| Találatok száma: 3877 üzenet |
|
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
984. Elküldve:
2008-08-14 22:10:34 |
[2476.] |
A boxon sikerült beállítanod, ha jól veszem ki a szövegből a két LNB-t.
Az egész csak akkor műkszik, ha kiveszed a satfindert.
Ha minden új, nem kell kondizni, csak összerakni.
Érintkezési hibákat megkeresni, zárlatot kerülni, nem kell ide ötlet.
|
| |
|
[válaszok erre: #985]
|
[előzmény: (979) hecsab, 2008-08-14 11:37:51]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1296. Elküldve:
2008-08-14 20:02:34 |
[2477.] |
Az AAF profijai nem veszik komolyan, meg Ti sem, pedig az a cam69-sh4 megcsinálja a pmt.tmp-t.
Azt egyik sem nézte meg, hogy ez jó-e.
Azt sem vizsgálgatták, hogy az mgcamd amúgy sem sikerült 1.30 verziója a configot, meg a kulcsokat csak data/keys könyvtárban keresi.
Úgy komolyabban senki se kezeli az ügyet, hagyják a gründsnabeleket kinlódni.
|
| |
|
|
[előzmény: (1295) ki56, 2008-08-14 19:44:33]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1294. Elküldve:
2008-08-14 19:31:45 |
[2478.] |
Szerintem nem volt az túl komoly kérdés.
Az emu egy bazi nagy madár, ezért a softemu jobban kifejezi a programban megtestesülő emulátor valóját, ami véletlenül sem chipbe égetve jelenik meg ráadásul.
A nagyobbik baj, hogy ezek a próbálkozások egy kicsit amatőr módon mennek most, bizonyos feldobott ötletek alapján, ezért még egy cseppet várni kell.
Amúgy is kezd ez a box egy kicsit unalmassá válni, amióta jól forgat, meg enigmája is van - kis alfával.
|
| |
|
|
[előzmény: (1292) htibi58, 2008-08-14 18:47:37]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
3991. Elküldve:
2008-08-14 16:20:16 |
[2480.] |
Sajnos, nem.
|
| |
|
[válaszok erre: #3992]
|
[előzmény: (3990) lala5, 2008-08-14 15:24:05]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
3989. Elküldve:
2008-08-14 12:43:15 |
[2481.] |
Semmire se jó.
Betervezték, de hamvába holt, a szoftok nem használják.
|
| |
|
[válaszok erre: #3990]
|
[előzmény: (3988) hecsab, 2008-08-14 12:20:17]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
977. Elküldve:
2008-08-14 10:22:37 |
[2482.] |
Ha a tápfeszültségen állítasz, lehet, hogy helyrejön.
A panel sarkán van egy potméter, azzal kell a 3.3V-ot beállítani.
Biztosan nem állítódott el, le is van festve, de ezek olyan öreg vasak, hogy a kondik száradtak bennük.
Emiatt segíthet egy kis plusssz feszültség.
Ha nem segít, egy tápszervíz 5 eFf körül van, mert munkaigényes.
|
| |
|
[válaszok erre: #978]
|
[előzmény: (976) pisti222, 2008-08-14 08:39:52]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
3986. Elküldve:
2008-08-10 11:22:51 |
[2483.] |
Nekem akkor volt ilyen, amikor 2x helyett 1x img-t tettem fel.
Akkor a debughoz való összeállítással tettem fel a megfelelő szoftot, kihagyva az első lépéseket a dbox-boottal.
|
| |
|
[válaszok erre: #3987]
|
[előzmény: (3985) lala5, 2008-08-10 10:35:02]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1285. Elküldve:
2008-08-06 23:16:31 |
[2484.] |
Kösz, azt hiszem, az SVN img három verziója között lehet valami különbség, mert nekem is ment vele az AAF2.0 BA, ezzel az utólsó javítottal a feltolás utólsó bájtjainál fagy le.
Igazad van, hogy a bootparamétereket minden part-hoz át kellene állítani, amihez futtatni kellene egy scriptet az SVN-ről.
Sokkal egyszerűbb sticket cserélni.
Én pl azért nem teszem rá a SATA-ra, mert a gyökeret nem cseszem szét- vagy össze.
Aztán, mivel csak hibátlan particióról hajlandó elindulni, ne nagyon vegyek fel, meg ne tegyek rá divx-es filmet, mert ha leáll Ftp közben, oda a check.
Az megoldás, ha át tudod tenni BA-ra az E2-t, drukkolok neked.
|
| |
|
|
[előzmény: (1284) f14a, 2008-08-06 22:44:23]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1283. Elküldve:
2008-08-06 22:01:02 |
[2485.] |
Csak az E2 korlátozott, gyári-AAf akármennyi mehet rá a BA/BA alkönyvtárba.
Az a baj, hogy a 2-nd botloader nem jól kezeli a régit, néha indul, többször nem. Sajnos emiatt a vegyes üzem nem jön nekem össze.
Van valami tippetek, melyik megy jól az E2 boottal együtt?
Kár, hogy emiatt vissza kell flashelni.
|
| |
|
[válaszok erre: #1284]
|
[előzmény: (1282) htibi58, 2008-08-06 21:45:19]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1281. Elküldve:
2008-08-06 21:06:56 |
[2486.] |
Engem is érdekelne, hogy menüből és könyvtárból indul-e az E2. Ez választ adhat arra is, hogy a videón látott menü mi lehet.
Zavar, hogy a pendriven gyökérbe kell telepíteni, mert a gyökeret teljesen szétbarmolja a telepítés.
Elvileg szerintem semmi akadálya nincs a könyvtárba, alkönyvtárba való telepítésnek, mert a bootargs változót rá lehetne állítani bármire.
Egy dolog miatt nem próbáltam, maga Sofatester írta, hogy nem lehet. Itt van az AAf fórumról a párbeszéd erről a témáról:
kérdés:
kann man den Bootloader/die Bootargs so konfigurieren, dass e2 nicht mehr im Stammverzeichnis des Sticks installiert werden muss und wenn ja, wie?
Ich hätte gern etwas Ordnung auf dem Stick und möchte enigma im Ordner e2 installieren.
Sofatester:
Leider nicht e2 braucht ein root=Stammverzeichnis. Was allerdings geht, ist das man auf dem Stick mehrere Partitionen anlegt. (für jedes Image eine)
So hat man auch alles Sauber getrennt.
A válasz lényege szerintem, hogy csak gyökérből megy az E2, több partició esetén lehetne mindegyikbe egyet rakni.
Tehát a videon látott menü olyan lehet, mint ami nekem is volt a próbálkozásaim alatt, ahonnan nem sikerült elindítani a korai E2-t.
A videon az E2 indítása az AAF 2.0EM-edition leállításával kezdődik, láthatóan az exit nyomásával, nem menüből.
|
| |
|
[válaszok erre: #1282]
|
[előzmény: (1280) htibi58, 2008-08-06 16:41:36]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1275. Elküldve:
2008-08-05 14:15:41 |
[2487.] |
Kösz az infót, remélem kacsacsapatunk harcban áll a pmt.tmp-ért.
Egyébként gyorsabban haladnak a Marusisnál.
Azt olvastam, hogy a 922 megjelenése után adják ki a 910-re az usalst, mert a kód elkészült a 922-re. Az lesz az 1.07.
|
| |
|
|
[előzmény: (1274) ki56, 2008-08-05 14:02:02]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1273. Elküldve:
2008-08-05 12:25:10 |
[2488.] |
Lehet tetszőlegesen bővíteni.
http://www.aaf-board.com/wbb2/board.php?boardid=193
Itt az e2 setting-el foglalkoznak.
Először egy friss sat..xml kell az etc/tuxbox-ba, és lehet kerestetni a boxxal.
Az AAF-en vannak setting e2 csomagok, kb 25 file, az /usr/local/share/enigma2/
a hely, ahol ezek tanyáznak.
Az a baj, hogy, nem koherensek, bemásolod és kb 50%-al több lesz a file, a használat során néha keveredés lesz, nem állnak le a fogaskerekek.
A dreamset216 progit ajánlják a rendtartás végett.
Az usals remekül működik.
Ha egy kicsit beleszoksz érdemes lecserélni az egész e2-t az e2poc2_mod_gotowiec féle változatra, amiben egy csomó gyerekséget kijavítottak.
Pl Ftp-hez nem kell előbb telnetezni.
Az emuk megjelenéséig a vlc plugin a leghasználhatóbb.
Ma volt egy Mgcamd próbálkozás, de nem indult el.
|
| |
|
|
[előzmény: (1271) santi, 2008-08-05 10:38:56]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1270. Elküldve:
2008-08-04 23:32:45 |
[2489.] |
Némelyik LNB névleges oszcillátor frekvenciája nem teljesen azonos a ténylegessel, pláne ilyen melegben.
Sokan ezt a transzponder freki néhány MHz elállításával kompenzálják, helyesen, hogy biztosan lockoljon a vevő-tuner.
|
| |
|
|
[előzmény: (1263) Virtual, 2008-08-04 22:11:39]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1269. Elküldve:
2008-08-04 23:05:21 |
[2490.] |
Nézd meg scarton van e kép, mert vagy-vagy hdmi.
|
| |
|
|
[előzmény: (1267) hopper, 2008-08-04 23:01:27]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1268. Elküldve:
2008-08-04 23:02:57 |
[2491.] |
Enigmával is jó az M2-HD.
|
| |
|
[válaszok erre: #1271]
|
[előzmény: (1265) Virtual, 2008-08-04 22:37:37]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1267. Elküldve:
2008-08-04 23:01:27 |
[2492.] |
Hamar, enigma load után 50-...90%.
Valami baj van a töltődéssel.
A custommal néha szöszmötöl, de a modul-enigma- % simán szokott menni.
|
| |
|
[válaszok erre: #1269]
|
[előzmény: (1262) santi, 2008-08-04 22:04:54]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1261. Elküldve:
2008-08-04 21:37:34 |
[2493.] |
Türelmesebbnek kell lenni, mert az osd feléledése fokozatos.
Ha előbb indítanád, nem jön vissza csak reboot után, sajnos.
|
| |
|
[válaszok erre: #1262]
|
[előzmény: (1260) santi, 2008-08-04 21:32:34]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1248. Elküldve:
2008-08-03 22:56:31 |
[2494.] |
Helyes!
Az FTP jelszava: enigma
|
| |
|
|
[előzmény: (1247) f14a, 2008-08-03 22:48:08]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1242. Elküldve:
2008-08-03 20:03:12 |
[2495.] |
Üdv. neked is.
A camd3 nem rossz választás, mert 23 fokról hozza a KD-ket.
Az Mgcamd-ból válassz régebbit, ha muszáj használnod, azok stabilabbak!
Az E2-nél nem vagy lemaradva, én is most keresem a jelszavát.
Állítsd magyarra, többet megtudsz lapozgatva a menüből, mint itt akármelyikünktől.
Ez még csak kóstolgató, amíg legfeljebb diablóval dekódol.
Angolul itt találhatsz dolgokat, reges:
http://ufs910.hdtvinfo.eu/content/view/85/1
|
| |
|
[válaszok erre: #1243]
|
[előzmény: (1241) f14a, 2008-08-03 19:32:53]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1240. Elküldve:
2008-08-03 18:44:42 |
[2496.] |
Sikerült elindítani az e2-t.
A kleine how-to nem tartalmazza helyesen a custom boot módját.
Mindenki az exit gombot nyomja.
Ez a 14 W-os tipusra nem igaz.
A mellette levő option gomb a nyerő.
Véletlenül találtam egy német mondatot egy fórumon:
Bei 14w Usern ist die Custom Boot Taste die Option Taste statt Exit.
Most már lehet próbálkozni, ha valaki beindul rá, segítek.
|
| |
|
[válaszok erre: #1245]
|
[előzmény: (1238) htibi58, 2008-08-02 19:39:17]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1237. Elküldve:
2008-08-02 17:36:20 |
[2497.] |
Ennek csak az a baja, hogy megfagy a hálózat beállításánál, de ha Dhcp-t választasz, 192.186.0.4 -en hozzáférsz Ftp-vel, és átírhatod a többit.
Ennek jó sz OSD-je, meg a többi funkciója, megbízhatsz benne.
|
| |
|
[válaszok erre: #1238]
|
[előzmény: (1236) htibi58, 2008-08-02 17:26:01]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1235. Elküldve:
2008-08-02 16:44:13 |
[2498.] |
Hogy meddig kell nyomni?
Itt van egy video, látszik, hogy elől van a pendrive, bár lehet, hogy hátra is tett egy BA pent, ezt még nem tudom, csak azt, hogy nekem eddig NORMAL BOOTING jött csak be, ha jó a pen CUSTOM BOOTING- nak kellene indulnia.
http://de.youtube.com/watch?v=pGbcQtpKQ2I&feature=related
|
| |
|
[válaszok erre: #1236]
|
[előzmény: (1233) htibi58, 2008-08-02 14:34:50]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
1234. Elküldve:
2008-08-02 16:23:19 |
[2499.] |
Az Extra menüben az Einstellung->Bootloader konfigurieren-> Setze Custom USB Bootargs kiválasztása után négy-öt üzenet jön, az utólsó a reboot.
Sajnos újabb data14W.IMG kell, mert a második, fixnek kiadottban hibás ez a script.
Ez se tökéletes a hálózat beállításnál, de használható:
http://www.file-upload.net/download-1008757/14W-data.rar.html
|
| |
|
|
[előzmény: (1233) htibi58, 2008-08-02 14:34:50]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877
|
973. Elküldve:
2008-07-30 22:50:16 |
[2500.] |
Egyedi keresés módban távirányítóval be lehet írni.
Már írtam, hogy a 3.16_8 szoft kezeli a noname Cf kártyákat is egy Pcmcia átalakítóval.
A kártyára rá lehet tenni a kulcsokat és egy satellites.er fájlt, ami a per-mai transzponderlistákat tartalmazza.
Ez korszerűvé teszi a boxot és a share is aktiválható, ha CF van a boxban.
A kulcsokat laptopon lehet frissíteni és bedugni a gépbe, vagy elküldeni a groszmutternak, neki ne kelljen pötyögni.
Tehát nem muszáj eredeti Cf-et hozatni, bár azzal még többet tud.
|
| |
|
[válaszok erre: #974]
|
[előzmény: (972) satati, 2008-07-30 18:09:45]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|
|