Dremboxedit a te programod. Le-fel töltesz a PC-re és itt rendezheted ahogy akarod.
Vettem tegnap én is egy Lidl-ös távot. Nem kellett semmit sem utólag programozni. Viszi a Dreamet mint a szél a színes gombokkal együtt ( blue panel stb ). Bouqetek meg a P+- -nál jönnek elő.
A filmnet-hez a dekóder kb akkora volt mint ma egy kisebb beltéri és minden beltérihez kellett egy kicsit a potmétereken csesztetni, míg a hollandoké belefért egy kisebb dobozba is. Nekem volt mind a kettő. A filmneté talán még meg is van valahol, ehhez volt nyák rajz és komplett leírás leírás a német ELECTOR (azt hiszem így hívták ) magazinban is anno. Utána kezdett egyszerüsödni mert a Multichoice kártyákat már lehetett emulálni PC-vel vagy PIC-es kártyákkal. A Premier, az Olaszok is mentek PC-s programokkal, elég volt a videó jelet a PC-be vinni TV-tuneres kártyával. Videójel TV-out-os videókártyán vissza a TV-be. Nálam így volt. És már ment is az adás a TV-n. Nem volt olcsó mulatság akkor egy TV-outos videókari. Az így készült programokkal kísérletezés is folyt az analóg AM-mikró feltörésére is de azt valahogy nem akarta csak félig meddig.
Masterként kell beállítani. Én is szívtam még az elején amikor CF kártyát is akartam használni és a HDD slave-en volt. Ugyanez a jelenség amikor áramtalanítod és utána bekapcsolás után elveszíti a HDD adatait. Mindaddig semmi gond nem volt míg a beltéri áram alatt volt, ment mint a szél, abban a pillanatban ha kikapcsoltam vagy áramszünet volt elfelejtett mindent. Masterként semmi gond.
Nem árnyékolja le valami az antennádat ? Ahogy a képen láttam van felette egy tető lambériával vagy esetleg az előtted elmenő elektromos kábelek zavarnak be. Egyik ismerősnél jártam úgy, hogy hasonló elhelyezkedésnél ( terasz korláton lévő antenna, ház közel az utcához, kerítés mellett elmenő nagyfesz kábel ) nem jöttek megfelelően a csatik. Volt jel stb de nem a megfelelő erősség, kábel ideiglenesen volt az ajtón bevezetve a beltérihez. Az antenna áthelyezésével megszűntek a hibák. Fa ilyesmi nem volt az antenna előtt, vezetéknélküli telefon, jelátlövőt nem használtak.
Mivel új a rendszered kábelhiba, beázás stb kizárva.
Ha gondolod lefotózom a beállítási szögeket és össze tudjuk hasonlítani a tieddel.
Jelezz vissza mert fölöslegesen nem mászkálnék fényképezővel a nyakamban a tetőn.
Esetleg szólok a pókembernek, nyomjon pár képet.
Nem annyira veszélyes mint ahogy elsőre kinéz mivel több év alatt gyűlt össze a cucc. Mikor volt már "tarcsiban" 2 LNB-m akkor határoztam el az antenna cserét ilyenre. Előtte ugyanez a felállás volt egy 120-as sima antennával és 4 fejjel, majd vettem a diseq 8-as kapcsolót tesztelni és ha beválik akkor mehet az antenna beruházás. Mindíg csak egy kicsi tuning van rajta és így elbírja a családi kassza is. Ha újonnan most kéne összerakni nem biztos, hogy bevállalnám.
- Multifókuszos antenna 5 db fejtartóval 17.000 ,-
- 8-as diseq kapcsoló kb 8.000 ,-
- UPC-s antenna (szerzemény ) 0 ,-
- LNB-k ízlés szerint 3-6000 ,- / db
- koax , F-csati stb 3-4000 ,-
Tapasztalat ezzel az antennával:
1, A skálán megadott +- 20-25 fok vételi lehetőség annyiban sántít, hogy a szélekhez közelítve már nem hozza a teljesítményt. Ez érthető is mert ahogy megyünk a szélek felé az antenna hasznos felülete csökken. Gyakorlati szempontból ahogy észrevettem a +-15 fok az ami tényleg stabilnak mondható és van időjárási tartalék is. A szélekhez haladva van azért jel de felhős esős időben lecsökken a térerő. Ez persze műholdtól és transzpondertől is függ.
2, A fejek forgatásával is próbálkoztam de nem vettem észre javulást a 0-ponthoz képest. Nem műszerrel hanem a beltéri jelszint mérőjét használtam ( Humax 5400 ).
A Telstar nekem ebben az állásban stabilan jön, csak a Dreambox-ra van rákötve és a jel 85-97 % között van mind erősség és minőség szempontjából. Most, hogy felhős és esős idő van néha van rajta BER érték is ami max 40-70 érték. Kimaradás és kockásodás még nem volt. Az az igaság, hogy a Dreamboxon mért erősség és minőség csak "tájékoztató" adat mert ahogy észrevettem ezen a beltérin nem nagyon szoktak ezek az értékek mászkálni. Ha nagyon gáz van akkor a BER érték megy fel nagyon és akkor szakadozik ez kb 800-1000 feletti értéknél szokott lenni. Ezért jobban szeretem a Humaxot használni a beállításra mert a finom jel szint valóban a jelmozgást mutatja. A Humax 5400 kb 17-18 % minőségnél kezd el kockásodni, ha tiszta időben be tudom lőni a legalább 45-50-es minőséget akkor stabilan van tartalék a rossz időre is. Ilyenkor a Dreambox és a Digis beltéri is stabil.
Ha jól emlékszem a Telstar beállítása a Humaxal olyan 55-60 %-os minőséggel volt.
Inkább az Astra és HotBird holdakon vannak erős leesések bizonyos transzpondereken ( pl Multivision ) de még kockásodás nem volt.
Biztos viszi ez a táv a Dreamet ? Csak azért kérdezem mert már több taníthatót is kipróbáltam de a Dreamet nem szerette egyik sem. Ha kipróbáltad légyszíves írd le a tapasztalatod.
Nem azért, hogy kötekedjek de ez a topik ugyan arról szól mint a "4 fejes rendszerek forgató nélkül". Nem kéne áthelyezni inkább oda, és a 4 fejes topik címét korrigálni valami jobbra ? Pl. Multifókuszos-többfejes rendszerek.
Lényegében ugyanazok az emberek szólnak hozzá, max jön egy-két új tag.
Szerintem inkább arra volt kíváncsi, hogy a két tuner miatt ez külön-külön lehetséges-e. Egyik tuner fix antenna több fejjel a másik tuner forgatós. Elvileg csak program kérdése.
Ez egy akkora kamu mint egy ház. Ennyi lóvéból nem futja csak ingyenes honlapra, meg kiollózott "csoda" autóra és kell neki az a pár darab 250 Ft. Ha valaki bedől ennek a sz@rnak magára vessen. Ezt a gyereket úgy kéne orcán csapni egy szívlapáttal, hogy csak úgy zörögne és felébredne.
Nekem is Gemini 4.0 van a gépen, 160 Gb-s Samsung HDD-vel. Nálam is volt akadozás de csak a Hot-Bird-en. Kiderült, hogy 7-éves LNB sugárzója előtti műanyag kupak megadta magát ( szét volt töredezve ). Csere után semmi gond.
Amúgy multifeedet használok és 6 hold van beállítva külön fejekkel.
Nálam nem akadozik semmi.
Kábelesből satost csak tunercserével ( hardver ) lehet csak megoldani, erre semmilyen szoftver nincs. Ha már müxik akkor lehet okoskodni mit szeretnél nézni és ehhez milyen szoftver kell.