Nehéz látatlanban megmondani, hogy pontosan mi a baj.
A 60-80% önmagában semmit nem mond.
A fejet egy kicsit forgatni kell a maximumra, de attól még be kéne jönnie a HD csatornáknak is szerintem.
Az is lehet, hogy egyszerűen rossz a transzponder beállítás. Ellenőrizd a paramétereket.
Van még egy lehetőség, és az, hogy hibás a fej. Velem pontosan ez fordult elő. A szüleimnél rohangáltam fel-le a létrán, de csak az SD csatornák jöttek be gyenge jelszinttel, a HD-k egyáltalán nem. A primitív kis satfinder műszert sem lehetett használni, mert forgatástól függetlenül folyamatos erős szintet jelzett.
A gond az volt, hogy gerjedt a fej. Csere után mind jó lett. Jó jelszintek, jó vétel.
Van egy TPlink WDR3600-as routerem, Vargalex féle Openwrt alapú firmware-rel.
Tettem rá oscam-ot jó rég. Megy is stabilan, de szeretném frissíteni. Régen volt egy oldal, ahol talán 2-3 platformra voltak az oscam napi buildek felrakva.
Most nem találok hasonlót, illetve nem tudom melyik verzió jó nekem.
Hátha itt valaki tud segíteni.
TPlink Openwrt-re honnan tudok friss oscam-ot letölteni?
Régebben csak cserélgettem a binárist, de most nem tudom honnan, mit töltsek le. A régi oscam letöltő oldal megszűnt.
Mivel csak egytuneres a boxod, ezért nem enged arról a transzponderről elváltani, amit a boxon nézel. Ez egyébként fordítva is igaz. Ha a géppel csatlakozol rá, akkor a boxon sem tudsz elváltani. Kiszürkülnek a csatornák a listában.
Kapcsold ki a boxot a távirányítóval és máris tudsz szörfözni a PC-ről.
Azt hiszem féreérthető voltam. Kétféle dologra gondoltam.
1. Fix IP hozzárendelés DHCP használatával.
Ezt a routerben kell konfigurálni. Célszerű olyan IP-t választani, amelyik a dinamikus tartományon kívül esik. Azaz, ha .10-.99 a kiosztható tartomány, akkor pl a .100 egy jó cím.
2. Statikus IP beállítás
Ezt a boxban kell konfigurálni. Az IP cím beálításnál a DHCP helyett a fix IP beállítást kell választani és gey statikus IP címet megadni.
Ez az IP cím feltétlenül a router dinamikus tartományán kívül eső legyen.
A 2. megoldás előnye, hogy akkor is működik, ha bármilyen DHCP protokoll probléma miatt az IP cím megújítás sikertelen lenne. Ugyanis az első esetben is történik (alapértelmezésben 24 óránként) IP cím frissítés. Ha ez nem sikerül, akkor elmegy a kapcsolat. Valószínűleg ez történt nálad.
A 2. megoldás hátránya, hogy nem központilag a routerben, hanem eszközönként kell adminisztrálni a fix IP címeket. Emaitt könnyen ki lehet osztani ugyanazt az IP-t két gépnek is és akkor érdekes dolgok lesznek.
Köszi, de úgy látszik nem jött le az irónia.
Eleve értelmetlennek tartom a skint az oscamhoz, másrészt a kérdező csak annyit specifikált, hogy "ez". Találd ki, hogy mire gondolt.
Tapasztaltatok már olyat, hogy két kimenetes fej egyik kimenetén rövid zavar jelentkezik amikor a másik bemenet kiválasztásra kerül?
Már hülyét kaptam, hogy miért van időnként sűrű zavar az egyik beltérimen, míg máskor órákig stabil. Most jöttem rá, hogy ha a másik készülék be van kapcsolva, de nincs csatornára hangolva, akkor van a hiba. Márpedig ez azt csinálja, hogy ilyenkor szkenneli a holdakat és kapcsolgat ide-oda.
Érdemes jobb fejet vennem, vagy ezek ilyenek és kész?
Ha én otthon írom be a dyndns nevemet az nslookup-ba, akkor a router a belső IP címre (192.168.x.x) oldja fel és nem a publikusra.
Ettől függetlenül a lényeg, hogy a box azt fogja látni, hogy egy 192.168.x.x-ről jövő gép csatlakozik rá. Ha van bármilyen egyéb port nyitás, azt a router kihagyásával elintézi a két eszköz.
Félek, hogy ez itt már nagyon off és igazság szerint én is csak találgatok.
Ha a neten nem találsz egyértelmá leírást a szükséges beállításokról, akkor marad a wireshark. El kell dönteni, hogy port hiányzik vagy tűzfal akadályoz.
Utóbbira is lehetnek megoldások, pl a publikus neten a 80-as portot használod és a routereden forgatod át a 8001-re.
A távoli alatt a helyi hálózaton (LAN) lévő gépet értesz vagy az interneten keresztül akarsz TV-zni?
Közben rájöttem, hogy a neten keresztül.
Én még nem néztem, de szerintem más portokat is használ a protokol. Nézd meg a helyi hálózaton (amikor van kép) wiresharkkal, hogy milyen portok vannak használatban.