Ebben biztos voltam, és jobb helyen nem is lehetne a kiscsaj, mnit nálatok.
viszont amiket dionne írt, nagyon is jó ötletek, és lehet, hogy valóban ez van a háttérben. Végülis, ha belegondolsz, Lizike nemrég került be a Ti falkátokba, ahol bizonytalan a helyezete, esetleg fél is. Mit tehet? A leggyengébb tag felől indul felfelé a ranglétrán, hogy biztosítsa a saját helyzetét, és ez a leggyengébb tag nyilván, hogy Pedro. Ezért van, hogy lemorogja, stb. Pedro meg nem érti, mi van, ezért inkább ráhagyja. (+ valszeg Ő eleve kevésbbé domináns)
Ha Lizi már nem tat Pedrotól, mint pozícióját veszélyeztetőtől, elkezd(het) Veletek is bepróbálkozni, pl. etetésnél, sétánál, bárhol.
Ennek megelőzésére, és Pedro pozicionálására valóban jó megoldás, amit dionne is mond, hogy bánjatok kicsit keményebben a kiscsajjal, érezze, hogy nem ő rendezi a sorokat a falkában, hanem ti, a gazdák. (Amikor nálunk volt egy kis Bogikutya egy rövid időre ideiglenesben, nála tök jól működött ez a sorrend-rendezés, + Dögi elég kis fúria volt, és nem hagyta hogy ránőjön a fejére.)
Én úgy értettem, hogy sokan nem tudják, hogy egy spánielt másként kell nevelni, mint általában egyéb más fajtát.
Ebben nem értek egyet. Mármint, az egyéb más fajták részével, ezzel azt sugallod, hogy van A spániel, ami egy külön kategória, és van a többi fajta kutya - nem is beszélve a keverékekről ugye.
Egy felelősen gondolkozó ember kutyavásárlás előtt végiggondolja, hogy az adott fajta amit kiválasztott, milyen tulajdonságokkal bír és milyen igényei vannak; majd szépen végiggondolja, hogy ezeket tudja-e vállalni. Ha nem, akkor vagy elhalsztja a kutyavásárlást, vagy más fajtát választ, de akkor is újra végigfuttatva az előbbieket. Ugyanerre keverék kutya örökbefogadásánál is lehetőség van, feltéve, hogy nem egy totál utcai mix a kiválasztott, ahol esély sincs a lehetséges felmenő fajtát kitalálni. De iránymutatás van, hiszen pl. egy tacsi keverék vagy egy németjuci keverék is más jellemű és igényű kis kutya lesz, ez nem agysebészet.
Szóval persze, igazad van a spani egy más világ, tud akaratos lenni, és bizony előbb utóbb a gazdinak meg kell nevelni a kutyáját, hogy ki is a falkavezér, de ugyanez szinte bármelyik másik fajtánál is megtörténik.
Sztori: mikor még suliba jártunk Georgiával, volt a csoportban egy kb. tengerimalac méretű yorki, aki konkrétan terrorizálta a gazdáit. Folyton ugatott, morgott, és bokára támadt, meg kézre. Azt hitte, hogy Ő a főnök, és ezt persze a többi kutyával is be-bepróbálta, ami - méreténél fogva - elég veszélyes mutatvány volt. Gondolnád ezt egy yorkiról? Szépen megtanulta, mi a rend, és áhítattal követte a gazdit néhány hét múlva.
Szóval, maradjunk annyiban, hogy eleve a kutyatartással, mint fogalommal kéne az embereknek tisztába kerülniük, hogy egy kutyát nem a gyerek kedvéért veszek, hirtelen ötletből, hanem gondolkodva. Hiszen egy élőlényt veszek magamhoz, nem egy eldobható plüssnyulat, amit ki lehet dobni, ha már nem tetszik.
De persze Nekünk, akiknek volt/van már spánielje, tudjuk, hogy az igazi kutya a spani, nem vitás.
Komolyan, csak áldani lehet az eget, hogy vannak még ilyen szomszédok. Ez a kiskutya az életét köszönheti neki!
Remélem, nem marad semmi maradandó károsodása, sem testi, sem lelki.
Küldünk neki egy nagy simit, de csak ha már lehet.
Sok puszi Ribi2.0-nak, Pancsi ne izgulj, hamarosan megint otthon lesz és kedvükre hancúrozhatnak Nasival. (Aki, csak úgy mellesleg mondom, egész lefogyott, már gyönyörű dereka van. Ezt Dani pl. nem modhatja el magáról, aki Nasival ellentétben teljesen kikerekedett, ezért szigorú fogyókúrára fogtam. )
Nuki, ma reggel megérkezett a tavasz, így feléledt bennem a remény, hogy jön hamarosan a nyár is fagyiszezon!
Heni, Pedroncsnak jobbulást , és ne kínozzátok a tölcsérrel, jó ez a kezeslábas, anno mi is ezt tettük Georgiára a műtétek után. Remekül bevált, csak a gyenge pólya hamar kinyúlt, ezért sűrűn jártam patikába.
Én anno mikor kiderült, hogy dp-s a kutyám, elkezdtem adni először a Riamdyl + Nutradyl párost, de semmi javulást nem hozott, és fájdalmai is voltak. Kb. 2 hónap múlva váltottunk a Gf-600-ra, amitől sokat javult, bár a műtét(ek)et nem kerültük el, de nem fájt a lába és tudott futni, ugrani. Viszont a felépülése, gyógyulása látványosan gyors volt később. Nekünk nagyon bevát.
De a múlt év végefelé, november elején elfogyott a Gf, és éppen nem is tudtam venni; a dokival beszéltem, és azt mondta, hogy sebaj, úgyis régóta szedi a kutya, nem baj, ha szünetet tartunk. És ekkor jött a meglepetés: ahogy elhagytuk a cuccot, a kutya könnyebben ugrott fel a kanapéra, felugrott az ölembe áló helyből, amit előtte sosem tett, és valahogy szebben mozgott, mint mikor szedte. Most már 4. hónapja nem adok neki semmit, Acanát eszik és néha husit főzök neki külön, + néha túróval megfejelem a kajáját. Nem látom, hogy szükség lenne akár a Gf-re, akár más kiegészítőre - de persze nem kizárt, hogy később megint szednie kell valamit.
Ööö...., izé, Dániel ilyen irányú érdeklődéséről nem hallottam (még), de ha szertenéd, majd jól megfenyegetem, hogy visszakerül hozzád, ha nem sürgeti meg azt a honlap-gurut. (tesómat felhívom, hogy halad )
--------------------------------------------------------------------------------
Szia........nem részletezném...röviden esti séta...titkos falás amit nem vettünk észre...orvos szerint patkány méreg.
15perc volt, de iszonyatos...
KÉPEIM
"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik"