A fő cél az egyszerűség és a kényelem volt a script megírásánál (restart illetve fw upgrade utáni "visszaállítás" témaköre).
Néhány fontosabb comment:
1. Első futtatás alkalmával célszerű vagy a futtatás után kézzel felülírni a script által felmásolt deafult configokat a "/data"-n az aktuálissal (csak OSCAM, mert a bftpd javítva lett!!!) vagy még az install könyvtárban megtenni ugyanezt a script futtatása előtt (és akkor azokat fogja felmásolni).
2. Akinek a kevés csatorna/hold tárolásából kifolyólag van lehetősége annak fel fogja kínálni a script a választást, hogy felrakja a "/data"-ra a futtatható állományokat is vagy hagyja az aktuális könyvtárban és onnan futtatja.
3. Az install könyvtár egyben a futtatás helye is (ha nem fér fe a "/data"-ra vagy onnan akarod futtatni). Ha ez valamilyen hálózati drive akkor Neked kell gondoskodni arról a, hogy az alkalmazások inditásakor rendelkezésre álljon a "/data/start_apps" file modósításával.
4. Ha valamiért nem indulna el restart után a gép NEM KELL BE....NI hanem fogni kell egy USB eszközt és a "hard" módszerrel (power on közben EXIT, POWER vagy CH- benyomva tartva) fw "upgradet" kell csinálni (célszerű visszarakni ua ami fent volt, mert akkor semmilyen információ nem fog elveszni), majd újra megpróbálni futtatni a script-et.
5. Restart után semmit nem kell tenni (újra fognak indulni az alkalmazások) fw upgrade után újra kell futtatni a script-et úgy, hogy a meglévő konfig fileket meg kell tartani (ezért célszerűbb talán az install directory-ból futtatni az állományokat mert akkor csak egy "./install_apps.sh" parancsot kell csak kiadni a install könyvtárból) majd restart és minden megy tovább....
Sok sikert mindenkinek, ha van észrevétel vagy hiba jelezzétek!
Az autostart müxik, egy kicsit kell még "csiszolgatnom" az install script-en aztán feldobom hasznosításra (nem biztos, hogy meg lesz még ma, de a héten 100%).
A következő átgondolást tettem meg ebben a "mit-hova-restart után-fw upgrade után" ügyben:
1. Akármit is sikerül a mostaniak mellé "felmutyizni" a gépre mindig a programok konfigurációs állományai a lényegek. Ebből következőleg ezeket kell csak elhelyezni a "/data"-n ami fw upgrade esetén is megmarad változatlanul. Az install script ezeket akarja majd itt elhelyezni (természetesen intelligensen, ha van már ott ilyen akkor rákérdez, hogy mi legyen...)
2. A futtatható bineáris állományok elhelyezésére a legcélszerűbb a "/app" partició mert ott elég sok hely van és feltehetőleg hosszabb távon is lesz nx1MByte szabad hely erre. Ezen esetben az autostarthoz a szükséges script ilyen paraméterekkel lesz legenerálva és elhelyezve a szükséges helyre.
3. Akinek 2 . pontbeli "elhzelyezés" nem tetszik annak lesz lehetősége a scriptben azt választani, hogy abban a könyvtárban hagyja a futtaható bineáris állományokat ahonnan installálja és akkor ehhez lesz "legyártva" és felinstallálva a szükséges script az autostarthoz.
4. Restart esetén nincs probléma, fw upgrade után újra kell futtatni az install scriptet és megfelelően választani a futás közben feltett kérdésekre (meglévő config állományok "felül nem írása" szép magyarosan...).
A fentiekből következőleg újra kell fordítottam mindkét app-ot olyan default config directory-val ami a "/data"-ra mutat, ez benne lesz az új zip-ben.
Ha valahol lehetne logikusabb és egyszerűbb és célravezetőbb gondolatmenet végezni akkor senki ne kiméljen, ossza meg velem itt a forumon (ha nincs javító észrevétel akkor ez lesz a módszertan)!
Ez már sokkal jobban néz ki, Neked van mintegy 2,8Mbyte (2812 darab 1k-blocks) szabad helyed még!
Azt hiszem az lenne a legkorrektebb, hogy akinek felfér annak a "/data"-ra másolja fel a script akinek meg nem - mert nincs elég szabad hely - annak menjen a "/app"-ba mert ott biztos van elég szabad hely.
Természetesen mint "user-frendly" script erről a végén nem ártana tájékoztatni a user-t sem (majd megoldom)...
Sajnos itt van a jutya inkább elásva, hogy ez a "/data" mindenkinél más foglaltságú lesz attól függően, hogy mennyi holdja/csatornája van.
Pedig ez lenne a legjobb hely mert ez a fw upgrade során is érintetlen marad ( az összes többit ugyebár az új firmware felülírja).
Érdekes lehet még a "/app" amin jó sok hely van (úgy tűnik egységesen) igaz ezt egy fw upgrade a mi szempontunkból "lenullázza".
Lehet, hogy olyan scriptet kéne (fogok) írni ami - egyben install script is lesz az egyszerűségi igényeket is figyelembe véve - ami a "/app"-ba másol fel...még megvárok egy-két választ!
(Miért fontos: lehet, hogy mindkét app felfér a "/data" particióra és akkor restart után biztos semmit, fw upgrade után pedig csak egy darab "rc.user" file-t kellene felmásolni és minden megy változatlanul tovább - beleértve az autostartot is...csak nekem mindössze 86 csatornám meg 2 holdam van a konfigban)
Én egyetlen hibát fedeztem fel idáig: a saját kliens (127.0.0.1 NewcamD a BRUTUS-on belülről) szálat nem minden esetben zárja le kikapcsoláskor.
Ezért írtam bele a read.me-be, hogy semmiképp ne hagyja senki a userek "Uniq" tulajdonságát a default ("0" vagy "1 - Per thread") értéken mert ilyen esetben ugyebár az újbóli bekapcsolás után új szálat hoz(na) létre az új kiensnek az OSCAM de mivel van már egy az adott username/password-el ezért rögtön blokkolja is az OSCAM mint fake-t.
A beragadt szál pedig egyébként teljesen kényelmesen és egyszerűen kill-elhető a WEBIF-ről, sőt még sietni sem kell vele (akár ráér hetente egyszer "takarítani").
Ez nagyon király hír mert akkor nem feltétlenül kell hozzá CIFS (vagy nfs).
Egyébként az USB umount-ot (power off-ra) azért nem értem, mert power management meg nincs rajta...minek eldobni a mount-ot ha az USB vinyó meg kikapcsolt állapotban is csak pörög-pörög!
Nagyon szívesen segítek egyébként ha belegondolsz, hogy amivel fordítani sikerült az is hány ember önkéntes munkája nyomán jött létre (én csak összemutyiztam a netről)...
Azonban ebben a kérdésben ha lesz is eredmény akkor sem lesz gyors. Miért?
1. a BRUTUS-on belülre semmi esélyünk "betörni" márpedig ez ragadja magához a video megjelenítő eszköz(öke)t,
2. a szükséges codec-packok kérdésköre,
3. Illetve abszolút nincs tapasztalatom ezen az architekturán a video megjelenítés kezeléséről.
Ezzel nem azt mondtam, hogy lehetetlen, csupán azt, hogy nagyon-nagyon nem egyszerű ha meg is lehet valahogy oldani (azért írtam, hogy nem lehetetlen mivel az E2-vel kapcsolatban a tuner drivert hiányolja mindenki ezek szerint a video device talán szabványos?).
Azzal kéne kezdeni, hogy kéne egy MIPSEL vagy MIPS architekturán is működő media lejátszót keresni és megvizslatni, hogyan is müxik...
Az E-SATA-val kapcsolatban légyszi teszteld már le, hogy a távirányító power off "állapotában"elérhető-e vagy azt is umount-ja a kicsike amikor aludni tér...
1. OSCAM: a román testvérek kérésére csináltam egy új változatot amibe beleraktam azt a minimális konfig file igényt ami ahhoz kell amire itt használni akarjuk (protokol fordítás). Mellesleg kiderült, hogy van az Alligátoron "libgcc_s.so.1" file csak nem "szabványos" helyen lett elhelyezve. Ezért az eddig mellékelt "libgcc_s.so.1" filet kivettem a zip-ből és a telepítésnél beírtam, hogy mit kell tenni helyette (Softlink létrehozás). Aki már feltette annak is célszerű törölnie (parancs: rm /lib/libgcc_s.so.1) mert elég helyszűkében vagyunk az Alligátoron (utána természetesen létre kell hozni az új linket ez benne van az új zip-ben a 2. pontban). Az újrainditás az OSCAM-ot nem zavarja (elteinktve a CIFS újramontolás illetve az OSCAM indítástól...)
Új verzió link: http://data.hu/get/3054795/oscam_alligator_v2.zip.html
FTP: sajnos az a tapasztalatom, hogy egy ujrainditás után eltűnik a config file a /etc-ből (ez a p.cs minden restart után teljesen újraírja pontosabban kicsomgaolja a "/etc" könyvtárat egy gzip-ből). Ezért ezt is újra fogom fordítani egy új config file elérési path-al (ez megoldható lenne parancssorból is de elegánsabb az előbbi).
Illetve mindkettő: az újraindítás utáni "automatikus" futtatás megoldása szerintem - a zlidan által is módosított - rc.user file megfelelő módosítása lesz. Most kicsit itthon vagyok "behavazva" de remélem vasárnapra lesz kézzel fogható megoldás mindkét komponens automatikus indítására egy restart után!
A fordítást és az "Alligátor verziót" azért csináltam, mert bár több változatot is elindult az Alligátoron azonban az inicializálásnál rengeteg hibaüzenetet adott, amit nem túl jó jelnek értékeltem.
Ha viszont az lenne a konklúzió, hogy nem kell (azaz tudod umount-olni a CIFS-t) akkor - elméletileg - az USB-ről is mennie kéne (mivel ez azt jelentené, hogy fullra a memóriából fut az OSCAM).
Most az ftp szerverrel dolgozok, ha lesz időm (még ma) ki fogom próbálni!
Sajnos erre csak egy válasz van (amit "nagy" Dreamesek is hangoztattak annakidején a DM7020-al kapcsolatban nekem): amíg van rajta RJ-45 ethernet port addig azt kell használni!
Szóval ha ezt mondják egy "open source platform"-os gépre akkor 2x megszivlelendő egy "embedded platform"-os gépre (sajnos).
Ez egy forráskód amit sikerült lefordítani a szükséges arhitekturára a szükséges kernel verzió alá (MIPSEL ill. 2.6.12-4-es kernel kéne, de nekem csak 2.6.12-0-t sikerült mutyizni a netről).
Nincs benne semmi rendkívüli csak nem egyszerű i686 arhitekturán fordítani MIPSEL-re.
Ez sajnos nem E2 szerűség csupán a brutuson kívüli Linuxon futtatható OSCAM (ezért írtam, hogy a kártyaolvasási képesség - hasonlóan a zlidan féle CCcam megoldáshoz - nagy valószinüséggel nem lesz, mivel a brutus lefoglalja az eszközöket magának).
A célja pedig az lenne, hogy ne kelljen a protokol forditáshoz egy másik eszköz, magyarul: az OSCAM is az Alligátoron fut csak a brutuson kívűl, a NewcamD szintén az Alligátoron fut csak a brutuson belül.
Mivel ma áramszünetem volt ezért a tesztperiódust újra kell inditanom...
Sikerült megoldani (lefordítani) az OSCAM-t az Alligátorra, így nem kell még egy külsó eszköz a protokol fordításhoz.
A gbox tudást nem sikerült "belevizárdolni" mivel a forrással nem teszik közzé, egyéb opciók belefordítva.
A kártyolvasási képesség nem ismert mivel jelen pillanatban nincs lokál kártyám.
A WEBIF tökéletesen müködik egyenlőre (ez a zlidan féle cccam változatban a leírás szerint nem használható egy kernel bug miatt ami azért érdekes mert egyenlőre nem jött még elő).
NFS mount (CIFS) kell hozzá mivel nincs elég hely a "/" particióra történő felmásolásra (ezt még egyszer checkelni kell bootolás után közvetlenül mivel tapasztalataim szerint eléggé érdekesen ingadozik a szabad memoria nagysága). Az USB (/mnt/USBx/sdax) biztos nem jó mert standby-ban umount van. E-SATA tapasztalatom jelen pillanatban nincs mivel ilyen eszközöm sincs, egyenlőre NFS-ről tökéletesen fut már több mint egy napja.
Akkor viszont negatív, én ilyen hibát még nem tapasztaltam igaz csak UPC-t nézegetek (azt is elég rendszertelenül) a csatornalistában a DVB-T szabadon fogható csatornáit leszámítva nincs is más.
Tesztelésképpen már kétszer megcsináltam, hogy egy éjszakára beállítottam 4 műsort felvételre (10 perc és 2:50 perc közötti hosszúságuakat) és mind a két alkalommal mind a négy teszt felvétel sikerült azzal a módszerrel amit leírtam.
Ma estére definiálok neki "feladatokat" holnapra kiderül igaz-e még az eddig tapasztalt megfelelőség (emlékeim szerint ez még a 20.04-es fw-vel volt).
A DD bugot a nem tudom megerősíteni részemről (azaz ahol van a UPC csomagban ilyen ott mindenhol tökéletes).
Saját tapasztalataim alapján készítettem egy workaround-ot a "felvétel rendben" -"felvétel nem történik meg" problémájára:
1. A kivánt műsor felvétele az EPG képernyőből DE nem felvételre ha "CS. Nézet" vagy "Ch. view"-ra azaz a ságra gomb csak egyszeri megnyomása
2. "Menu" -> "Event timer": a korábban EPG ablakban felvett tételek szerkesztése (piros gomb), az esemény típus átállítása "Felvétel" vagy "Record"-ra, majd "Mentés" vagy "Save"
Nekem ezzel a módszerrel idáig minden beállított felvétel elkészült rendben (most 20.25 van fent, de igaz a 20.04-re is) egyet kivéve de a CS elérésével volt problémám ezért lett "fekete anyag" az eredmény.
(Igazából a saját "lámaságom" eredménye a fenti ügy mivel nem tudtam sokáig, hogy az EPG képernyőn a sárga gombot kétszer is meg lehet nyomi és akkor nem "Cs. nézet" lesz az esemény tipusa hanem "Felvétel". Azonban amikor elkezdtem a normális használat mentén - EPG ablak sárga gomb kétszer majd save - beállítani a felveendő műsorokat akkor egyik sem sikerült.)
Teszteljétek le, hogy Nektek is rendben megtörténnek a felvételek ha a fenti módszer szerint jártok el, mert akkor egyértelműen megfogalmazható a bug (és hátha Posta Tiboron kersztül eljut a fejlesztőkhöz is a hír)!
A többbeveln egyébként teljesen egyetértek, egészen egyszerűen ledöbbentő, hogy NewcamD esetén mennyivel stabilabb és gyorsabb a box.
Most elkezdtem azon dolgozni, hogy - zildan Cccam package-hez hasonlóan - legyen oscam package-ünk, amit a brutus-on kívűl lehet majd futtatni és ha sikerül összejön akkor elhagyható lesz a második külső eszköz...
Ha ez a "15_XTEST" változat ugyanaz amit a SAB-nál publikált (ami szinte 100% leszámítva a menü design) akkor az ottani leírás alapján "You have to reset the receiver after downloading the new SW!!! Cccam is improved. (Test S/W)" utasítást kéne követni.
A "lefagyást" én is tapasztaltam (véletlenszerűen jelentkezett és távirányitó power-off power-on után ismét jó volt egy darabig) igaz nem az Alligátor változattal henem a SAB-éval.