Ha a leírás szerint megcsinálod, akkor végeredményben a wifi hatótávolságát terjeszted ki.
Viszint a két wifi router nem tud egymásról. Hiába ugyanaz az SSID, két teljesen független AP-ként látják a kliensek. Nem fognak automatikusan az erősebb wifire csatlakozni. Illetve csak akkor, amikor az egyik jelét már teljesen elveszítik. Tehát nyugodtan választhatsz akár eltérő SSID-t is, az eredmény pontosan ugyanaz lesz.
Erre a kérdésre már nekem sem sikerült anno választ kapnom. Állítólag ránézésre, fogdosásra látszik, hogy melyikben van anyag. Ennél konkrétabb infot nem kaptam. Na persze, ehhez egymás mellé kéne hordani a különböző helyeken árult tányérokat és egymás mellett végigtapogatni őket.
Vedd meg amelyik szimpatikus, és árban is megfelel. Szerintem mindenütt ugyanazt kapod. Ha van is eredeti gyártó, ő is biztosan már "jóárasította" a terméket.
Ha felrakod az Openelec 5.95.3-at (6.0béta), akkor abban már 4.x-es Tvheadend van.
Azért teker össze-vissza, mert így implementálták. Véletlenszerűen megy végig a transzpondereken és közben ugrál a műholdak között. Most megnéztem és az idle scan műholdanként engedélyezhető a Copnfiguration/DVB inputs/Networks fülön.
Engedélyezd csak egy holdon, ahol lényeges az EPG.
A másik megoldás, hogy nyitsz egy ticketet a tvheadend oldalán, hogy lehessen konfigurálni az idle scan működését.
Nem (csak) EPG-t tölt, hanem folyamatosan szkenneli a transzpondereket, csatornákat. Az alkotók nem gondoltak arra, hogy ez mivel jár forgatós rendszer esetén.
Ha letiltod az idle scan-t, akkor szerintem nem fogja csinálni, habár a tvheadend viselkedése elég kiszámíthatatlan. Majd megnézem, hogy találok-e ennél kifinomultabb megoldást. Talán műhold szinten is beállítható, és akkor leszűkíthető a szkennelés egy holdra a forgatás kiiktatásával.
Melyik Tvheadend verziót használod? Ha 3.x, akor érdemes lehet frissíteni a legújabb 4-esre, hátha abban már gondoltak erre.
Elérhető valahol egy lista, hogy az egyes csatornák honnan hova költöztek? Amolyan előtte-utána összehasonlító táblázat.
Az a hülye helyzet van, hogy lecserélődött jó pár csatorna a beltériben, de nem tudom mi volt ott előtte ugyanazon a helyen. A kingofsaton ugyan egyszerűen meg tudom nézni, hogy egy adott csatorna hol volt korábban, de azt nem, hogy milyen csatorna volt korábban a jelenlegi helyen.
Na, most aztán főleg kavar van, kicsit kevered a szezont a fazonnal.
1. Openelec (KODI)
Kezdjük ezzel, mert itt nem vagy képben.
Ez közel sem egy önálló DVB vevő rendszer. Valójában ez egy minimalista Linux disztribúció, ami kizárólag a KODI-t futtatja.
Kb. ugyanazt tudja, mint pl, egy Windows-on futó Kodi. Ugyanaz a felület, kb. ugyanazokok a pluginek. A sok támogatott plattform között RPI-ra is készül Openelec build.
A KODI megfelelő addonok telpítésével alkalmas TV vételre is. Akár Windows-on, akár Openelecben és így persze RPi-n is.
2. Enigma2
Ki ne ismerné a linuxos beltérik önálló szoftverét.
Bevallom nem tudtam, hogy létezik PC-s n natívan futó verziója is.
Emellett létezik enigma plugin KODI alá, mely segítségével a Kodi-s gép, mint kliens egy Enigma2 boxhoz (mint szerver) csatlakozik és onnan streamel.
Ez esetben a GUI az KODI saját GUI-ja.
3. A VDR egy Linux-on futó önálló DVB vevő alkalmazás saját GUI-val.
A jelek szerint létezik-e natív VDR RPi-ra.
Viszont létezik VDR kliens és szerver plugin KODI-hoz, mely persze elérhető Openelec-alatt is és RPi platformon is.
Ez egy elég öszvér megoldás. Részben konfig fájlokat kell szerkeszteni, részben a VDR beállítás GUI is elérhető, de a TV vétel során már a KODI GUI látszik.
4. Openpctv.
Ezt nem ismertem eddig.
Megnéztem, tényleg bootolásnál választható, hogy a natív Enigma, natív VDR vagy az XBMC (ősrégi, KODI előd) induljon el.
Én abból indultam ki, hogy az Openpctv is csak egy Kodi verzió, így az említett Enigma és VDR is csak mint plugin vannak jelen, így semmi lényeges előnye nem lenne az Openelechez képest.
Valójában azonban ezek natívan is futnak. Érdekes. Vajon mennyire lehet stabil?
Sajnos ez a rohadt continuity counter error néha nálam is látható, pedig biztosan jó a jelszint, és normál boxszal soha nincs röccenés sem.
Hiába a drága mindentudó DVB-S kártya a HTPC_ben, sokkal érzékenyebb a zavarokra is valahogy a rendszer (3 különböző tunerrel tesztelve)
Arra is rájöttem, hogy a twin fejen ha az egyik kimeneten folyamatosan nézek valamit és a másikra időnként tápot kapcsol a másik vevő, akkor az zavart okoz. Tuner függő, hogy mennyire észrevehető.
Ibox (dream klón) -> nincs hiba
Tevii PCIe -> akár több másodperc kiesés (drivernek sokáig tart a resync)
TBS, Dvbsky -> néha rövid zavar.
Fejcserével javult a helyzet, de nem múlt el teljesen.
Egyébként könnyen eldönthető, hogy backend vagy frontend a hiba okozója.
Telepíts a normál PC-dre is egy Kodit. Tedd fel ugyanazt a Tvheadend PVR klienst is és szervernek állítsd be a Pi ip címét.
Miközben akadozik a kép a Pi-n, nézd meg, hogy a PC-n fut Kodiban ugyanaz a csatorna mit csinál. Nálam az volt, hogy a Pi-n állt a kép, a PC-n meg hibátlanul működött.
Én heteket szívtam hasonló problémával. Nálam az volt, hogy egy darabig ment az adás, majd töredezett megállt a kép, aztán rágyorsított, néha elment a hang, vagy teljesen kimerevedett a kép.
Leginkább csatornaváltás után jelentkezett.
Szerintem nem érdemes semmilyen TV DVB-S2 vételére alapozni. Nagyon kötve leszel. Látod, még meg sem vetted, de már kiderült, hogy forgatót nem kezel.
Biztos vagyok benne, hogy a csatorna rendezési képességei és egyéb funkciók is sokkal limitáltabbak mint egy beltéri esetén, egy enigmás boxról nem is beszélve.
Sokkal jobban jársz, ha olcsóbb TV-t veszel, és mellé egy beltéri egységet, netán egy HTPC-t aminek tunerje is van.
Csak egy ötlet: https://wetek.com/
A ZTE oldalán csak F625G néven van találat, de az router a javából.
Mondjuk egy 4 LAN portos eszközre azt állítani, hogy nincs benne swicth funkció, elég merész.
A mostani routerben mi a WAN interfész konfigurációja? DHCP vagy PPPoe?
A 4k-s passzív 3D a legjobb megoldás, mert 4k-s anyag úgy sincs sok, viszont a normál fullHD-nál a 3D-ben nincs felbontásvesztés.
:)
Az IPS hibája a gyengébb fekete szint, cserébe sokkal jobb a betekintési szög.
Itt egy link, ahol össze lehet hasonlítani.
http://www.rtings.com/info/contrast-ratio-tvs/discontinued Jól látszik az IPS-ek hátránya. Érdekes megnézni a Sony w800-as és az elvileg jobb w950-es sorozatának különbségét. Utóbbi LG IPS paneles. A sor két végén helyezkednek el.
Egy jó ideje már HTPC-t használok műholdazásra Openelec+Tvheadend addonnal. Már elég jól kiismertem, de most egy súlyos problémába ütköztem RPi2-n, ezért gondoltam kipróbálom a VDR addont a saját kliensével.
Tud valaki egy beállítási útmutatót linkelni? Az XVDR klienssel semmire sem jutottam. A VNSI-vel már legalább bejött a VDR konfigurációs felülete, de az olyan szegényes, hogy na. Például annyit ki lehet választani, hogy a fej diseqc-n kapcsolódik, de hogy melyik porton, arra már nincs beállítás. Hogy van ez?