Erősitsen már meg valaki, aki ilyet használ, hogy UPC-s tányérral stabilan jön a digi. Holnap tennék fel egy ilyet, bár én is mindenkinek azt tanácsoltam, hogy nagyobbat vegyen, de most ez van.
Amennyiben a tárgyilagosság negativ, akkor a digis beltérivel szemben negativ vagyok. Érdekes, az Illuzionsat-tal szemben meg pozitiv. Amúgy én a digi szolgáltatásával meg vagyok elégedve, csak az a hülye beltéri fáraszt.
Igazad van, hogy a digis beltéri a digire jó /nagyon alsó határeset/.
Viszont szeretnék más csatornákat is nézni és erre már nem igazán alkalmas. Nálam egyszerű, eladtam /átadtam/ a digit és megvettem a csúnya konkurens szolgáltató társkártyás csomagját. Azt a beltérit nem szidom, mert nem használom, csak a kártya kellett. Igy akódolt adások vétele mellett megvannak a magyar nyelvű adások is és anyagilag is jobban jövök ki, mintha két digit vettem volna. Kár, hogy ezek a szolgáltatók nem csak kártyát adnak, ha csak kártya lenne, senki nem szidná őket.
Meg talán arra is, hogy a sz...t nem illik megvetetni 18.000 Ft-ért. Ma anyám beltérijével kinlódtam vagy 2 óra hosszat /elvégre anyák napja van/ ez a beltéri egy röhej.
Bár az Europa igen hiányzik, tán még a Vénusz-ba is belelesnék, de azért van látnivaló igy is rendesen. Nem olyan rég még arról irtak, hogy a Sky is feltörés előtt áll, azóta semmi.
Valószinű, hogy a "fókuszvonal" nem a legszakszerűbb kifejezés, de a több elvi részből összerakott tányéroknál /Digisat-4, Viewfrontier/ a fókusz nem egy fő helyen van, mint általában, hanem egy képzelt vonal mentén. Ezért lehetséges ezekkel a tányérokkal 25-30 vagy még több fokban fixen állva, megfelelő minőségben több fejjel venni a holdakat. Saját tapasztalatom szerint 28 NY -tól 4 K -ig jó a vétel egy Digisattal és igény szerint 6-7 fejet el lehet helyezni rajta, de akkor a gyári fejtartó helyett másikat kell csinálni.
Lehet, hogy valahova le van irva, én speciel a topic szorgalmas olvasása kapcsán tudtam meg a nálam okosabbaktól. Ha a gépeden mindig a legujabb vectra van és időnként frissited a kulcsokat, ezügyben mást nem is kell tenned.
Hát ez az. A UPC /nekem az van/ és a Digi az egy dolog, de a TPS-ek, Tacquillák, Multivisionok, Real Madrid, Barca tv, vagy 30 zenecsatorna stb. azért egy másik kategória. Bár azok meg nem magyarul vannak.
Nem teljesen értem a kérdésed. Ezek szerint Te csak két holdat akarsz fogni? Viszont igy egyszerűbb a beállitás. Elvileg a tányér fejtartóján be vannak állitva a holdak furatai a fejekhez, de ez akkor jó, ha a Astra-HB-Sirius-Amost akarod fogni. A helyedben azt tenném hogy a Sirius fej helyét nevezném ki Thor fejnek és ezzel keresném meg a holdat. Ha megvan fixálod a tányérd és már csak az Astra fej poziciót kell megtalálni, ez egy kis tologatást jelent a fejtartó rúdon. Elvileg ugyan az Astra ebben az esetben a HB fej helyén jönne be, de ez az elmélet, a gyakorlat egy másik dolog. Mindenesetre kb. félórás állitgatás /pláne, ha kiviszel egy kis tv-t/ és kész. Még mindig nem fér a fejembe, hogy lehet a HB-t kihagyni...
Nem, az M-5 az egybemenetes, de két kártyafogadós. A C-3 kétbemenetes és egy kártyafogadós, az M-3 pedig egy bemenet, egy kimenet /felfűzés/ és egy kártyafogadó.