Nem a DIGI, hanem a 4iG. És igen, előfog. A másik, hogy a DIGI és a Vodafonenak nagyon sok párhuzamos területe van, nyilván a ONE esetén csak 1 fog maradni. Nem fog fenntartani egy kódolatlan meg egy kódolt TV rendszert. Minden kódolt lesz (Nagraval) meg IPTV-vel (ez már a cikkből is kiderül). Nyilván a NAGRA-s szerződésben már az is benne van, hogy a Nagra leszállít a 4iG-nek x ezer darab Sagemcom Android boxot (amibe már be lesz építve a Nagra).
Ebből egyelőre csak az derül ki, hogy a Vodafone TV platform helyett a Nagra fogja csinálni a platformot a 4iG-nek, amit a jelenlegi Vodafone boxokra rá tudnak majd tenni, illetve Sagemcom Android boxok lesznek.
Illetve nekem még az jön le belőle, hogy az AH DVB-T2-n, míg a DIGI DVB-C-n a Nagra kódolást fogja használni, tehát vége lesz a minden szabad, minden kódolatlan kánaánnak.
Amit Voda DVB-C-n látunk az még az ex. Liberty Globalos UPC-s rendszer/fejállomás. A Vodafone IPTV-je H.265, tehát jobb minőségű még a T IPTV-jétől is, a DIGI DVB-C-jétől meg főleg.
De nem hinném, hogy a Vodafone odaadná a nemzetközi Vodafone TV licenszét a 4iG-nek. Ahogy a Liberty is elvette a Horizon GO-t teljesen a Vodafone-tól a felvásárlást követő 2 éven belül.
60 napos felmondási idővel, a Szolgáltató indokolás nélkül felmondhatja bárkinek az Egyedi Előfizetői Szerződését (persze ez nem célja egyetlen szolgáltatónak sem, kivéve ha nagyon problémás az ügyfél (pl. sok hatósági eljárást vagy pert indít)).
Nem nem ad annyi kakaót, hanem azok a sávok zavartak, így zajérzékenyebbek. Elég egy rossz árnyékolás vagy hibás csatlakozó. 700 MHz felett már dübörög pl. az 5G mobilhálózat. 121 MHz környéki sávokat előszeretettel használják pl. a repülőterek hálózatai.
Ez számlagenerálási hiba, amit a rendszerben lévő hibák (bugok) okoznak. Ehhez nem kell ember. Valószínűleg a 4iG-s átállás és az árváltozások kavartak be a rendszernek, ezért csúszhatnak a számlák.
A vezetékes és mobilhívásokat szintén a rendszer teszi hozzá automatikusan, ehhez sem kell emberi kéz.
Jól néznénk ki, ha 800 000 előfizetőnek manuálisan számláznánk. Ha ez így lenne akkor a DIGI-nek 1000-1500 fős könyvelői, pénzügyi csapata lenne.
Úgy látom még nem láttál automata számlázási rendszert. Tudod ahhoz mennyi emberi "kéz" kell? Kb. annyi, amíg valaki megnyomja a "Számla generálása" gombot a rendszerben és onnantól kezdve a rendszer mindenkinek megcsinálja a más számla sorszámú, egyedi számláját. Higgy nekem, használtam már a DIGI által is használt számlázási rendszert.
Persze, hogy általános. Majd pont a telekommunikációs szolgáltatók fogják lenyelni az energiaárak emelkedését? Akik aztán tényleg nagyon sok energiát fogyasztanak (fejállomások, alközpontok stb.).
Hivatalosan az NMHH nyilvántartása szerint a kerületi TV-knek nem volt vételkörzete Érd. Csak gondolom a DIGI műszakilag nem tudta leszűrni, mert 1 fejállomáson volt eddig a budapestivel, tehát biztos, hogy nincs szerződésük Érd településre.
Viszont nagyon sok 0-24 áramzabáló eszközt le lehet kapcsolni, ha nincs lineáris adás. Azért egy lináris TV megy 0-24-ben. Transcoderek, adásgépek, enkóderek, keverők, műsorkijátszók, képújság gépek.
Ezek után elegendő ha csak munkaidőben mennek a gépek.
"lefogadom akár nagyobb összegbe is , hogy más kábelszolgáltatók ( amiknek persze híre hamva sincs Győrben ... ) nem két csatornát adnak a kieső kilenc helyett"
Akkor elbuktad azt a nagyobb összeget. Tudomásom szerint se a Tarr, se a Cellkábel, se a Kábelszatnet nem pótolta semmivel a kieső Digi csatornákat (kivéve Match4).
Megírták a sajtóközleményben pár hete, hogy a MATCH4 indulástól kizárólag a DIGI és Invitel hálózatán lesz elérhető. Valószínűleg nem is adják oda másnak majd csak később, ahogy az ARENA4 is 1 hónapig csak a Vodafone kínálatában volt nézhető.
Viszont követhetőbb és átláthatóbb is egy csatorna műsorrendje, ha mondjuk minden egész órában vagy :30-kor kezdődnek a műsorok, tehát ki vannak húzva, mintha az egyik kezdődne :40-kor a másik :52-kor, a harmadik :14-kor stb.
A DIGI doku csatornák ebből a szempontból nagy katyvaszok.
Igen? Akkor magyarázd meg a megszakítások okát. Az ajánlók vetítésével az adott csatorna nem termel bevételt, semmit. Ugyanott van, mintha a filmek elején vagy végén vetítené le a saját műsorajánlóit.
Ennek rég berögzült pszichológia okai vannak.
A régi dokumentum filmeket pl. 15 perces blokkokban készítették el. Egy egyórás film 4 blokkból tevődött össze.
Ennek az az oka, hogy bebizonyították, hogy egy komoly témára az emberi agy 15-20 percig képes figyelni, utána kell pár perc szünet. Ezt töltik ki az ajánlókkal.