Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9498252/2 Témák: 19582 Tagok: 113630 Legújabb tag: codaj83484 Online: (74/0
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 601 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 Találatok száma: 15022 üzenet

Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
4. Elküldve: 2007-03-05 12:47:54 [11376.]

IPO 1 C ágazat

1. gyakorlat. Fürkészés a segéd után 5 pont

2. gyakorlat. Őrzés és felugatás 10 pont

3. gyakorlat: Szökés megakadályozása 20 pont

4. gyakorlat: Visszatámadás 35 pont

5. gyakorlat: Bátorságpróba 30 pont

Összesen: 100 pont



Általános rendelkezések:

__-_V_p_lya_beoszt_sa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az erre alkalmas területen, a pálya oldalvonala mentén bal és jobb oldalon 3-3 búvóhelyet állítanak fel, egymással átlósan szemben ((ld. vázlat). A pályán szükséges felfestéseknek a segéd, a TB és a KV számára jól láthatóknak kell lenniük.


A segédnek védőruhát és védőkart kell viselnie, valamint botot kell magával vinnie. A kar belseje ki van tömve, a külső felület természetes színű jutából készült. Őrzéskor a segédnek szemmel kell tartania a kutyát és nem feltétlenül kell mozdulatlanul állnia. Nem vehet fel viszont fenyegető és védekező testtartást. A karral a testét kell takarnia. Az, hogy a KV hogyan veszi el a botot a segédtől, a KV döntése (ld. Általános rendelkezések, a segédekre vonatkozó rendelkezések).


Vizsgán minden vizsgaszinten lehet egy segéddel dolgozni, amennyiben hat kutyánál több mutat be munkát egy vizsgaszinten, úgy 2 segédet kell használni. Azonos vizsgaszinten minden kutyavezető azonos segéddel dolgozik együtt.


Azokat a kutyákat, amelyeket a KV nem tart kézben, amelyek az őrző-védő gyakorlatok után nem vagy csak a kutyavezető erőteljes beavatkozása után eresztenek, vagy amelyek a kínált védőkar helyett más testrészeket támadnak, ki kell zárni. Ilyenkor nincs TSB-értékelés sem.



Meg kell szakítani annak a kutyának a munkáját, amely sikertelenül végezte az őrző-védő munkát vagy amelyet a segéd el tud zavarni. Értékelés nem lehetséges, csak TSB-értékelés.


Az "ereszd" vezényszó minden gyakorlatrésznél csak egyszer lehetséges. Az alábbi táblázat az eresztés értékelését mutatja be:


Lassú vagy nehéz eresztés 0.5-3,0


Vezényszó első ismétlése, majd azonnali eresztés 3,0



Vezényszó első ismétlése, majd lassú vagy nehéz eresztés 3,5-6,0


Vezénysző második ismétlése, majd azonnali eresztés 6,0



Vezénysző második ismétlése, majd lassú vagy nehéz eresztés 6,5-9,0



Harmadik vezényszó után sem ereszt ill. beavatkozás szükséges Kizárás


1. Fürkészés a segéd után (5 pont)

a. Egy-egy vezényszó használható a fürkészésekre és a visszahívásra. Az utóbbi vezényszó a kutya nevével együtt is elhangozhat.

b. Végrehajtás:

A segéd, úgy, hogy a kutya nem látja, elbújik az utolsó búvóhely mögött. A KV kutyájával a 4. és a 5. búvóhely között úgy veszi fel az alapállást, hogy két oldalra el lehessen indítani a fürkészést a két búvóhely felé. A TB utasítására kezdődik a C ágazat.A rövid fürkészés parancsra, majd a bal vagy jobb karral a búvóhely felé mutatásra (ez utóbbi ismételhető) a kutya gyorsan otthagyja a KV-t, majd céltudatosan a mutatott búvóhelyhez fut és szorosan megkerüli. Amint ezt a kutya végrehajtja, a KV a visszahívás vezényszavával magához hívja és még a kutya mozgása közben mutatja neki a segéd által elfoglalt búvóhely irányát és kiadja a fürkészésre a parancsot. A KV a képzeletbeli hosszanti felezővonalon halad rendes lépésben, ezt a vonalat a fürkészés alatt nem hagyhatja el. A kutyának mindig előrébb kell lennie, mint a KV. Ha a kutya eléri a segéd által elfoglalt búvóhelyet, a KV megáll és már nem adhat ki vezényszót és nem adhat bármely más, látható jelzést sem.

c. Értékelés:


A korlátozott irányíthatóság illetve a nem egyértelműen lendületes és céltudatos mozgás és nem egyértelműen szoros és figyelmes fürkészés esetén is pontlevonás jár.


2. Őrzés és felugatás (10 pont)

a. Egy-egy vezényszó használható az elhíváshoz és a lábhoz híváshoz

b. Végrehajtás:


A kutyának figyelmesen kell őriznie a segédet és folyamatosan ugatnia kell. Se nem ugorhat fel rá, se nem haraphatja meg. A mintegy 20 másodpercig tartó folyamatos felugatás után a TB utasítására a KV kb. 5 lépésre megközelíti a búvóhelyet. A TB utasítására a KV lábhoz hívja a kutyát.

c. Értékelés:

Arányos pontlevonással jár a nem egyértelműen folyamatos, erőteljes ugatás, a határozatlan őrzés a vezényszóig miközben sem a TB, sem az érkező KV sem befolyásolja. A folyamatos ugatásért 5 pont adható. Ha a kutya gyengén ugat, 2 pontot, ha ugatás nélkül őrzi figyelmesen a segédet, 5 pontot kell levonni. A segéd molesztálásáért, pl. meglökéséért, ráugrásért legfeljebb 2, erős ráfogásért akár 9 pontot is le lehet vonni.Ha a kutya elhagyja a búvóhelyet mielőtt a KV megkapta volna a jelet a TB-től, hogy elhagyhatja a hosszanti felezővonalat, akkor ismét rá lehet küldeni a segédre. Ha a segédnél marad a kutya, folytatni lehet a C ágazatot, de a "őrzés és felugatás"-t hiányosnak kell értékelni. Ha a kutya újból nem fogható a munkára, vagy ismét otthagyja a segédet, meg kell szakítani a C ágazatot.Ha a kutya a KV-vel szembe indul, amikor az a búvóhelyhez halad, vagy lábhoz hívás előtt a KV-höz lép, csak részben lehet értékelni a gyakorlatot, és hiányosnak tekintendő.

3. Szökés megakadályozása (20 pont)

a. Egy-egy vezényszó használható a láb mellé híváshoz, a fektetéshez és az eleresztéshez


b. Végrehajtás:


A TB utsítására a KV felszólítja a segédet, hogy lépjen elő a búvóhelyből. A segéd rendes járásban átmegy a szőkési pontnak kijelölt helyre. Utasításra a KV az őt szabadon követő kutyájával a fektetési pontként megjelölt helyre megy. A kutya és a segéd 5 lépésre van egymástól. A kutyavezető a kijelölt ponton lefekteti kutyáját és a búvóhelyhez lép. Szemkontaktusban marad kutyájával, a segéddel és a TB-val. A TB utasítására a segéd szökni kezd. A kutyának azonnali és energikus fogással, felszólítás nélkül meg kell akadályoznia a szökést, úgy, hogy csak a védőkart foghatja meg. A bíró utasítására a segéd megáll. Miután a segéd megállt, a kutyának azonnal eresztenie kell. A megfelelő időben a KV kiadhatja az eleresztésre a vezényszót erre vonatkozó utasítás nélkül is.


Ha a kutya az első engedélyezett vezényszó után nem ereszt, akkor a TB még további két eresztés vezényszóra adhat engedélyt. Ha a kutya a harmadik (értsd: az első és a két további engedélyezett) vezényszó után sem enged, kizárás következik. Az eresztés parancs elhangzásakor a kutyavezető nyugodtan áll és nem befolyásolhatja a kutyát. Az eresztés után a kutya szorosan a segéd mellett marad és figyelmesen őrzi.


c. Értékelés:


Az alábbi, fontos értékelési kritériumokban elkövetett hibákért a megfelelő mértékű pontlevonás jár: gyors, energikus reagálás, határozott követés ráfutás és erőteljes harapás, a szökés hatékony akadályozása., teli és nyugodt fogás az eresztésig, szorosan a segéd mellett végrehajtott őrzés. Ha a kutya fekve marad, vagy kb. 20 lépésen belül fogással és fogva tartással nem akadályozza meg a szökést, a C ágazatot a TB félbeszakítja.


Ha a kutya őrzéskor kissé figyelmetlen, és/vagy kissé zaklatja a segédet, egy osztályzattal le kell minősíteni a munkát, ha nagyon figyelmetlenül és/vagy nagyon agresszíven őriz, két osztályzattal kell csökkenteni eredményét. Három osztályzattal kap kevesebbet, ha nem őrzi a segédet, de szorosan mellette marad. Meg kell szakítani viszont a munkát, ha a kutya otthagyja a segédet, vagy csak a KV vezényszavára marad a segédnél.


4. Visszatámadás (35 pont)


a. Egy-egy vezényszó használható az eleresztéshez és a lábhoz híváshoz

b. Végrehajtás:


Kb. 5 másodpercig tartó őrzés után a TB utasítására a segéd megtámadja a kutyát. A kutyavezető utasítása nélkül a kutyának energikusan és erőteljesen fognia kell, de kizárólag csak a védőkart foghatja meg. A fogás után két ütést mér a segéd a kutyára a váll és a mar tájékán. A segéd a bíró utasítására megáll, erre a kutyának azonnal eresztenie kell. A megfelelő időben a KV kiadhatja a vezényszót az eleresztésre, erre vonatkozó utasítás nélkül is.


Ha a kutya az első engedélyezett vezényszó után nem ereszt, akkor a TB még további két vezényszót engedélyezhet az eleresztéshez. Ha a kutya a harmadik (értsd: az első és a két további engedélyezett) vezényszó után sem enged, kizárás következik. Az elersztés parancsának elhangzásakor a kutyavezető nyugodtan áll és nem befolyásolhatja a kutyát. Az eresztés után a kutya szorosan a segéd mellett marad és figyelmesen őrzi. A TB utasítására a KV rendes lépésben a kutyához lép és a láb mellé hívás vezényszóval alapállásba állítja. A botot nem veszi el a segédtől.


c. Értékelés:


Az alábbi, fontos értékelési kritériumokban elkövetett hibákért a megfelelő mértékű pontlevonás jár: gyors és erőteljes harapás, nyugodt, teli fogás az eresztésig, az eresztés után a segéd szoros és figyelmes őrzése.


Ha a kutya őrzéskor kissé figyelmetlen, és/vagy kissé zaklatja a segédet, egy osztályzattal le kell minősíteni a munkát, ha nagyon figyelmetlenül és/vagy nagyon agresszíven őriz, két osztályzattal kell csökkenteni eredményét. Három osztályzattal kap kevesebbet, ha nem őrzi a segédet, de szorosan mellette marad. Hiányos a gyakorlat, ha a kutya elindul a szemből hozzá érkező KV felé. Ha a kutya elhagyja a segédet, mielőtt a TB a kutyához lépésre utasítaná a KV-t, vagy a KV vezényszót ad arra, hogy a kutya tovább őrizze a segédet, a TB megszakítja a C ágazatot.


5. Bátorságpróba (30 pont)


a. Egy-egy vezényszó használható ültetésre, fogásra, eresztésre és a láb mellé híváshoz


b. Végrehajtás:


A KV kutyájával a pálya középvonalán, az első búvóhely magasságában megjelölt helyre megy. A kutyát nyakörvön vissza lehet fogni, de a KV a kutyát ezen keresztül nem ingerelheti. A TB utasítására a bottal felfegyverzett segéd előlép a búvóhelyből és normál lépésben a középvonalig megy. A KV figyelmeztetése ellenére futva a KV és a kutya felé indul, miközben fenyegetően kiabál és támadó mozdulatokat tesz. Amint 30-40 lépésre megközelítette őket, a KV az elfogás vezényszó kíséretében, a TB utasítására elengedi a kutyát. A kutyának a támadást habozás nélkül, energikus és erőteljes fogással el kell hárítania, úgy, hogy csak a védőkart foghatja meg. A kutyavezető eközben nem hagyhatja el helyét. A segéd a bíró utasítására megáll, erre a kutyának azonnal eresztenie kell. Megfelelő időben a KV kiadhatja az eresztés vezényszavát erre vonatkozó utasítás nélkül is.


Ha a kutya az első engedélyezett vezényszó után nem ereszt, akkor a TB még további két eresztés vezényszóra adhat engedélyt. Ha a kutya a harmadik (értsd: az első és a két további engedélyezett) vezényszó után sem enged, kizárás következik. Az eresztés parancsának elhangzásakor a kutyavezető nyugodtan áll és nem befolyásolhatja a kutyát. Az eresztés után a kutya szorosan a segéd mellett marad és figyelmesen őrzi. A TB utasítására a KV rendes lépésben a kutyához lép és a láb mellé hívás vezényszavával alapállásba állítja. A botot el kell venni a segédtől.


Ezután a segéd 20 lépésig tartó bekísérése következik. A láb mellett haladás vezényszavával engedélyezett. A kutyának a segéd mellett a jobb oldalon, a segéd és a KV között kell mennie. A kutyának a bekísérés közben a segédre kell figyelnie. Eközben nem zaklathatja, nem ugorhat fel rá és nem haraphatja meg. A TB előtt megállnak, a KV átadja neki a botot és bejelenti a C ágazat bemutatásának végét. Az eredmény közlése előtt, valamint bírói utasításra a kutyára fel kell tenni a pórázt.


c. Értékelés:


Az alábbi, fontos értékelési kritériumokban elkövetett hibákért a megfelelő mértékű pontlevonás jár: erőteljes védekezés gyors és erőteljes harapással, nyugodt, teli fogás az eresztésig, az eresztés után a segéd szoros és figyelmes őrzése.



Ha a kutya őrzéskor kissé figyelmetlen, és/vagy kissé zaklatja a segédet, egy osztályzattal le kell minősíteni a munkát, ha nagyon figyelmetlenül és/vagy nagyon agresszíven őriz, két osztályzattal kell csökkenteni eredményét. Három osztályzattal kap kevesebbet, ha nem őrzi a segédet, de szorosan mellette marad. Hiányos a gyakorlat, ha a kutya elindul a szemből hozzá érkező KV felé. Ha a kutya elhagyja a segédet, mielőtt a TB a kutyához lépésre utasítaná a KV-t, vagy a KV vezényszót ad arra, hogy a kutya tovább őrizze a segédet, a TB megszakítja a C ágazatot.


Téma: Vizsgaszabályzatok Fórum: Steinhart kennel fóruma
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7901. Elküldve: 2007-03-05 12:20:49 [11377.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7900. Elküldve: 2007-03-05 12:00:03 [11378.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[előzmény: (7816) Kisbán, 2007-03-02 21:31:02]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
743. Elküldve: 2007-03-05 11:57:20 [11379.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[előzmény: (736) veterán, 2007-03-04 14:47:49]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
2473. Elküldve: 2007-03-05 11:55:05 [11380.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #2474]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7899. Elküldve: 2007-03-05 11:18:48 [11381.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[előzmény: (7897) H. Taar Enikő, 2007-03-05 10:33:26]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
2472. Elküldve: 2007-03-05 10:29:50 [11382.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7895. Elküldve: 2007-03-05 10:19:16 [11383.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
739. Elküldve: 2007-03-05 09:44:30 [11384.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[előzmény: (738) ftom, 2007-03-05 09:21:06]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7893. Elküldve: 2007-03-05 09:00:46 [11385.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[előzmény: (7892) jtudeski, 2007-03-05 08:48:08]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7891. Elküldve: 2007-03-05 08:47:21 [11386.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[előzmény: (7890) H. Taar Enikő, 2007-03-05 08:31:56]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7889. Elküldve: 2007-03-05 08:22:55 [11387.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #7890] [előzmény: (7888) Kuszausza, 2007-03-05 08:17:35]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
154. Elküldve: 2007-03-05 08:20:52 [11388.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #155 #156]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7886. Elküldve: 2007-03-05 08:10:00 [11389.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #7887] [előzmény: (7857) ahal, 2007-03-03 22:14:51]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7885. Elküldve: 2007-03-05 08:03:01 [11390.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #7892] [előzmény: (7882) zazholm, 2007-03-05 06:25:38]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7881. Elküldve: 2007-03-05 01:30:47 [11391.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #7882] [előzmény: (7880) Eromi, 2007-03-05 01:23:42]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7880. Elküldve: 2007-03-05 01:23:42 [11392.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #7881 #7894]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
13. Elküldve: 2007-03-05 00:30:42 [11393.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #15] [előzmény: (12) veterán, 2007-03-05 00:22:40]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7879. Elküldve: 2007-03-04 23:43:44 [11394.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #7888] [előzmény: (7878) Kuszausza, 2007-03-04 23:40:37]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7877. Elküldve: 2007-03-04 23:39:35 [11395.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[előzmény: (7876) Kuszausza, 2007-03-04 23:37:38]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
806. Elküldve: 2007-03-04 23:38:43 [11396.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #807 #809 #812] [előzmény: (805) Eromi, 2007-03-04 23:37:26]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
805. Elküldve: 2007-03-04 23:37:26 [11397.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #806] [előzmény: (804) veterán, 2007-03-04 23:00:51]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
7875. Elküldve: 2007-03-04 23:31:36 [11398.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #7876 #7878] [előzmény: (7874) zazholm, 2007-03-04 23:02:10]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
803. Elküldve: 2007-03-04 22:46:27 [11399.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[válaszok erre: #804] [előzmény: (787) veterán, 2007-03-04 13:15:15]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Eromi



Tagság: 2006-03-13 14:16:23
Tagszám: #28354
Hozzászólások: 15022
373. Elküldve: 2007-03-04 22:39:55 [11400.]

Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!

[előzmény: (364) veterán, 2007-03-04 14:36:28]
Kiváló dolgozó
Eromi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 Találatok száma: 15022
    / 601 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
Az oldal 0.025202989578247 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail