Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9480504/10 Témák: 19229 Tagok: 113169 Legújabb tag: bencekona Online: (193/0
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 217 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 Találatok száma: 5403 üzenet

K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
3431. Elküldve: 2006-11-07 21:52:07 [2826.]

Mint a múlt héten ígértem, itt az ideje, hogy kiválasszuk álmaid házimozi rendszerének ''.1'' részét, azaz a szubját.

Itt rögtön három tévhitet szeretnék eloszlatni.

1: Ha elég komoly frontot veszek, akkor nem kell a szub: Ez azért nem állja meg a helyét, mert ha még a front valóban meg tudná szólaltatni az igazán mély hangokat is, akkor is kell a szub, mert a házimozi erősítők egyike sem engedi el a frontokat 20 Hz-től. Tehát akármilyen mélyre is tudna menni a frontod, az erősítőd nem fogja ráengedni a mélyhangokat, tehát mélysugárzó kell.

2: Hogyan tudok passzív - pl autóhifiben használatos mélysugárzót rákötni a házimozi erősítőre?: Sehogy! Illetve lehet, de az kókler megoldás. A többcsatornás erősítőkön csak alacsony kimenet van a szubok számára. Ezek alól csak az egybe rendszerek erősítője kivétel, de ezekkel nem szeretnék foglalkozni.

3: Nekem nem kell, hogy szét szedje a házat a mély, így a mélyláda sem kell:
Ebben az esetben is kell a szub. A mélyládával nem csak az óriási hangerő és légnyomás érhető el. A mélysugárzónak nagyon komoly szerepe van kis hangerőn is pont amiatt amit előbb írtam. A többcsatornás erősítők nem engedik rá az igazán mély hangokat a frontokra csak sztereo módban, de akkor sem mindíg. Tehát akár zenét hallgatunk kis hangerőn, akár a szomszédok idegeit borzoljuk akciófilmekkel, a mélyláda kell.

Milyen lehetőségek vannak?:
A házimozi szubok kimondottan aktív szubok, tehát beépített erősítő van bennük. Viszont az elrendezést illetően két típus terjedt el. A legtöbb láda általában reflex, vagy zárt elrendezésű. A kisebb kategóriában a reflex terjedt el. Ennek oka, hogy a reflex láda nagyon érzékeny, így egy kisebb beépített erősítővel is komoly hangerőt lehet elérni.

A zárt elrendezést inkább felső kategóriában találunk, ahol az ár már kevésbbé lényeges szempont, viszont a vásárló a magas felárért nagyon precíz, egyenletes frekvencia-menetet akar, ehhez kell a zárt láda, viszont mivel ez sokkal érzéketlenebb, mint reflex változata, ide már komoly erősítő kell, ez indokolja a jóval magasab árat.
Az egyik favorit márkám a Dali márka. Ennek a Concept sub-ja az, ami zárt elrendezésű és egy nem mindennapi élményt nyújt.

Ha egy szubot megfordítasz, jónéhány csatlakozóval és potméterrel szembesülsz. Az ember első pillanatra megijed, de nyugalom, mint ahogy az erősítő esetében, itt sem olyan vészes a helyzet.
Alapban van a hátulján egy, vagy két darab RCA csatlakozó. Ez a bemenet. Általában sztereó, tehát 2 db csatlakozó van a hátulján, de pl a Heco szubok esetében csak mono RCA-t találunk. Egyes készülékekre tesznek RCA kimenetet is. Ez arra való, ha több szubot szeretnénk használni, így a mélysugárzókat lehet "fűzni".

Továbbá az aktív mélyládák hátulján általában van 4 db szorítós hangszórócsatlakozó. Ezt sztereó erősítő esetén használjuk, amikoris az aktív szubot rákötjük az erősítőre mintha egy hangszóró volna. Innen a szub mindent elvégez helyettünk. Leválasztja a mélyhangokat és azt tovább erősíti.
Felsőbb kategóriás készülék hátulján általában van fázisfordító. Erre azért van szükség, hogy a mélysugárzó helyét megtaláljuk, de erre később visszatérek és kifejtem, hogyan tudod használni.
Végezetül minden aktív szub hátulján van egy érzékenység állítás. Ezzel be tudjuk állítani, hogy a szubunk mekkora érzékenységgel dolgozzon, tehát milyen hangosan szólaljon meg. Az érzékenység állítási potméter mellett van még egy frekvencia vágó. Ennek segítségével tudjuk beállítani azt a tartományt, amit az aktív szub megszólaltat.

Reflex vagy zárt?:

Kis kategóriában egyértelműen a reflex. Nagy kategóriában a felhasználás köre dönti el. Ha elsősorban filmet nézel és a zenei repertoár sem tartalmaz mondjuk jazz, vagy éppen komoly zenét, akkor a reflex szubokat is érdemes meghallgatni, de egy Dali Concept szubhoz foghatót ritkán hall az ember. Ha viszont a te ízlésed elsősorban a hangszerelt zenékre korlátozódik és a szomszédok igen érzékenyek a hangerőre, akkor számodra kimondottan a zárt szubok jelentik a megoldást.

Ha elindulsz ládát vásárolni, akkor rögtön szembeötlik, hogy az aktív mélyládák egy részében a membrán lefele szól, másoknál meg előre. Melyik a jobb?

Erre a kérdésre nincs egyértelmű válasz. A lefele sugárzó ládákat általában - hangsúlyozom, hogy általában egyszerűbb elhelyezni, könyebb a helyét megtalálni, míg ha a membrán előre néz, akkor nagyobb hangsúlyt kell fordítani arra, hogy a hang terjedésének irányába a lehető legkevesebb bútort tegyünk.

Még mielőtt megnéznénk, hogyan kell egy szubot beállítani, vásárlás előtt figyeljünk még arra, hogy a szubok általában rendelkeznek auto power funkcióval, Ez azt jelenti, hogy ha nem kap jelet, akkor automatikusan kikapcsol. Ha az erősítődet bekapcsolod, akkor bekapcsol a szub is.

Tehát megvan a szub, akkor most állítsuk be, de még mielőtt nekiállnánk, fontos, hogy felhívjam a figyelmed, hogy a szuboknak pont úgy van egy bejáratási ideje, mint a hangfalnak. Ajánlom, hogy kb 30-40 órát járasd a szubot és csak utána állj neki megkeresni a pontos helyét.

Tehát eltelt a 30-40 óra, itt az ideje, hogy beállítsd és megkeresd az ideális helyét a szubnak.

Előszöris a cél az, hogy a helyesen beállított mélyládának ne legyen, illetve ne halljuk a hangját. Azt halljuk, hogy a mélyhangok egyértelműen a frontból szólnak és a mélysugárzó csak egy bútordarab. Egyszerűen a szub megszűnik létezni, csak a helyet foglalja. A hiánya csak akkor tűnik fel, ha kikapcsolod. Tehát ez a cél.

Előszöris az alapok. Ha a szobában lazább szerkezetű, puha szőnyeg van, akkor javasolt az előre sugárzó láda választása, mert a szőnyeg lefolytja a ládát, elnyeli a mélyhangokat. Ha parketta, járólap, vagy tömör szőnyeged van, akkor az ízlésed és a meghallgatás döntsön.

Tehát megvan a szub és be is van járatva. Tedd le a szerinted ideális helyre, rakj be valami muzikálisabb hangszerelt zenét a lejátszóba. A szubot állítsd be „szemre". Az érzékenységét nagyjából 30-40% környékére, a frekvenciavágást pedig valahova 60-80 Hz közzé. Ülj le arra a helyre, ahonnan fogod hallgatni a rendszeredet. Ha lecsukod a szemed és a mélyhangot a frontokból hallod, akkor nyertél. Ha a mélysugárzóra rá tudsz mutatni, akkor még hosszú munka áll előtted. Ekkor nézd meg a szubod hátulját és ha van rajta fázisfordítás, akkor kapcsold át. Ennek lényege, hogy ekkor a membrán nem kifele indul, hanem befelé, ezzel fáziskésést érsz el. Ekkor ülj le és hallgasd meg mégegyszer. Ha még most sem jó, akkor jöhet a forgatás, áthelyezés és a rengeteg próbálkozás.

Apró trükkökkel tovább lehet javítani a hangzást. Pl ha a szub lefele sugároz és szőnyeg van alatta, tegyél be a szub alá egy üveglapot, vagy járólapot. A szub pattogósabb, feszesebb lesz. Továbbá mindegyik szubnak jót tesz ha hangfaltüskékre állítjuk. Ezzel csökkentjük a rezonancia képződést, ami érezhető javulást fog hozni. Jónéhány szubot ellátnak hangfaltüskével, de alátétet ehhez sem szoktad adni. Ajánlom, hogy szerezz be tüske alátétet és így a padlózatot nem fogja összekarcolni.

Tehát röviden foglaljuk össze mégegyszer, mire kell figyelned.

Döntsd el, hogy előre sugározzon, vagy lefele a szub, nézd meg, vásárlás előtt döntsd el, hogy reflex, vagy zárt elrendezésű legyen. A szükséges csatlakozókat, illetve állítási lehetőségeket ellenőrizd le, hogy tudja-e. Ha ezek megvannak, akkor pedig hallgass meg minél tübb szubot. Ha ezeken túl vagy, akkor nem tudsz mellé fogni.

Esetleg annyival egyszerűbb a helyzet nálunk, hogy a legtöbb termékünkre mi vállaljuk a „100%-os pénzvisszafizetési garanciát", ami azt jelenti, hogy ha nem vagy megelégedve a kiválasztott termékkel, akkor 1 hónapod van rá, hogy visszahozd. Ekkor kicserélhetjük másikra, vagy ha nincs meg a megfelelő megoldás, akkor visszaadjuk a vételár 100%-t. További infót ezzel kapcsolatban itt találsz.

A következő részben, amit 1 hét múlva küldök a képmegjelenítőkkel fogunk foglalkozni. Milyen TV-t vegyél, esetleg ha projektorban gondolkozol, milyet válassz és miért.

Viszont a lecke végezetéül fussunk végig gyorsan, hogy mit tudsz, hol tartunk most.
Mostmár elmondhatod, hogy van egy általános rálátásod a házimozira. Tudod, hogy a leendő házimozid egyes elemeinek megvásárlásakor mire kell odafigyelned. Átnéztük a DVD lejátszókat, az erősítő kérdésén is túl vagyunk és a hangfalak, mélyláda kiválasztásával kapcsolatban is megfelelő mennyiségű tudással rendelkezel.

Tehát tudsz mindent, ami ahhoz szükséges, hogy felállj a kényelmes foteledből és az eddig tanultakat a gyakorlatban is alkalmazd.

Minden a rendelkezésedre áll. Meg van a tudásod, van egy kedvezményed, amit csak számodra biztosítok és most felajánlok neked egy személyes konzultációt velem annak érdekében, hogy a nem teljesen világos dolgokat mégegyszer átbeszéljük.

Továbbá azt tervezem, hogy ezalatt a konzultáció alatt felépítünk neked egy „menetrendet", ami alapján tudod fejleszteni a házimozi rendszeredet. Azt a házimozi rendszert, ami elé ha leülsz, a Star Wars űrháborúja beköltözik a szobádba, kedvenc együttesed csak a te kedvedért adja elő kedvenc koncertedet és ez az élmény fogja a naponta pattanásig feszített idegrendszeredet ellazítani, „karban tartani".

Látod magad előtt álmaid rendszerét? Jó volna már a valóságban is megvalósítani? Akkor itt az ideje, hogy felállj és végre a tettek mezejére lépj. Ha némi segítségre szorulsz, még kicsit bizonytalan vagy, itt a lehetőség egy számodra teljesen díjtalan, kb fél órás személyes konzultációra, amikor minden kérdésedre megkapod a választ.

Viszont ezt a konzultációt csak akkor tudom a számodra biztosítani, ha valóban komolyan gondolod a rendszered fejlesztését. Neked pedig már csak 5 heted van, hogy felhasználd a kedvezményed, ennyi idő pedig minimum kell, hogy egy valóban ütős rendszert állítsunk össze. Ennek tükrében
az ingyenes konzultációt csak 1 hétig biztosítom a számodra,



azaz amíg a következő leckét meg nem kapod. Utána kérlek ne is kérd, mert nem fogom tudni számodra biztosítani.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #3445] [előzmény: (3430) Jakab_j, 2006-11-07 21:49:39]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
835. Elküldve: 2006-11-07 21:49:15 [2827.]

És FTA a Zone Reality X, Reality, és a Zone Thriller is. icon50.gif


Téma: Cryptoworks Fórum: Sat
[előzmény: (833) sztar1, 2006-11-07 20:22:02]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
613. Elküldve: 2006-11-07 21:46:31 [2828.]

Xtramusic kilőve hamarosan, de ott van még
az UPC telstar12.


Téma: Opos card Fórum: Sat
[előzmény: (612) erdoscsaba, 2006-11-07 21:40:54]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
1910. Elküldve: 2006-11-07 21:41:01 [2829.]

"Valószínűleg lesz új médiatörvény, mert a digitálisátállás miatt ez szükséges lesz, ugyanakkor el kell indítani 2012 -ben a földfelszíni digitális sugárzást is."

Nyugi, nyugi , nyugi lassan azokkal az eu-s drektívákkal. Ki hozta ezeket a direktívát, nekünk mennyi beleszólásunk volt ezekbe ?

Fogadok 100 ezer Ft-ba, hogy 2012-re Magyarország nem fog átállni a teljes digitális földfelszíni sugátrásra. Álljatok ezzel le, sokan még mindig OIRT szabványú hangnormás Tv-t használnak és FF tv-t néznek. Sztereoban se ad minden országos gerinc ill. átjátszóadó.

hogy képzelik el a Tv készülékek cseréjét vagy a DVB-T vevők beszerzését a háztartásokban???? Mert ahány TV anyi DVBT doboz kell.

It az élő pálda, 2005 jan 1-re egy másik eu-s direktíva előírta számunkra a közintézmények akadálymentesítését. Ez nem valósult meg és kaptunk 5 év haladékot. A DVB-T országos fedettsége és üzeme valamint a háztartások "átkészülékezése" jó, ha 2017-re meglesz.

Itt is ez lesz erre fölteszek 100 ezret. icon21.gif icon21.gif icon21.gif
Állja valaki ? icon67.gif


Téma: Antenna digital Fórum: Sat
[válaszok erre: #1911] [előzmény: (1896) robogo, 2006-11-07 01:25:16]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
3430. Elküldve: 2006-11-07 19:25:03 [2830.]

Borzoljuk a szomszédok idegeit!



Mint a múlt héten ígértem, itt az ideje, hogy kiválasszuk álmaid házimozi rendszerének ''.1'' részét, azaz a szubját.

Itt rögtön három tévhitet szeretnék eloszlatni.

1: Ha elég komoly frontot veszek, akkor nem kell a szub: Ez azért nem állja meg a helyét, mert ha még a front valóban meg tudná szólaltatni az igazán mély hangokat is, akkor is kell a szub, mert a házimozi erősítők egyike sem „engedi el" a frontokat 20 Hz-től. Tehát akármilyen mélyre is tudna menni a frontod, az erősítőd nem fogja ráengedni a mélyhangokat, tehát mélysugárzó kell.

2: Hogyan tudok passzív - pl autóhifiben használatos mélysugárzót rákötni a házimozi erősítőre?: Sehogy! Illetve lehet, de az kókler megoldás. A többcsatornás erősítőkön csak alacsony kimenet van a szubok számára. Ezek alól csak az egybe rendszerek erősítője kivétel, de ezekkel nem szeretnék foglalkozni.

3: Nekem nem kell, hogy szét szedje a házat a mély, így a mélyláda sem kell:
Ebben az esetben is kell a szub. A mélyládával nem csak az óriási hangerő és légnyomás érhető el. A mélysugárzónak nagyon komoly szerepe van kis hangerőn is pont amiatt amit előbb írtam. A többcsatornás erősítők nem engedik rá az igazán mély hangokat a frontokra csak sztereo módban, de akkor sem mindíg. Tehát akár zenét hallgatunk kis hangerőn, akár a szomszédok idegeit borzoljuk akciófilmekkel, a mélyláda kell.

Milyen lehetőségek vannak?:
A házimozi szubok kimondottan aktív szubok, tehát beépített erősítő van bennük. Viszont az elrendezést illetően két típus terjedt el. A legtöbb láda általában reflex, vagy zárt elrendezésű. A kisebb kategóriában a reflex terjedt el. Ennek oka, hogy a reflex láda nagyon érzékeny, így egy kisebb beépített erősítővel is komoly hangerőt lehet elérni.

A zárt elrendezést inkább felső kategóriában találunk, ahol az ár már kevésbbé lényeges szempont, viszont a vásárló a magas felárért nagyon precíz, egyenletes frekvencia-menetet akar, ehhez kell a zárt láda, viszont mivel ez sokkal érzéketlenebb, mint reflex változata, ide már komoly erősítő kell, ez indokolja a jóval magasab árat.
Az egyik favorit márkám a Dali márka. Ennek a Concept sub-ja az, ami zárt elrendezésű és egy nem mindennapi élményt nyújt.

Ha egy szubot megfordítasz, jónéhány csatlakozóval és potméterrel szembesülsz. Az ember első pillanatra megijed, de nyugalom, mint ahogy az erősítő esetében, itt sem olyan vészes a helyzet.
Alapban van a hátulján egy, vagy két darab RCA csatlakozó. Ez a bemenet. Általában sztereó, tehát 2 db csatlakozó van a hátulján, de pl a Heco szubok esetében csak mono RCA-t találunk. Egyes készülékekre tesznek RCA kimenetet is. Ez arra való, ha több szubot szeretnénk használni, így a mélysugárzókat lehet „fűzni".

Továbbá az aktív mélyládák hátulján általában van 4 db szorítós hangszórócsatlakozó. Ezt sztereó erősítő esetén használjuk, amikoris az aktív szubot rákötjük az erősítőre mintha egy hangszóró volna. Innen a szub mindent elvégez helyettünk. Leválasztja a mélyhangokat és azt tovább erősíti.
Felsőbb kategóriás készülék hátulján általában van fázisfordító. Erre azért van szükség, hogy a mélysugárzó helyét megtaláljuk, de erre később visszatérek és kifejtem, hogyan tudod használni.
Végezetül minden aktív szub hátulján van egy érzékenység állítás. Ezzel be tudjuk állítani, hogy a szubunk mekkora érzékenységgel dolgozzon, tehát milyen hangosan szólaljon meg. Az érzékenység állítási potméter mellett van még egy frekvencia vágó. Ennek segítségével tudjuk beállítani azt a tartományt, amit az aktív szub megszólaltat.

Reflex vagy zárt?:

Kis kategóriában egyértelműen a reflex. Nagy kategóriában a felhasználás köre dönti el. Ha elsősorban filmet nézel és a zenei repertoár sem tartalmaz mondjuk jazz, vagy éppen komoly zenét, akkor a reflex szubokat is érdemes meghallgatni, de egy Dali Concept szubhoz foghatót ritkán hall az ember. Ha viszont a te ízlésed elsősorban a hangszerelt zenékre korlátozódik és a szomszédok igen érzékenyek a hangerőre, akkor számodra kimondottan a zárt szubok jelentik a megoldást.

Ha elindulsz ládát vásárolni, akkor rögtön szembeötlik, hogy az aktív mélyládák egy részében a membrán lefele szól, másoknál meg előre. Melyik a jobb?

Erre a kérdésre nincs egyértelmű válasz. A lefele sugárzó ládákat általában - hangsúlyozom, hogy általában egyszerűbb elhelyezni, könyebb a helyét megtalálni, míg ha a membrán előre néz, akkor nagyobb hangsúlyt kell fordítani arra, hogy a hang terjedésének irányába a lehető legkevesebb bútort tegyünk.

Még mielőtt megnéznénk, hogyan kell egy szubot beállítani, vásárlás előtt figyeljünk még arra, hogy a szubok általában rendelkeznek auto power funkcióval, Ez azt jelenti, hogy ha nem kap jelet, akkor automatikusan kikapcsol. Ha az erősítődet bekapcsolod, akkor bekapcsol a szub is.

Tehát megvan a szub, akkor most állítsuk be, de még mielőtt nekiállnánk, fontos, hogy felhívjam a figyelmed, hogy a szuboknak pont úgy van egy bejáratási ideje, mint a hangfalnak. Ajánlom, hogy kb 30-40 órát járasd a szubot és csak utána állj neki megkeresni a pontos helyét.

Tehát eltelt a 30-40 óra, itt az ideje, hogy beállítsd és megkeresd az ideális helyét a szubnak.

Előszöris a cél az, hogy a helyesen beállított mélyládának ne legyen, illetve ne halljuk a hangját. Azt halljuk, hogy a mélyhangok egyértelműen a frontból szólnak és a mélysugárzó csak egy bútordarab. Egyszerűen a szub megszűnik létezni, csak a helyet foglalja. A hiánya csak akkor tűnik fel, ha kikapcsolod. Tehát ez a cél.

Előszöris az alapok. Ha a szobában lazább szerkezetű, puha szőnyeg van, akkor javasolt az előre sugárzó láda választása, mert a szőnyeg lefolytja a ládát, elnyeli a mélyhangokat. Ha parketta, járólap, vagy tömör szőnyeged van, akkor az ízlésed és a meghallgatás döntsön.

Tehát megvan a szub és be is van járatva. Tedd le a szerinted ideális helyre, rakj be valami muzikálisabb hangszerelt zenét a lejátszóba. A szubot állítsd be „szemre". Az érzékenységét nagyjából 30-40% környékére, a frekvenciavágást pedig valahova 60-80 Hz közzé. Ülj le arra a helyre, ahonnan fogod hallgatni a rendszeredet. Ha lecsukod a szemed és a mélyhangot a frontokból hallod, akkor nyertél. Ha a mélysugárzóra rá tudsz mutatni, akkor még hosszú munka áll előtted. Ekkor nézd meg a szubod hátulját és ha van rajta fázisfordítás, akkor kapcsold át. Ennek lényege, hogy ekkor a membrán nem kifele indul, hanem befelé, ezzel fáziskésést érsz el. Ekkor ülj le és hallgasd meg mégegyszer. Ha még most sem jó, akkor jöhet a forgatás, áthelyezés és a rengeteg próbálkozás.

Apró trükkökkel tovább lehet javítani a hangzást. Pl ha a szub lefele sugároz és szőnyeg van alatta, tegyél be a szub alá egy üveglapot, vagy járólapot. A szub pattogósabb, feszesebb lesz. Továbbá mindegyik szubnak jót tesz ha hangfaltüskékre állítjuk. Ezzel csökkentjük a rezonancia képződést, ami érezhető javulást fog hozni. Jónéhány szubot ellátnak hangfaltüskével, de alátétet ehhez sem szoktad adni. Ajánlom, hogy szerezz be tüske alátétet és így a padlózatot nem fogja összekarcolni.

Tehát röviden foglaljuk össze mégegyszer, mire kell figyelned.

Döntsd el, hogy előre sugározzon, vagy lefele a szub, nézd meg, vásárlás előtt döntsd el, hogy reflex, vagy zárt elrendezésű legyen. A szükséges csatlakozókat, illetve állítási lehetőségeket ellenőrizd le, hogy tudja-e. Ha ezek megvannak, akkor pedig hallgass meg minél tübb szubot. Ha ezeken túl vagy, akkor nem tudsz mellé fogni.

Esetleg annyival egyszerűbb a helyzet nálunk, hogy a legtöbb termékünkre mi vállaljuk a „100%-os pénzvisszafizetési garanciát", ami azt jelenti, hogy ha nem vagy megelégedve a kiválasztott termékkel, akkor 1 hónapod van rá, hogy visszahozd. Ekkor kicserélhetjük másikra, vagy ha nincs meg a megfelelő megoldás, akkor visszaadjuk a vételár 100%-t. További infót ezzel kapcsolatban itt találsz.

A következő részben, amit 1 hét múlva küldök a képmegjelenítőkkel fogunk foglalkozni. Milyen TV-t vegyél, esetleg ha projektorban gondolkozol, milyet válassz és miért.

Viszont a lecke végezetéül fussunk végig gyorsan, hogy mit tudsz, hol tartunk most.
Mostmár elmondhatod, hogy van egy általános rálátásod a házimozira. Tudod, hogy a leendő házimozid egyes elemeinek megvásárlásakor mire kell odafigyelned. Átnéztük a DVD lejátszókat, az erősítő kérdésén is túl vagyunk és a hangfalak, mélyláda kiválasztásával kapcsolatban is megfelelő mennyiségű tudással rendelkezel.

Tehát tudsz mindent, ami ahhoz szükséges, hogy felállj a kényelmes foteledből és az eddig tanultakat a gyakorlatban is alkalmazd.

Minden a rendelkezésedre áll. Meg van a tudásod, van egy kedvezményed, amit csak számodra biztosítok és most felajánlok neked egy személyes konzultációt velem annak érdekében, hogy a nem teljesen világos dolgokat mégegyszer átbeszéljük.

Továbbá azt tervezem, hogy ezalatt a konzultáció alatt felépítünk neked egy „menetrendet", ami alapján tudod fejleszteni a házimozi rendszeredet. Azt a házimozi rendszert, ami elé ha leülsz, a Star Wars űrháborúja beköltözik a szobádba, kedvenc együttesed csak a te kedvedért adja elő kedvenc koncertedet és ez az élmény fogja a naponta pattanásig feszített idegrendszeredet ellazítani, „karban tartani".

Látod magad előtt álmaid rendszerét? Jó volna már a valóságban is megvalósítani? Akkor itt az ideje, hogy felállj és végre a tettek mezejére lépj. Ha némi segítségre szorulsz, még kicsit bizonytalan vagy, itt a lehetőség egy számodra teljesen díjtalan, kb fél órás személyes konzultációra, amikor minden kérdésedre megkapod a választ.

Viszont ezt a konzultációt csak akkor tudom a számodra biztosítani, ha valóban komolyan gondolod a rendszered fejlesztését. Neked pedig már csak 5 heted van, hogy felhasználd a kedvezményed, ennyi idő pedig minimum kell, hogy egy valóban ütős rendszert állítsunk össze. Ennek tükrében
az ingyenes konzultációt csak 1 hétig biztosítom a számodra,



azaz amíg a következő leckét meg nem kapod. Utána kérlek ne is kérd, mert nem fogom tudni számodra biztosítani.

Kérlek, ha szeretnél élni ezzel a mások számára el nem érhető lehetőséggel, hívj minket, egyeztessünk egy időpontot, amikor átbeszéljük a leendő rendszeredet.

Várom hívásod!

Üdv: Surányi Ferenc


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (3429) hikjma, 2006-11-06 20:52:11]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
3430. Elküldve: 2006-11-07 19:23:01 [2831.]

Borzoljuk a szomszédok idegeit!



Mint a múlt héten ígértem, itt az ideje, hogy kiválasszuk álmaid házimozi rendszerének ''.1'' részét, azaz a szubját.

Itt rögtön három tévhitet szeretnék eloszlatni.

1: Ha elég komoly frontot veszek, akkor nem kell a szub: Ez azért nem állja meg a helyét, mert ha még a front valóban meg tudná szólaltatni az igazán mély hangokat is, akkor is kell a szub, mert a házimozi erősítők egyike sem „engedi el" a frontokat 20 Hz-től. Tehát akármilyen mélyre is tudna menni a frontod, az erősítőd nem fogja ráengedni a mélyhangokat, tehát mélysugárzó kell.

2: Hogyan tudok passzív - pl autóhifiben használatos mélysugárzót rákötni a házimozi erősítőre?: Sehogy! Illetve lehet, de az kókler megoldás. A többcsatornás erősítőkön csak alacsony kimenet van a szubok számára. Ezek alól csak az egybe rendszerek erősítője kivétel, de ezekkel nem szeretnék foglalkozni.

3: Nekem nem kell, hogy szét szedje a házat a mély, így a mélyláda sem kell:
Ebben az esetben is kell a szub. A mélyládával nem csak az óriási hangerő és légnyomás érhető el. A mélysugárzónak nagyon komoly szerepe van kis hangerőn is pont amiatt amit előbb írtam. A többcsatornás erősítők nem engedik rá az igazán mély hangokat a frontokra csak sztereo módban, de akkor sem mindíg. Tehát akár zenét hallgatunk kis hangerőn, akár a szomszédok idegeit borzoljuk akciófilmekkel, a mélyláda kell.

Milyen lehetőségek vannak?:
A házimozi szubok kimondottan aktív szubok, tehát beépített erősítő van bennük. Viszont az elrendezést illetően két típus terjedt el. A legtöbb láda általában reflex, vagy zárt elrendezésű. A kisebb kategóriában a reflex terjedt el. Ennek oka, hogy a reflex láda nagyon érzékeny, így egy kisebb beépített erősítővel is komoly hangerőt lehet elérni.

A zárt elrendezést inkább felső kategóriában találunk, ahol az ár már kevésbbé lényeges szempont, viszont a vásárló a magas felárért nagyon precíz, egyenletes frekvencia-menetet akar, ehhez kell a zárt láda, viszont mivel ez sokkal érzéketlenebb, mint reflex változata, ide már komoly erősítő kell, ez indokolja a jóval magasab árat.
Az egyik favorit márkám a Dali márka. Ennek a Concept sub-ja az, ami zárt elrendezésű és egy nem mindennapi élményt nyújt.

Ha egy szubot megfordítasz, jónéhány csatlakozóval és potméterrel szembesülsz. Az ember első pillanatra megijed, de nyugalom, mint ahogy az erősítő esetében, itt sem olyan vészes a helyzet.
Alapban van a hátulján egy, vagy két darab RCA csatlakozó. Ez a bemenet. Általában sztereó, tehát 2 db csatlakozó van a hátulján, de pl a Heco szubok esetében csak mono RCA-t találunk. Egyes készülékekre tesznek RCA kimenetet is. Ez arra való, ha több szubot szeretnénk használni, így a mélysugárzókat lehet „fűzni".

Továbbá az aktív mélyládák hátulján általában van 4 db szorítós hangszórócsatlakozó. Ezt sztereó erősítő esetén használjuk, amikoris az aktív szubot rákötjük az erősítőre mintha egy hangszóró volna. Innen a szub mindent elvégez helyettünk. Leválasztja a mélyhangokat és azt tovább erősíti.
Felsőbb kategóriás készülék hátulján általában van fázisfordító. Erre azért van szükség, hogy a mélysugárzó helyét megtaláljuk, de erre később visszatérek és kifejtem, hogyan tudod használni.
Végezetül minden aktív szub hátulján van egy érzékenység állítás. Ezzel be tudjuk állítani, hogy a szubunk mekkora érzékenységgel dolgozzon, tehát milyen hangosan szólaljon meg. Az érzékenység állítási potméter mellett van még egy frekvencia vágó. Ennek segítségével tudjuk beállítani azt a tartományt, amit az aktív szub megszólaltat.

Reflex vagy zárt?:

Kis kategóriában egyértelműen a reflex. Nagy kategóriában a felhasználás köre dönti el. Ha elsősorban filmet nézel és a zenei repertoár sem tartalmaz mondjuk jazz, vagy éppen komoly zenét, akkor a reflex szubokat is érdemes meghallgatni, de egy Dali Concept szubhoz foghatót ritkán hall az ember. Ha viszont a te ízlésed elsősorban a hangszerelt zenékre korlátozódik és a szomszédok igen érzékenyek a hangerőre, akkor számodra kimondottan a zárt szubok jelentik a megoldást.

Ha elindulsz ládát vásárolni, akkor rögtön szembeötlik, hogy az aktív mélyládák egy részében a membrán lefele szól, másoknál meg előre. Melyik a jobb?

Erre a kérdésre nincs egyértelmű válasz. A lefele sugárzó ládákat általában - hangsúlyozom, hogy általában egyszerűbb elhelyezni, könyebb a helyét megtalálni, míg ha a membrán előre néz, akkor nagyobb hangsúlyt kell fordítani arra, hogy a hang terjedésének irányába a lehető legkevesebb bútort tegyünk.

Még mielőtt megnéznénk, hogyan kell egy szubot beállítani, vásárlás előtt figyeljünk még arra, hogy a szubok általában rendelkeznek auto power funkcióval, Ez azt jelenti, hogy ha nem kap jelet, akkor automatikusan kikapcsol. Ha az erősítődet bekapcsolod, akkor bekapcsol a szub is.

Tehát megvan a szub, akkor most állítsuk be, de még mielőtt nekiállnánk, fontos, hogy felhívjam a figyelmed, hogy a szuboknak pont úgy van egy bejáratási ideje, mint a hangfalnak. Ajánlom, hogy kb 30-40 órát járasd a szubot és csak utána állj neki megkeresni a pontos helyét.

Tehát eltelt a 30-40 óra, itt az ideje, hogy beállítsd és megkeresd az ideális helyét a szubnak.

Előszöris a cél az, hogy a helyesen beállított mélyládának ne legyen, illetve ne halljuk a hangját. Azt halljuk, hogy a mélyhangok egyértelműen a frontból szólnak és a mélysugárzó csak egy bútordarab. Egyszerűen a szub megszűnik létezni, csak a helyet foglalja. A hiánya csak akkor tűnik fel, ha kikapcsolod. Tehát ez a cél.

Előszöris az alapok. Ha a szobában lazább szerkezetű, puha szőnyeg van, akkor javasolt az előre sugárzó láda választása, mert a szőnyeg lefolytja a ládát, elnyeli a mélyhangokat. Ha parketta, járólap, vagy tömör szőnyeged van, akkor az ízlésed és a meghallgatás döntsön.

Tehát megvan a szub és be is van járatva. Tedd le a szerinted ideális helyre, rakj be valami muzikálisabb hangszerelt zenét a lejátszóba. A szubot állítsd be „szemre". Az érzékenységét nagyjából 30-40% környékére, a frekvenciavágást pedig valahova 60-80 Hz közzé. Ülj le arra a helyre, ahonnan fogod hallgatni a rendszeredet. Ha lecsukod a szemed és a mélyhangot a frontokból hallod, akkor nyertél. Ha a mélysugárzóra rá tudsz mutatni, akkor még hosszú munka áll előtted. Ekkor nézd meg a szubod hátulját és ha van rajta fázisfordítás, akkor kapcsold át. Ennek lényege, hogy ekkor a membrán nem kifele indul, hanem befelé, ezzel fáziskésést érsz el. Ekkor ülj le és hallgasd meg mégegyszer. Ha még most sem jó, akkor jöhet a forgatás, áthelyezés és a rengeteg próbálkozás.

Apró trükkökkel tovább lehet javítani a hangzást. Pl ha a szub lefele sugároz és szőnyeg van alatta, tegyél be a szub alá egy üveglapot, vagy járólapot. A szub pattogósabb, feszesebb lesz. Továbbá mindegyik szubnak jót tesz ha hangfaltüskékre állítjuk. Ezzel csökkentjük a rezonancia képződést, ami érezhető javulást fog hozni. Jónéhány szubot ellátnak hangfaltüskével, de alátétet ehhez sem szoktad adni. Ajánlom, hogy szerezz be tüske alátétet és így a padlózatot nem fogja összekarcolni.

Tehát röviden foglaljuk össze mégegyszer, mire kell figyelned.

Döntsd el, hogy előre sugározzon, vagy lefele a szub, nézd meg, vásárlás előtt döntsd el, hogy reflex, vagy zárt elrendezésű legyen. A szükséges csatlakozókat, illetve állítási lehetőségeket ellenőrizd le, hogy tudja-e. Ha ezek megvannak, akkor pedig hallgass meg minél tübb szubot. Ha ezeken túl vagy, akkor nem tudsz mellé fogni.

Esetleg annyival egyszerűbb a helyzet nálunk, hogy a legtöbb termékünkre mi vállaljuk a „100%-os pénzvisszafizetési garanciát", ami azt jelenti, hogy ha nem vagy megelégedve a kiválasztott termékkel, akkor 1 hónapod van rá, hogy visszahozd. Ekkor kicserélhetjük másikra, vagy ha nincs meg a megfelelő megoldás, akkor visszaadjuk a vételár 100%-t. További infót ezzel kapcsolatban itt találsz.

A következő részben, amit 1 hét múlva küldök a képmegjelenítőkkel fogunk foglalkozni. Milyen TV-t vegyél, esetleg ha projektorban gondolkozol, milyet válassz és miért.

Viszont a lecke végezetéül fussunk végig gyorsan, hogy mit tudsz, hol tartunk most.
Mostmár elmondhatod, hogy van egy általános rálátásod a házimozira. Tudod, hogy a leendő házimozid egyes elemeinek megvásárlásakor mire kell odafigyelned. Átnéztük a DVD lejátszókat, az erősítő kérdésén is túl vagyunk és a hangfalak, mélyláda kiválasztásával kapcsolatban is megfelelő mennyiségű tudással rendelkezel.

Tehát tudsz mindent, ami ahhoz szükséges, hogy felállj a kényelmes foteledből és az eddig tanultakat a gyakorlatban is alkalmazd.

Minden a rendelkezésedre áll. Meg van a tudásod, van egy kedvezményed, amit csak számodra biztosítok és most felajánlok neked egy személyes konzultációt velem annak érdekében, hogy a nem teljesen világos dolgokat mégegyszer átbeszéljük.

Továbbá azt tervezem, hogy ezalatt a konzultáció alatt felépítünk neked egy „menetrendet", ami alapján tudod fejleszteni a házimozi rendszeredet. Azt a házimozi rendszert, ami elé ha leülsz, a Star Wars űrháborúja beköltözik a szobádba, kedvenc együttesed csak a te kedvedért adja elő kedvenc koncertedet és ez az élmény fogja a naponta pattanásig feszített idegrendszeredet ellazítani, „karban tartani".

Látod magad előtt álmaid rendszerét? Jó volna már a valóságban is megvalósítani? Akkor itt az ideje, hogy felállj és végre a tettek mezejére lépj. Ha némi segítségre szorulsz, még kicsit bizonytalan vagy, itt a lehetőség egy számodra teljesen díjtalan, kb fél órás személyes konzultációra, amikor minden kérdésedre megkapod a választ.

Viszont ezt a konzultációt csak akkor tudom a számodra biztosítani, ha valóban komolyan gondolod a rendszered fejlesztését. Neked pedig már csak 5 heted van, hogy felhasználd a kedvezményed, ennyi idő pedig minimum kell, hogy egy valóban ütős rendszert állítsunk össze. Ennek tükrében
az ingyenes konzultációt csak 1 hétig biztosítom a számodra,



azaz amíg a következő leckét meg nem kapod. Utána kérlek ne is kérd, mert nem fogom tudni számodra biztosítani.

Kérlek, ha szeretnél élni ezzel a mások számára el nem érhető lehetőséggel, hívj minket, egyeztessünk egy időpontot, amikor átbeszéljük a leendő rendszeredet.

Várom hívásod!

Üdv: Surányi Ferenc


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (3429) hikjma, 2006-11-06 20:52:11]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
3430. Elküldve: 2006-11-07 19:20:54 [2832.]

Borzoljuk a szomszédok idegeit!



Mint a múlt héten ígértem, itt az ideje, hogy kiválasszuk álmaid házimozi rendszerének ''.1'' részét, azaz a szubját.

Itt rögtön három tévhitet szeretnék eloszlatni.

1: Ha elég komoly frontot veszek, akkor nem kell a szub: Ez azért nem állja meg a helyét, mert ha még a front valóban meg tudná szólaltatni az igazán mély hangokat is, akkor is kell a szub, mert a házimozi erősítők egyike sem „engedi el" a frontokat 20 Hz-től. Tehát akármilyen mélyre is tudna menni a frontod, az erősítőd nem fogja ráengedni a mélyhangokat, tehát mélysugárzó kell.

2: Hogyan tudok passzív - pl autóhifiben használatos mélysugárzót rákötni a házimozi erősítőre?: Sehogy! Illetve lehet, de az kókler megoldás. A többcsatornás erősítőkön csak alacsony kimenet van a szubok számára. Ezek alól csak az egybe rendszerek erősítője kivétel, de ezekkel nem szeretnék foglalkozni.

3: Nekem nem kell, hogy szét szedje a házat a mély, így a mélyláda sem kell:
Ebben az esetben is kell a szub. A mélyládával nem csak az óriási hangerő és légnyomás érhető el. A mélysugárzónak nagyon komoly szerepe van kis hangerőn is pont amiatt amit előbb írtam. A többcsatornás erősítők nem engedik rá az igazán mély hangokat a frontokra csak sztereo módban, de akkor sem mindíg. Tehát akár zenét hallgatunk kis hangerőn, akár a szomszédok idegeit borzoljuk akciófilmekkel, a mélyláda kell.

Milyen lehetőségek vannak?:
A házimozi szubok kimondottan aktív szubok, tehát beépített erősítő van bennük. Viszont az elrendezést illetően két típus terjedt el. A legtöbb láda általában reflex, vagy zárt elrendezésű. A kisebb kategóriában a reflex terjedt el. Ennek oka, hogy a reflex láda nagyon érzékeny, így egy kisebb beépített erősítővel is komoly hangerőt lehet elérni.

A zárt elrendezést inkább felső kategóriában találunk, ahol az ár már kevésbbé lényeges szempont, viszont a vásárló a magas felárért nagyon precíz, egyenletes frekvencia-menetet akar, ehhez kell a zárt láda, viszont mivel ez sokkal érzéketlenebb, mint reflex változata, ide már komoly erősítő kell, ez indokolja a jóval magasab árat.
Az egyik favorit márkám a Dali márka. Ennek a Concept sub-ja az, ami zárt elrendezésű és egy nem mindennapi élményt nyújt.

Ha egy szubot megfordítasz, jónéhány csatlakozóval és potméterrel szembesülsz. Az ember első pillanatra megijed, de nyugalom, mint ahogy az erősítő esetében, itt sem olyan vészes a helyzet.
Alapban van a hátulján egy, vagy két darab RCA csatlakozó. Ez a bemenet. Általában sztereó, tehát 2 db csatlakozó van a hátulján, de pl a Heco szubok esetében csak mono RCA-t találunk. Egyes készülékekre tesznek RCA kimenetet is. Ez arra való, ha több szubot szeretnénk használni, így a mélysugárzókat lehet „fűzni".

Továbbá az aktív mélyládák hátulján általában van 4 db szorítós hangszórócsatlakozó. Ezt sztereó erősítő esetén használjuk, amikoris az aktív szubot rákötjük az erősítőre mintha egy hangszóró volna. Innen a szub mindent elvégez helyettünk. Leválasztja a mélyhangokat és azt tovább erősíti.
Felsőbb kategóriás készülék hátulján általában van fázisfordító. Erre azért van szükség, hogy a mélysugárzó helyét megtaláljuk, de erre később visszatérek és kifejtem, hogyan tudod használni.
Végezetül minden aktív szub hátulján van egy érzékenység állítás. Ezzel be tudjuk állítani, hogy a szubunk mekkora érzékenységgel dolgozzon, tehát milyen hangosan szólaljon meg. Az érzékenység állítási potméter mellett van még egy frekvencia vágó. Ennek segítségével tudjuk beállítani azt a tartományt, amit az aktív szub megszólaltat.

Reflex vagy zárt?:

Kis kategóriában egyértelműen a reflex. Nagy kategóriában a felhasználás köre dönti el. Ha elsősorban filmet nézel és a zenei repertoár sem tartalmaz mondjuk jazz, vagy éppen komoly zenét, akkor a reflex szubokat is érdemes meghallgatni, de egy Dali Concept szubhoz foghatót ritkán hall az ember. Ha viszont a te ízlésed elsősorban a hangszerelt zenékre korlátozódik és a szomszédok igen érzékenyek a hangerőre, akkor számodra kimondottan a zárt szubok jelentik a megoldást.

Ha elindulsz ládát vásárolni, akkor rögtön szembeötlik, hogy az aktív mélyládák egy részében a membrán lefele szól, másoknál meg előre. Melyik a jobb?

Erre a kérdésre nincs egyértelmű válasz. A lefele sugárzó ládákat általában - hangsúlyozom, hogy általában egyszerűbb elhelyezni, könyebb a helyét megtalálni, míg ha a membrán előre néz, akkor nagyobb hangsúlyt kell fordítani arra, hogy a hang terjedésének irányába a lehető legkevesebb bútort tegyünk.

Még mielőtt megnéznénk, hogyan kell egy szubot beállítani, vásárlás előtt figyeljünk még arra, hogy a szubok általában rendelkeznek auto power funkcióval, Ez azt jelenti, hogy ha nem kap jelet, akkor automatikusan kikapcsol. Ha az erősítődet bekapcsolod, akkor bekapcsol a szub is.

Tehát megvan a szub, akkor most állítsuk be, de még mielőtt nekiállnánk, fontos, hogy felhívjam a figyelmed, hogy a szuboknak pont úgy van egy bejáratási ideje, mint a hangfalnak. Ajánlom, hogy kb 30-40 órát járasd a szubot és csak utána állj neki megkeresni a pontos helyét.

Tehát eltelt a 30-40 óra, itt az ideje, hogy beállítsd és megkeresd az ideális helyét a szubnak.

Előszöris a cél az, hogy a helyesen beállított mélyládának ne legyen, illetve ne halljuk a hangját. Azt halljuk, hogy a mélyhangok egyértelműen a frontból szólnak és a mélysugárzó csak egy bútordarab. Egyszerűen a szub megszűnik létezni, csak a helyet foglalja. A hiánya csak akkor tűnik fel, ha kikapcsolod. Tehát ez a cél.

Előszöris az alapok. Ha a szobában lazább szerkezetű, puha szőnyeg van, akkor javasolt az előre sugárzó láda választása, mert a szőnyeg lefolytja a ládát, elnyeli a mélyhangokat. Ha parketta, járólap, vagy tömör szőnyeged van, akkor az ízlésed és a meghallgatás döntsön.

Tehát megvan a szub és be is van járatva. Tedd le a szerinted ideális helyre, rakj be valami muzikálisabb hangszerelt zenét a lejátszóba. A szubot állítsd be „szemre". Az érzékenységét nagyjából 30-40% környékére, a frekvenciavágást pedig valahova 60-80 Hz közzé. Ülj le arra a helyre, ahonnan fogod hallgatni a rendszeredet. Ha lecsukod a szemed és a mélyhangot a frontokból hallod, akkor nyertél. Ha a mélysugárzóra rá tudsz mutatni, akkor még hosszú munka áll előtted. Ekkor nézd meg a szubod hátulját és ha van rajta fázisfordítás, akkor kapcsold át. Ennek lényege, hogy ekkor a membrán nem kifele indul, hanem befelé, ezzel fáziskésést érsz el. Ekkor ülj le és hallgasd meg mégegyszer. Ha még most sem jó, akkor jöhet a forgatás, áthelyezés és a rengeteg próbálkozás.

Apró trükkökkel tovább lehet javítani a hangzást. Pl ha a szub lefele sugároz és szőnyeg van alatta, tegyél be a szub alá egy üveglapot, vagy járólapot. A szub pattogósabb, feszesebb lesz. Továbbá mindegyik szubnak jót tesz ha hangfaltüskékre állítjuk. Ezzel csökkentjük a rezonancia képződést, ami érezhető javulást fog hozni. Jónéhány szubot ellátnak hangfaltüskével, de alátétet ehhez sem szoktad adni. Ajánlom, hogy szerezz be tüske alátétet és így a padlózatot nem fogja összekarcolni.

Tehát röviden foglaljuk össze mégegyszer, mire kell figyelned.

Döntsd el, hogy előre sugározzon, vagy lefele a szub, nézd meg, vásárlás előtt döntsd el, hogy reflex, vagy zárt elrendezésű legyen. A szükséges csatlakozókat, illetve állítási lehetőségeket ellenőrizd le, hogy tudja-e. Ha ezek megvannak, akkor pedig hallgass meg minél tübb szubot. Ha ezeken túl vagy, akkor nem tudsz mellé fogni.

Esetleg annyival egyszerűbb a helyzet nálunk, hogy a legtöbb termékünkre mi vállaljuk a „100%-os pénzvisszafizetési garanciát", ami azt jelenti, hogy ha nem vagy megelégedve a kiválasztott termékkel, akkor 1 hónapod van rá, hogy visszahozd. Ekkor kicserélhetjük másikra, vagy ha nincs meg a megfelelő megoldás, akkor visszaadjuk a vételár 100%-t. További infót ezzel kapcsolatban itt találsz.

A következő részben, amit 1 hét múlva küldök a képmegjelenítőkkel fogunk foglalkozni. Milyen TV-t vegyél, esetleg ha projektorban gondolkozol, milyet válassz és miért.

Viszont a lecke végezetéül fussunk végig gyorsan, hogy mit tudsz, hol tartunk most.
Mostmár elmondhatod, hogy van egy általános rálátásod a házimozira. Tudod, hogy a leendő házimozid egyes elemeinek megvásárlásakor mire kell odafigyelned. Átnéztük a DVD lejátszókat, az erősítő kérdésén is túl vagyunk és a hangfalak, mélyláda kiválasztásával kapcsolatban is megfelelő mennyiségű tudással rendelkezel.

Tehát tudsz mindent, ami ahhoz szükséges, hogy felállj a kényelmes foteledből és az eddig tanultakat a gyakorlatban is alkalmazd.

Minden a rendelkezésedre áll. Meg van a tudásod, van egy kedvezményed, amit csak számodra biztosítok és most felajánlok neked egy személyes konzultációt velem annak érdekében, hogy a nem teljesen világos dolgokat mégegyszer átbeszéljük.

Továbbá azt tervezem, hogy ezalatt a konzultáció alatt felépítünk neked egy „menetrendet", ami alapján tudod fejleszteni a házimozi rendszeredet. Azt a házimozi rendszert, ami elé ha leülsz, a Star Wars űrháborúja beköltözik a szobádba, kedvenc együttesed csak a te kedvedért adja elő kedvenc koncertedet és ez az élmény fogja a naponta pattanásig feszített idegrendszeredet ellazítani, „karban tartani".

Látod magad előtt álmaid rendszerét? Jó volna már a valóságban is megvalósítani? Akkor itt az ideje, hogy felállj és végre a tettek mezejére lépj. Ha némi segítségre szorulsz, még kicsit bizonytalan vagy, itt a lehetőség egy számodra teljesen díjtalan, kb fél órás személyes konzultációra, amikor minden kérdésedre megkapod a választ.

Viszont ezt a konzultációt csak akkor tudom a számodra biztosítani, ha valóban komolyan gondolod a rendszered fejlesztését. Neked pedig már csak 5 heted van, hogy felhasználd a kedvezményed, ennyi idő pedig minimum kell, hogy egy valóban ütős rendszert állítsunk össze. Ennek tükrében
az ingyenes konzultációt csak 1 hétig biztosítom a számodra,



azaz amíg a következő leckét meg nem kapod. Utána kérlek ne is kérd, mert nem fogom tudni számodra biztosítani.

Kérlek, ha szeretnél élni ezzel a mások számára el nem érhető lehetőséggel, hívj minket, egyeztessünk egy időpontot, amikor átbeszéljük a leendő rendszeredet.

Várom hívásod!

Üdv: Surányi Ferenc


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (3429) hikjma, 2006-11-06 20:52:11]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
1885. Elküldve: 2006-11-06 21:00:34 [2833.]

"Nálunk "transzkódolás" nem folyik abban az értelemben, hogy sem felbontásba, sem hangba nem nyúlunk bele. AHogy venni tudjuk, úgy adjuk tovább."

Erről beszélünk, nem ti vagytok a hibásak , hanem az UPC. Mert ő nem azt csinálja amit ti, hanem belenyúl a streambe.

Holott ő csak egy elosztónak továbbsugárzónak mondja magát, de emelett lekeveri a bitrátákat is. icon49.gif


Téma: Antenna digital Fórum: Sat
[előzmény: (1872) Statmux, 2006-11-06 18:24:58]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
1883. Elküldve: 2006-11-06 20:57:51 [2834.]

Kökény Janiék elintézték nekünk a jó UPC minőséget.

Rajtuk kell számonkérni mindazt amit adnak és csatornának csúfolnak.

El is tűnt a fórumról. amszerdamban vihar volt párszor de erre nem lehet mindig hivatkozni. Szerintem sose volt ott vihar, max 1x 2x.


Téma: Antenna digital Fórum: Sat
[válaszok erre: #1889] [előzmény: (1870) Oriza_Triznyák, 2006-11-06 17:58:11]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
1860. Elküldve: 2006-11-06 12:54:08 [2835.]

"optikán, megy az enkóderre onnen meg a muxra "

aZ ECHO ÉS HÍRTV-VEL EZT MIÉRT NEM LEHET MEGCSINÁLNI?


Téma: Antenna digital Fórum: Sat
[válaszok erre: #1861] [előzmény: (1859) Statmux, 2006-11-06 10:46:28]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
118. Elküldve: 2006-11-06 12:49:23 [2836.]

Továbbra is kérdezem:

A 30,40,50-ES KOROSZTÁLYNAK MIÉRT NINCS ZENECSATORNÁJA ?????


Téma: MTV Hungary Fórum: Sat
[válaszok erre: #123 #125 #128 #134] [előzmény: (117) barthezz, 2006-11-06 12:47:22]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
31364. Elküldve: 2006-11-06 12:47:33 [2837.]

"Nem hiszem,hogy ?j szolg?ltat? jönne a magyar piacra "

Oszt mé nem hiszed ?

Ezt mondtátok akkor is, mikor a vodafon készült ide. És nézd meg hány előfizetőjük lett.






Téma: Direct One DTH (műholdas) Fórum: Sat
[válaszok erre: #31365] [előzmény: (31363) gsmtomi1, 2006-11-06 10:10:00]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
2532. Elküldve: 2006-11-05 15:42:17 [2838.]

kint vannak a FEED-ek a lyngsaton is.


Téma: Amos műholdak Fórum: Sat
[előzmény: (2531) decis, 2006-11-05 14:54:34]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
36. Elküldve: 2006-11-04 20:55:20 [2839.]

Az a faszi Ray Cokes volt.
Jó műsorokat csinált az tuti.
Az Angol MTV-n lehet még ott van csak azt a SKY adja és nem látható.


Téma: MTV Hungary Fórum: Sat
[válaszok erre: #38] [előzmény: (29) litafon joe, 2006-11-04 20:49:57]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
30. Elküldve: 2006-11-04 20:50:33 [2840.]

"a magyar MTV-t a magyar Viva csapata fogja csinálni...nem terveznek sem új csatorna lógót sem új arculatot...leveszik valamelyik külföldi MTV-ről...
és jah, csak szinkronizálva lesznek az angol műsorok, magyar reklámokat látsz és az igényesebb magyar zenékből válogatnak a sok külföldi mellé... "

sejtettem, a gagyizás elkerülhetetlen......

Fura, a 30-as 40-es 50-es években járóknak vajon miért nincs saját zene tv-jük ???

Ők már nem is emberek ?
Vagy az a baj, hogy őnekik nem lehet minden szart eladni ?


Téma: MTV Hungary Fórum: Sat
[válaszok erre: #35] [előzmény: (18) hoower, 2006-11-04 20:28:49]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
24. Elküldve: 2006-11-04 20:47:00 [2841.]

"Lesz majd Jackass, meg Pimp my ride, gagyi gazdag tinilányos reality show, megy egy csomó olyan műsor aminek semmi köze egy zenetévéhez, mindez magyar felirattal. Esetleg lesz rajta némi magyar zene is. A maradék időben amcsi fekazene, vagy egyéb amcsi zene. "

Aham, akkor ez egy nagy takony lesz.
icon44.gif


Téma: MTV Hungary Fórum: Sat
[előzmény: (10) Oriza_Triznyák, 2006-11-04 20:00:27]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
2520. Elküldve: 2006-11-04 19:12:53 [2842.]

A 10722 H és a 10763H TP-k nálam nem működnek. Nincs térerő rajtuk.


Téma: Amos műholdak Fórum: Sat
[előzmény: (2519) agy, 2006-11-04 19:09:29]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
2515. Elküldve: 2006-11-03 21:10:06 [2843.]

mit keres a videoguard a TELESPAZIO csiomagban ???


*ECM: CA ID: 0x0100 Seca/Mediaguard (002A) -> CA PID: 0x050B
*EMM: CA ID: 0x0100 Seca/Mediaguard (0000) -> CA PID: 0x00B8
*EMM: CA ID: 0x0100 Seca/Mediaguard (002A) -> CA PID: 0x00BE
*EMM: CA ID: 0x0100 Seca/Mediaguard (0005) -> CA PID: 0x00BD
EMM: CA ID: 0x0929 Videoguard (NDS) -> CA PID: 0x00C0
**** hashTableECM 1 elements ****
**** hashTableEMM 3 elements ****
=== Constant ECM on sid 0x0005 =================
CW0: AB CD EF 67 FE DC BA 94
CW1: AB CD EF 67 FE DC BA 94
===============================================


Téma: Amos műholdak Fórum: Sat
[válaszok erre: #2517] [előzmény: (2514) z-z, 2006-11-01 20:51:11]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
2386. Elküldve: 2006-11-03 18:37:43 [2844.]

NBA USA TV

Intelsat 907 27.5 fok nyugat.

11517 , V, 5632 3/4

Nincs rajta a videoguard most.
Jól beállított forgató nem árt.


Téma: Pillanatnyilag KÓDOLATLAN de egyébként kódolt csatornák Fórum: Sat
[előzmény: (2385) MrX, 2006-11-02 13:47:59]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
1160. Elküldve: 2006-11-03 18:37:17 [2845.]

NBA USA TV

Intelsat 907 27.5 fok nyugat.

11517 , V, 5632 3/4

Jól beállított forgató nem árt.


Téma: Sportmusorok Fórum: Sat
[válaszok erre: #1161 #1163] [előzmény: (1159) Bendegúz60, 2006-11-01 23:16:05]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
1806. Elküldve: 2006-11-03 18:35:45 [2846.]


A fejlesztés folytatódik :
Kijött a Highland 2.12 is.

Released version : 2.12.
released date : 2006. 11. 01. 18:00:33 KST


version
- boot loader
U-Boot 1.1.1
- application
2.12.
- database
1.17

=======================================================
2.12 Changes
=======================================================
(A : added, F : bug fixed, M : modified/improved of functions, B : Known Bugs)

- A : Neumo feature/OSD.
- A : Seperate radio list from channel list.
- A : Folding function when Provider or Satellite sorting on channel list.
- F : Media highway epg 7 days bug fixed.
- F : Premiere EPG bug fixed.
- F : Channel list data loss bug fixed.
- F : CI bug fixed.
- F : Smart EPG bug fixed.
- F : Pixellation problem fixed.
- F : Subtitle recording bug fixed.
- F : Channel list
- M : Display version information on network update.
- B : Some problem on UPC epg.





Téma: Relook, AB IP-Box 200S, 250 és 400S Fórum: Sat
[válaszok erre: #1807 #1811] [előzmény: (1805) baluno, 2006-11-03 13:06:03]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
3413. Elküldve: 2006-11-02 21:43:03 [2847.]

Hangfalak, de hova, hogyan, miért és milyet?

Azt hiszem a legnehezebb részen az erősítő kérdésen túl vagyunk. Nem egyszerű a kérdés, így javaslom, hogy még néhányszor fusd át az előző két leckét, de most térjünk át a hangfalak kérdésére.

A hangfalak esetében nagyon nehéz helyzetben vagyok. A hangfalakra kiemelten igaz, hogy a wattokkal továbbra sem foglalkozunk és kiemelten igaz, hogy meg kell hallgatni.

Ez a legfontosabb. Innentől kezdve csak rizsázni fogok, ugyanis a lényeget már leírtam.Tehát az előző bekezdést olvasd el mégegyszer, memorizáld, utána zárd be az ablakot és egy hét múlva találkozunk. . . . :)


Ha te is azon kevés fanatisták közzé tartozol, akik szeretnének tovább olvasni:

Mitől jó egy hangfal, mit várhatsz egy jó hangfaltól?

A hangfalaknál alapjaiban véve megkülönböztetnék álló hangfalakat, polcsugárzókat, amihez tartoznak a centerek is.

Más megközelítésben a hangfalakat lehet osztályozni aszerint, hogy a hangfalban levő hangszórók között mennyi frekvenciatartományra van szétosztva a teljes sávszéleség, azaz hány utas az adott hangfal. Egy két utas hangfal esetében a mély és közép hangokat szólaltatja meg egy hangszóró, a magas tartományért a magas sugárzó a felelős. Egy három utas esetén a teljes frekvenciatartomány 3 részre van szétosztva, tehát a mély-, a közép-, és a magas hangokért mind-mind külön hangszóró felelős. Extrém esetekben akár 5 utas hangfalakat is gyártanak, ahol a teljes sévszélesség 5 részre van bontva. Ilyen például a Magnat Vintage 770.

Egy harmadik megközelítésben megkülönböztetünk reflex és zárt elrendezésű hangfalakat. . . Hű, kezd bonyolult lenni mi???? Én mondtam, hogy ne olvass tovább. . . ☺

Még néhány vonatkozás, ami alapján meg lehet különböztetni hangszórókat az pl a bikábelezés lehetősége. Ebben az esetben a hangfal hátulján nem 2, hanem 4 bemenet van. Ennek jelentőségbe abban keresendő, hogy ha az erősítőd tudja az A, B fronthangfal kimenetet, akkor külön végfokkal tudod hajtani a magas sugárzót és külön végfokkal tudod hajtani a mély-közép sugárzót. Ennek ELMÉLETBEN jobb, dinamikusabb, kiegyensúlyozottabb hangot kellene produkálnia, de ez véleményem szerint csak a legfelsőbb osztályban fontos. Alacsonyabb árkategóriában teljesen lényegtelen.

Adatok:
Hangfalaknál 3 adatot szoktak megadni.
1: terhelhetőség (watt-ban adják meg, nem foglalkozunk vele)
2: ellenállás: Ohm-ban adják meg. Szintén nem kell vele foglalkozni, mert vagy az van ráírva, hogy 4-8 Ohm (jelentése nagyságrendileg az, hogy 4 Ohm-ig stabil erősítővel használható. AZ összes szabvány erősítő tudja), vagy az, hogy pl 6 Ohm. Mivel az ellenállás a frekvencia növekedésével csökken, így ez majdhogynem egyenlő a 4-8 Ohm jelöléssel, hiszen a 6 Ohm egy nagyságrendileg átlag érték. Tehát ezzel sem foglalkozunk.
3: sávszélesség: Ezt Hz-ben adják meg. Pl 20-35.000 Hz. Ez azt jelenti ELMÉLETBEN, hogy a hangfalunk a 20 és 35.000 Hz közötti frekvenciákat tudja megszólaltatni. Ez pont annyira hiteles adat, mint a hangfal terhelhetősége, tehát nem érdemes bajlódni vele. Elméletileg minél szélesebb ez a tartomány, annál „lazábban rázza ki a kisújjából" a hangfal a nagyon mély és nagyon magas hangokat, de mivel ez is egy „marketingszám" lett, már rég köszönőviszonyban sincs a valósággal ez az adat.

Tehát még mindíg ott tartunk, hogy érdeklődj a fórumon, illetve hallgatózz.

Mitől jó egy hangfal, mit kell hallanom, amire azt mondhatom, hogy „ez a hangfal jó":

Már töbszőr felhoztam a Star Warsos és zenehallgatós példát. Egy hangfal akkor jó, ha lecsukod a szemed és el tudja veled hitetni, hogy ott ülsz a koncerten, vagy éppen a filmek eseményeinek kellős közepén vagy. Ezt kézzel fogható dolgokra lebontva így határoznám meg: Pontos színpadkép alkotás (lecsukom a szemem és az egyes zenészekre rá tudok mutatni), nem hallom a hangfalat, hanem a hangszerek szólalnak meg, Ez a fontos! Nem az, hogy mélyre menjen, nem az, hogy jó legyen a magas hangja, stb. A lényeg, hogy elhitesse veled, hogy a valóságot hallod.

Nagyjából tudjuk, hogy mi a „jó hangfal". Hova, hogyan, milyet és egyáltalán minek tegyünk:

Az alapok:
25 m2 alatt 5.1 rendszert építünk.
25-35m2-ig lehet gondolkozni a 6.1 rendszeren, de én inkább ajánlanék egy jobb 5.1 rendszert.
Kb 40-50 m2 felett van létjogosultsága a 7.1 rendszernek.

Hogyan kell elhelyezni a hangfalakat:
A front és a center sugárzó egy vonalban van és a hangsugárzás iránya egymással párhuzamos. Tehát ne forgasd rá a hallgatási pozícióra. A center a TV alatt, vagy felett kap helyet. A frontok egymástól kb 3-4 méterre vannak elhelyezve, tehát a TV két oldalán kb 50-100 cm távolságra a TV-től. Ez a szoba méretétől, a hallgatási pozíció távolságától függ.

A háttér sugárzók elhelyezése ennél sokkal szabadabb. Ezt igényeidnek megfelelően forgathatod, magad mögé teheted, stb. Én inkább mögém kb 60`-os szögben szoktam elhelyezni kb fül magasságban.
A 6.1 esetén a hátsó center a két háttérsugárzó között, pontosan a hallgató mögött van.
7.1 esetén az egyik pár háttérsugárzó a szoba két oldalán van elhelyezve, egymással szembe néz, a két hátsó sugárzó pedig ugyanúgy szabadon elhelyezhető, illetve meg kell keresni a helyét, mint az 5.1 esetén.
A mélysugárzó elhelyezéséről bővebben majd a következő leckében fogok beszélni, de itt annyi a lényeg, hogy nincs általánosan ideális hely. Nagyon sokat kell kísérletezni, hogy hol és hogyan szól jól.

Elhelyezésnél még egy nagyon fontos dolog van. A legtöbb hangfal reflex, tehát van rajta elől, vagy a hátulján egy reflex nyílás. Ezt nem szabad eltakarni, tehát ha a hátulján van, ne toljuk rá a falra, ne akasszunk hátsó reflex-csöves hangfalat a falra.

Nagyon sokszor hallom azt az aggodalmat, hogy a centert nem merik rátenni a képcsöves TV tetejére. Mivel a centerek mágnesesen árnyékoltak, így nyugodtan rá lehet tenni a TV-re. Azért érdemes odafigyelni a színekre, hogy nem húzza-e el, de általában ezzel nem szokott gond lenni.

A mai lecke végére még néhány tanács hangfalvásárlás kapcsán.
Ha betérsz egy üzletbe és azt mondod. „helló! Hangfalat szeretnék venni!" Ha rögtön eléd pakol náhány hangfalat, akkor menekülj!
Egy normálisabb üzletben, ahol nem rád sózni akarnak valamit, hanem egy jó szettet szeretnének eladni neked, ami valóban meg fog felelni az igényeidnek, akkor ezeket a kérdéseket fel fogják neked tenni:
Mekkora helyre? Mozira vagy zenére elsősorban? Milyen erősítővel hajtanánk? Hogyan hallgatsz zenét (háttérzenélés, vagy leülök, lecsukom a szemem és ott akarok lenni a jazz-koncerten)? Melyik a kedvenc együttesed, milyen irányzatot hallgatsz? Ja és persze milyen árkategóriában keresgélsz.

Ha ezekre egy jó értékesítő megkapta a válaszokat, akkor elég fog tenni 2-3 márkát, amiből fogsz tudni válogatni.

Igazából még 1000, meg 1000 dolgot lehetne felhozni a hangfalakkal kapcsolatban, de mindíg ugyanoda fogok visszatérni. MEG KELL HALLGATNI! Ha tetszik, akkor jó, ha nem, akkor tovább kell keresgélni.

Nagyon odafigyelek, hogy soha ne helyezzek előtérbe egyetlen márkát se, illetve egyetlen márkát se húzzak le.
Most ezt egy kicsit megtöröm.
Az egyik, hogy olyan hangfalmárkát szerintem el lehet felejteni, ami mást is gyárt a hangfalakon túl. Márkanevet most nem mondanék.

Továbbá az én favoritomat egy kicsit előtrébe helyezném. Ha hangfalat keresel, bármilyen árkategóriában. Egyszer azért hallgass meg egy Dali hangfalat. . .

Mai napra ennyit teveztem, viszont fussunk végig, hogy mit is tudsz eddig. Tudod, hogyan állíts össze egy házimozi rendszert. Tudod, milyen DVD-t és erősítőt válassz és mostmár hangfalat is tudsz választani. Továbbá ígértem neked egy ingyenes szaktanácsadást. Ha ezen már túl vagy, akkor már látod az irányt és garantálom, hogy nemsokára fülig érő mosollyal fogod hallgatni a most készülőben levő rendszeredet.

Ha viszont még mindíg várakozó állásponton vagy, szerintem itt lenne az ideje, hogy ne csak olvasd, hanem csináld is. . .

A következő tananyagot egy hét múlva küldöm, amikoris szubot indulunk el venni.


További szép napot.

Üdv: Surányi Ferenc


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (3412) sztar1, 2006-11-02 20:38:36]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
820. Elküldve: 2006-11-01 13:13:53 [2848.]

Sajna az Mgcamd 1.15 emu volt a hibás.
CCcam-al minden OK ! icon32.gif


Téma: Cryptoworks Fórum: Sat
[előzmény: (801) oldboy3, 2006-08-24 20:57:49]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
11080. Elküldve: 2006-10-31 22:52:35 [2849.]

<





Téma: HIRDETÉS Fórum: Sat
[előzmény: (11079) K. Tibor, 2006-10-31 22:36:08]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5403
11079. Elküldve: 2006-10-31 22:36:08 [2850.]

Az I robot c. filmben voltak ilyen robotszállító buszok....... icon28.gif


Téma: HIRDETÉS Fórum: Sat
[válaszok erre: #11080] [előzmény: (11078) oldboy3, 2006-10-31 22:18:14]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 Találatok száma: 5403
    / 217 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
Az oldal 0.032579183578491 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail