Ha már a színképletben benne vagy, ez csak a cserből jön, A nyerges (Asa) ugyan domináns a cserjegyes (At) felett, de a megjelenési formája a nyerges X cserjegyes (AsaAt) kutyáknak az ún. palást, amikor a nyereg már nem nyeregforma, amiről a nevét kapta az Asa szín, mert fekete a nyak, a fejtető és a combok is. Valahol fajtában az nj, meg a jagd terrier.
Ezért izabella a szín. A P lókusz megjelenése hozza magával a tarkaságot, mely a kéktől a sárgáig megjelenik a fejen és a testen. A klasszikus kék sem kék mert a fej hozhat tarkaságot.
Az eb a tanult viselkedést alkalmazza. Tök mindegy kívül ki és miért áll.
Tehát ha hibázik, akkor valamit rosszul tanult meg. Ez önmagában azért baj, mert a viselkedési formákat átalakítani nehezebb, mint jól megtanítani.
Helyes ösztönfelmérés után alakul ki a helyes képzési metodika.
Te drága szőke kék szemű tünci-pünci lény. A gyakorlat nem erről szól. A segéd az egy rohadék és elbújik. Az öltönyös a rendőr főnök aki szent és sérthetetlen, és csak segít mert figyel.
A felvezető meg az eb dolga megkeresni a gyahúr bitangot.
kiszelektálták.
nem elismert dobermann színváltozatok
A dobermannak eredetileg 4 színváltozata volt, fekete, barna, kék, és izabella. A dobermann genetikailag egy aguti színváltozatba tartozik (aguti tanA (aguti)
Az A lókusz határozza meg a pigmentek eloszlását egy szál szôrben. A gén a szôrfollikulusokban hat, ahol a melanocitákból eumelanin vagy feomelanin lesz (sötét pigment vagy tan pigment). ) , ezért mind a 4 változatnál kötelező a cservörös jegyek megléte.
Az albínó nem egy színváltozat! Ezt az un. albínó gén okozza, ami genetikai rendellenesség, a szín teljes hiánya jellemzi a szőrzeten az orrtükrön és a szemek szivárványhártyáján egyaránt. Ezért is hiányoznak a cser jegyek.
Az albínó állatok általában - egyéb problémák mellett - süketek és vakok, valamint ivarzásra és szaporodásra képtelenek. (Megjegyzem nem mindig, ebből aztán jól meg is élnek az amcsik)
A kék és az izabella szín recesszíven öröklődik, viszonylag sok genetikai anomália társult hozzá annakidején (mint pl. a kék dobermann szindróma), így kiszelektálták.
A probléma a bíróhoz menetelnél tetőzött, és a behívással végződött. A szabályzat pontosan leírja a kutyától elvárt viselkedési mechanizmust. Mivel nem mutat célratörő, és aktív fürkészési tulajdonságot, ezért a gyakorlat megszakítható. 5 pont a fürkészés gyakorlat, melyből az egy kerülésért 1 pont adható. A gondot a bíró a kézben tarthatóságban és a hibára adott rossz reakcióban találta és ezért szakította meg.
"A korlátozott irányíthatóság illetve a nem egyértelműen lendületes és céltudatos mozgás és nem egyértelműen szoros és figyelmes fürkészés esetén is pontlevonás jár.
A bíró a szabályzat szerint járt el, ezért lett egy pont.
"Azokat a kutyákat, amelyeket a KV nem tart kézben, amelyek az őrző-védő gyakorlatok után nem vagy csak a kutyavezető erőteljes beavatkozása után eresztenek, vagy amelyek a kínált védőkar helyett más testrészeket támadnak, ki kell zárni. Ilyenkor nincs TSB-értékelés sem."
Ha nem jó irányba küldi először az még önmagában nem gond, csak a baj a kézben tarthatóságon múlott, mert ha még egyszer mutat és küld és a kutya reagál, és elmegy csak 2 pont minuszba került volna.
Nehéz ez a játék nagyon oda kell figyelni, és az ösztönnek ott kell lenni.
Lehet egy picit át kell alakítani az elejét.
Voltak olyan hangok mely szerint be sem akart menni a hatosba, és a reakció csak elkerülő magatartás, vagy képzési pontatlanság volt.
De ezt már a gazdának kell tudni.
De fiatal még a kutya , megtanulhatja.
Bár valami tavaly télen sem működött a Tárnoki versenyen, tehát ezért még jobban figyelni kell.
fel a fejjel Gergő