél már semmi sem meglepő.